Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

furaginum a urofuraginum

, ..... no zgłupiałam ;/
> , ..... no zgÅ‚upiaÅ‚am ;/
shira
pon, 25 mar 2013 - 19:58
Witajcie. kupiłam juniorowi urofuraginum, bo od paru godzin skarży się na ból przy siusianiu. I jakież było moje zdziwienie, gdy w ulotce przeczytałam ' nie podawać dzieciom i młodzieży'
skład jak w furaginie (gdzie dzieciom można podawać) dodatkowo znalazłam 2 rozbieżne ulotki przy urofuraginum. Na jednych piszę że można, na drugiej że nie można podawać dzieciom.
,
można podawać dzieciom


nie można stosować u dzieci i młodzieży

nasuwa mi się tutaj jedno wyjaśnienie. urofuraginum- jest sprzedawany bez recepty i może to dlatego informacje na ulotce są inne. Głupia już jestem, człowiek przewrażliwony i mam teraz dylemat ;/ , no ale jak to jest ten sam lek to chyba mogę podać go 5 latkowi ? dawkowanie jest 5-7mg na kg mc. Czyli mi wychodzi 1 tabletka 2x dziennie . lekarza dzisiaj juz nie załatwię a dziecko cierpi icon_sad.gif
shira


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,430
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 19:46
Skąd: dolnośląskie
Nr użytkownika: 11,409

GG:


post pon, 25 mar 2013 - 19:58
Post #1

Witajcie. kupiłam juniorowi urofuraginum, bo od paru godzin skarży się na ból przy siusianiu. I jakież było moje zdziwienie, gdy w ulotce przeczytałam ' nie podawać dzieciom i młodzieży'
skład jak w furaginie (gdzie dzieciom można podawać) dodatkowo znalazłam 2 rozbieżne ulotki przy urofuraginum. Na jednych piszę że można, na drugiej że nie można podawać dzieciom.
,
można podawać dzieciom


nie można stosować u dzieci i młodzieży

nasuwa mi się tutaj jedno wyjaśnienie. urofuraginum- jest sprzedawany bez recepty i może to dlatego informacje na ulotce są inne. Głupia już jestem, człowiek przewrażliwony i mam teraz dylemat ;/ , no ale jak to jest ten sam lek to chyba mogę podać go 5 latkowi ? dawkowanie jest 5-7mg na kg mc. Czyli mi wychodzi 1 tabletka 2x dziennie . lekarza dzisiaj juz nie załatwię a dziecko cierpi icon_sad.gif

--------------------


Kacper



------mój blog------ zaproszenia i podziękowania dla gości

Posty w temacie
shira   furaginum a urofuraginum   pon, 25 mar 2013 - 19:58
Gaja   Z tego co wiem, to skÅ‚ad jest ten sam. Tylko inny...   pon, 25 mar 2013 - 20:09
anita   ja myÅ›lÄ™ że to chodzi o to, że producent siÄ™ ...   pon, 25 mar 2013 - 22:27
Fragosia   Z tego co czytaÅ‚am, to producent urofuraginy zabe...   wto, 26 mar 2013 - 09:15
Aneczka   Na dany lek może nie być rejestracji dla dzieci ...   wto, 26 mar 2013 - 09:16
jaAga*   MiaÅ‚am kiedyÅ› ten sam dylemat i też myÅ›lÄ™, ż...   wto, 26 mar 2013 - 09:18
shira   ByÅ‚am dzisiaj w aptece i pani powiedziaÅ‚a, że t...   wto, 26 mar 2013 - 12:02
Ewelinek   ByÅ‚am dzisiaj w aptece i pani powiedziaÅ‚a, że t...   wto, 26 mar 2013 - 13:21
malgog   urofuragin robi także furorÄ™ za granicÄ… w każd...   wto, 26 mar 2013 - 14:58
> furaginum a urofuraginum, ..... no zgÅ‚upiaÅ‚am ;/
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 07:20
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama