Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

urlop ojcowski

> 
gosiagosia
wto, 05 sty 2010 - 18:36
urodzilam w marcu 2009r. potem bylam na macierzynskim, wypoczynkowym a obecnie jestem na wychowawczym - czy ojciec dziecka moze wykorzystac ten tydzien swojego urlopu, zanim mlody skonczy 12 miesiecy ?

jesli tak, to czy sa specjalne wnioski, ktore nalezy zlozyc pracodawcy ?

Ten post edytował gosiagosia wto, 05 sty 2010 - 18:36
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post wto, 05 sty 2010 - 18:36
Post #1

urodzilam w marcu 2009r. potem bylam na macierzynskim, wypoczynkowym a obecnie jestem na wychowawczym - czy ojciec dziecka moze wykorzystac ten tydzien swojego urlopu, zanim mlody skonczy 12 miesiecy ?

jesli tak, to czy sa specjalne wnioski, ktore nalezy zlozyc pracodawcy ?

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
moko.
wto, 05 sty 2010 - 20:37
Tak może wykorzystać do dnia kiedy dziecko ukończy rok.
Wniosków specjalnych nie ma, wystarczy, ze napiszecei coś w ten deseń:
Proszę o udzielenie urlopu tacierzyńskiego od dnia do dnia na dziecko (imię, nazwisko) urodzone w dniu .....
+ akt urodzenia dziecka do wglądu. Wniosek składacie na 7 dni przed terminem - składacie pracodawcy.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post wto, 05 sty 2010 - 20:37
Post #2

Tak może wykorzystać do dnia kiedy dziecko ukończy rok.
Wniosków specjalnych nie ma, wystarczy, ze napiszecei coś w ten deseń:
Proszę o udzielenie urlopu tacierzyńskiego od dnia do dnia na dziecko (imię, nazwisko) urodzone w dniu .....
+ akt urodzenia dziecka do wglądu. Wniosek składacie na 7 dni przed terminem - składacie pracodawcy.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
domi
śro, 06 sty 2010 - 17:00
Moko zapytam cie bo jesteś najlepsza specjalistką na tym forum 06.gif . Czytałam dziś na szybkiego (z braku czasu) o tym ojcowskim. Jednak w prasie nie wyczytałam czy ten urlop ojcowski jest płatny? Składam wniosek i metrykę u pracodawcy, a kto mężowi za ten urlop płaci i ile?
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post śro, 06 sty 2010 - 17:00
Post #3

Moko zapytam cie bo jesteś najlepsza specjalistką na tym forum 06.gif . Czytałam dziś na szybkiego (z braku czasu) o tym ojcowskim. Jednak w prasie nie wyczytałam czy ten urlop ojcowski jest płatny? Składam wniosek i metrykę u pracodawcy, a kto mężowi za ten urlop płaci i ile?

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
moko.
śro, 06 sty 2010 - 18:18
CYTAT(domi @ Wed, 06 Jan 2010 - 17:00) *
Moko zapytam cie bo jesteś najlepsza specjalistką na tym forum 06.gif . Czytałam dziś na szybkiego (z braku czasu) o tym ojcowskim. Jednak w prasie nie wyczytałam czy ten urlop ojcowski jest płatny? Składam wniosek i metrykę u pracodawcy, a kto mężowi za ten urlop płaci i ile?


Bo się zaczerwieniłam .... 29.gif
Za urlop tacierzyński otrzymuje się zasiłek macierzyński - czyli 100% zasiłku na podstawie:
Art. 29 ust. 5a ustawy zasiłkowej - "Zasiłek macierzyński przysługuje przez okres ustalony przepisami Kodeksu pracy jako okres urlopu ojcowskiego "
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 06 sty 2010 - 18:18
Post #4

CYTAT(domi @ Wed, 06 Jan 2010 - 17:00) *
Moko zapytam cie bo jesteś najlepsza specjalistką na tym forum 06.gif . Czytałam dziś na szybkiego (z braku czasu) o tym ojcowskim. Jednak w prasie nie wyczytałam czy ten urlop ojcowski jest płatny? Składam wniosek i metrykę u pracodawcy, a kto mężowi za ten urlop płaci i ile?


Bo się zaczerwieniłam .... 29.gif
Za urlop tacierzyński otrzymuje się zasiłek macierzyński - czyli 100% zasiłku na podstawie:
Art. 29 ust. 5a ustawy zasiłkowej - "Zasiłek macierzyński przysługuje przez okres ustalony przepisami Kodeksu pracy jako okres urlopu ojcowskiego "

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
agak
śro, 06 sty 2010 - 20:10
A co przysługuje tacie, który ma własną działalność?
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post śro, 06 sty 2010 - 20:10
Post #5

A co przysługuje tacie, który ma własną działalność?

--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

gosiagosia
śro, 06 sty 2010 - 20:14
to ja zadam pytanie z serii glupich. jesli ojciec na ojcowskim dostaje zasilek macierzynski tzn. ze dostaje normalnie swoja wyplate tak? czy jak to jest liczone, z premiami ?
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post śro, 06 sty 2010 - 20:14
Post #6

to ja zadam pytanie z serii glupich. jesli ojciec na ojcowskim dostaje zasilek macierzynski tzn. ze dostaje normalnie swoja wyplate tak? czy jak to jest liczone, z premiami ?

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
moko.
śro, 06 sty 2010 - 20:40
CYTAT(gosiagosia @ Wed, 06 Jan 2010 - 20:14) *
to ja zadam pytanie z serii glupich. jesli ojciec na ojcowskim dostaje zasilek macierzynski tzn. ze dostaje normalnie swoja wyplate tak? czy jak to jest liczone, z premiami ?

Nie ma różnicy pomiędzy naliczeniem zasiłku kobiet a mężczyzn.
Srednia do obliczenia wyn.chorobowego/zasiłków - z 12 m-cy ( lub jesli pracuje się krócej - to z pełnych m-cy pracy, lub przy zmianie etatu) - ok. przyjmujemy 12 m-cy poprzedzające m-c, gdzie się przebywa na zasiłku - wynagrodzenie osiągane w tych 12 m-cy ( stawka+ składniki zmienne (nadgodziny, nocki, premie - jesli są one pomniejszane za czas nieobecności- po wyroku TK z 2008 na ogół większość zakładów je wlicza)
Czyli za 7 dni mąż otrzymuje 100 zasiłek a za resztę wynagrodzenie za czas pracy.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 06 sty 2010 - 20:40
Post #7

CYTAT(gosiagosia @ Wed, 06 Jan 2010 - 20:14) *
to ja zadam pytanie z serii glupich. jesli ojciec na ojcowskim dostaje zasilek macierzynski tzn. ze dostaje normalnie swoja wyplate tak? czy jak to jest liczone, z premiami ?

Nie ma różnicy pomiędzy naliczeniem zasiłku kobiet a mężczyzn.
Srednia do obliczenia wyn.chorobowego/zasiłków - z 12 m-cy ( lub jesli pracuje się krócej - to z pełnych m-cy pracy, lub przy zmianie etatu) - ok. przyjmujemy 12 m-cy poprzedzające m-c, gdzie się przebywa na zasiłku - wynagrodzenie osiągane w tych 12 m-cy ( stawka+ składniki zmienne (nadgodziny, nocki, premie - jesli są one pomniejszane za czas nieobecności- po wyroku TK z 2008 na ogół większość zakładów je wlicza)
Czyli za 7 dni mąż otrzymuje 100 zasiłek a za resztę wynagrodzenie za czas pracy.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
kasiaaaaa
śro, 06 sty 2010 - 21:01
CYTAT(agak @ Wed, 06 Jan 2010 - 20:10) *
A co przysługuje tacie, który ma własną działalność?

No właśnie?
kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post śro, 06 sty 2010 - 21:01
Post #8

CYTAT(agak @ Wed, 06 Jan 2010 - 20:10) *
A co przysługuje tacie, który ma własną działalność?

No właśnie?

--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
Myszorek
czw, 07 sty 2010 - 08:03
Moko...
powiedz proszę jak się to ma do rozliczeń z ZUS...
bo wnioskuję, że to świadczenie płacone jest ze środków ZUS-u, tak???
a może się mylę i pracodawca płaci to ze swoich środków...
mam mętlik...
czy sÄ… jakieÅ› nowe kody w PÅ‚atniku w zwiÄ…zku z tym...

HELP!!!
Myszorek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,812
Dołączył: śro, 31 maj 06 - 16:51
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 6,097




post czw, 07 sty 2010 - 08:03
Post #9

Moko...
powiedz proszę jak się to ma do rozliczeń z ZUS...
bo wnioskuję, że to świadczenie płacone jest ze środków ZUS-u, tak???
a może się mylę i pracodawca płaci to ze swoich środków...
mam mętlik...
czy sÄ… jakieÅ› nowe kody w PÅ‚atniku w zwiÄ…zku z tym...

HELP!!!

--------------------
Tymek (28.07.2006r.)

Filip (14.10.2008r.)
ewela
nie, 10 sty 2010 - 14:44
Witajcie!
Fajnie,ze te inf sÄ… tutaj zawate.

Mam pytanie:
Ja chcę wziąć na własną prosbę urlop macierzynski uzupełniający- 2tygodnie. Czy mojemu męzowi przysługuje nadal ten tydzien urlopu "tacierzynskiego"?
Czy te jego 7dni poprostu będą mi odebrane z tych 14dni, ktore ja chciałam wziąć?

Pozdrawiam
Ewelina
ewela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,315
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 22:53
SkÄ…d: tutejszy raj
Nr użytkownika: 2,475

GG:


post nie, 10 sty 2010 - 14:44
Post #10

Witajcie!
Fajnie,ze te inf sÄ… tutaj zawate.

Mam pytanie:
Ja chcę wziąć na własną prosbę urlop macierzynski uzupełniający- 2tygodnie. Czy mojemu męzowi przysługuje nadal ten tydzien urlopu "tacierzynskiego"?
Czy te jego 7dni poprostu będą mi odebrane z tych 14dni, ktore ja chciałam wziąć?

Pozdrawiam
Ewelina
moko.
nie, 10 sty 2010 - 20:27
CYTAT(ewela @ Sun, 10 Jan 2010 - 14:44) *
Witajcie!
Fajnie,ze te inf sÄ… tutaj zawate.

Mam pytanie:
Ja chcę wziąć na własną prosbę urlop macierzynski uzupełniający- 2tygodnie. Czy mojemu męzowi przysługuje nadal ten tydzien urlopu "tacierzynskiego"?
Czy te jego 7dni poprostu będą mi odebrane z tych 14dni, ktore ja chciałam wziąć?

Pozdrawiam
Ewelina

Tak przysługuje mężowi 7 dni urlopu ojcowskiego nieżależnie od tego co matka robi, czy jest na macierzyńskim czy pracuje czy cokolwiek - to jego prawo do urlopu i tyle.Więc Ty korzystasz ze swojego urlopu a mąż ze swojego. Tobie nic nie będzie zabrane !
Urlop tacierzyński to nie urlop macierzyński. To dwa różne świadczenia!
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post nie, 10 sty 2010 - 20:27
Post #11

CYTAT(ewela @ Sun, 10 Jan 2010 - 14:44) *
Witajcie!
Fajnie,ze te inf sÄ… tutaj zawate.

Mam pytanie:
Ja chcę wziąć na własną prosbę urlop macierzynski uzupełniający- 2tygodnie. Czy mojemu męzowi przysługuje nadal ten tydzien urlopu "tacierzynskiego"?
Czy te jego 7dni poprostu będą mi odebrane z tych 14dni, ktore ja chciałam wziąć?

Pozdrawiam
Ewelina

Tak przysługuje mężowi 7 dni urlopu ojcowskiego nieżależnie od tego co matka robi, czy jest na macierzyńskim czy pracuje czy cokolwiek - to jego prawo do urlopu i tyle.Więc Ty korzystasz ze swojego urlopu a mąż ze swojego. Tobie nic nie będzie zabrane !
Urlop tacierzyński to nie urlop macierzyński. To dwa różne świadczenia!

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
moko.
nie, 10 sty 2010 - 20:31
CYTAT(agak @ Wed, 06 Jan 2010 - 20:10) *
A co przysługuje tacie, który ma własną działalność?

CYTAT(kasiaaaaa @ Wed, 06 Jan 2010 - 21:01) *
No właśnie?



Ja uważam, ze ojciec opłacający składkę chorobową nie ma prawa do urlopu ojcowskiego - bo nie jest pracownikiem, ale ma prawo wnioskować o zasiłek macierzyński za okres określony przepisami Kodeksu pracy jako okres urlopu ojcowskiego.
Na tej samej zasadzie co kobieta prowadząca DG - nie ma prawa do urlopu macierzyńskiego, ale ma prawo do zasiłku macierzyńskiego i logiczne wydaje mi się wnioskowanie ojca!
Ale oczywiście 2 inspektoraty ZUS nie wiedzą.... czy tak jest czy nie....
Czekam na decyzjÄ™ pisemnÄ… ! i dam znac.

Chyba, ze Dorotka25 ma inne zdanie ?
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post nie, 10 sty 2010 - 20:31
Post #12

CYTAT(agak @ Wed, 06 Jan 2010 - 20:10) *
A co przysługuje tacie, który ma własną działalność?

CYTAT(kasiaaaaa @ Wed, 06 Jan 2010 - 21:01) *
No właśnie?



Ja uważam, ze ojciec opłacający składkę chorobową nie ma prawa do urlopu ojcowskiego - bo nie jest pracownikiem, ale ma prawo wnioskować o zasiłek macierzyński za okres określony przepisami Kodeksu pracy jako okres urlopu ojcowskiego.
Na tej samej zasadzie co kobieta prowadząca DG - nie ma prawa do urlopu macierzyńskiego, ale ma prawo do zasiłku macierzyńskiego i logiczne wydaje mi się wnioskowanie ojca!
Ale oczywiście 2 inspektoraty ZUS nie wiedzą.... czy tak jest czy nie....
Czekam na decyzjÄ™ pisemnÄ… ! i dam znac.

Chyba, ze Dorotka25 ma inne zdanie ?

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Dorotka25
pon, 11 sty 2010 - 10:24
Moniś, zgadzam się z Tobą. Ojciec, który opłaca składkę na ub. chorobowe w związku z prowadzoną działalnością ma prawo do zasiłku ale nie do urlopu. Z prostej przyczyny - nie ma mu kto udzielić tego urlopu. Czyli ojciec dziecka na ten tydzień robi sobie wolne icon_wink.gif i za ten czas otrzymuje z ZUSu zasiłek "macierzyński".

Poniżej cytat z www.gazetaprawna.pl na poruszany tu temat:
"Uprawnieni mężczyźni
Prawo do urlopu ojcowskiego przysługuje pracownikom, czyli osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, powołania, mianowania, wyboru lub spółdzielczej umowy o pracę. Z wolnego tygodnia na opiekę nad dzieckiem mogą skorzystać też osoby, które nie są pracownikami, ale podlegają ubezpieczeniu chorobowemu na innej podstawie niż umowa o pracę (np. z tytułu prowadzenia własnej działalności gospodarczej). Osobom tym za cały okres urlopu ojcowskiego będzie przysługiwał zasiłek macierzyński.
Nowe uprawnienie rodzicielskie uzyskali tylko ojcowie wychowujący dzieci. Oznacza to, że urlop ojcowski nie przysługuje np. małżonkowi matki, który nie przysposobił jej dziecka. Jednocześnie z przepisów wynika, że prawo to posiada tylko ten ojciec, który wychowuje dziecko. Warunku tego nie spełnia na pewno mężczyzna, którego władza rodzicielska została zawieszona lub któremu odebrano takie prawa."
Dorotka25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,411
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 08:25
Nr użytkownika: 134




post pon, 11 sty 2010 - 10:24
Post #13

Moniś, zgadzam się z Tobą. Ojciec, który opłaca składkę na ub. chorobowe w związku z prowadzoną działalnością ma prawo do zasiłku ale nie do urlopu. Z prostej przyczyny - nie ma mu kto udzielić tego urlopu. Czyli ojciec dziecka na ten tydzień robi sobie wolne icon_wink.gif i za ten czas otrzymuje z ZUSu zasiłek "macierzyński".

Poniżej cytat z www.gazetaprawna.pl na poruszany tu temat:
"Uprawnieni mężczyźni
Prawo do urlopu ojcowskiego przysługuje pracownikom, czyli osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, powołania, mianowania, wyboru lub spółdzielczej umowy o pracę. Z wolnego tygodnia na opiekę nad dzieckiem mogą skorzystać też osoby, które nie są pracownikami, ale podlegają ubezpieczeniu chorobowemu na innej podstawie niż umowa o pracę (np. z tytułu prowadzenia własnej działalności gospodarczej). Osobom tym za cały okres urlopu ojcowskiego będzie przysługiwał zasiłek macierzyński.
Nowe uprawnienie rodzicielskie uzyskali tylko ojcowie wychowujący dzieci. Oznacza to, że urlop ojcowski nie przysługuje np. małżonkowi matki, który nie przysposobił jej dziecka. Jednocześnie z przepisów wynika, że prawo to posiada tylko ten ojciec, który wychowuje dziecko. Warunku tego nie spełnia na pewno mężczyzna, którego władza rodzicielska została zawieszona lub któremu odebrano takie prawa."
agak
pon, 11 sty 2010 - 11:19
Czyli małżon posiedzi z nami w domu i dostanie za to pieniądze?
Gdzie i jak powinien to zgłosić?
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post pon, 11 sty 2010 - 11:19
Post #14

Czyli małżon posiedzi z nami w domu i dostanie za to pieniądze?
Gdzie i jak powinien to zgłosić?

--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

mamuśka81
pon, 11 sty 2010 - 15:26
Urlop tacierzyński to 5 dni roboczych. prawda? nie 7?
mamuśka81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,154
Dołączył: czw, 21 gru 06 - 08:55
SkÄ…d: warszawa
Nr użytkownika: 9,257




post pon, 11 sty 2010 - 15:26
Post #15

Urlop tacierzyński to 5 dni roboczych. prawda? nie 7?
moko.
pon, 11 sty 2010 - 16:47
CYTAT(agak @ Mon, 11 Jan 2010 - 11:19) *
Czyli małżon posiedzi z nami w domu i dostanie za to pieniądze?
Gdzie i jak powinien to zgłosić?

Tak posiedzi z Wami w domu icon_smile.gif dostanie za ten okres 100% zasiłek macierzyński, płatny przez ZUS - pismo składa do ZUSU !
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 11 sty 2010 - 16:47
Post #16

CYTAT(agak @ Mon, 11 Jan 2010 - 11:19) *
Czyli małżon posiedzi z nami w domu i dostanie za to pieniądze?
Gdzie i jak powinien to zgłosić?

Tak posiedzi z Wami w domu icon_smile.gif dostanie za ten okres 100% zasiłek macierzyński, płatny przez ZUS - pismo składa do ZUSU !


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
moko.
pon, 11 sty 2010 - 16:48
CYTAT(patti81 @ Mon, 11 Jan 2010 - 15:26) *
Urlop tacierzyński to 5 dni roboczych. prawda? nie 7?

Generalnie urlop ojcowski to 7 dni kalenarzowych - w sumie da to 5 dni roboczych ! ale pieniÄ…dze otrzyma za 7 dni !
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 11 sty 2010 - 16:48
Post #17

CYTAT(patti81 @ Mon, 11 Jan 2010 - 15:26) *
Urlop tacierzyński to 5 dni roboczych. prawda? nie 7?

Generalnie urlop ojcowski to 7 dni kalenarzowych - w sumie da to 5 dni roboczych ! ale pieniÄ…dze otrzyma za 7 dni !

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
okko
pon, 11 sty 2010 - 23:29
Moko a kiedy moze wystapic o ten urlop?

W sensie czy jest jakis okres po porodzie kiedy mozna- czy od razu?

Ten post edytował okkko pon, 11 sty 2010 - 23:31
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post pon, 11 sty 2010 - 23:29
Post #18

Moko a kiedy moze wystapic o ten urlop?

W sensie czy jest jakis okres po porodzie kiedy mozna- czy od razu?

--------------------


moko.
wto, 12 sty 2010 - 00:22
CYTAT(okkko @ Mon, 11 Jan 2010 - 23:29) *
Moko a kiedy moze wystapic o ten urlop?

W sensie czy jest jakis okres po porodzie kiedy mozna- czy od razu?

do roku dziecka ! więc kiedy chce, byle do roku.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post wto, 12 sty 2010 - 00:22
Post #19

CYTAT(okkko @ Mon, 11 Jan 2010 - 23:29) *
Moko a kiedy moze wystapic o ten urlop?

W sensie czy jest jakis okres po porodzie kiedy mozna- czy od razu?

do roku dziecka ! więc kiedy chce, byle do roku.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
moko.
wto, 12 sty 2010 - 00:24
CYTAT(Myszorek @ Thu, 07 Jan 2010 - 08:03) *
Moko...
powiedz proszę jak się to ma do rozliczeń z ZUS...
bo wnioskuję, że to świadczenie płacone jest ze środków ZUS-u, tak???
a może się mylę i pracodawca płaci to ze swoich środków...
mam mętlik...
czy sÄ… jakieÅ› nowe kody w PÅ‚atniku w zwiÄ…zku z tym...

HELP!!!

Tak to swiadczenie płacone ze środków ZUS - kod zasiłku macierzyńskiego - czyli w RSA wykazujesz 7 dni pzrerwy z kodem zasiłku macierzyńskiego - ewentualnie jeśli zakład pracy jest uprawniony do wypłaty zasiłków to wypłaca ową kwotę.
Oto Ci chodziło ?
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post wto, 12 sty 2010 - 00:24
Post #20

CYTAT(Myszorek @ Thu, 07 Jan 2010 - 08:03) *
Moko...
powiedz proszę jak się to ma do rozliczeń z ZUS...
bo wnioskuję, że to świadczenie płacone jest ze środków ZUS-u, tak???
a może się mylę i pracodawca płaci to ze swoich środków...
mam mętlik...
czy sÄ… jakieÅ› nowe kody w PÅ‚atniku w zwiÄ…zku z tym...

HELP!!!

Tak to swiadczenie płacone ze środków ZUS - kod zasiłku macierzyńskiego - czyli w RSA wykazujesz 7 dni pzrerwy z kodem zasiłku macierzyńskiego - ewentualnie jeśli zakład pracy jest uprawniony do wypłaty zasiłków to wypłaca ową kwotę.
Oto Ci chodziło ?

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
> urlop ojcowski
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 01:01
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama