Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
8 Stron V  « poprzednia 5 6 7 8 następna  

Książki naszego dzieciństwa

, a zwłaszcza takie''komunistyczne'':)
> , a zwłaszcza takie''komunistyczne'':)
golamar
wto, 29 gru 2009 - 11:51
Nie wiem czy już ktoś wymieniał: Ożogowska "Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek"..... czytałam to w każde wakacje, tak im zazdrościłam przygód.....
golamar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 892
Dołączył: czw, 25 lis 04 - 23:44
Skąd: wielkopolska
Nr użytkownika: 2,355




post wto, 29 gru 2009 - 11:51
Post #121

Nie wiem czy już ktoś wymieniał: Ożogowska "Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek"..... czytałam to w każde wakacje, tak im zazdrościłam przygód.....

--------------------
M-2003 &M[']-2006 &M-2009
Doruśka
wto, 29 gru 2009 - 12:11
Wiola, był jeszcze alfabet Urbana czy cos w tym rodzaju...
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post wto, 29 gru 2009 - 12:11
Post #122

Wiola, był jeszcze alfabet Urbana czy cos w tym rodzaju...
katiek
wto, 29 gru 2009 - 16:28
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Tue, 29 Dec 2009 - 09:45) *
Ta zupa kojarzy mi się z "Dziećmi Warszawy" Marii Zarębińskiej, ale może się mylę.

A Tumbo był z Przylądka Dobrej Nadziei - autorstwa Centkiewiczów.

O, właśnie to icon_biggrin.gif, Dzięki.
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post wto, 29 gru 2009 - 16:28
Post #123

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Tue, 29 Dec 2009 - 09:45) *
Ta zupa kojarzy mi się z "Dziećmi Warszawy" Marii Zarębińskiej, ale może się mylę.

A Tumbo był z Przylądka Dobrej Nadziei - autorstwa Centkiewiczów.

O, właśnie to icon_biggrin.gif, Dzięki.
sdw
śro, 30 gru 2009 - 00:09
Alfabet to to raczej nie był. Kołacze mi się, że tytuł na tej okładce, co ją mam w pamięci, zajmował sporo miejsca icon_wink.gif

Idę na allegro polowac na Urbana. Może akurat przypadkiem ustrzelę tę, którą pożądam.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post śro, 30 gru 2009 - 00:09
Post #124

Alfabet to to raczej nie był. Kołacze mi się, że tytuł na tej okładce, co ją mam w pamięci, zajmował sporo miejsca icon_wink.gif

Idę na allegro polowac na Urbana. Może akurat przypadkiem ustrzelę tę, którą pożądam.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Agnieszka AZJ
śro, 30 gru 2009 - 15:16
CYTAT(Berek @ Mon, 28 Dec 2009 - 22:10) *
Jeszcze "Podróż na wyspę Borneo" (nie pamiętam, czyja).



Byłam dzieś w bibliotece i mnie zniosło do dziecięcej, a tam na półce stała "Podróż na wyspę Borneo", to wzięłam. Podczytałam juz trochę i chyba się zestarzała icon_sad.gif

Ten post edytował Agnieszka AZJ śro, 30 gru 2009 - 15:50
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post śro, 30 gru 2009 - 15:16
Post #125

CYTAT(Berek @ Mon, 28 Dec 2009 - 22:10) *
Jeszcze "Podróż na wyspę Borneo" (nie pamiętam, czyja).



Byłam dzieś w bibliotece i mnie zniosło do dziecięcej, a tam na półce stała "Podróż na wyspę Borneo", to wzięłam. Podczytałam juz trochę i chyba się zestarzała icon_sad.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
konto_usunięte
śro, 30 gru 2009 - 21:01
a znacie "Ząb Napoleona" Minkowskiego?
właśnie ponownie wpadł mi w ręce i przypomniałam sobie. fantastyczne!
konto_usunięte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,236
Dołączył: pią, 05 sty 07 - 19:24
Nr użytkownika: 9,663




post śro, 30 gru 2009 - 21:01
Post #126

a znacie "Ząb Napoleona" Minkowskiego?
właśnie ponownie wpadł mi w ręce i przypomniałam sobie. fantastyczne!

--------------------

myszka
śro, 30 gru 2009 - 21:33
CYTAT(sdw @ Tue, 29 Dec 2009 - 11:21) *
I pamiętam jeszcze taką ksiązkę autorstwa, lub współautorstwa, Jerzego Urbana, zbiór felietonów, o nieoczekiwanych, zabawnych w większości, zakończeniach. Tytułu nie pomnę, a chętnie bym przeczytala. Kojarzy ktoś? Pamiętam, że było tam coś o kogucie icon_mrgreen.gif Dużo pamiętam, jak na ksiązkę pochłanianą regularnie przez kilka dobrych lat...


O kogucie to nie wiem, ale kojarzę "Jajakobyły". Swego czasu też dość wertowana, ale to już były moje czasy nastoletnie.
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post śro, 30 gru 2009 - 21:33
Post #127

CYTAT(sdw @ Tue, 29 Dec 2009 - 11:21) *
I pamiętam jeszcze taką ksiązkę autorstwa, lub współautorstwa, Jerzego Urbana, zbiór felietonów, o nieoczekiwanych, zabawnych w większości, zakończeniach. Tytułu nie pomnę, a chętnie bym przeczytala. Kojarzy ktoś? Pamiętam, że było tam coś o kogucie icon_mrgreen.gif Dużo pamiętam, jak na ksiązkę pochłanianą regularnie przez kilka dobrych lat...


O kogucie to nie wiem, ale kojarzę "Jajakobyły". Swego czasu też dość wertowana, ale to już były moje czasy nastoletnie.


--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
maminka43
śro, 30 gru 2009 - 21:48
Ach,Agnieszko-ja jak i Katiek pamietałam o tej kartoflance z ziarenkami jałowca...tak,to chyba chodzi o ''Dzieci Warszawy''!Jesteś skarbnicą wiedzy,super icon_smile.gif

A czy któras wspomniała o książkch Adama Bahdaja?Och,to były świetne czytadła!~Mam''Kapelusz za 100 tys'',znam to chyba na pamieć(wiecie,że w filmie''Podróż za jeden usmiech''jest wpleciony motyw kradzieży tegoz kapelusza z kuponem totolotka w otoku? ),i te chłopiece''Do przerwy 1:0)'',Tolek Banan...(swoja drogą dobre filmy z tego zrobili,teraz juz niema takich)

No dobra,a czy lubiłyscie Tytusa,Romka i A'Tomka?Zaczytywałam sie tym,a niedawno przegladałam kilka tomików ich przygód i...juz mnie nie ruszają...Niewiem,zestarzałam sie,czy co? icon_wink.gif

Któraś pamieta''Świat młodych''?harcerską gazetke wydawaną co 3 dni..(dobrze kojarzę?)tam były na ostatniej stronie albo komiksy albo-lub również powieśc w odcinkach.Cos takiego jak''Jonka,Jonek i Kleks''było moim hitem!No i jak taki chłopak zagubił sie w tajdze i jego przygody,jak sobie w tych ekstremalnych warunkach radził...Pamiętacie cos wiecej?
maminka43


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,011
Dołączył: nie, 12 mar 06 - 08:54
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 5,215

GG:


post śro, 30 gru 2009 - 21:48
Post #128

Ach,Agnieszko-ja jak i Katiek pamietałam o tej kartoflance z ziarenkami jałowca...tak,to chyba chodzi o ''Dzieci Warszawy''!Jesteś skarbnicą wiedzy,super icon_smile.gif

A czy któras wspomniała o książkch Adama Bahdaja?Och,to były świetne czytadła!~Mam''Kapelusz za 100 tys'',znam to chyba na pamieć(wiecie,że w filmie''Podróż za jeden usmiech''jest wpleciony motyw kradzieży tegoz kapelusza z kuponem totolotka w otoku? ),i te chłopiece''Do przerwy 1:0)'',Tolek Banan...(swoja drogą dobre filmy z tego zrobili,teraz juz niema takich)

No dobra,a czy lubiłyscie Tytusa,Romka i A'Tomka?Zaczytywałam sie tym,a niedawno przegladałam kilka tomików ich przygód i...juz mnie nie ruszają...Niewiem,zestarzałam sie,czy co? icon_wink.gif

Któraś pamieta''Świat młodych''?harcerską gazetke wydawaną co 3 dni..(dobrze kojarzę?)tam były na ostatniej stronie albo komiksy albo-lub również powieśc w odcinkach.Cos takiego jak''Jonka,Jonek i Kleks''było moim hitem!No i jak taki chłopak zagubił sie w tajdze i jego przygody,jak sobie w tych ekstremalnych warunkach radził...Pamiętacie cos wiecej?

--------------------
Agatka mama:
Joanny Dominiki(7.03.1987)
Ma?gorzaty Karoliny(9.10.1989)
Jakuba Krzysztofa(19.10.2006)

i babcia
Mai Adrianny(31.03.2006)
Patrycji Izabelli(08.09.2008)
Micha?a Marcina (24.07.2011)

Te?ciowa
Adrianka i Sebastianka ;)



maminka43
śro, 30 gru 2009 - 21:49
''Osobliwe przypadki Cymeona Maksymalnego'' mi się przypomniały 04.gif 04.gif 04.gif Polecam na chandry!
maminka43


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,011
Dołączył: nie, 12 mar 06 - 08:54
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 5,215

GG:


post śro, 30 gru 2009 - 21:49
Post #129

''Osobliwe przypadki Cymeona Maksymalnego'' mi się przypomniały 04.gif 04.gif 04.gif Polecam na chandry!


--------------------
Agatka mama:
Joanny Dominiki(7.03.1987)
Ma?gorzaty Karoliny(9.10.1989)
Jakuba Krzysztofa(19.10.2006)

i babcia
Mai Adrianny(31.03.2006)
Patrycji Izabelli(08.09.2008)
Micha?a Marcina (24.07.2011)

Te?ciowa
Adrianka i Sebastianka ;)



Agnieszka AZJ
śro, 30 gru 2009 - 22:46
CYTAT(maminka42 @ Wed, 30 Dec 2009 - 21:48) *
Któraś pamieta''Świat młodych''?harcerską gazetke wydawaną co 3 dni..(dobrze kojarzę?)tam były na ostatniej stronie albo komiksy albo-lub również powieśc w odcinkach.Cos takiego jak''Jonka,Jonek i Kleks''było moim hitem!No i jak taki chłopak zagubił sie w tajdze i jego przygody,jak sobie w tych ekstremalnych warunkach radził...Pamiętacie cos wiecej?


"Świat Młodych" wychodził 3 razy w tygodniu, co dwa dni - we wtorki, czwartki i soboty. To była bardzo fajna gazeta - były komiksy (o Kajku i Kokoszu, potem o Jonkach i Kleksie, a na koniec takie absudalne - chyba Tadeusza Chmielewskiego), powieść w odcinkach, która można było wyciąć, jakieś zagadki i łamigłowki oraz fajne reportaże.
Mam w domu jednen numer z 1976, bo był tam reportaż z mojego pierwszego obozu harcerskiego. A w czasach podstawówkowych mialam tego zawsze pełną solidną szufladę i często wracałam do starszych numerów (ale ja w ogóle mam skrzywienie "prasowe" icon_wink.gif)

Gdzieś tak w 1979 roku czyli jak skończyłam podstawówkę, przerzuciłam się na "Filipinkę" icon_smile.gif

Ten post edytował Agnieszka AZJ śro, 30 gru 2009 - 22:48
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post śro, 30 gru 2009 - 22:46
Post #130

CYTAT(maminka42 @ Wed, 30 Dec 2009 - 21:48) *
Któraś pamieta''Świat młodych''?harcerską gazetke wydawaną co 3 dni..(dobrze kojarzę?)tam były na ostatniej stronie albo komiksy albo-lub również powieśc w odcinkach.Cos takiego jak''Jonka,Jonek i Kleks''było moim hitem!No i jak taki chłopak zagubił sie w tajdze i jego przygody,jak sobie w tych ekstremalnych warunkach radził...Pamiętacie cos wiecej?


"Świat Młodych" wychodził 3 razy w tygodniu, co dwa dni - we wtorki, czwartki i soboty. To była bardzo fajna gazeta - były komiksy (o Kajku i Kokoszu, potem o Jonkach i Kleksie, a na koniec takie absudalne - chyba Tadeusza Chmielewskiego), powieść w odcinkach, która można było wyciąć, jakieś zagadki i łamigłowki oraz fajne reportaże.
Mam w domu jednen numer z 1976, bo był tam reportaż z mojego pierwszego obozu harcerskiego. A w czasach podstawówkowych mialam tego zawsze pełną solidną szufladę i często wracałam do starszych numerów (ale ja w ogóle mam skrzywienie "prasowe" icon_wink.gif)

Gdzieś tak w 1979 roku czyli jak skończyłam podstawówkę, przerzuciłam się na "Filipinkę" icon_smile.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
anetadr
śro, 30 gru 2009 - 22:53
"Świat Młodych" to była wspaniała gazeta. Najlepsze oczywiście wydanie sobotnie, ale trzeba było wcześnie wstać, żeby go gdzieś "upolować" w kiosku (no chyba, że się było szczęśliwcem posiadającym tzw. teczkę) icon_smile.gif Tutaj jest trochę informacji na temat ŚM.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post śro, 30 gru 2009 - 22:53
Post #131

"Świat Młodych" to była wspaniała gazeta. Najlepsze oczywiście wydanie sobotnie, ale trzeba było wcześnie wstać, żeby go gdzieś "upolować" w kiosku (no chyba, że się było szczęśliwcem posiadającym tzw. teczkę) icon_smile.gif Tutaj jest trochę informacji na temat ŚM.

Aneta

--------------------
maminka43
śro, 30 gru 2009 - 23:12
Dzięki za link o Swiecie Młodych icon_biggrin.gif
No własnie,zawsze jak wracałam ze szkoły,to po drodze kupowałam ową gazetkę,miałam tego całą stertę na strychu,w domu rodzinnym,tata mi nawet pozszywał rocznikami,jak i Swierszczyki,ale potem wyprowadziłam się,cześć ksiązek zabrałam..a potem kolejna przeprowadzka,i jeszcze jedna...i brakuje mi tego teraz...bo to wspomnienia,tak ważne ogromnie...
No a pózniej tak jak Agnieszka zbierałam Filipinkę....o,wychodząc za maż miałam gruby brulion z powycinanymi przepisami kulinarnymi(filipinka świetnie uczyła gotować!),no i bardzo lubiałam tez pisemko PCK''Jestem'',też tego miałam całą stertę.
I jak teraz czy nawet kilkanascie lat wstecz moje córy nabywały te bzdurki typu''Bravo''i odmiany tegoż gniota icon_wink.gif to popatrzcie jaki był wysoki poziom,mądrośc i morale tamtejszych czasów a jakie porady i''życiowe''sytuacje mamy w tego typu prasie młodzieżowej... 23.gif
maminka43


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,011
Dołączył: nie, 12 mar 06 - 08:54
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 5,215

GG:


post śro, 30 gru 2009 - 23:12
Post #132

Dzięki za link o Swiecie Młodych icon_biggrin.gif
No własnie,zawsze jak wracałam ze szkoły,to po drodze kupowałam ową gazetkę,miałam tego całą stertę na strychu,w domu rodzinnym,tata mi nawet pozszywał rocznikami,jak i Swierszczyki,ale potem wyprowadziłam się,cześć ksiązek zabrałam..a potem kolejna przeprowadzka,i jeszcze jedna...i brakuje mi tego teraz...bo to wspomnienia,tak ważne ogromnie...
No a pózniej tak jak Agnieszka zbierałam Filipinkę....o,wychodząc za maż miałam gruby brulion z powycinanymi przepisami kulinarnymi(filipinka świetnie uczyła gotować!),no i bardzo lubiałam tez pisemko PCK''Jestem'',też tego miałam całą stertę.
I jak teraz czy nawet kilkanascie lat wstecz moje córy nabywały te bzdurki typu''Bravo''i odmiany tegoż gniota icon_wink.gif to popatrzcie jaki był wysoki poziom,mądrośc i morale tamtejszych czasów a jakie porady i''życiowe''sytuacje mamy w tego typu prasie młodzieżowej... 23.gif

--------------------
Agatka mama:
Joanny Dominiki(7.03.1987)
Ma?gorzaty Karoliny(9.10.1989)
Jakuba Krzysztofa(19.10.2006)

i babcia
Mai Adrianny(31.03.2006)
Patrycji Izabelli(08.09.2008)
Micha?a Marcina (24.07.2011)

Te?ciowa
Adrianka i Sebastianka ;)



sdw
czw, 31 gru 2009 - 00:16
Myszka, to chyba właśnie Jajkobyły były!!! Kojarzy Ci się jakikolwiek felieton z tej ksiązki?
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post czw, 31 gru 2009 - 00:16
Post #133

Myszka, to chyba właśnie Jajkobyły były!!! Kojarzy Ci się jakikolwiek felieton z tej ksiązki?

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Agnieszka AZJ
czw, 31 gru 2009 - 12:09
Ten watek uruchomił falę wspomnień icon_smile.gif

Przypomniał mi się serial "Siedem stron świata". Książka tez była, ale przeczytałam ją później. Pamiętacie ???

Tez wtedy mieszkałam na świeżo zbudowanym blokowisku, więc klimaty były dla mnie znajome.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post czw, 31 gru 2009 - 12:09
Post #134

Ten watek uruchomił falę wspomnień icon_smile.gif

Przypomniał mi się serial "Siedem stron świata". Książka tez była, ale przeczytałam ją później. Pamiętacie ???

Tez wtedy mieszkałam na świeżo zbudowanym blokowisku, więc klimaty były dla mnie znajome.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
ruda_kasia
czw, 31 gru 2009 - 14:00
Jednak jest coś, czego nikt nie wymienił icon_smile.gif a myślałam, ze niemożliwe

Była taka książka o Musi warkoczyk, która wychowywała samotnie trójkę dzieci, z których najmłodszy czytał zdaje się encyklopedię od A...
hmmm może "tajemnica błękitnego pokoju"? coś mi dzwoni...

Bitwę nad Bzurą ktoś czytał?

aha i jeszcze - "Złoto gór czarnych" taka trylogia była indiańska
Seria o Tecumsehu

Tomka kupiliśmy dziecku jakiś miesiąc temu cz. 1 musieliśmy dokupić resztę, znaczy 6 mąż kupił na allegro, a wczoraj musiałam kupić 2 ostatnie w księgarni. Baśka czyta to 23 i od 7 rano, dobrze, że ma wolne...
Samochodzika na razie nie "połknęła". O An i z zielonego wzgórza nie ma mowy (no ale to nie w temacie głównym oczywiście)


ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post czw, 31 gru 2009 - 14:00
Post #135

Jednak jest coś, czego nikt nie wymienił icon_smile.gif a myślałam, ze niemożliwe

Była taka książka o Musi warkoczyk, która wychowywała samotnie trójkę dzieci, z których najmłodszy czytał zdaje się encyklopedię od A...
hmmm może "tajemnica błękitnego pokoju"? coś mi dzwoni...

Bitwę nad Bzurą ktoś czytał?

aha i jeszcze - "Złoto gór czarnych" taka trylogia była indiańska
Seria o Tecumsehu

Tomka kupiliśmy dziecku jakiś miesiąc temu cz. 1 musieliśmy dokupić resztę, znaczy 6 mąż kupił na allegro, a wczoraj musiałam kupić 2 ostatnie w księgarni. Baśka czyta to 23 i od 7 rano, dobrze, że ma wolne...
Samochodzika na razie nie "połknęła". O An i z zielonego wzgórza nie ma mowy (no ale to nie w temacie głównym oczywiście)


anetadr
czw, 31 gru 2009 - 18:16
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 31 Dec 2009 - 13:09) *
Ten watek uruchomił falę wspomnień icon_smile.gif

Przypomniał mi się serial "Siedem stron świata". Książka tez była, ale przeczytałam ją później. Pamiętacie ???

Tez wtedy mieszkałam na świeżo zbudowanym blokowisku, więc klimaty były dla mnie znajome.


Oczywiście, że pamiętam. Mam swój egzemplarz. icon_smile.gif

Wychodzi na to, że mogę taka mniejszą filię dla młodzieży otworzyć icon_wink.gif

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post czw, 31 gru 2009 - 18:16
Post #136

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 31 Dec 2009 - 13:09) *
Ten watek uruchomił falę wspomnień icon_smile.gif

Przypomniał mi się serial "Siedem stron świata". Książka tez była, ale przeczytałam ją później. Pamiętacie ???

Tez wtedy mieszkałam na świeżo zbudowanym blokowisku, więc klimaty były dla mnie znajome.


Oczywiście, że pamiętam. Mam swój egzemplarz. icon_smile.gif

Wychodzi na to, że mogę taka mniejszą filię dla młodzieży otworzyć icon_wink.gif

Aneta

--------------------
Agnieszka AZJ
czw, 31 gru 2009 - 19:24
CYTAT(anetadr @ Thu, 31 Dec 2009 - 18:16) *
Oczywiście, że pamiętam. Mam swój egzemplarz. icon_smile.gif


A mój gdzieś przepadł icon_sad.gif Mimo że to była nagroda na koniec roku, a tych książek się nie pozbywałam.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post czw, 31 gru 2009 - 19:24
Post #137

CYTAT(anetadr @ Thu, 31 Dec 2009 - 18:16) *
Oczywiście, że pamiętam. Mam swój egzemplarz. icon_smile.gif


A mój gdzieś przepadł icon_sad.gif Mimo że to była nagroda na koniec roku, a tych książek się nie pozbywałam.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Berek

Go??







post nie, 03 sty 2010 - 20:57
Post #138

CYTAT(ruda_kasia @ Thu, 31 Dec 2009 - 12:00) *
aha i jeszcze - "Złoto gór czarnych" taka trylogia była indiańska

Złoto Gór Czarnych było u nas dzisiaj na tapecie, bo moje dziecko pytało się o to, jak wyglądały indiańskie rysunki i pióra w pióropuszach, a mnie się nie chciało samodzielnie rysować icon_smile.gif
Silije
pon, 04 sty 2010 - 11:49
Ja miałam niesamowitą traumę po "Złocie gór czarnych", bo chyba tam był opis masakry całej wioski indiańskiej wraz z dziećmi. O ile nie pokręciłam tytułu.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
Skąd: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post pon, 04 sty 2010 - 11:49
Post #139

Ja miałam niesamowitą traumę po "Złocie gór czarnych", bo chyba tam był opis masakry całej wioski indiańskiej wraz z dziećmi. O ile nie pokręciłam tytułu.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
Arwena.
pon, 04 sty 2010 - 12:11
CYTAT(ruda_kasia @ Thu, 31 Dec 2009 - 14:00) *
Jednak jest coś, czego nikt nie wymienił icon_smile.gif a myślałam, ze niemożliwe

Była taka książka o Musi warkoczyk, która wychowywała samotnie trójkę dzieci, z których najmłodszy czytał zdaje się encyklopedię od A...
hmmm może "tajemnica błękitnego pokoju"? coś mi dzwoni...


to była Tajemnica białego pokoju icon_smile.gif Marty Tomaszewskiej.

Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post pon, 04 sty 2010 - 12:11
Post #140

CYTAT(ruda_kasia @ Thu, 31 Dec 2009 - 14:00) *
Jednak jest coś, czego nikt nie wymienił icon_smile.gif a myślałam, ze niemożliwe

Była taka książka o Musi warkoczyk, która wychowywała samotnie trójkę dzieci, z których najmłodszy czytał zdaje się encyklopedię od A...
hmmm może "tajemnica błękitnego pokoju"? coś mi dzwoni...


to była Tajemnica białego pokoju icon_smile.gif Marty Tomaszewskiej.



--------------------
everybody lies
> Książki naszego dzieciństwa, a zwłaszcza takie''komunistyczne'':)
Start new topic
Reply to this topic
8 Stron V  « poprzednia 5 6 7 8 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 15:20
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama