Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

soczewki kontaktowe

, jakie?
> , jakie?
agak
sob, 07 sty 2012 - 09:33
Chciałabym nosić soczewki kontaktowe. Kilka lat Temu próbowałam nosić różne rodzaje ale po krótkim czasie męczyły mi się oczy. Robiły się czerwone.
Wymyślili już takie które mogłabym nosić? Od 3 lat nie próbowałam nawet zakładać.
Co polecacie? Co używacie?
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post sob, 07 sty 2012 - 09:33
Post #1

Chciałabym nosić soczewki kontaktowe. Kilka lat Temu próbowałam nosić różne rodzaje ale po krótkim czasie męczyły mi się oczy. Robiły się czerwone.
Wymyślili już takie które mogłabym nosić? Od 3 lat nie próbowałam nawet zakładać.
Co polecacie? Co używacie?

--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

naples
sob, 07 sty 2012 - 11:29
CYTAT(agak @ Sat, 07 Jan 2012 - 09:33) *
Chciałabym nosić soczewki kontaktowe. Kilka lat Temu próbowałam nosić różne rodzaje ale po krótkim czasie męczyły mi się oczy. Robiły się czerwone.
Wymyślili już takie które mogłabym nosić? Od 3 lat nie próbowałam nawet zakładać.
Co polecacie? Co używacie?


Jak kiedyś nosiłaś różne rodzaje soczewek, to mam nadzieję, że konsultowałaś to z lekarzem icon_wink.gif

Przede wszystkim, to udaj się do okulisty. Zrób odpowiednie badania, opowiedz o tym, co miałaś, jak ostatnio nosiłaś soczewki i jakie to były. Ciężko mi jest powiedzieć, co mogłabyś nosić, bo jest sporo soczewek, więc ten problem zostawiłabym specjaliście, który się na tym zna. Są też specjalne krople do oczu na nawilżenie, na zmęczenie czy ich pieczenie.

Ja noszę miesięczne Soflensy59 już od początku mojej przygody z soczewkami i nie mam żadnych zastrzeżeń do nich icon_smile.gif
naples


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,203
Dołączył: wto, 03 cze 08 - 14:53
Nr użytkownika: 20,141




post sob, 07 sty 2012 - 11:29
Post #2

CYTAT(agak @ Sat, 07 Jan 2012 - 09:33) *
Chciałabym nosić soczewki kontaktowe. Kilka lat Temu próbowałam nosić różne rodzaje ale po krótkim czasie męczyły mi się oczy. Robiły się czerwone.
Wymyślili już takie które mogłabym nosić? Od 3 lat nie próbowałam nawet zakładać.
Co polecacie? Co używacie?


Jak kiedyś nosiłaś różne rodzaje soczewek, to mam nadzieję, że konsultowałaś to z lekarzem icon_wink.gif

Przede wszystkim, to udaj się do okulisty. Zrób odpowiednie badania, opowiedz o tym, co miałaś, jak ostatnio nosiłaś soczewki i jakie to były. Ciężko mi jest powiedzieć, co mogłabyś nosić, bo jest sporo soczewek, więc ten problem zostawiłabym specjaliście, który się na tym zna. Są też specjalne krople do oczu na nawilżenie, na zmęczenie czy ich pieczenie.

Ja noszę miesięczne Soflensy59 już od początku mojej przygody z soczewkami i nie mam żadnych zastrzeżeń do nich icon_smile.gif

--------------------
-Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie...
Auguste Bekannte

-Ludzie, którzy nie mają własnego życia, zawsze muszą wściubiać nos w cudze...
-Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane...

Carlos Ruíz Zafón
Potwora
sob, 07 sty 2012 - 12:14
Proponuje wypróbować jednodniowe.
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post sob, 07 sty 2012 - 12:14
Post #3

Proponuje wypróbować jednodniowe.
grubassek:)
sob, 07 sty 2012 - 21:06
Johnson&Johnson ACUVUE OASYS - sa swietne
ale oczywiscie w Twoim przypadku -wczesniej konieczna jest konsultacja z okulista:)
grubassek:)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,788
Dołączył: czw, 14 lut 08 - 14:03
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 18,200




post sob, 07 sty 2012 - 21:06
Post #4

Johnson&Johnson ACUVUE OASYS - sa swietne
ale oczywiscie w Twoim przypadku -wczesniej konieczna jest konsultacja z okulista:)

--------------------
irminka2
pon, 09 sty 2012 - 09:11
Też polecam jednodniowe, sprawdzają się przy mojej wrażliwej rogówce.Noszę albo Johnson&Johnson Acuvae lub Focus Dailes All Day Comfort (Focusy są trochę tańsze)
irminka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: pon, 16 cze 03 - 08:58
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 830

GG:


post pon, 09 sty 2012 - 09:11
Post #5

Też polecam jednodniowe, sprawdzają się przy mojej wrażliwej rogówce.Noszę albo Johnson&Johnson Acuvae lub Focus Dailes All Day Comfort (Focusy są trochę tańsze)
lena77
wto, 10 sty 2012 - 14:32
j&j acuvae2
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post wto, 10 sty 2012 - 14:32
Post #6

j&j acuvae2

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
agak
wto, 10 sty 2012 - 16:47
wcześniejsze soczewki miałam przepisywane przez lekarza
byłam w listopadzie na kontrolnym badaniu wzroku i nie pomyślałam, żeby go o porade poprosić
a tak mi się nie chce do dr iść......
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post wto, 10 sty 2012 - 16:47
Post #7

wcześniejsze soczewki miałam przepisywane przez lekarza
byłam w listopadzie na kontrolnym badaniu wzroku i nie pomyślałam, żeby go o porade poprosić
a tak mi się nie chce do dr iść......

--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

myszka
śro, 11 sty 2012 - 07:49
Agak, ale imo bez wizyty u lekarza się nie obędzie. Np. moje soczewki były o pół dioptrii słabsze niż okulary (jeśli dobrze kojarzę, bo od przeszło 11 lat już okularów wcale nie używam). Plus wizyty jest też taki, że w dobrych gabinetach dają gratis soczewki na próbę. Dobiorą Ci, sprawdzisz i zdecydujesz.
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post śro, 11 sty 2012 - 07:49
Post #8

Agak, ale imo bez wizyty u lekarza się nie obędzie. Np. moje soczewki były o pół dioptrii słabsze niż okulary (jeśli dobrze kojarzę, bo od przeszło 11 lat już okularów wcale nie używam). Plus wizyty jest też taki, że w dobrych gabinetach dają gratis soczewki na próbę. Dobiorą Ci, sprawdzisz i zdecydujesz.

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
KM
śro, 11 sty 2012 - 22:48
U mnie najlepiej sprawdzają się miesięczne soczewki Bausch&Lomb. Mogę też polecić na pw najtańszy, jaki do tej pory udało mi się znaleźć, sklep internetowy z tymi soczewkami.
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post śro, 11 sty 2012 - 22:48
Post #9

U mnie najlepiej sprawdzają się miesięczne soczewki Bausch&Lomb. Mogę też polecić na pw najtańszy, jaki do tej pory udało mi się znaleźć, sklep internetowy z tymi soczewkami.
Kaszanka
czw, 12 sty 2012 - 09:15
Byłam u różnych okulistów i każdy twierdził, że trzeba próbować. Żaden nie chciał mi dobrać, bo twierdzili, że każde oko inaczej reaguje. To jak to naprawdę jest? icon_eek.gif Nigdy nie byłam u okulisty przy optyku więc może dlatego?
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post czw, 12 sty 2012 - 09:15
Post #10

Byłam u różnych okulistów i każdy twierdził, że trzeba próbować. Żaden nie chciał mi dobrać, bo twierdzili, że każde oko inaczej reaguje. To jak to naprawdę jest? icon_eek.gif Nigdy nie byłam u okulisty przy optyku więc może dlatego?
Potwora
czw, 12 sty 2012 - 10:14
CYTAT(Kaszanka @ Thu, 12 Jan 2012 - 09:15) *
Byłam u różnych okulistów i każdy twierdził, że trzeba próbować. Żaden nie chciał mi dobrać, bo twierdzili, że każde oko inaczej reaguje. To jak to naprawdę jest? icon_eek.gif Nigdy nie byłam u okulisty przy optyku więc może dlatego?


Ja bym powiedziała, że jest w tym trochę racji.
Wizyta u lekarza jest po to by sprawdzić czy nie ma pprzeciwskazań do noszenia soczewek, ustala się moc ( mniej więcej) i ogólnie rodzaj ( np. zwykłe, sferyczne, rozmiar), plusem jest to, że dostaje się zwykle zestaw startowy + naukę zakładania soczewek.
Co potem? Ano metodą prób i błędów znajduje się te swoje naj i faktycznie każde oko inaczej reaguje, aby coś powiedzieć o danych soczewkach trzeba je trochę ponosić, w róznych warunakch.
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post czw, 12 sty 2012 - 10:14
Post #11

CYTAT(Kaszanka @ Thu, 12 Jan 2012 - 09:15) *
Byłam u różnych okulistów i każdy twierdził, że trzeba próbować. Żaden nie chciał mi dobrać, bo twierdzili, że każde oko inaczej reaguje. To jak to naprawdę jest? icon_eek.gif Nigdy nie byłam u okulisty przy optyku więc może dlatego?


Ja bym powiedziała, że jest w tym trochę racji.
Wizyta u lekarza jest po to by sprawdzić czy nie ma pprzeciwskazań do noszenia soczewek, ustala się moc ( mniej więcej) i ogólnie rodzaj ( np. zwykłe, sferyczne, rozmiar), plusem jest to, że dostaje się zwykle zestaw startowy + naukę zakładania soczewek.
Co potem? Ano metodą prób i błędów znajduje się te swoje naj i faktycznie każde oko inaczej reaguje, aby coś powiedzieć o danych soczewkach trzeba je trochę ponosić, w róznych warunakch.
myszka
czw, 12 sty 2012 - 11:03
Kaszanna, moja pani doktor nie jest przy optyku. Pierwszy komplet soczewek plus akcesoria dostałam gratis. Po miesiącu miałam wizytę kontrolną i wtedy mierzyłam jeszcze inne (jednodniowe, kolorowe itd., ale ostatecznie zostałam i tak przy tych pierwszych). Szukaj dobrego gabinetu, po prostu.
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post czw, 12 sty 2012 - 11:03
Post #12

Kaszanna, moja pani doktor nie jest przy optyku. Pierwszy komplet soczewek plus akcesoria dostałam gratis. Po miesiącu miałam wizytę kontrolną i wtedy mierzyłam jeszcze inne (jednodniowe, kolorowe itd., ale ostatecznie zostałam i tak przy tych pierwszych). Szukaj dobrego gabinetu, po prostu.

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
tissaia
czw, 12 sty 2012 - 11:19
Nosze soczewki od 10 lat, zdecydowanie najlepiej nosi mi się Bausch&Lomb, najczęściej kupuje miesięczne.

J&J mnie uczulały, miałam lekko opuchnięte oczy.

Płyn - tylko Renu MultiPlus, żaden inny, po Opti coś tam,którego używa moja przyjaciólka i bardzo go sobie chwali, skończyłam z zapaleniem spojówek.

Co oko, to obyczaj icon_wink.gif
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post czw, 12 sty 2012 - 11:19
Post #13

Nosze soczewki od 10 lat, zdecydowanie najlepiej nosi mi się Bausch&Lomb, najczęściej kupuje miesięczne.

J&J mnie uczulały, miałam lekko opuchnięte oczy.

Płyn - tylko Renu MultiPlus, żaden inny, po Opti coś tam,którego używa moja przyjaciólka i bardzo go sobie chwali, skończyłam z zapaleniem spojówek.

Co oko, to obyczaj icon_wink.gif

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
> soczewki kontaktowe, jakie?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 14:37
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama