Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

oceńcie proszę mój pomysł na domek

, cd o myszach na działce
> , cd o myszach na dziaÅ‚ce
semi
nie, 10 maj 2009 - 23:07
Inana, będe Ci kibicowac, bo u nas też w tym tyg ruszają prace. Tzn. dzialka jeest w miarę zagospodarowana-2/3 trawnik, 1/3 uprawa warzyw, na trawniku kilka niewielkich drzewek owocowych. Ale nie mamy domku. mąż zamierza postawić taki 6m na 4 m. na razie dwie ściany murowane, a reszta z płyt, ktore nam zostały po kempingu. będzie piaskownica, huśtawka dla dzieci. zobaczymy. Do tej pory nie byłam miłośniczką działki, położonej zresztą jakieś 3 km od naszego mieszkania (a ja nie mam prawka, zostają rowery), ale przy dwójce dzieci, niemal nieobecnym mężu od maja do października i braku własnego podwórka to może być fajne rozwiązanie. a więc powodzenia Inana i będe z ciekawością zaglądać, jak Ci idzie 06.gif

aaa, mnie ajbardziej na działce przeszkadzają sąsiedzi 29.gif - szalenie wścibscy i ze wszystkich stron. ale z latami pewnie sobie z nimi poradzimy;)
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post nie, 10 maj 2009 - 23:07
Post #21

Inana, będe Ci kibicowac, bo u nas też w tym tyg ruszają prace. Tzn. dzialka jeest w miarę zagospodarowana-2/3 trawnik, 1/3 uprawa warzyw, na trawniku kilka niewielkich drzewek owocowych. Ale nie mamy domku. mąż zamierza postawić taki 6m na 4 m. na razie dwie ściany murowane, a reszta z płyt, ktore nam zostały po kempingu. będzie piaskownica, huśtawka dla dzieci. zobaczymy. Do tej pory nie byłam miłośniczką działki, położonej zresztą jakieś 3 km od naszego mieszkania (a ja nie mam prawka, zostają rowery), ale przy dwójce dzieci, niemal nieobecnym mężu od maja do października i braku własnego podwórka to może być fajne rozwiązanie. a więc powodzenia Inana i będe z ciekawością zaglądać, jak Ci idzie 06.gif

aaa, mnie ajbardziej na działce przeszkadzają sąsiedzi 29.gif - szalenie wścibscy i ze wszystkich stron. ale z latami pewnie sobie z nimi poradzimy;)

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

Inanna
pon, 11 maj 2009 - 15:32
Emi, moja działka dobrych parę kilometrów od domu - na drugim końcu miasta. Ale ja prowadzę, więc nie ma problemu.
Właśnie ta dwójka dzieciaków i brak podwórka mnie natchnęły, żeby zrobić to szybko i niekoniecznie własnymi rękami.
Spacery z moimi chłopakami ostatnio mnie wykańczają: Paweł jest bardzo energiczny (1,5 roku) i nie mam sumienia trzymać go w wózku ale jak go wypuszczę, to sobie nie mogę poradzić. Piotrek nie lubi placów zabaw, więc odpadają. Zresztą, Paweł i na placu zabaw mi nie da odsapnąć, bo ciągle go ściągam a to z drabinek, a to ze zjeżdżalni etc.
Z utęsknieniem czekam więc na trawę na działce - ogrodzę, żeby się nie rozłaziły (dzieci), zrobię piaskownicę (zjeżdżalnię nie, bo musiałabym Pawła pilnować) i będę tam jeździć w gorące letnie dni, bo jest tam nawet trochę cienia. A jak się okaze, że za mało, to im kupię taki duży rozkładany kwadratowy płócienny dach.
Zaprawdę, wiele sobie obiecuję po tej działce! icon_biggrin.gif
Inanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,551
Dołączył: wto, 12 lut 08 - 16:36
Nr użytkownika: 18,156




post pon, 11 maj 2009 - 15:32
Post #22

Emi, moja działka dobrych parę kilometrów od domu - na drugim końcu miasta. Ale ja prowadzę, więc nie ma problemu.
Właśnie ta dwójka dzieciaków i brak podwórka mnie natchnęły, żeby zrobić to szybko i niekoniecznie własnymi rękami.
Spacery z moimi chłopakami ostatnio mnie wykańczają: Paweł jest bardzo energiczny (1,5 roku) i nie mam sumienia trzymać go w wózku ale jak go wypuszczę, to sobie nie mogę poradzić. Piotrek nie lubi placów zabaw, więc odpadają. Zresztą, Paweł i na placu zabaw mi nie da odsapnąć, bo ciągle go ściągam a to z drabinek, a to ze zjeżdżalni etc.
Z utęsknieniem czekam więc na trawę na działce - ogrodzę, żeby się nie rozłaziły (dzieci), zrobię piaskownicę (zjeżdżalnię nie, bo musiałabym Pawła pilnować) i będę tam jeździć w gorące letnie dni, bo jest tam nawet trochę cienia. A jak się okaze, że za mało, to im kupię taki duży rozkładany kwadratowy płócienny dach.
Zaprawdę, wiele sobie obiecuję po tej działce! icon_biggrin.gif

--------------------



Inanna
wto, 12 maj 2009 - 22:34
Jak ja się cieszę, że wzięłam do wszystkiego ludzi. Wprawdzie to kosztuje, ale za to efekt szybki i - jak dla mnie - spektakularny!
Musiałam wprawdzie dorzucić trochę kasy do wyburzania, z uwagi na nieprzewidziane utrudnienia, ale trudno! Napracowali się panowie, nie da się ukryć!

Zatem mam już uporządkowaną działkę, która czeka tylko na płot, sianie trawy i stawianie domku. I z tym ostatnim będzie największy problem, bo... od wczoraj na działki nie można wjeżdżać samochodem - jakimkolwiek!
Nie wiem, jak przywiozą domek... kiedy go już kupię...
Inanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,551
Dołączył: wto, 12 lut 08 - 16:36
Nr użytkownika: 18,156




post wto, 12 maj 2009 - 22:34
Post #23

Jak ja się cieszę, że wzięłam do wszystkiego ludzi. Wprawdzie to kosztuje, ale za to efekt szybki i - jak dla mnie - spektakularny!
Musiałam wprawdzie dorzucić trochę kasy do wyburzania, z uwagi na nieprzewidziane utrudnienia, ale trudno! Napracowali się panowie, nie da się ukryć!

Zatem mam już uporządkowaną działkę, która czeka tylko na płot, sianie trawy i stawianie domku. I z tym ostatnim będzie największy problem, bo... od wczoraj na działki nie można wjeżdżać samochodem - jakimkolwiek!
Nie wiem, jak przywiozą domek... kiedy go już kupię...


--------------------



zajka

Go??







post śro, 13 maj 2009 - 08:15
Post #24

Inana u nas na działki też nie wjeżdża się pojazdami spalinowymi od maja do września. Jednak w wyjątkowych sytuacjach (budowa/rozbiórka domku, wywóz gałęzi czy nawet przewiezienie sprzętu ogrodniczego) można poprosić zarządcę (u nas akurat PZD) o otwarcie bramy i przewozi się normalnie wszystko co trzeba.
Inanna
śro, 13 maj 2009 - 08:45
No właśnie, Zajka a u nas nie chcą otworzyć, chyba że się załatwi osobiście z prezesem. Muszę poszukać tego prezesa....
Inanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,551
Dołączył: wto, 12 lut 08 - 16:36
Nr użytkownika: 18,156




post śro, 13 maj 2009 - 08:45
Post #25

No właśnie, Zajka a u nas nie chcą otworzyć, chyba że się załatwi osobiście z prezesem. Muszę poszukać tego prezesa....

--------------------



Inanna
piÄ…, 29 maj 2009 - 15:35
Trawa rośnie, sałatę posadziłam icon_biggrin.gif Domku na razie nie ma - zastanawiam się, czy nie budować z thermomuru... icon_rolleyes.gif
I się martwię, bo tam ponoć strasznie kradną - włamania do domków są i w ogóle....
Może monitoring założę...
Mąż mówi, że całkiem mi odwaliło...
Inanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,551
Dołączył: wto, 12 lut 08 - 16:36
Nr użytkownika: 18,156




post piÄ…, 29 maj 2009 - 15:35
Post #26

Trawa rośnie, sałatę posadziłam icon_biggrin.gif Domku na razie nie ma - zastanawiam się, czy nie budować z thermomuru... icon_rolleyes.gif
I się martwię, bo tam ponoć strasznie kradną - włamania do domków są i w ogóle....
Może monitoring założę...
Mąż mówi, że całkiem mi odwaliło...

--------------------



semi
pon, 01 cze 2009 - 22:46
a u nas mąz stawia domek murowany, w całości. 24 metry kwadratowe, na razie jeden poziom. faaajnie:)wstawimy kuchenkę gazowa, bo tam nie ma proądu, i będe z dziećmi całe lato rządzićicon_smile.gif.

Inana, kradną chyba na wszystkich dziłkach. niestety.
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post pon, 01 cze 2009 - 22:46
Post #27

a u nas mąz stawia domek murowany, w całości. 24 metry kwadratowe, na razie jeden poziom. faaajnie:)wstawimy kuchenkę gazowa, bo tam nie ma proądu, i będe z dziećmi całe lato rządzićicon_smile.gif.

Inana, kradną chyba na wszystkich dziłkach. niestety.

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

Inanna
wto, 02 cze 2009 - 15:19
U nas też nie ma prądu, bo ktoś w naszej części ukradł druty. Ale jest nadzieja, że doprowadzą. Też myślalam o kuchence gazowej, ale to później, jak już domek będzie. Też chcę 24m +antresolka do spania (na wszelki wypadek) i jeszcze jakieś palenisko bym chciała ala kominek.... Ech, rozmarzylam się... Zimową porą będziemy tam z mężem na seks wyskakiwać 06.gif

Ten post edytował Inanna wto, 02 cze 2009 - 15:20
Inanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,551
Dołączył: wto, 12 lut 08 - 16:36
Nr użytkownika: 18,156




post wto, 02 cze 2009 - 15:19
Post #28

U nas też nie ma prądu, bo ktoś w naszej części ukradł druty. Ale jest nadzieja, że doprowadzą. Też myślalam o kuchence gazowej, ale to później, jak już domek będzie. Też chcę 24m +antresolka do spania (na wszelki wypadek) i jeszcze jakieś palenisko bym chciała ala kominek.... Ech, rozmarzylam się... Zimową porą będziemy tam z mężem na seks wyskakiwać 06.gif

--------------------



Gosia z edziecka
wto, 02 cze 2009 - 19:42
CYTAT(Inanna @ Fri, 29 May 2009 - 14:35) *
Trawa rośnie, sałatę posadziłam icon_biggrin.gif Domku na razie nie ma - zastanawiam się, czy nie budować z thermomuru... icon_rolleyes.gif

Jak zaczniesz regularna budowÄ™, to zniszczy sie trawa.
Gosia z edziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,811
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 22:22
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 366




post wto, 02 cze 2009 - 19:42
Post #29

CYTAT(Inanna @ Fri, 29 May 2009 - 14:35) *
Trawa rośnie, sałatę posadziłam icon_biggrin.gif Domku na razie nie ma - zastanawiam się, czy nie budować z thermomuru... icon_rolleyes.gif

Jak zaczniesz regularna budowÄ™, to zniszczy sie trawa.
Inanna
wto, 02 cze 2009 - 20:19
CYTAT(Gośka z edziecka @ Tue, 02 Jun 2009 - 20:42) *
Jak zaczniesz regularna budowÄ™, to zniszczy sie trawa.


No, właśnie! Dlatego thermomur! Szybko, czysto i trawa nie zdąży zdechnąć...
Inanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,551
Dołączył: wto, 12 lut 08 - 16:36
Nr użytkownika: 18,156




post wto, 02 cze 2009 - 20:19
Post #30

CYTAT(Gośka z edziecka @ Tue, 02 Jun 2009 - 20:42) *
Jak zaczniesz regularna budowÄ™, to zniszczy sie trawa.


No, właśnie! Dlatego thermomur! Szybko, czysto i trawa nie zdąży zdechnąć...

--------------------



sheena84

Go??







post wto, 25 sie 2009 - 11:15
Post #31

Witam, czy mozecie pochwalic sie Waszymi domkami na dzialkach? Bo my rowniez planujemy postawienie domku na dzialce ogrodniczej ale nie mamy pomyslu na jaki...
Molisiecka
wto, 02 cze 2015 - 07:24
dla mnie nowością są [edit: moderacja], ale bardzo mi się podoba taka dekoracja ogrodowa. Macie u siebie? Ciężko o rośliny do takiej pergoli? Długo rosną?
Molisiecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 02 cze 15 - 07:22
Nr użytkownika: 45,949




post wto, 02 cze 2015 - 07:24
Post #32

dla mnie nowością są [edit: moderacja], ale bardzo mi się podoba taka dekoracja ogrodowa. Macie u siebie? Ciężko o rośliny do takiej pergoli? Długo rosną?
> oceÅ„cie proszÄ™ mój pomysÅ‚ na domek, cd o myszach na dziaÅ‚ce
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 13:58
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama