Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Zwolnienie na dziecko- budzetowka

> 
A.L.

Go??







post wto, 25 wrz 2007 - 10:13
Post #1

Mhh, po przepracowanych 3 tygodniach przyszlo mi wziac zwolnienie na corke. Niestety nie bylo innej mozliwosci - maz z dala od domu , dziadkowie "wyjechani", reszta rodziny pracuje.

Ucze w szkole, piatki mam wolne wiec zwolnienie byloby na dzis, srode i czwartek. (Mam nadzieje, ze to nic na tyle powaznego, ze Milena i przyszly tydzien bedzie musiala zostac w domu , dowiem sie potem termin u lekarza mamy na 11)

Moje pytanie jest: czy zwolnienie na dziecko, platne jest 80%? Jak to bedzie rozliczone, czy w przyszlym miesiau potraca mi z pensji? Bo za wrzesien pensja wplynela juz na poczatku miesiaca.
Czy moze tak ze wysokosc poborow bedzie taka sama, za to utna mi nadgodziny, za te dni ktorych mnie nie bedzie? Dodam, ze mam 7 nagodzin w tygodniu.
Pytam, bo pani z kadr jest "mila inaczej", na moje zapytanie jak to wyglada, odpowiedziala, ze sie dowiem w swoim czasie. 21.gif
myszka
wto, 25 wrz 2007 - 10:35
Tak, zasiłek opiekuńczy jest płatny 80%. Rozumiem, że masz wynagrodzenie płatne z góry - więc na pewno rozliczą to z pensji październikowej. No a co do nadgodzin - jeśli oddasz zwolnienie lekarskie, to będziesz mieć wypłacony zasiłek opiekuńczy za ten czas, a nie potrącone z nadgodzin.
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post wto, 25 wrz 2007 - 10:35
Post #2

Tak, zasiłek opiekuńczy jest płatny 80%. Rozumiem, że masz wynagrodzenie płatne z góry - więc na pewno rozliczą to z pensji październikowej. No a co do nadgodzin - jeśli oddasz zwolnienie lekarskie, to będziesz mieć wypłacony zasiłek opiekuńczy za ten czas, a nie potrącone z nadgodzin.

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
agarad
wto, 25 wrz 2007 - 10:36
Zwolnienie kadry Ci rozliczą dopiero po dostarczeniu przez Ciebie zwolnienia, czyli przy najbliższej "okazji" icon_smile.gif (to zależy kiedy są naliczane pensje).

Zwolnienie na dziecko to 80 %, a co do nadgodzin to nie wiem niestety.
agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
SkÄ…d: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post wto, 25 wrz 2007 - 10:36
Post #3

Zwolnienie kadry Ci rozliczą dopiero po dostarczeniu przez Ciebie zwolnienia, czyli przy najbliższej "okazji" icon_smile.gif (to zależy kiedy są naliczane pensje).

Zwolnienie na dziecko to 80 %, a co do nadgodzin to nie wiem niestety.

--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

agarad
wto, 25 wrz 2007 - 10:37
pisałysmy z myszką równocześnie icon_wink.gif
agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
SkÄ…d: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post wto, 25 wrz 2007 - 10:37
Post #4

pisałysmy z myszką równocześnie icon_wink.gif


--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

ruda_kasia
wto, 25 wrz 2007 - 11:23
A mnie się wydaje, że "nauczycielskie" dzieci chorują za 100% a przynajmniej kiedyś tak było icon_smile.gif
ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post wto, 25 wrz 2007 - 11:23
Post #5

A mnie się wydaje, że "nauczycielskie" dzieci chorują za 100% a przynajmniej kiedyś tak było icon_smile.gif
blaire
wto, 25 wrz 2007 - 11:26
Kiedyś to wszystkie dzieci chorowały za 100 % wink.gif
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post wto, 25 wrz 2007 - 11:26
Post #6

Kiedyś to wszystkie dzieci chorowały za 100 % wink.gif

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
A.L.

Go??







post wto, 25 wrz 2007 - 12:21
Post #7

Dziekuje za odpowiedzi. Fajnie byloby, gdyby nauczycielskie dzieci chorowaly za 100%. Bo jak sobie pomysle, co mi jeszcze zabiora z tych moich 900-set zlotych, to mi sie slabo robi 08.gif

Wrocilysmy od lekarza. Niestety angina i to taka, ze pani po zajrzeniu do gardla, powiedziala:olala.
Antybiotyk jest.Milenama go brac 7 dni , wiec i przyszly tydzien nie pojdzie do przedszkola. Ale mam nadzieje, ze od poniedzialku bedzie mogla sie nia zajac moja mama.
mama_do_kwadratu
wto, 25 wrz 2007 - 12:22
CYTAT(ruda_kasia @ wto, 25 wrz 2007 - 13:23) *
A mnie się wydaje, że "nauczycielskie" dzieci chorują za 100% a przynajmniej kiedyś tak było icon_smile.gif

za 80% chorujÄ…
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post wto, 25 wrz 2007 - 12:22
Post #8

CYTAT(ruda_kasia @ wto, 25 wrz 2007 - 13:23) *
A mnie się wydaje, że "nauczycielskie" dzieci chorują za 100% a przynajmniej kiedyś tak było icon_smile.gif

za 80% chorujÄ…

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
moko.
wto, 25 wrz 2007 - 13:14
CYTAT(A.L. @ wto, 25 wrz 2007 - 12:13) *
Czy moze tak ze wysokosc poborow bedzie taka sama


Nie będą mniejsze, ale jesli przebywasz na zwolneniu z tyt opieki nad chorym dzieckiem tylko 3 dni - to róznica w poborach nie będzie ogromna
CYTAT(A.L. @ wto, 25 wrz 2007 - 12:13) *
za to utna mi nadgodziny, za te dni ktorych mnie nie bedzie? Dodam, ze mam 7 nagodzin w tygodniu.

Nie rozumiem tego pytania..... Jesli Cię nie ma od wtorku do czwartku a miałas w te dni pracować w nadgodzinach - to z oczywistych względów nie świdczysz pracy w nadgodzinach, wiec nie będziesz miała za nie zapłacone, gdyż przebywasz na zwolnieniu lekarskim, natomiast jeśli pracowałas w nadgodzinach w dniach przed pójściem na zwolnienie to za nadgodziny bedziesz miała zapłacone.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post wto, 25 wrz 2007 - 13:14
Post #9

CYTAT(A.L. @ wto, 25 wrz 2007 - 12:13) *
Czy moze tak ze wysokosc poborow bedzie taka sama


Nie będą mniejsze, ale jesli przebywasz na zwolneniu z tyt opieki nad chorym dzieckiem tylko 3 dni - to róznica w poborach nie będzie ogromna
CYTAT(A.L. @ wto, 25 wrz 2007 - 12:13) *
za to utna mi nadgodziny, za te dni ktorych mnie nie bedzie? Dodam, ze mam 7 nagodzin w tygodniu.

Nie rozumiem tego pytania..... Jesli Cię nie ma od wtorku do czwartku a miałas w te dni pracować w nadgodzinach - to z oczywistych względów nie świdczysz pracy w nadgodzinach, wiec nie będziesz miała za nie zapłacone, gdyż przebywasz na zwolnieniu lekarskim, natomiast jeśli pracowałas w nadgodzinach w dniach przed pójściem na zwolnienie to za nadgodziny bedziesz miała zapłacone.


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
A.L.

Go??







post wto, 25 wrz 2007 - 13:48
Post #10

Moko, uwierz mi, ze roznica w poborach byla. Pamietam jak pracowalam 2 lata temu w podstawowce i za 5 dni zwolnienia (na mnie) wyplacono mi wtedy ponad 100 zlotych mniej!

A co do drugiego... To jest tak: etat wynosi 18 godzin, ja mam 25 tygodniowo. Czyli 7 nadgodzin w tygodniu,a 28 w miesiacu. Rozliczenie nadgodzin wystawiane jest na koniec miesiaca (co jest jasne).
I teraz: moze byc tak, ze dostane normalnie pensje, natomiast godziny z tych dni kiedy bylam na zwolnieniu policza jako nadgodziny i ich nie wyplaca. We wtorek, srode i czwartek mam 19 godzin. Mozliwe ze np od wszystkich nadgodzin w miesiacu, czyli od 28 odlicza mi te 19.I wyplaca tylko 9 nadgodzin.Niektore szkoly to praktykuja 21.gif .

W poprzedniej szkole gdzie uczylam,odchodzily takie rozne numery. Np. dziewczyna miala dzien wolny w poniedzialek. Pracowala na etat plus kilka nadgodzin. Kiedys w jakis poniedzialek wypadl apel i nie bylo lekcji.Wyobraz sobie, ze jej ten poniedzialek odliczyli z nadgodzin.

Nie wiem czy nadazasz za mna? Jak nie to postaram sie objasnic szczegolowiej. Wybacz, spalam dzis 4 godziny.
mario29
nie, 30 wrz 2007 - 04:19
CYTAT(A.L. @ wto, 25 wrz 2007 - 15:48) *
Moko, uwierz mi, ze roznica w poborach byla. Pamietam jak pracowalam 2 lata temu w podstawowce i za 5 dni zwolnienia (na mnie) wyplacono mi wtedy ponad 100 zlotych mniej!

A co do drugiego... To jest tak: etat wynosi 18 godzin, ja mam 25 tygodniowo. Czyli 7 nadgodzin w tygodniu,a 28 w miesiacu. Rozliczenie nadgodzin wystawiane jest na koniec miesiaca (co jest jasne).
I teraz: moze byc tak, ze dostane normalnie pensje, natomiast godziny z tych dni kiedy bylam na zwolnieniu policza jako nadgodziny i ich nie wyplaca. We wtorek, srode i czwartek mam 19 godzin. Mozliwe ze np od wszystkich nadgodzin w miesiacu, czyli od 28 odlicza mi te 19.I wyplaca tylko 9 nadgodzin.Niektore szkoly to praktykuja 21.gif .

W poprzedniej szkole gdzie uczylam,odchodzily takie rozne numery. Np. dziewczyna miala dzien wolny w poniedzialek. Pracowala na etat plus kilka nadgodzin. Kiedys w jakis poniedzialek wypadl apel i nie bylo lekcji.Wyobraz sobie, ze jej ten poniedzialek odliczyli z nadgodzin.

Nie wiem czy nadazasz za mna? Jak nie to postaram sie objasnic szczegolowiej. Wybacz, spalam dzis 4 godziny.


Tez we wrześniu byłam na L4 na córkę i musiałam wypełnić wniosek o zasiłek opiekuńczy bo inaczej nie dostanę pieniędzy za zwolnienie.
I nadgodziny też już rozliczyłam.
Jeśli byłaś 3 dni za zwolnieniu a masz 7 nadgodzin w tygodniu to musisz policzyć tylko te przepracowane. Wg mnie to jest 2,8 godz. w tym tygodniu co byłaś na zwolnieniu. A za 4 tygodnie to powinnaś mieć 23,8 nadgodzin.
Ale kasy będziesz miała !!! 29.gif

Tak przynajmniej jest u nas...
mario29


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 445
Dołączył: nie, 22 kwi 07 - 14:45
SkÄ…d: warszawa
Nr użytkownika: 13,199




post nie, 30 wrz 2007 - 04:19
Post #11

CYTAT(A.L. @ wto, 25 wrz 2007 - 15:48) *
Moko, uwierz mi, ze roznica w poborach byla. Pamietam jak pracowalam 2 lata temu w podstawowce i za 5 dni zwolnienia (na mnie) wyplacono mi wtedy ponad 100 zlotych mniej!

A co do drugiego... To jest tak: etat wynosi 18 godzin, ja mam 25 tygodniowo. Czyli 7 nadgodzin w tygodniu,a 28 w miesiacu. Rozliczenie nadgodzin wystawiane jest na koniec miesiaca (co jest jasne).
I teraz: moze byc tak, ze dostane normalnie pensje, natomiast godziny z tych dni kiedy bylam na zwolnieniu policza jako nadgodziny i ich nie wyplaca. We wtorek, srode i czwartek mam 19 godzin. Mozliwe ze np od wszystkich nadgodzin w miesiacu, czyli od 28 odlicza mi te 19.I wyplaca tylko 9 nadgodzin.Niektore szkoly to praktykuja 21.gif .

W poprzedniej szkole gdzie uczylam,odchodzily takie rozne numery. Np. dziewczyna miala dzien wolny w poniedzialek. Pracowala na etat plus kilka nadgodzin. Kiedys w jakis poniedzialek wypadl apel i nie bylo lekcji.Wyobraz sobie, ze jej ten poniedzialek odliczyli z nadgodzin.

Nie wiem czy nadazasz za mna? Jak nie to postaram sie objasnic szczegolowiej. Wybacz, spalam dzis 4 godziny.


Tez we wrześniu byłam na L4 na córkę i musiałam wypełnić wniosek o zasiłek opiekuńczy bo inaczej nie dostanę pieniędzy za zwolnienie.
I nadgodziny też już rozliczyłam.
Jeśli byłaś 3 dni za zwolnieniu a masz 7 nadgodzin w tygodniu to musisz policzyć tylko te przepracowane. Wg mnie to jest 2,8 godz. w tym tygodniu co byłaś na zwolnieniu. A za 4 tygodnie to powinnaś mieć 23,8 nadgodzin.
Ale kasy będziesz miała !!! 29.gif

Tak przynajmniej jest u nas...

--------------------
Amelia XII 2004, AntoÅ› IX 2012
moko.
pon, 01 paź 2007 - 10:37
A.L teraz rozumiem - niestety szkoły tak rozliczają czas pracy - wiem, bo własnie przymierzam sie do rozliczenia gimnazjum i ich pracowników wrrrrrrrrrrrr.


W sumie wychodzi na to, ze nie powinnas mieć zapłacone za nadgodziny i dni nie przepracowane.
trochÄ™ kasy stracisz......
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 01 paź 2007 - 10:37
Post #12

A.L teraz rozumiem - niestety szkoły tak rozliczają czas pracy - wiem, bo własnie przymierzam sie do rozliczenia gimnazjum i ich pracowników wrrrrrrrrrrrr.


W sumie wychodzi na to, ze nie powinnas mieć zapłacone za nadgodziny i dni nie przepracowane.
trochÄ™ kasy stracisz......

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
A.L.

Go??







post pon, 01 paź 2007 - 17:59
Post #13

Moko, jak to i nadgodziny i dni.? Calkiem? Po prostu odlicza mi za te 3 dni 20%, tak?
Ale tez nie fair. Bo jak odlicza calkiem normalnie, to juz nie powinni ucinac nadgodzin.
mario29
pon, 01 paź 2007 - 18:37
Nawet jak nie jesteś na zwolnieniu tylko na szkoleniu to też nie wypłacają Ci nadgodzin
więc w przypadku L4 jest zrozumiałe, że z podstawy wypłacają 80% a nadgodziny tylko wypracowane (jak wyżej pisałam)

ot cała filozofia
mario29


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 445
Dołączył: nie, 22 kwi 07 - 14:45
SkÄ…d: warszawa
Nr użytkownika: 13,199




post pon, 01 paź 2007 - 18:37
Post #14

Nawet jak nie jesteś na zwolnieniu tylko na szkoleniu to też nie wypłacają Ci nadgodzin
więc w przypadku L4 jest zrozumiałe, że z podstawy wypłacają 80% a nadgodziny tylko wypracowane (jak wyżej pisałam)

ot cała filozofia

--------------------
Amelia XII 2004, AntoÅ› IX 2012
moko.
wto, 02 paź 2007 - 08:30
ano tak jest -(
traci się dużo bedąc na zwolnieniu lekarskim.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post wto, 02 paź 2007 - 08:30
Post #15

ano tak jest -(
traci się dużo bedąc na zwolnieniu lekarskim.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
> Zwolnienie na dziecko- budzetowka
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 11:00
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama