Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

beniamin

, Liście gubił. A teraz wiosenne przebudzenie!
> , LiÅ›cie gubiÅ‚. A teraz wiosenne przebudzenie!
fafura
pon, 05 sty 2009 - 12:46
Końcem listopada dostałam pięknego Beniamina- wysoki, gęsty, śliczne ciemnozielone liście.
Od samego początku sypie się- nie obsycha, ale gubi zielone liście. Pierwotnie ok 2-4 garści dziennie. Teraz już mniej, ale niestety ciągle.
Co robić?!
Spadła już połowa, zaraz mi gołe patyki zostaną 41.gif

Ten post edytował fafura czw, 12 mar 2009 - 11:45
fafura


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,309
Dołączył: śro, 19 gru 07 - 15:42
SkÄ…d: znad klawiatury
Nr użytkownika: 17,273




post pon, 05 sty 2009 - 12:46
Post #1

Końcem listopada dostałam pięknego Beniamina- wysoki, gęsty, śliczne ciemnozielone liście.
Od samego początku sypie się- nie obsycha, ale gubi zielone liście. Pierwotnie ok 2-4 garści dziennie. Teraz już mniej, ale niestety ciągle.
Co robić?!
Spadła już połowa, zaraz mi gołe patyki zostaną 41.gif

--------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"To, że w głowie kłębi mi się milion myśli, to jeszcze nie powód, żeby je wypowiadać." (K.N.)
zajka

Go??







post pon, 05 sty 2009 - 14:30
Post #2

Poczytaj w necie o warunkach uprawy. Beniaminki zawsze reagują tak na złe warunki, albo czasem po prostu na zmianę otoczenia. Nie wyrzucaj nawet jak będziesz miała gołe patyki, bo często jak im się poprawi warunki to odżywają. Powodzenia.
Poczytaj tutaj.
fafura
wto, 06 sty 2009 - 09:53
Dzięki wielkie!
Myślałam, że może jest dla niego zbyt ciepło w pokoju- a tu się okazuje, że tak ma właśnie być. To chyba jednak ciągle aklimatyzacja w nowym lokum.
fafura


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,309
Dołączył: śro, 19 gru 07 - 15:42
SkÄ…d: znad klawiatury
Nr użytkownika: 17,273




post wto, 06 sty 2009 - 09:53
Post #3

Dzięki wielkie!
Myślałam, że może jest dla niego zbyt ciepło w pokoju- a tu się okazuje, że tak ma właśnie być. To chyba jednak ciągle aklimatyzacja w nowym lokum.


--------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"To, że w głowie kłębi mi się milion myśli, to jeszcze nie powód, żeby je wypowiadać." (K.N.)
Aga H
wto, 06 sty 2009 - 20:05
Spokojnie. Moje beniaminy mnie chyba nienawidzą - już dwa razy zgubiły wszystkie listki, a potem odżyły. Jak to określiła moj córa - listki spadają, bo jest jesień... (ale ona ma na ten temat swoją własną filozofię icon_wink.gif )
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post wto, 06 sty 2009 - 20:05
Post #4

Spokojnie. Moje beniaminy mnie chyba nienawidzą - już dwa razy zgubiły wszystkie listki, a potem odżyły. Jak to określiła moj córa - listki spadają, bo jest jesień... (ale ona ma na ten temat swoją własną filozofię icon_wink.gif )

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
szantrapa
wto, 06 sty 2009 - 20:08
Moje wszystkie zawsze gubia liście o tej porze roku, pani w salonie kwiatowym powiedziała, że to normalne u nich i że mam często je pryskac wodą. U mnie normalnie dywan liści na podłodze icon_smile.gif
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post wto, 06 sty 2009 - 20:08
Post #5

Moje wszystkie zawsze gubia liście o tej porze roku, pani w salonie kwiatowym powiedziała, że to normalne u nich i że mam często je pryskac wodą. U mnie normalnie dywan liści na podłodze icon_smile.gif

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
fafura
wto, 20 sty 2009 - 11:07
zastosowałam kilka porad z linku od zajki i powoli zaczynam widzieć rezultaty- teraz wynoszę najwyżej kilka listków dziennie icon_biggrin.gif
fafura


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,309
Dołączył: śro, 19 gru 07 - 15:42
SkÄ…d: znad klawiatury
Nr użytkownika: 17,273




post wto, 20 sty 2009 - 11:07
Post #6

zastosowałam kilka porad z linku od zajki i powoli zaczynam widzieć rezultaty- teraz wynoszę najwyżej kilka listków dziennie icon_biggrin.gif

--------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"To, że w głowie kłębi mi się milion myśli, to jeszcze nie powód, żeby je wypowiadać." (K.N.)
Agalu
śro, 28 sty 2009 - 20:16
a ja już mam gołe kije 21.gif
tak od miesiąca i mama mówi że jeszcze odżyje, ale nie widać nic a nic
chyba wyrzucÄ™ 41.gif
Agalu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,502
Dołączył: wto, 02 maj 06 - 17:42
SkÄ…d: RUMIA
Nr użytkownika: 5,724

GG:


post śro, 28 sty 2009 - 20:16
Post #7

a ja już mam gołe kije 21.gif
tak od miesiąca i mama mówi że jeszcze odżyje, ale nie widać nic a nic
chyba wyrzucÄ™ 41.gif

--------------------




Ketmia
nie, 08 lut 2009 - 19:18
Kiedyś wyczytałam, że beniamin to drzewo i ma prawo zgubić wszystkie liście. Mój kiedyś wyłysiał do zera a teraz jest (odstukać 06.gif) piękny. Bardzo dobrze mu zrobiło jak go postawiłam w miejscu gdzie miał więcej światła.
Ketmia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,713
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 13:52
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,240




post nie, 08 lut 2009 - 19:18
Post #8

Kiedyś wyczytałam, że beniamin to drzewo i ma prawo zgubić wszystkie liście. Mój kiedyś wyłysiał do zera a teraz jest (odstukać 06.gif) piękny. Bardzo dobrze mu zrobiło jak go postawiłam w miejscu gdzie miał więcej światła.

--------------------
fafura
czw, 12 mar 2009 - 11:41
przypomnÄ™ siÄ™ i pochwalÄ™!
benek zgubił mnóstwo liści, ale od 3-4 tygodni jak szalony zaczął wypuszczać nowe!
Za 2-3 miesiące będę miała znowu piękny gąszcz icon_smile.gif

Zastosowałam porady z linku- ma dość sucho, ciepło i do tego stoi sobie spokojnie w swoim miejscu- nie ruszany i nie dotykany bez powodu
fafura


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,309
Dołączył: śro, 19 gru 07 - 15:42
SkÄ…d: znad klawiatury
Nr użytkownika: 17,273




post czw, 12 mar 2009 - 11:41
Post #9

przypomnÄ™ siÄ™ i pochwalÄ™!
benek zgubił mnóstwo liści, ale od 3-4 tygodni jak szalony zaczął wypuszczać nowe!
Za 2-3 miesiące będę miała znowu piękny gąszcz icon_smile.gif

Zastosowałam porady z linku- ma dość sucho, ciepło i do tego stoi sobie spokojnie w swoim miejscu- nie ruszany i nie dotykany bez powodu

--------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"To, że w głowie kłębi mi się milion myśli, to jeszcze nie powód, żeby je wypowiadać." (K.N.)
> beniamin, LiÅ›cie gubiÅ‚. A teraz wiosenne przebudzenie!
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 01:14
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama