Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Jak rozliczyć PIT

, bez PIT 11
> , bez PIT 11
Pilawianka
pon, 17 mar 2014 - 09:53
Zgłupiałam już i nie wiem jak mam się rozliczyć.
Nigdy nie miałam problemu z PITem aż do dziś.
W zeszłym roku pracowałam u 3 pracodawców.
U jednego na zlecenie i dostałam normalnie PIT 11 u kolejnego (obecnego) przez 3 dni na zleceniu a później normalna umowę o pracę i też dostałam PIT 11.

Problem mam (a może tylko mi się wydaje, że mam?) z pracodawcą nr 3.
Miałam u niego kilka zleceń ale wszystkie na kwotę niższą niż 200 zł brutto. "Miła" pani poinformowała mnie, że mogłam mieć u nich nawet 10 umów, jeżeli każda była na kwotę niższą to mi się PIT nie należy i mam tego nie rozliczać.
Z rachunków, które dostawałam do umów wynika, że zaliczkę na podatek za mnie płacili.
Znalazłam coś takiego:
CYTAT
Na PIT-11 nie ujmuje siÄ™ wypÅ‚at z tytuÅ‚u umów zlecenie i innych umów rozliczanych w ramach dziaÅ‚alnoÅ›ci wykonywanej osobiÅ›cie, jeżeli kwota należnoÅ›ci okreÅ›lona w umowie zawartej z osobÄ… niebÄ™dÄ…cÄ… pracownikiem pÅ‚atnika nie przekracza 200 zÅ‚. Podatek w takim przypadku pobierany jest ryczaÅ‚towo – w kwocie 18% przychodu bez pomniejszania o koszty jego uzyskania.

Czy ja mam ten dochód ujmować jakoś w rozliczeniu na podstawie rachunków? Nie rozliczać tego wcale, jak sugerowała pani z firmy?
Skoro płacili za mnie zaliczkę to powinna ona zwiększyć mój zwrot tak?
Nie wiem, czy to co piszę jest dla Was jasne ale już całkiem zgłupiałam.
Pilawianka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,937
Dołączył: pią, 14 lis 08 - 17:47
Nr użytkownika: 23,594




post pon, 17 mar 2014 - 09:53
Post #1

Zgłupiałam już i nie wiem jak mam się rozliczyć.
Nigdy nie miałam problemu z PITem aż do dziś.
W zeszłym roku pracowałam u 3 pracodawców.
U jednego na zlecenie i dostałam normalnie PIT 11 u kolejnego (obecnego) przez 3 dni na zleceniu a później normalna umowę o pracę i też dostałam PIT 11.

Problem mam (a może tylko mi się wydaje, że mam?) z pracodawcą nr 3.
Miałam u niego kilka zleceń ale wszystkie na kwotę niższą niż 200 zł brutto. "Miła" pani poinformowała mnie, że mogłam mieć u nich nawet 10 umów, jeżeli każda była na kwotę niższą to mi się PIT nie należy i mam tego nie rozliczać.
Z rachunków, które dostawałam do umów wynika, że zaliczkę na podatek za mnie płacili.
Znalazłam coś takiego:
CYTAT
Na PIT-11 nie ujmuje siÄ™ wypÅ‚at z tytuÅ‚u umów zlecenie i innych umów rozliczanych w ramach dziaÅ‚alnoÅ›ci wykonywanej osobiÅ›cie, jeżeli kwota należnoÅ›ci okreÅ›lona w umowie zawartej z osobÄ… niebÄ™dÄ…cÄ… pracownikiem pÅ‚atnika nie przekracza 200 zÅ‚. Podatek w takim przypadku pobierany jest ryczaÅ‚towo – w kwocie 18% przychodu bez pomniejszania o koszty jego uzyskania.

Czy ja mam ten dochód ujmować jakoś w rozliczeniu na podstawie rachunków? Nie rozliczać tego wcale, jak sugerowała pani z firmy?
Skoro płacili za mnie zaliczkę to powinna ona zwiększyć mój zwrot tak?
Nie wiem, czy to co piszę jest dla Was jasne ale już całkiem zgłupiałam.

--------------------
Pilawianka - dawniej młodziutka

KrzyÅ› 17.12.2015

"Gdy dwoje ludzi żyje razem,
to jest im Å‚atwiej, bo sÄ… razem,
i jest im trudniej, bo sÄ… razem."

Posty w temacie
mÅ‚odziutka   Jak rozliczyć PIT   pon, 17 mar 2014 - 09:53
jaAga*   Pani poinformowaÅ‚Ä… CiÄ™ dobrze. Od umów niższy...   pon, 17 mar 2014 - 13:22
Dorotka25   Tegop typu umowy sÄ… opodatkowane ryczaÅ‚towo, dla...   pon, 17 mar 2014 - 13:30
Magda EZ   A to ciekawe. Ja w tym roku dostaÅ‚am PIT-11 tylko...   pon, 17 mar 2014 - 13:37
zajÄ…c_Poziomka   JeÅ›li miaÅ‚aÅ› pojdyncze umowy do 200zÅ‚ to zdecy...   pon, 17 mar 2014 - 14:06
mÅ‚odziutka   DziÄ™kujÄ™ bardzo. Szkoda, że nie wiedziaÅ‚am teg...   pon, 17 mar 2014 - 14:27
jaAga*   MagdaEz ale my piszemy o umowie zleceniu, dzieÅ‚o ...   pon, 17 mar 2014 - 14:46
Magda EZ   MagdaEz ale my piszemy o umowie zleceniu, dzieÅ‚o ...   pon, 17 mar 2014 - 17:10
moko.   Nie ma znaczenia, czy to dzieÅ‚o czy zlecenie, jeÅ...   pon, 17 mar 2014 - 20:51
Dorotka25   dokÅ‚adnie jak napisaÅ‚a moko - ważne co na umowi...   wto, 18 mar 2014 - 09:33
mÅ‚odziutka   Już wszystko rozumiem. Niestety umowy miaÅ‚am wys...   wto, 18 mar 2014 - 21:32
moko.   MÅ‚odziutka, Ważne jest kiedy nastÄ…piÅ‚a wypÅ‚at...   Å›ro, 19 mar 2014 - 20:27
Zuzia   ChÄ™tnie podepnÄ™ siÄ™ pod tÄ™ dyskusjÄ™... Przepr...   pon, 07 kwi 2014 - 12:45
Dorotka25   ChÄ™tnie podepnÄ™ siÄ™ pod tÄ™ dyskusjÄ™... Przepr...   pon, 07 kwi 2014 - 14:58
Zuzia   Dorotka, dziÄ™kujÄ™ :szczerbaty usmiech   Å›ro, 09 kwi 2014 - 05:51
violka333   Tutaj https://www.pit.fundacjapociecha.pl/ macie d...   nie, 11 lut 2018 - 22:35
> Jak rozliczyć PIT, bez PIT 11
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 18:17
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama