Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

w co ubrac po porodzie ?

> 
Mateczka

Go??







post śro, 01 paź 2003 - 19:33
Post #1

Bardzo proszę - napiszcie mi w co ubrać mojego synka jak już go urodzę (czyli jakie ubranka zabrać do szpitala) ? Dodam jeszcze, że termin mam w połowie listopada .... z góry DZIĘKUJĘ - młoda już-prawie-mama wink.gif
Wbmot
śro, 01 paź 2003 - 19:47
Ja urodziłam Thomaska w grudniu.

Ubrałam go w biały, wełniany komplecik, czapkę, ciepły sweter. Włożyłam go do śpiworka w wózku i poszliśmy icon_biggrin.gif
Wbmot


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 483
Dołączył: pią, 21 mar 03 - 15:39
Nr użytkownika: 117




post śro, 01 paź 2003 - 19:47
Post #2

Ja urodziłam Thomaska w grudniu.

Ubrałam go w biały, wełniany komplecik, czapkę, ciepły sweter. Włożyłam go do śpiworka w wózku i poszliśmy icon_biggrin.gif
mateczka

Go??







post śro, 01 paź 2003 - 22:09
Post #3

a czy pod spioszki zaklada sie kaftanik ? czy tylko spioszki i na to jakis sweterek ?? moze to glupio zabrzmi ale naprawde nie mam pojecia !!! icon_lol.gif
Monisia
śro, 01 paź 2003 - 22:12
zestaw na wyście ze szpitala:
-pampers
-body lub kaftanik batystowy
-kaftanik lub pajacyk
-śpioszki lub pajacyk
-sweterek
-czapeczka
-śpiworek albo rożek
-kocyk
-najlepiej auto a jak nie to wózek

Pozdrawiam wink.gif
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post śro, 01 paź 2003 - 22:12
Post #4

zestaw na wyście ze szpitala:
-pampers
-body lub kaftanik batystowy
-kaftanik lub pajacyk
-śpioszki lub pajacyk
-sweterek
-czapeczka
-śpiworek albo rożek
-kocyk
-najlepiej auto a jak nie to wózek

Pozdrawiam wink.gif
Monisia
śro, 01 paź 2003 - 22:14
CYTAT(mateczka)
a czy pod spioszki zaklada sie kaftanik ? czy tylko spioszki i na to jakis sweterek ?? moze to glupio zabrzmi ale naprawde nie mam pojecia !!!   icon_lol.gif


Tak , pod śpioszki zakłada się kaftanik chyba że jest to tzw pajacyk czyli 2 w 1 -śpioszki razem z kaftanikiem wink.gif
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post śro, 01 paź 2003 - 22:14
Post #5

CYTAT(mateczka)
a czy pod spioszki zaklada sie kaftanik ? czy tylko spioszki i na to jakis sweterek ?? moze to glupio zabrzmi ale naprawde nie mam pojecia !!!   icon_lol.gif


Tak , pod śpioszki zakłada się kaftanik chyba że jest to tzw pajacyk czyli 2 w 1 -śpioszki razem z kaftanikiem wink.gif
Marghe
śro, 01 paź 2003 - 22:51
Moje 3 grosze:
kaftaniki sa beee icon_biggrin.gif , body wygodniejsze, a najwygodniejsze sa pajacyki ze stópkami.. icon_biggrin.gif
Aha, do samochodu to bym jeszcze fotelik dorzuciła icon_biggrin.gif
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post śro, 01 paź 2003 - 22:51
Post #6

Moje 3 grosze:
kaftaniki sa beee icon_biggrin.gif , body wygodniejsze, a najwygodniejsze sa pajacyki ze stópkami.. icon_biggrin.gif
Aha, do samochodu to bym jeszcze fotelik dorzuciła icon_biggrin.gif
M.
Monisia
śro, 01 paź 2003 - 23:06
Fakt!
Body są wspaniałe i do tego pajacyk i już masz dziecię ubraną.
Te kaftaniki batystowe są hm.... Miałam je ale może 2 razy ubrałam.Nie wygodne,podwijają się ,zaginają i takie jakies nijakie icon_wink.gif Lepiej kilka body sobie spraw zamiast nich.

Faktycznie zapomiałam o foteliku icon_lol.gif Ale jakby co to moze tez byc to nosidło z wózka-ja tak przewiozłam Julę icon_smile.gif

Pozdrawiam
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post śro, 01 paź 2003 - 23:06
Post #7

Fakt!
Body są wspaniałe i do tego pajacyk i już masz dziecię ubraną.
Te kaftaniki batystowe są hm.... Miałam je ale może 2 razy ubrałam.Nie wygodne,podwijają się ,zaginają i takie jakies nijakie icon_wink.gif Lepiej kilka body sobie spraw zamiast nich.

Faktycznie zapomiałam o foteliku icon_lol.gif Ale jakby co to moze tez byc to nosidło z wózka-ja tak przewiozłam Julę icon_smile.gif

Pozdrawiam
kasiarybka

Go??







post śro, 01 paź 2003 - 23:15
Post #8

Mateczko.
Moja Weroniczka była ubrana tak: icon_smile.gif

-pampers,
-koszulka body rozmiar 56 cm.
-śpioszki typu pajacyk ( czyli takie z rączkami icon_smile.gif )
-sweterek bawełniany zapinany z przodu ( miał za długie rękawy, ale to dobrze, bo maleńkie piąsteczki miały cieplutko icon_smile.gif )
-czapeczka bawełniana
-czapeczka z polarku zawiązywana pod bródką,
-śpiwór
-koc
Urodziłam ją na początku stycznioa, więc było zimno, Ty możesz zrezygnować po prostu z koca icon_smile.gif
Życzę spokoju i radości w oczekiwaniu icon_smile.gif
KR.
ebe(niezalogo)

Go??







post czw, 02 paź 2003 - 10:42
Post #9

Ja także jestem za body!!!!Chyba już nic lepszego nie wymyślą!!!!Co za głupota te koszuleczki wiązane gdzieś tam na ramienieu, z boku, z tyłu!!!!Podwijały się, marszczyły, wichrowały po upraniu!!!No głupota totalna!!!!A Body...Body było idealne!!!!Założone raz dwa, zapięte w kroku i już!!!I dziecko nie miało gołych pleców!!!!
A jak pajacyk, to zapinany z przodu, bo z tymi z rozpięciem na nóżkach ale zakładanych przez głowę jednak się umęczyłam. I najlepiej ze ściągaczem przy kostkach - noworodek ma ciągle przygięte do siebie nóżki. Nam wszystkie spiochy dłuuugi czas wisiały i majtały sie przy stópkach...Ale takie pajacyki to marzenie...
feroMonik
czw, 02 paź 2003 - 12:19
Kaftanik? Batystowy??? O rany... To chyba z XIX wieku ta wyprawka. Nawet nie wiem jak to wyglÄ…da icon_wink.gif
feroMonik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,387
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 12:45
SkÄ…d: prowincja
Nr użytkownika: 290




post czw, 02 paź 2003 - 12:19
Post #10

Kaftanik? Batystowy??? O rany... To chyba z XIX wieku ta wyprawka. Nawet nie wiem jak to wyglÄ…da icon_wink.gif

--------------------
Monik, mama jedynaczki Majki

user posted image
Monisia
czw, 02 paź 2003 - 14:17
CYTAT(MonikaS.)
Kaftanik? Batystowy??? O rany... To chyba z XIX wieku ta wyprawka. Nawet nie wiem jak to wyglÄ…da  :wink:

Ja wiem icon_lol.gif ale wolałabym nie wiedzieć icon_lol.gif
Dostałam ich kilka i miałam przygotowane przed porodem ale potem tylko 1 czy 2 razy założyłam i odrazu oddałam je... Naprawde body jest kapitalne i te kaftaniki nie są juz potrzebne:)
A są one wogóle jeszcze w sklepie?Chyba już nie wink.gif
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post czw, 02 paź 2003 - 14:17
Post #11

CYTAT(MonikaS.)
Kaftanik? Batystowy??? O rany... To chyba z XIX wieku ta wyprawka. Nawet nie wiem jak to wyglÄ…da  :wink:

Ja wiem icon_lol.gif ale wolałabym nie wiedzieć icon_lol.gif
Dostałam ich kilka i miałam przygotowane przed porodem ale potem tylko 1 czy 2 razy założyłam i odrazu oddałam je... Naprawde body jest kapitalne i te kaftaniki nie są juz potrzebne:)
A są one wogóle jeszcze w sklepie?Chyba już nie wink.gif
Agnisma
czw, 02 paź 2003 - 15:03
Natalia odziana została w pampersa, w body, w ciepły pajacyk ze stópkami(zapinany z przodu i w kroku), na to wełniane spodenki i sweter, czapeczka bawełniana i wełniana.Zawinęłam ją w becik i do nosidełka wyściełanego kocykiem icon_lol.gif
Dodam , że urodziła się 27 listopada, na dworze było około -5 stopni(wychodziłyśmy o 21:00), a w szpitalu było ponad +30 stopni icon_eek.gif
Szok termiczny jednak nas nie dopadł icon_wink.gif
Za to ja musiałam się wbić w zimową kurtkę, którą przywiół mi mąż(i moja Mama), ponieważ w szpitalnej szatni wisiała tylko jesienna kurteczka (przyjmowali mnie do szpitala jak było +15 stopni icon_wink.gif )
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post czw, 02 paź 2003 - 15:03
Post #12

Natalia odziana została w pampersa, w body, w ciepły pajacyk ze stópkami(zapinany z przodu i w kroku), na to wełniane spodenki i sweter, czapeczka bawełniana i wełniana.Zawinęłam ją w becik i do nosidełka wyściełanego kocykiem icon_lol.gif
Dodam , że urodziła się 27 listopada, na dworze było około -5 stopni(wychodziłyśmy o 21:00), a w szpitalu było ponad +30 stopni icon_eek.gif
Szok termiczny jednak nas nie dopadł icon_wink.gif
Za to ja musiałam się wbić w zimową kurtkę, którą przywiół mi mąż(i moja Mama), ponieważ w szpitalnej szatni wisiała tylko jesienna kurteczka (przyjmowali mnie do szpitala jak było +15 stopni icon_wink.gif )

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Monisia
czw, 02 paź 2003 - 15:14
CYTAT(Agnisma)
Natalia odziana zostaÅ‚a w pampersa, w body, w ciepÅ‚y pajacyk ze stópkami(zapinany z przodu i w kroku), na to weÅ‚niane spodenki i sweter, czapeczka baweÅ‚niana i weÅ‚niana.Zawinęłam jÄ… w becik i do nosideÅ‚ka wyÅ›cieÅ‚anego kocykiem icon_lol.gif  
Dodam , że urodziÅ‚a siÄ™ 27 listopada, na dworze byÅ‚o okoÅ‚o -5 stopni(wychodziÅ‚yÅ›my o 21:00), a w szpitalu byÅ‚o ponad +30 stopni  :shock:  
Szok termiczny jednak nas nie dopadł icon_wink.gif
Za to ja musiałam się wbić w zimową kurtkę, którą przywiół mi mąż(i moja Mama), ponieważ w szpitalnej szatni wisiała tylko jesienna kurteczka (przyjmowali mnie do szpitala jak było +15 stopni icon_wink.gif )


To ile dni w tym szpitalu byłaś : icon_eek.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post czw, 02 paź 2003 - 15:14
Post #13

CYTAT(Agnisma)
Natalia odziana zostaÅ‚a w pampersa, w body, w ciepÅ‚y pajacyk ze stópkami(zapinany z przodu i w kroku), na to weÅ‚niane spodenki i sweter, czapeczka baweÅ‚niana i weÅ‚niana.Zawinęłam jÄ… w becik i do nosideÅ‚ka wyÅ›cieÅ‚anego kocykiem icon_lol.gif  
Dodam , że urodziÅ‚a siÄ™ 27 listopada, na dworze byÅ‚o okoÅ‚o -5 stopni(wychodziÅ‚yÅ›my o 21:00), a w szpitalu byÅ‚o ponad +30 stopni  :shock:  
Szok termiczny jednak nas nie dopadł icon_wink.gif
Za to ja musiałam się wbić w zimową kurtkę, którą przywiół mi mąż(i moja Mama), ponieważ w szpitalnej szatni wisiała tylko jesienna kurteczka (przyjmowali mnie do szpitala jak było +15 stopni icon_wink.gif )


To ile dni w tym szpitalu byłaś : icon_eek.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
lidqa
czw, 02 paź 2003 - 16:17
skarpetki wez na spiochy, ja jednak polecilabym body i spiochy bo bedzie ci rudno zalozyc cos z rekawkiem na drugie cos z rekawkiem. czapeczke kup z uszkami inne mi odstawaly zawsze. dzidzie w rozek i do domku. Dziecka nie mozna przegzewac. Mojemu Kubie cieplej jest niz nam i nawet teraz lata w body i skarpetkach, bo albo jest na raczkach i ja go gzeje albo w lozeckzu i wtedy przykryty. A jak go tylko ubiore cieplej natychmiast jest mu za goroco i sie poci a jak dziecko sie poci to sie szybciej przeziebia
lidqa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 94
Dołączył: czw, 19 cze 03 - 14:51
Nr użytkownika: 843




post czw, 02 paź 2003 - 16:17
Post #14

skarpetki wez na spiochy, ja jednak polecilabym body i spiochy bo bedzie ci rudno zalozyc cos z rekawkiem na drugie cos z rekawkiem. czapeczke kup z uszkami inne mi odstawaly zawsze. dzidzie w rozek i do domku. Dziecka nie mozna przegzewac. Mojemu Kubie cieplej jest niz nam i nawet teraz lata w body i skarpetkach, bo albo jest na raczkach i ja go gzeje albo w lozeckzu i wtedy przykryty. A jak go tylko ubiore cieplej natychmiast jest mu za goroco i sie poci a jak dziecko sie poci to sie szybciej przeziebia
Agnisma
czw, 02 paź 2003 - 16:26
CYTAT(Monisia)
To ile dni w tym szpitalu byÅ‚aÅ› :  :shock:    :?:  :?:  :?:

Około miesiąca icon_lol.gif icon_lol.gif
Nie mogłam się już doczekać porodu
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post czw, 02 paź 2003 - 16:26
Post #15

CYTAT(Monisia)
To ile dni w tym szpitalu byÅ‚aÅ› :  :shock:    :?:  :?:  :?:

Około miesiąca icon_lol.gif icon_lol.gif
Nie mogłam się już doczekać porodu

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Monisia
czw, 02 paź 2003 - 22:07
Agniesiu
A co się działo?Czemu aż miesiąc byłaś w szpitalu?
Nic dziwnego że taka różnica temperatury....
Ja 6 dni spędziłam w szpitalu.
Całuski
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post czw, 02 paź 2003 - 22:07
Post #16

Agniesiu
A co się działo?Czemu aż miesiąc byłaś w szpitalu?
Nic dziwnego że taka różnica temperatury....
Ja 6 dni spędziłam w szpitalu.
Całuski
Tigerek
sob, 01 paź 2016 - 23:02
edinka błagam. PO 13 LATACH ?!!! i pewnie zbieg okoliczności, że w każdym poście masz reklamę :/

Na litość wszelaką moderatorze widzisz i nie grzmisz?
Tigerek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,506
Dołączył: nie, 12 paź 08 - 15:06
Nr użytkownika: 22,497




post sob, 01 paź 2016 - 23:02
Post #17

edinka błagam. PO 13 LATACH ?!!! i pewnie zbieg okoliczności, że w każdym poście masz reklamę :/

Na litość wszelaką moderatorze widzisz i nie grzmisz?

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)
Agula9
nie, 02 paź 2016 - 00:04
CYTAT(Tigerek @ Sun, 02 Oct 2016 - 00:02) *
edinka błagam. PO 13 LATACH ?!!! i pewnie zbieg okoliczności, że w każdym poście masz reklamę :/

Na litość wszelaką moderatorze widzisz i nie grzmisz?


Brakuje mi tu "LubiÄ™ To" 29.gif

Trzeba kupić....... nawet w tą reklamę nie klikam 04.gif
Agula9


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,589
Dołączył: czw, 15 mar 12 - 21:35
SkÄ…d: CK
Nr użytkownika: 39,777




post nie, 02 paź 2016 - 00:04
Post #18

CYTAT(Tigerek @ Sun, 02 Oct 2016 - 00:02) *
edinka błagam. PO 13 LATACH ?!!! i pewnie zbieg okoliczności, że w każdym poście masz reklamę :/

Na litość wszelaką moderatorze widzisz i nie grzmisz?


Brakuje mi tu "LubiÄ™ To" 29.gif

Trzeba kupić....... nawet w tą reklamę nie klikam 04.gif

--------------------

Linda
śro, 12 paź 2016 - 12:54
Najlepszy sklep na zakupy dla kobiety w ciąży to według mnie ten https://www.modavie.pl/. Dodatkowo w ofercie dostępne są ubranka dla niemowląt. Gdy byłam w ciąży wszystkie zakupy robiłam tutaj. dzięki czemu miałam więcej czasu dla siebie icon_smile.gif
Linda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: czw, 16 cze 16 - 15:39
Nr użytkownika: 47,735




post śro, 12 paź 2016 - 12:54
Post #19

Najlepszy sklep na zakupy dla kobiety w ciąży to według mnie ten https://www.modavie.pl/. Dodatkowo w ofercie dostępne są ubranka dla niemowląt. Gdy byłam w ciąży wszystkie zakupy robiłam tutaj. dzięki czemu miałam więcej czasu dla siebie icon_smile.gif
dariok
śro, 28 gru 2016 - 08:56
Zasadza jest taka, że dziecku nakłada się jedną warstwę więcej, niż dorosłemu. Oczywiście to orientacyjne. Ja noszę trzy warstwy, więc dla dziecka są cztery no i obowiązkowo czapka. Poza tym mam zamiar wynieść dzieciora w chuście, a nie w wózku.
dariok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: śro, 28 gru 16 - 08:44
Nr użytkownika: 48,616




post śro, 28 gru 2016 - 08:56
Post #20

Zasadza jest taka, że dziecku nakłada się jedną warstwę więcej, niż dorosłemu. Oczywiście to orientacyjne. Ja noszę trzy warstwy, więc dla dziecka są cztery no i obowiązkowo czapka. Poza tym mam zamiar wynieść dzieciora w chuście, a nie w wózku.
> w co ubrac po porodzie ?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 00:18
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama