Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Pobicie

, broniłeś się, więc to tylko bójka .....
> , broniÅ‚eÅ› siÄ™, wiÄ™c to tylko bójka .....
milutka
nie, 15 lip 2012 - 21:49
Dlaczego jest takie dziwne prawo i czy to tylko w Polce tak jest?

Mój mąż tydzień temu został pobity przez dwóch braci i ojca, oskarżył ich i zostali zabrani przez policję. Na następny dzień policjantka poradziła, aby zmienić zeznania i powiedzieć, że to tylko rodzinna awantura a nie pobicie. Bo gdyby leżał i dawał się bić to wtedy jest pobicie, ale, że oddawał ciosy (no bronił się) to już jest bójka i oni mają także prawo oskarżyć męża o pobicie.
W szoku byłam, że takie jest prawo, chociaż mówi się, że gdy na jedną osobę są minimum dwie osoby to już pobicie.


Inna sprawa, mój mąż dwa lata temu pojechał do znajomego wyjaśnić sprawę zapłaty za rusztowania, a tam zamiast znajomego wyszło z jego domu dwóch dryblasów i pobiło mojego męża, był na policji, zrobił obdukcję a i tak umorzono śledztwo, bo mąż nie wiedział jak nazywają się sprawcy, chodziło o nazwiska, bo tak to znał ich z widzenia.


Coś tego mojego męża za często biją 37.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post nie, 15 lip 2012 - 21:49
Post #1

Dlaczego jest takie dziwne prawo i czy to tylko w Polce tak jest?

Mój mąż tydzień temu został pobity przez dwóch braci i ojca, oskarżył ich i zostali zabrani przez policję. Na następny dzień policjantka poradziła, aby zmienić zeznania i powiedzieć, że to tylko rodzinna awantura a nie pobicie. Bo gdyby leżał i dawał się bić to wtedy jest pobicie, ale, że oddawał ciosy (no bronił się) to już jest bójka i oni mają także prawo oskarżyć męża o pobicie.
W szoku byłam, że takie jest prawo, chociaż mówi się, że gdy na jedną osobę są minimum dwie osoby to już pobicie.


Inna sprawa, mój mąż dwa lata temu pojechał do znajomego wyjaśnić sprawę zapłaty za rusztowania, a tam zamiast znajomego wyszło z jego domu dwóch dryblasów i pobiło mojego męża, był na policji, zrobił obdukcję a i tak umorzono śledztwo, bo mąż nie wiedział jak nazywają się sprawcy, chodziło o nazwiska, bo tak to znał ich z widzenia.


Coś tego mojego męża za często biją 37.gif

--------------------
gosiagosia
pon, 16 lip 2012 - 10:31
fajna policjanta ;/

ja bym nie zmienila. niewazne czy sie bronil czy nie, zostal napadniety, ma swiadkow. niech sobie oskarzaja jak maja ochote, tylko nie wiem czy im to na dobre wyjdzie
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post pon, 16 lip 2012 - 10:31
Post #2

fajna policjanta ;/

ja bym nie zmienila. niewazne czy sie bronil czy nie, zostal napadniety, ma swiadkow. niech sobie oskarzaja jak maja ochote, tylko nie wiem czy im to na dobre wyjdzie

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
moko.
pon, 16 lip 2012 - 10:39
CYTAT(gosiagosia @ Mon, 16 Jul 2012 - 10:31) *
fajna policjanta ;/

ja bym nie zmienila. niewazne czy sie bronil czy nie, zostal napadniety, ma swiadkow. niech sobie oskarzaja jak maja ochote, tylko nie wiem czy im to na dobre wyjdzie

No nie wiem czy miał swiadków, bo milutka nic na ten temat nie napisała.
Ja raczej rozumiem, ze tu słowa przeciwko słowom - mąż, kontra rodzina.

Ja nie zmieniałabym zeznać, bo niby dlaczego mam brać winę częściowo na siebie?
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 16 lip 2012 - 10:39
Post #3

CYTAT(gosiagosia @ Mon, 16 Jul 2012 - 10:31) *
fajna policjanta ;/

ja bym nie zmienila. niewazne czy sie bronil czy nie, zostal napadniety, ma swiadkow. niech sobie oskarzaja jak maja ochote, tylko nie wiem czy im to na dobre wyjdzie

No nie wiem czy miał swiadków, bo milutka nic na ten temat nie napisała.
Ja raczej rozumiem, ze tu słowa przeciwko słowom - mąż, kontra rodzina.

Ja nie zmieniałabym zeznać, bo niby dlaczego mam brać winę częściowo na siebie?

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
gosiagosia
pon, 16 lip 2012 - 10:48
pisala w innym temacie o ile pamietam, poza nia, jej tata, chyba ze to jeszcze ine pobicie
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post pon, 16 lip 2012 - 10:48
Post #4

pisala w innym temacie o ile pamietam, poza nia, jej tata, chyba ze to jeszcze ine pobicie

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
milutka
pon, 16 lip 2012 - 18:52
Gdyby nie adopcja nie zrezygnowałabym, ale się wystraszyłam, w Polsce jest takie pogięte prawo, że pewnie by wszystko obróciło się przeciwko nam, a świadkiem byłby tylko mój tata, mimo, że wszyscy sąsiedzi tam stali. Ale oni boją się panicznie mojego teścia i nikt by nie składał zeznań przeciwko niemu.

Swoją drogą super, jak człowieka biją a reszta stoi i się gapi, bo po co się wtrącać.

Ten post edytował milutka pon, 16 lip 2012 - 18:53
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post pon, 16 lip 2012 - 18:52
Post #5

Gdyby nie adopcja nie zrezygnowałabym, ale się wystraszyłam, w Polsce jest takie pogięte prawo, że pewnie by wszystko obróciło się przeciwko nam, a świadkiem byłby tylko mój tata, mimo, że wszyscy sąsiedzi tam stali. Ale oni boją się panicznie mojego teścia i nikt by nie składał zeznań przeciwko niemu.

Swoją drogą super, jak człowieka biją a reszta stoi i się gapi, bo po co się wtrącać.

--------------------
grubassek:)
wto, 31 lip 2012 - 07:55
policjantka nie powinna namawiać do zmiany zeznań, ale cóż...jaka policja taki porządek w tym kraju:)))
milutka na sąsiadów to chyba nogdy nie można liczyć w takich sytuacjach (bardzo rzadko zdarzają się wyjątki)
ludzie mają na co popatrzec- coś przynajmniej się dzieje- a jak przychodzi co do czego to nikt nic nie widzial nikt nic nie slyszal.... szkoda tylko ze przez takie zachowanie złodzieje itp itd (wolę nie nazywać wprost) chodzą na wolności
grubassek:)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,788
Dołączył: czw, 14 lut 08 - 14:03
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 18,200




post wto, 31 lip 2012 - 07:55
Post #6

policjantka nie powinna namawiać do zmiany zeznań, ale cóż...jaka policja taki porządek w tym kraju:)))
milutka na sąsiadów to chyba nogdy nie można liczyć w takich sytuacjach (bardzo rzadko zdarzają się wyjątki)
ludzie mają na co popatrzec- coś przynajmniej się dzieje- a jak przychodzi co do czego to nikt nic nie widzial nikt nic nie slyszal.... szkoda tylko ze przez takie zachowanie złodzieje itp itd (wolę nie nazywać wprost) chodzą na wolności

--------------------
amo
wto, 31 lip 2012 - 10:51
Jaka bójka??? Istnieje przecież jeszcze coś takiego jak obrona konieczna!
amo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,886
Dołączył: śro, 12 lis 03 - 19:24
Nr użytkownika: 1,184




post wto, 31 lip 2012 - 10:51
Post #7

Jaka bójka??? Istnieje przecież jeszcze coś takiego jak obrona konieczna!

--------------------



Okruszek (+2010)
grubassek:)
śro, 01 sie 2012 - 21:40
osobiście znam takie przypadki, kiedy oosba która faktycznie się broniła zostala ukarana...
grubassek:)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,788
Dołączył: czw, 14 lut 08 - 14:03
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 18,200




post śro, 01 sie 2012 - 21:40
Post #8

osobiście znam takie przypadki, kiedy oosba która faktycznie się broniła zostala ukarana...

--------------------
milutka
pon, 06 sie 2012 - 16:09
Ja akurat sądzę, że dobrze, że trafiliśmy na znajomą, ona cały czas była w kontakcie z panią komendant , niestety, ale wszystko wskazywało na to, że oni też mogli wnieść oskarżenie, mój mąż na przykład oprócz spuchniętej ręki , śladów pobicia nie miał, a ojcu jednak podbił oko i to fest.
A sąsiedzi boją się mojego teścia, bo jak wypije to niewiedzą co może zrobić, zresztą zobaczyłam jaki był podczas bijatyki w stosunku do mnie i mojego taty, swojego kolegi.

A no i najważniejsze, dostaliśmy z prokuratury, że i tak za mało było dowodów do oskarżenia ich o pobicie.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post pon, 06 sie 2012 - 16:09
Post #9

Ja akurat sądzę, że dobrze, że trafiliśmy na znajomą, ona cały czas była w kontakcie z panią komendant , niestety, ale wszystko wskazywało na to, że oni też mogli wnieść oskarżenie, mój mąż na przykład oprócz spuchniętej ręki , śladów pobicia nie miał, a ojcu jednak podbił oko i to fest.
A sąsiedzi boją się mojego teścia, bo jak wypije to niewiedzą co może zrobić, zresztą zobaczyłam jaki był podczas bijatyki w stosunku do mnie i mojego taty, swojego kolegi.

A no i najważniejsze, dostaliśmy z prokuratury, że i tak za mało było dowodów do oskarżenia ich o pobicie.

--------------------
Zyta87
piÄ…, 31 sie 2012 - 14:48
A ja mam takie pytanie:
Czy firma ma prawo zwolnic pracownika, za to, że będąc w delegacji po godzinach pracy pobił się z innym pracownikiem? W miejscu publicznym, w pubie, pod wpływem alkoholu?

Sytuacja jest taka, że zwolniona osoba się broniła, ale atakujący trafił do szpitala (na jeden dzień, do wytrzeźwienia) nie zgłosił tego na policje, bo wie, że sam zaczął.

I nie tyle zwolniono tych pracowników, co na dwa dni przed końcem miesiąca kazano im dobrowolnie zrezygnować z pracy 37.gif .
Zyta87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 890
Dołączył: śro, 24 maj 06 - 14:55
Skąd: Żary, Żagań
Nr użytkownika: 5,991




post piÄ…, 31 sie 2012 - 14:48
Post #10

A ja mam takie pytanie:
Czy firma ma prawo zwolnic pracownika, za to, że będąc w delegacji po godzinach pracy pobił się z innym pracownikiem? W miejscu publicznym, w pubie, pod wpływem alkoholu?

Sytuacja jest taka, że zwolniona osoba się broniła, ale atakujący trafił do szpitala (na jeden dzień, do wytrzeźwienia) nie zgłosił tego na policje, bo wie, że sam zaczął.

I nie tyle zwolniono tych pracowników, co na dwa dni przed końcem miesiąca kazano im dobrowolnie zrezygnować z pracy 37.gif .

--------------------

Wiktoria urodzona: 27.11.2012 :)

KubuÅ› urodzony: 4.11.2006 :)
> Pobicie, broniÅ‚eÅ› siÄ™, wiÄ™c to tylko bójka .....
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 16:49
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama