Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna  

Bierzmowanie

, i dylemat prezentowy
> , i dylemat prezentowy
Tuni
nie, 17 mar 2013 - 19:19
Mąż jest Chrzestnym.
Jedziemy na bierzmowanie, za granicę żeby było trudniej icon_confused.gif
Pomysłu nie mam co dać chrześnicy ani w jakiej kwocie powinien oscylować prezent.
Żeby ładnie było i elegancko.
Poratujcie, proszę .
Jak zwykle icon_smile.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 248




post nie, 17 mar 2013 - 19:19
Post #1

Mąż jest Chrzestnym.
Jedziemy na bierzmowanie, za granicę żeby było trudniej icon_confused.gif
Pomysłu nie mam co dać chrześnicy ani w jakiej kwocie powinien oscylować prezent.
Żeby ładnie było i elegancko.
Poratujcie, proszę .
Jak zwykle icon_smile.gif
sdw
pon, 18 mar 2013 - 07:43
Moja córka dostala od chrzestnego srebrny zegarek z wygrawerowaną na kopercie datą bierzmowania i podpisem.

sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pon, 18 mar 2013 - 07:43
Post #2

Moja córka dostala od chrzestnego srebrny zegarek z wygrawerowaną na kopercie datą bierzmowania i podpisem.



--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Tuni
pon, 18 mar 2013 - 12:04
Świetny pomysł z tym grawerem na zegarku, dzięki sdw.

Niezaleznie od tego, chetnie poczytam jeszcze inne podpowiedzi icon_smile.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 248




post pon, 18 mar 2013 - 12:04
Post #3

Świetny pomysł z tym grawerem na zegarku, dzięki sdw.

Niezaleznie od tego, chetnie poczytam jeszcze inne podpowiedzi icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
pon, 18 mar 2013 - 12:17
Tuni,
co do kwoty, to nie ma przepisu na to icon_wink.gif Zalezy tylko od Was, od Waszych możliowści i chęci.

A co ? To zależy głównie od osoby obdarowywanej, jej charakteru i zainteresowań.

Moje córki dostawały głównie książki i ew. coś z biżuterii. Ania na pewno krzyżyk, bo bylismy wtedy świeżo po włamaniu i dziewczyny straciły wszystkie biżuteryjne dewocjonalia, które dostały wcześniej.
Z tym, że u Ania bierzmowanie zbiegło się w czasie z urodzinami i juz nie jestem w stanie oddzielic w pamięci prezentów z obu okazji.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 18 mar 2013 - 12:17
Post #4

Tuni,
co do kwoty, to nie ma przepisu na to icon_wink.gif Zalezy tylko od Was, od Waszych możliowści i chęci.

A co ? To zależy głównie od osoby obdarowywanej, jej charakteru i zainteresowań.

Moje córki dostawały głównie książki i ew. coś z biżuterii. Ania na pewno krzyżyk, bo bylismy wtedy świeżo po włamaniu i dziewczyny straciły wszystkie biżuteryjne dewocjonalia, które dostały wcześniej.
Z tym, że u Ania bierzmowanie zbiegło się w czasie z urodzinami i juz nie jestem w stanie oddzielic w pamięci prezentów z obu okazji.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Tuni
pon, 18 mar 2013 - 12:53
Agnieszko ja wiem, że to my dajemy więc w sumie możemy dać co i za ile chcemy icon_smile.gif
Szukam jednak ciekawych pomysłów, a i ramy kwotowe chciałabym jakieś sensowne zachować, no wiesz żeby nie przesadzić w żadną stronę. No i żeby było trudniej to bierzmowanie nie jest w Polsce, a tam juz zupełnie nie znam zwyczajów i kwot icon_confused.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 248




post pon, 18 mar 2013 - 12:53
Post #5

Agnieszko ja wiem, że to my dajemy więc w sumie możemy dać co i za ile chcemy icon_smile.gif
Szukam jednak ciekawych pomysłów, a i ramy kwotowe chciałabym jakieś sensowne zachować, no wiesz żeby nie przesadzić w żadną stronę. No i żeby było trudniej to bierzmowanie nie jest w Polsce, a tam juz zupełnie nie znam zwyczajów i kwot icon_confused.gif
Agnieszka AZJ
pon, 18 mar 2013 - 13:28
Ale znasz tę dziewczyną choć trochę ? Wiesz, co jej sprawi przyjemność ? Bardziej bizuteria czy bardziej książki ?

A może czytnik ebooków plus jakiś ebook tematycznie powiązany ?
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 18 mar 2013 - 13:28
Post #6

Ale znasz tę dziewczyną choć trochę ? Wiesz, co jej sprawi przyjemność ? Bardziej bizuteria czy bardziej książki ?

A może czytnik ebooków plus jakiś ebook tematycznie powiązany ?

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Tuni
pon, 18 mar 2013 - 15:29
Agnieszko , znam, wszak to chrześnica mojego męża.
Z racji odległości widujemy się dość rzadko (tzn na żywo rzadko, bo na skypie częściej icon_wink.gif )

Łacuszków i wisiorków ma sporo, bransoletek nie lubi, pierścionka nie chcę ryzykować bo tutaj już precyzyjnie rozmiar musi być.
Książki wszelkie( w tym np Pismo Święte) odpadają bo musiałabym obcojęzyczne .



Pomysł z zegarkiem sdw bardzo mi się spodobał ale liczę na więcej propozycji, żebym miała z czego wybierać. no i nie chciałabym też przyćmić rangi uroczystości, jakims zbyt wypasionym prezentem.

Buu, z tymi prezentami to zawsze trudno 41.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 248




post pon, 18 mar 2013 - 15:29
Post #7

Agnieszko , znam, wszak to chrześnica mojego męża.
Z racji odległości widujemy się dość rzadko (tzn na żywo rzadko, bo na skypie częściej icon_wink.gif )

Łacuszków i wisiorków ma sporo, bransoletek nie lubi, pierścionka nie chcę ryzykować bo tutaj już precyzyjnie rozmiar musi być.
Książki wszelkie( w tym np Pismo Święte) odpadają bo musiałabym obcojęzyczne .



Pomysł z zegarkiem sdw bardzo mi się spodobał ale liczę na więcej propozycji, żebym miała z czego wybierać. no i nie chciałabym też przyćmić rangi uroczystości, jakims zbyt wypasionym prezentem.

Buu, z tymi prezentami to zawsze trudno 41.gif
pirania
pon, 18 mar 2013 - 16:03
ile razy czytam temat tyle razy mam refleksje ze faktycznie bierzmowanie i prezerwatywy nie ida w parze i to moze byc dylemat.... 37.gif

ja bym jednak wybrala prezerwatywy icon_smile.gif) 03.gif
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
Skąd: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post pon, 18 mar 2013 - 16:03
Post #8

ile razy czytam temat tyle razy mam refleksje ze faktycznie bierzmowanie i prezerwatywy nie ida w parze i to moze byc dylemat.... 37.gif

ja bym jednak wybrala prezerwatywy icon_smile.gif) 03.gif

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

Tuni
pon, 18 mar 2013 - 16:08
CYTAT(pirania @ Mon, 18 Mar 2013 - 16:03) *
ile razy czytam temat tyle razy mam refleksje ze faktycznie bierzmowanie i prezerwatywy nie ida w parze i to moze byc dylemat.... 37.gif

ja bym jednak wybrala prezerwatywy icon_smile.gif) 03.gif

Gosiu, chyba nie rozumiem. Próbuję na poważnie, próbuję jako ironię i nadal nie rozumiem co miałaś na myśli.
Mogłabyś jaśniej?
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 248




post pon, 18 mar 2013 - 16:08
Post #9

CYTAT(pirania @ Mon, 18 Mar 2013 - 16:03) *
ile razy czytam temat tyle razy mam refleksje ze faktycznie bierzmowanie i prezerwatywy nie ida w parze i to moze byc dylemat.... 37.gif

ja bym jednak wybrala prezerwatywy icon_smile.gif) 03.gif

Gosiu, chyba nie rozumiem. Próbuję na poważnie, próbuję jako ironię i nadal nie rozumiem co miałaś na myśli.
Mogłabyś jaśniej?
Pilawianka
pon, 18 mar 2013 - 17:47
Ja chyba wiem o co chodzi.
Bierzmowanie i dylemat prezerwatywowy. Piranio, też tak przeczytałaś?

Prezentowy dylemat też bym miała. Ja na bierzmowanie nie dostałam nic i z tego co pamiętam moi znajomi też nie.
Zegarek z grawerem to dobry pomysł. Tylko musicie mieć pewność, że alergiczką nie jest. Ja jestem i po każdym zegarku miałam zawsze rękę wysypaną bąblami czerwonymi.
Może jakiś zestaw piśmienniczy z grawerem?
Pilawianka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,937
Dołączył: pią, 14 lis 08 - 17:47
Nr użytkownika: 23,594




post pon, 18 mar 2013 - 17:47
Post #10

Ja chyba wiem o co chodzi.
Bierzmowanie i dylemat prezerwatywowy. Piranio, też tak przeczytałaś?

Prezentowy dylemat też bym miała. Ja na bierzmowanie nie dostałam nic i z tego co pamiętam moi znajomi też nie.
Zegarek z grawerem to dobry pomysł. Tylko musicie mieć pewność, że alergiczką nie jest. Ja jestem i po każdym zegarku miałam zawsze rękę wysypaną bąblami czerwonymi.
Może jakiś zestaw piśmienniczy z grawerem?

--------------------
Pilawianka - dawniej młodziutka

Krzyś 17.12.2015

"Gdy dwoje ludzi żyje razem,
to jest im łatwiej, bo są razem,
i jest im trudniej, bo są razem."
pirania
pon, 18 mar 2013 - 20:02
CYTAT(Tuni @ Mon, 18 Mar 2013 - 18:08) *
Gosiu, chyba nie rozumiem. Próbuję na poważnie, próbuję jako ironię i nadal nie rozumiem co miałaś na myśli.
Mogłabyś jaśniej?



moglabym. Zle czytam tytul- za kazdym razem. I za kazdym razem wywluje to we mnie jakies refleksje, po czym czytam go jeszcze raz, tym razem prawidlowo. I tych prezentow nijak za pierwszym razem nie moge zobaczyc icon_smile.gif

pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
Skąd: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post pon, 18 mar 2013 - 20:02
Post #11

CYTAT(Tuni @ Mon, 18 Mar 2013 - 18:08) *
Gosiu, chyba nie rozumiem. Próbuję na poważnie, próbuję jako ironię i nadal nie rozumiem co miałaś na myśli.
Mogłabyś jaśniej?



moglabym. Zle czytam tytul- za kazdym razem. I za kazdym razem wywluje to we mnie jakies refleksje, po czym czytam go jeszcze raz, tym razem prawidlowo. I tych prezentow nijak za pierwszym razem nie moge zobaczyc icon_smile.gif



--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

mama_do_kwadratu
pon, 18 mar 2013 - 20:15
Kurka, ale srebrny zegarek to chyba 500 zł z hakiem (najmniej) kosztuje. No nie wiem. Jeśli nie chcesz zbyt wypasionego prezentu, to raczej celuj w coś innego.

Tylko nie wiem w co icon_sad.gif

Chrześnica nie mówi po polsku?

mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post pon, 18 mar 2013 - 20:15
Post #12

Kurka, ale srebrny zegarek to chyba 500 zł z hakiem (najmniej) kosztuje. No nie wiem. Jeśli nie chcesz zbyt wypasionego prezentu, to raczej celuj w coś innego.

Tylko nie wiem w co icon_sad.gif

Chrześnica nie mówi po polsku?



--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
mlovea
pon, 18 mar 2013 - 20:44
To na bierzmowanie się kupuje prezenty? Za moich czasów nie było ani prezentów, ani imprez z tej okazji.

Osobiście ucieszyłabym się z upominku "kościołowego", w sensie obrazka np. drewnianiego, figurki, krzyża - przepiękne wzornictwo można znaleźć, w najróżniejszych cenach. I możena wygrawerować/nakleić z tyłu życzenia.
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
Skąd: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post pon, 18 mar 2013 - 20:44
Post #13

To na bierzmowanie się kupuje prezenty? Za moich czasów nie było ani prezentów, ani imprez z tej okazji.

Osobiście ucieszyłabym się z upominku "kościołowego", w sensie obrazka np. drewnianiego, figurki, krzyża - przepiękne wzornictwo można znaleźć, w najróżniejszych cenach. I możena wygrawerować/nakleić z tyłu życzenia.

--------------------


Honey*
pon, 18 mar 2013 - 20:58
ja na bierzmowanie dostalam 50zl. swiadkiem moim byla kolezanka mamy. nie bylo zadnej imprezy. po mszy rozeszlismy sie do domu.

moim zdaniem kasa bedzie lepsza. wydaje mi sie ze malo kto teraz nosi zegarki.
no chyba ze rzeczywiscie jakas ksiazka czy obrazek
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post pon, 18 mar 2013 - 20:58
Post #14

ja na bierzmowanie dostalam 50zl. swiadkiem moim byla kolezanka mamy. nie bylo zadnej imprezy. po mszy rozeszlismy sie do domu.

moim zdaniem kasa bedzie lepsza. wydaje mi sie ze malo kto teraz nosi zegarki.
no chyba ze rzeczywiscie jakas ksiazka czy obrazek

--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
Tuni
pon, 18 mar 2013 - 21:59
CYTAT(pirania @ Mon, 18 Mar 2013 - 20:02) *
moglabym. Zle czytam tytul- za kazdym razem. I za kazdym razem wywluje to we mnie jakies refleksje, po czym czytam go jeszcze raz, tym razem prawidlowo. I tych prezentow nijak za pierwszym razem nie moge zobaczyc icon_smile.gif

He, he, teraz jak mnie uświadomiłyście, ja też tak czytam 03.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 248




post pon, 18 mar 2013 - 21:59
Post #15

CYTAT(pirania @ Mon, 18 Mar 2013 - 20:02) *
moglabym. Zle czytam tytul- za kazdym razem. I za kazdym razem wywluje to we mnie jakies refleksje, po czym czytam go jeszcze raz, tym razem prawidlowo. I tych prezentow nijak za pierwszym razem nie moge zobaczyc icon_smile.gif

He, he, teraz jak mnie uświadomiłyście, ja też tak czytam 03.gif
Tuni
pon, 18 mar 2013 - 22:08
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Mon, 18 Mar 2013 - 20:15) *
Chrześnica nie mówi po polsku?

Mówi ale nie na tyle, żeby czytać ksiąźki, raczej tyle żeby się dogadać tylko.

Tak mi się spodobał pomysł z zegarkiem ale jak zobaczyłam ceny, to mi przeszło 41.gif ,
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 248




post pon, 18 mar 2013 - 22:08
Post #16

CYTAT(mama_do_kwadratu @ Mon, 18 Mar 2013 - 20:15) *
Chrześnica nie mówi po polsku?

Mówi ale nie na tyle, żeby czytać ksiąźki, raczej tyle żeby się dogadać tylko.

Tak mi się spodobał pomysł z zegarkiem ale jak zobaczyłam ceny, to mi przeszło 41.gif ,
rysa154
pon, 18 mar 2013 - 22:48
Tuni a musi być srebrny? nie wiem ile chcesz wydac,ale koło 300zl można też szwajcarski jakiś fajny kupić i wygrawerować,a jak nie to można jeszcze coś tańszego.


młodziutka teraz robią również zegarki bez niklu,który najczęściej uczula i to nie koniecznie z wysokiej półki np. timemaster,bardzo dobra jakość (ścieralność) do ceny.
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
Skąd: b.
Nr użytkownika: 25,743




post pon, 18 mar 2013 - 22:48
Post #17

Tuni a musi być srebrny? nie wiem ile chcesz wydac,ale koło 300zl można też szwajcarski jakiś fajny kupić i wygrawerować,a jak nie to można jeszcze coś tańszego.


młodziutka teraz robią również zegarki bez niklu,który najczęściej uczula i to nie koniecznie z wysokiej półki np. timemaster,bardzo dobra jakość (ścieralność) do ceny.

--------------------


Assalia
wto, 19 mar 2013 - 16:12
Ja bym kupiła zegarek, i z tego co sie orientuję, dobry, srebrny damski nie musi kosztować ponad 500zł, przecież nie musi być to elixa czy doxa icon_wink.gif Lorus ma w ofercie tańsze, rownie efektowne i wytrzymałe. Ostanio widzialam adriatice, za jakieś 390zł. Albo bransoletke Lilou, już kiedyś tu na maluchach był wątek o nich. Nie znam nastolatki, której by sie ona nie podobała. Może być podwójna, czyli jeden sznureczek plus dwie zawieszki, z grawerem, np. imienia, daty etc. Ładnie toto zapakowane, dziewczęce, a cena nie przekroczy 200zł.
Assalia


Grupa: Zbanowani
Postów: 467
Dołączył: czw, 17 mar 11 - 18:29
Nr użytkownika: 36,162




post wto, 19 mar 2013 - 16:12
Post #18

Ja bym kupiła zegarek, i z tego co sie orientuję, dobry, srebrny damski nie musi kosztować ponad 500zł, przecież nie musi być to elixa czy doxa icon_wink.gif Lorus ma w ofercie tańsze, rownie efektowne i wytrzymałe. Ostanio widzialam adriatice, za jakieś 390zł. Albo bransoletke Lilou, już kiedyś tu na maluchach był wątek o nich. Nie znam nastolatki, której by sie ona nie podobała. Może być podwójna, czyli jeden sznureczek plus dwie zawieszki, z grawerem, np. imienia, daty etc. Ładnie toto zapakowane, dziewczęce, a cena nie przekroczy 200zł.
mama_do_kwadratu
wto, 19 mar 2013 - 16:19
Assalia, Tuni pisze, że dziewczę bransoletek nie lubi.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post wto, 19 mar 2013 - 16:19
Post #19

Assalia, Tuni pisze, że dziewczę bransoletek nie lubi.


--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
domi
wto, 19 mar 2013 - 16:19
Takie dziwne czasy nadeszły, że nawet bierzmowanie urosło do rangi mega- święta. Za moich i mężowych czasów, świadek szedł prosto z pracy do kościoła, poświadkował i wracał do domu, ew. wypił kawę i potem wrócił. Teraz zaprasza się wiecej gości (czasem imprezę robi się w lokalu, jak Komunię). Wymaga się-tym samym- prezentów od gości.... . Rządza pieniądza, uwielbienie mamony - czy co?
Mojej Dominice do bierzmowania dużo brakuje, ale już teraz wie, że na bierzmowanie zaproszę najwyżej jej chrzestnych i to jedynie na kawę i kawałek ciasta. Przy tym uprzedzę, że nie mają szykować prezentów, najwyżej kartke pamiątkową.
Gdy byliśmy na bierzmowaniu męża chrześnicy, zaproszonych było ponad 20 osób 37.gif . My daliśmy pieniążki zamiast prezentu i mąż nawet nie wie, ale mniej dałam niż chciał dać 08.gif . Uznałam, że to zdecydowanie za dużo (choć dziś juz nie pamiętam ile to było 02.gif ). Pomyślałam, że jeśli na bierzmowanie tyle, to ile na 18-stkę, a ile na ślub? Chrzestna/y nie mają głównie szastać kasą, ale mają być wsparciem duchowym/emocjonalnym/jakimś innym niż finansowym. Mają pomagać rodzicom w wychowywaniu, a nie sponsorowaniu. Pamiętajmy o tym!
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
Skąd: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post wto, 19 mar 2013 - 16:19
Post #20

Takie dziwne czasy nadeszły, że nawet bierzmowanie urosło do rangi mega- święta. Za moich i mężowych czasów, świadek szedł prosto z pracy do kościoła, poświadkował i wracał do domu, ew. wypił kawę i potem wrócił. Teraz zaprasza się wiecej gości (czasem imprezę robi się w lokalu, jak Komunię). Wymaga się-tym samym- prezentów od gości.... . Rządza pieniądza, uwielbienie mamony - czy co?
Mojej Dominice do bierzmowania dużo brakuje, ale już teraz wie, że na bierzmowanie zaproszę najwyżej jej chrzestnych i to jedynie na kawę i kawałek ciasta. Przy tym uprzedzę, że nie mają szykować prezentów, najwyżej kartke pamiątkową.
Gdy byliśmy na bierzmowaniu męża chrześnicy, zaproszonych było ponad 20 osób 37.gif . My daliśmy pieniążki zamiast prezentu i mąż nawet nie wie, ale mniej dałam niż chciał dać 08.gif . Uznałam, że to zdecydowanie za dużo (choć dziś juz nie pamiętam ile to było 02.gif ). Pomyślałam, że jeśli na bierzmowanie tyle, to ile na 18-stkę, a ile na ślub? Chrzestna/y nie mają głównie szastać kasą, ale mają być wsparciem duchowym/emocjonalnym/jakimś innym niż finansowym. Mają pomagać rodzicom w wychowywaniu, a nie sponsorowaniu. Pamiętajmy o tym!

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
> Bierzmowanie, i dylemat prezentowy
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 13:59
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama