Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna  

Dieta sokowa

> 
aneta80
wto, 14 cze 2016 - 14:11
Fajnie stosowac roznego rodzaju diety itp. Niestety coraz wiecej ludzi, nawet tych najmlodszych coraz mniej sie rusza. A jak wiadomo ruch jest podstawa dobrego zdrowia. Zamiast tylko serwowac swoim pociechom roznego rodzaju soczki to warto byloby je wyslac gdzies aby w towarzystwie rowiesnikow spedzily aktywnie czas.
aneta80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 29
Dołączył: wto, 14 cze 16 - 13:56
Nr użytkownika: 47,720




post wto, 14 cze 2016 - 14:11
Post #21

Fajnie stosowac roznego rodzaju diety itp. Niestety coraz wiecej ludzi, nawet tych najmlodszych coraz mniej sie rusza. A jak wiadomo ruch jest podstawa dobrego zdrowia. Zamiast tylko serwowac swoim pociechom roznego rodzaju soczki to warto byloby je wyslac gdzies aby w towarzystwie rowiesnikow spedzily aktywnie czas.
KarolinA07
piÄ…, 22 lip 2016 - 12:03
Aby podjąć się diety najpierw trzeba przejść detoks organizmu. Nie ma możliwości, aby sok z owoców w pełni się przyjmował, jeśli ma się w sobie metale ciężkie lub inne elementy, które nie pozwalają w pełni wchłaniać się poszczególnym witaminom czy mikroelementom.
Co do samego oczyszczania, to są różne propozycje, ale generalnie zasada jest ta sama: konsultować dietę lub ją ustalać z dietetykiem. Poprzedzić wszystko badaniami, przede wszystkim krwi. Na bazie tych informacji można zacząć skutecznie działać.

Ten post edytował KarolinA07 czw, 18 sie 2016 - 09:25
KarolinA07


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: pią, 22 lip 16 - 11:17
Skąd: Wasilków
Nr użytkownika: 47,909




post piÄ…, 22 lip 2016 - 12:03
Post #22

Aby podjąć się diety najpierw trzeba przejść detoks organizmu. Nie ma możliwości, aby sok z owoców w pełni się przyjmował, jeśli ma się w sobie metale ciężkie lub inne elementy, które nie pozwalają w pełni wchłaniać się poszczególnym witaminom czy mikroelementom.
Co do samego oczyszczania, to są różne propozycje, ale generalnie zasada jest ta sama: konsultować dietę lub ją ustalać z dietetykiem. Poprzedzić wszystko badaniami, przede wszystkim krwi. Na bazie tych informacji można zacząć skutecznie działać.

--------------------
jolka77
pon, 24 paź 2016 - 11:43
Ja też często piję soki, szczególnie lubię marchewkowy i pomidorowy oraz wszelkie owoce, najlepiej jeszcze jak są domowe. Moja teściowa robi przepyszne. A o dietach sokowych też słyszałam i podobno są świetne na oczyszczanie organizmu, albo właśnie na odchudzanie, ale ja jednak chyba mam za słabą wolę, zeby się żywić samymi płynami icon_wink.gif
jolka77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: pon, 24 paź 16 - 11:06
Nr użytkownika: 48,297




post pon, 24 paź 2016 - 11:43
Post #23

Ja też często piję soki, szczególnie lubię marchewkowy i pomidorowy oraz wszelkie owoce, najlepiej jeszcze jak są domowe. Moja teściowa robi przepyszne. A o dietach sokowych też słyszałam i podobno są świetne na oczyszczanie organizmu, albo właśnie na odchudzanie, ale ja jednak chyba mam za słabą wolę, zeby się żywić samymi płynami icon_wink.gif
Mal Vina
czw, 17 lis 2016 - 12:36
Soczki są mega zdrowe, ale nie samym soczkiem człowiek żyje icon_razz.gif
Mal Vina


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: pon, 14 lis 16 - 11:57
Nr użytkownika: 48,400




post czw, 17 lis 2016 - 12:36
Post #24

Soczki są mega zdrowe, ale nie samym soczkiem człowiek żyje icon_razz.gif
Zadar
czw, 24 lis 2016 - 14:57
Dieta sokowa, to naprawdę świetny pomysł kochana. Soki, niosą za sobą sporo wartości odżywczych i witamin, które są potrzebne zwłaszcza osłabionemu ciążą organizmowi=i. Jednak odradzałbym soki sklepowe. Ja obecnie mam sokowirówkę, ale zastanawiam się nad zakupem wyciskarki Hurom Alpha. Mówię o tym dlatego, że często nawet najdroższe soki, jakie można dostać w sklepie, nie do końca są tym, czego powinniśmy szukać. Konserwanty, chemia czy cukier. To wszystko może w większym lub mniejszym stopniu ci zaszkodzić.
Zadar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: śro, 16 lis 16 - 18:12
Nr użytkownika: 48,415




post czw, 24 lis 2016 - 14:57
Post #25

Dieta sokowa, to naprawdę świetny pomysł kochana. Soki, niosą za sobą sporo wartości odżywczych i witamin, które są potrzebne zwłaszcza osłabionemu ciążą organizmowi=i. Jednak odradzałbym soki sklepowe. Ja obecnie mam sokowirówkę, ale zastanawiam się nad zakupem wyciskarki Hurom Alpha. Mówię o tym dlatego, że często nawet najdroższe soki, jakie można dostać w sklepie, nie do końca są tym, czego powinniśmy szukać. Konserwanty, chemia czy cukier. To wszystko może w większym lub mniejszym stopniu ci zaszkodzić.
Mamineczka
nie, 27 lis 2016 - 11:14
Też się właśnie zastanawiam nad taką dietą sokową. Tu dość fajne i ważne informacje na jej temat znalazłam https://obk.pl/dieta-sokowa-o-zaletach-wada...ezpieczenstwie/ - zdecydowanie warto się z nimi zapoznać icon_smile.gif
Mamineczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 77
Dołączył: czw, 17 mar 16 - 09:50
Nr użytkownika: 47,275




post nie, 27 lis 2016 - 11:14
Post #26

Też się właśnie zastanawiam nad taką dietą sokową. Tu dość fajne i ważne informacje na jej temat znalazłam https://obk.pl/dieta-sokowa-o-zaletach-wada...ezpieczenstwie/ - zdecydowanie warto się z nimi zapoznać icon_smile.gif


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post sob, 11 lut 2017 - 12:51
Post #27

Jeśli samemu przyrządzacie soki to jak najbardziej, bo te sklepowe mają w sobie wiele sztucznych składników i słodzików. Ja jednak jestem przekonana do wody źródlanej. Ostatnio widziałam nawet, że na bazie takiej wody iwoniczanka robi napoje gazowane o różnych smakach. Tutaj https://iwoniczanka.pl/produkty/napoje-gazowane/ widzę że są i takie napoje, których nigdy nie piłam a z chęcią bym spróbowała.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post nie, 26 lut 2017 - 02:37
Post #28

Dokładnie, z tymi sklepowymi trzeba uważać. Ale ogólnie dziewczyny pamiętajcie - soki sa zdrowe, ale z umiarem. Siostra kiedyś mocno przesadzała z piciem ich i w końcu doigrała się bolących zaparć. Musiała pić dicopeg 10g, bo bez tego nie była w stanie funkcjonować. Teraz zmniejszyła nieco dawkę i pije też dużo wody
niusia8
sob, 08 kwi 2017 - 11:11
CYTAT(Pollaco @ Sun, 26 Feb 2017 - 03:37) *
Dokładnie, z tymi sklepowymi trzeba uważać. Ale ogólnie dziewczyny pamiętajcie - soki sa zdrowe, ale z umiarem. Siostra kiedyś mocno przesadzała z piciem ich i w końcu doigrała się bolących zaparć. Musiała pić dicopeg 10g, bo bez tego nie była w stanie funkcjonować. Teraz zmniejszyła nieco dawkę i pije też dużo wody




ja tez mam mocne zaparcia po takich sokach i ratowałam się dicopegiem , teraz przerzuciłam się na wodę i widzę ze mój żoładek dużo lepiej na nią reaguje
niusia8


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: sob, 01 kwi 17 - 22:30
Nr użytkownika: 49,170




post sob, 08 kwi 2017 - 11:11
Post #29

CYTAT(Pollaco @ Sun, 26 Feb 2017 - 03:37) *
Dokładnie, z tymi sklepowymi trzeba uważać. Ale ogólnie dziewczyny pamiętajcie - soki sa zdrowe, ale z umiarem. Siostra kiedyś mocno przesadzała z piciem ich i w końcu doigrała się bolących zaparć. Musiała pić dicopeg 10g, bo bez tego nie była w stanie funkcjonować. Teraz zmniejszyła nieco dawkę i pije też dużo wody




ja tez mam mocne zaparcia po takich sokach i ratowałam się dicopegiem , teraz przerzuciłam się na wodę i widzę ze mój żoładek dużo lepiej na nią reaguje
Julita24
piÄ…, 21 kwi 2017 - 09:39
Chciałam zrzucić kilka kg i koleżanka mi poleciła właśnie taką dietę, a nawet bardzie włączenie do diety codziennej soki świeżowyciskane tylko, ze po tych ze sklepu nie czuje się najlepiej. Chciałabym sama sobie przyrządzać ale nie mam sprzetu odpowiedniego. Może poleci ktoś urządzenie, które nie byłoby zbyt drogie a jednocześnie podziała jakiś czas.
Julita24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: pią, 21 kwi 17 - 09:25
Nr użytkownika: 49,367




post piÄ…, 21 kwi 2017 - 09:39
Post #30

Chciałam zrzucić kilka kg i koleżanka mi poleciła właśnie taką dietę, a nawet bardzie włączenie do diety codziennej soki świeżowyciskane tylko, ze po tych ze sklepu nie czuje się najlepiej. Chciałabym sama sobie przyrządzać ale nie mam sprzetu odpowiedniego. Może poleci ktoś urządzenie, które nie byłoby zbyt drogie a jednocześnie podziała jakiś czas.
Gulia
czw, 27 kwi 2017 - 10:26
Bo takie swieże soki powinny być elementem codziennej diety a nie podstawą odżywiania. Ja codziennie do obiadu piję szklankę soku i czasem po siłowni. Nie dośc że schudłam to poprawiła mi się cera, włosy już tak nie wypadają. Kupiłam sobie takką lepszą wyciskarkę kalorika więc przygotowanie soku zajmuje dosłownie kilka chwil.
Gulia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: pią, 21 kwi 17 - 10:45
Nr użytkownika: 49,369




post czw, 27 kwi 2017 - 10:26
Post #31

Bo takie swieże soki powinny być elementem codziennej diety a nie podstawą odżywiania. Ja codziennie do obiadu piję szklankę soku i czasem po siłowni. Nie dośc że schudłam to poprawiła mi się cera, włosy już tak nie wypadają. Kupiłam sobie takką lepszą wyciskarkę kalorika więc przygotowanie soku zajmuje dosłownie kilka chwil.
Peggie
piÄ…, 28 kwi 2017 - 16:23
mnie się wydaje, że lepiej to skonsultować ze specjalista do spraw żywienia. Tak dla bezpieczeństwa.
Peggie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 363
Dołączył: czw, 23 mar 17 - 13:11
Nr użytkownika: 49,066




post piÄ…, 28 kwi 2017 - 16:23
Post #32

mnie się wydaje, że lepiej to skonsultować ze specjalista do spraw żywienia. Tak dla bezpieczeństwa.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 24 maj 2017 - 22:12
Post #33

CYTAT(Peggie @ Fri, 28 Apr 2017 - 16:23) *
mnie się wydaje, że lepiej to skonsultować ze specjalista do spraw żywienia. Tak dla bezpieczeństwa.


Też tak uważam. Moim zdaniem nautralne, tłoczone soki, np. sok wieloowocowy Sadów Wincentego - https://www.sadywincenta.pl/sklep/smaki/sok-wieloowocowy jest dobry dla dzieci i dla nas, bo jest bogaty w witaminy, które poprawiają nasze zdrowie i pomagają dzieciom prawidłowo się rozwijać. Ale jako takiej diety sokowej nie polecam... Organizm potrzebuje dużo energii, a z soków... Nie otrzymamy jej wystarczającej ilości, by bez problemu przetrwać normalny dzień.
muppet
śro, 14 cze 2017 - 17:26
Też tak uważam. Wtedy soki zachowują najwięcej witamin.
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post śro, 14 cze 2017 - 17:26
Post #34

Też tak uważam. Wtedy soki zachowują najwięcej witamin.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post wto, 27 cze 2017 - 14:18
Post #35

Dieta sokowa jest bardzo zdrowa. Aczkolwiek nie powinno sie jej stosować dłużej niż tydzień ( ewentualnie 5 dni). Pomiędzy tymi okresami powinna byc kilkumiesięczna przerwa. Jesli się do tego stosujemy to detoks ten może mieć bardzo dobre właściwości dla organizmu.
Na stronie jest opisane jak się za to zabrać:
https://www.eujuicers.pl/blog/detoks-sokami

Warto jest zaczynać powoli i zastąpić na przykład jeden posiłek w ciagu dnia sokiem. No i koniecznie kupicie sobie dobrą wyciskarką ! W diecie tej zabronione jest stosowanie soków ze sklepu. Musicie pić świeżo wyciśnięte soki.
Rubinek
śro, 02 sie 2017 - 15:06
Dieta sokowa jest spoko. Osobom, nudzącym się w wakacje, a mającym odstający brzuszek polecam wczasy odchudzające dr Dąbrowskiej. To świetny sposób, żeby bezpiecznie odchudzić się, a równocześnie poznać nowe smaki. Dodatkowo turnusy odchudzające to relaks dla duszy i ciała i soków od groma:)! Poczytajcie https://salthouse.pl/wczasy-zdrowotne/dieta-warzywno-owocowa
Rubinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: wto, 01 sie 17 - 18:49
Nr użytkownika: 50,138




post śro, 02 sie 2017 - 15:06
Post #36

Dieta sokowa jest spoko. Osobom, nudzącym się w wakacje, a mającym odstający brzuszek polecam wczasy odchudzające dr Dąbrowskiej. To świetny sposób, żeby bezpiecznie odchudzić się, a równocześnie poznać nowe smaki. Dodatkowo turnusy odchudzające to relaks dla duszy i ciała i soków od groma:)! Poczytajcie https://salthouse.pl/wczasy-zdrowotne/dieta-warzywno-owocowa
AgaS.
czw, 03 sie 2017 - 11:26
Jeden posiłek w ciągu dnia (II śniadanie lub podwieczorek) jak najbardziej można zastąpić ale nie samym sokiem, a raczej koktajlem. W internecie jest mnóstwo przepisów na smaczne i zdrowe koktajle. Nie muszą być zawsze owocowe, wbrew pozorom warzywne też są smaczne. Teraz sezon w pełni więc można korzystać, testować i wymyślać własne wersje icon_wink.gif
AgaS.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 23
Dołączył: czw, 13 lip 17 - 12:39
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 49,992




post czw, 03 sie 2017 - 11:26
Post #37

Jeden posiłek w ciągu dnia (II śniadanie lub podwieczorek) jak najbardziej można zastąpić ale nie samym sokiem, a raczej koktajlem. W internecie jest mnóstwo przepisów na smaczne i zdrowe koktajle. Nie muszą być zawsze owocowe, wbrew pozorom warzywne też są smaczne. Teraz sezon w pełni więc można korzystać, testować i wymyślać własne wersje icon_wink.gif


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 09 sie 2017 - 21:53
Post #38

Nigdy więcej diety sokowej! Tak sobie rozregulowałam jelita, że nie mogłam długo wrócić do normy. Najpierw miałam okropne biegunki, a jak je wyleczyłam to zmieniły się w zaparcia. Musiałam cały czas pić dicopeg 10g, by unormował pracę jelit i pomógł w wypróżnianiu, bo nie mogłam normalnie funkcjonować :/
Peggie
czw, 10 sie 2017 - 10:55
no bo to trzeba z taką dieta uważać, nie można jej stosować cały czas, tylko w odpowiednich odstępach czasowych.
Peggie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 363
Dołączył: czw, 23 mar 17 - 13:11
Nr użytkownika: 49,066




post czw, 10 sie 2017 - 10:55
Post #39

no bo to trzeba z taką dieta uważać, nie można jej stosować cały czas, tylko w odpowiednich odstępach czasowych.
Eulalia88
śro, 23 sie 2017 - 10:25
Dieta sokowa? Hmm... Dla mnie to się średnio skończyło. Tzn... Żeby zrobić sobie sokowy detoks, trzeba być po prostu na urlopie i wiedzieć, że nie będzie się miało żadnych obowiązków. Przy samych sokach, zwłaszcza, gdy zaczynacie dzień od soku z cytryny, naprawdę trudno o energię. Przynajmniej mi było trudno, choć starałam się dobierać różnorodne składniki soków. W każdym razie - brak energii, problemy z koncentracją. Pierwszego dnia było ok, ale drugiego nieopatrznie pojechałam samochodem do pracy i po południu prowadzenie auta było naprawdę problemem.
Eulalia88


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: śro, 23 sie 17 - 10:11
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 50,266




post śro, 23 sie 2017 - 10:25
Post #40

Dieta sokowa? Hmm... Dla mnie to się średnio skończyło. Tzn... Żeby zrobić sobie sokowy detoks, trzeba być po prostu na urlopie i wiedzieć, że nie będzie się miało żadnych obowiązków. Przy samych sokach, zwłaszcza, gdy zaczynacie dzień od soku z cytryny, naprawdę trudno o energię. Przynajmniej mi było trudno, choć starałam się dobierać różnorodne składniki soków. W każdym razie - brak energii, problemy z koncentracją. Pierwszego dnia było ok, ale drugiego nieopatrznie pojechałam samochodem do pracy i po południu prowadzenie auta było naprawdę problemem.

--------------------
> Dieta sokowa
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 01:25
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama