Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

rwanie i leczenie zębów

> 
laila
piÄ…, 30 lip 2010 - 08:06
jak to jest ? można czy nie ? chodzi mi głównie o znieczulenie , bo przeczytałam ze czasem trzeba dziecko na jakieś 2 do 4 h odstawić od piersi , więc może jednak to szkodliwe ?leczyłyście i wyrywałyście zęby karmicielki ? bo zastanawiam się czy nie poczekac aż zakończę karmienie ale mam takiego jednego u*****liwca co mnie boli jak diabli czasem
laila


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 723
Dołączył: śro, 20 lip 05 - 08:15
Nr użytkownika: 3,404




post piÄ…, 30 lip 2010 - 08:06
Post #1

jak to jest ? można czy nie ? chodzi mi głównie o znieczulenie , bo przeczytałam ze czasem trzeba dziecko na jakieś 2 do 4 h odstawić od piersi , więc może jednak to szkodliwe ?leczyłyście i wyrywałyście zęby karmicielki ? bo zastanawiam się czy nie poczekac aż zakończę karmienie ale mam takiego jednego u*****liwca co mnie boli jak diabli czasem

--------------------
mamy alergików łączmy sie !!!!
user posted image
jaAga*
piÄ…, 30 lip 2010 - 09:20
Leczyłam zęby zaraz po porodzie, bo w trakcie ciąży nie można mi było (teoretycznie) rtg zrobić. Ze znieczuleniem miejscowym, kanałowo- oczywiście karmiąc piersią - nikt mi nie odradzał, skutków ubocznych na dziecku nie zauważyłam.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post piÄ…, 30 lip 2010 - 09:20
Post #2

Leczyłam zęby zaraz po porodzie, bo w trakcie ciąży nie można mi było (teoretycznie) rtg zrobić. Ze znieczuleniem miejscowym, kanałowo- oczywiście karmiąc piersią - nikt mi nie odradzał, skutków ubocznych na dziecku nie zauważyłam.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
laila
piÄ…, 30 lip 2010 - 09:27
dziękuję , w ciągu tygodnie zepsuł mi się ząb mądrości i od wczoraj trzyma taki ból ze o piórkuje chyba
laila


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 723
Dołączył: śro, 20 lip 05 - 08:15
Nr użytkownika: 3,404




post piÄ…, 30 lip 2010 - 09:27
Post #3

dziękuję , w ciągu tygodnie zepsuł mi się ząb mądrości i od wczoraj trzyma taki ból ze o piórkuje chyba

--------------------
mamy alergików łączmy sie !!!!
user posted image
Anilka
sob, 31 lip 2010 - 10:29
no właśnie wczoraj leczyłam ósemeczkę i poinformowałam, że karmię i pan doktor powiedział, że to znieczulenie jest bezpieczne i dla mnie i dla dziecka, więc mogę spokojnie karmić. W pierwszej ciąży miałam usuwanego zęba i dostałam też jakieś inne znieczulenie, fakt słabsze ale bezpieczne dla dzieciątka w brzuchu.
Anilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,073
Dołączył: czw, 14 cze 07 - 12:46
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 14,907




post sob, 31 lip 2010 - 10:29
Post #4

no właśnie wczoraj leczyłam ósemeczkę i poinformowałam, że karmię i pan doktor powiedział, że to znieczulenie jest bezpieczne i dla mnie i dla dziecka, więc mogę spokojnie karmić. W pierwszej ciąży miałam usuwanego zęba i dostałam też jakieś inne znieczulenie, fakt słabsze ale bezpieczne dla dzieciątka w brzuchu.

--------------------





laila
sob, 31 lip 2010 - 15:41
dziękuję , w sumie jeszcze nie byłam teraz się boję już o co innego przynajmniej od strony znieczulenia mnie pocieszyłaś icon_smile.gif
laila


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 723
Dołączył: śro, 20 lip 05 - 08:15
Nr użytkownika: 3,404




post sob, 31 lip 2010 - 15:41
Post #5

dziękuję , w sumie jeszcze nie byłam teraz się boję już o co innego przynajmniej od strony znieczulenia mnie pocieszyłaś icon_smile.gif

--------------------
mamy alergików łączmy sie !!!!
user posted image
Agga
czw, 28 paź 2010 - 12:14
A co można brać przeciwbólowego przy karmieniu? Czy tylko paracetamol,czy coś mocniejszego jest bezpieczne?
Od rana mnie cholernie ząb boli,a paracetamol nie bardzo działa. Dentysty boję się jak ognia i znieczulenie by mi było potrzebne przed wyjściem z domu,bo inaczej bym chyba nawet nie doszła do dentysty icon_redface.gif .
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post czw, 28 paź 2010 - 12:14
Post #6

A co można brać przeciwbólowego przy karmieniu? Czy tylko paracetamol,czy coś mocniejszego jest bezpieczne?
Od rana mnie cholernie ząb boli,a paracetamol nie bardzo działa. Dentysty boję się jak ognia i znieczulenie by mi było potrzebne przed wyjściem z domu,bo inaczej bym chyba nawet nie doszła do dentysty icon_redface.gif .

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
bumbum
nie, 07 lis 2010 - 22:06
laila też słyszałam że po znieczuleniu należy najlepiej odciągnąć pokarm ale to było ponad 3 lata temu,teraz wystarczy poinformować że się karmi piersią i znieczulenie jest chyba inne jak się nie mylę
bumbum


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,724
Dołączył: pią, 23 lut 07 - 10:40
Skąd: dołączyła 6 list.2006
Nr użytkownika: 11,360




post nie, 07 lis 2010 - 22:06
Post #7

laila też słyszałam że po znieczuleniu należy najlepiej odciągnąć pokarm ale to było ponad 3 lata temu,teraz wystarczy poinformować że się karmi piersią i znieczulenie jest chyba inne jak się nie mylę

--------------------
Z - 20.12.2007
I - 03.10.2010
KochanyKacperek
nie, 21 lis 2010 - 00:31
hej oczywiscie ze mozna dostac znieczulenie w karmienia piersia.ja nie dawno bylam u dentysty i wyrwal mi zeba ale nie bez znieczulenia.tylko owcszem uprzedzilam lekarza ze karmie piersia.gdy wrocilam od dentysty to karmilam malego i bralam antybityk duomox-on jest polecany dla matek karmiacych
KochanyKacperek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: nie, 21 lis 10 - 00:20
Nr użytkownika: 34,975




post nie, 21 lis 2010 - 00:31
Post #8

hej oczywiscie ze mozna dostac znieczulenie w karmienia piersia.ja nie dawno bylam u dentysty i wyrwal mi zeba ale nie bez znieczulenia.tylko owcszem uprzedzilam lekarza ze karmie piersia.gdy wrocilam od dentysty to karmilam malego i bralam antybityk duomox-on jest polecany dla matek karmiacych
> rwanie i leczenie zÄ™bów
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 10:46
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama