Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Prosty przepis na sushi

, Bardzo proszÄ™.
> , Bardzo proszÄ™.
semi
nie, 21 paź 2012 - 18:56
Mam chęc wielką zrobic sushi. Będe wdzięczna za prosty,sprawdzony przepis uwzględniający moją totalną ignorancję w temacie i ewentualne problemy z zaoptarzeniem w skomplikowane składniki. Jedyne, co wiem-nie może być surowej ryby.
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post nie, 21 paź 2012 - 18:56
Post #1

Mam chęc wielką zrobic sushi. Będe wdzięczna za prosty,sprawdzony przepis uwzględniający moją totalną ignorancję w temacie i ewentualne problemy z zaoptarzeniem w skomplikowane składniki. Jedyne, co wiem-nie może być surowej ryby.

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

aniakuleczka
nie, 21 paź 2012 - 19:49
ProponujÄ™ sushi party czyli takÄ… sytuacjÄ™, gdzie siedzicie przy stole i rolujecie co chcecie.
no i sushi maki - czyli takie ze wszystkim w środku i glonami dookoła icon_smile.gif
Co musi być: ryż do sushi, wasabi i glony
ryż do sushi musi być ugotowany zgodnie z przepisem, żeby był odpowiednio kleisty.

ja robiÄ™ tak:
stawiam na stół michę z ryżem, miski z 'nadzieniem', jedną deskę do rolowania i miseczkę z wodą dla rolującego (do rąk)
oczywiście wasabi, imbir i sos sojowy też stawiam na stole, i talerzyki dla jedzących i pałeczki
a potem rolowanie:
bierzesz arkusik glona, kładziesz ryż (cienką warstwą na połowie arkusza)
a na to układasz nadzienie według uznania
rolujesz, końcówkę (ostatnie 0,5cm) zwilżasz wodą, żeby się skleiło,
potem kroisz (ostry nóż!)
i zanim zrobisz następny tego już nie bęedzie, ale można siedzieć i gadać z jedzącymi

co do środka:
pokrojone w bardzo wąskie, długie paski
avocado, ogórek świeży, łosoś wędzony, dorsz wędzony, tuńczyk, papryka (ale bardzo cienko!)
cokolwiek wymyślisz będzie dobre! serio!
nawet bardzo cienko pokrojony pasek selera naciowego (3x3mm)
szczypior itd.

układasz kilka rzeczy do środka wedle smaku ludzi przy stole, rolujesz i kroisz
aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post nie, 21 paź 2012 - 19:49
Post #2

ProponujÄ™ sushi party czyli takÄ… sytuacjÄ™, gdzie siedzicie przy stole i rolujecie co chcecie.
no i sushi maki - czyli takie ze wszystkim w środku i glonami dookoła icon_smile.gif
Co musi być: ryż do sushi, wasabi i glony
ryż do sushi musi być ugotowany zgodnie z przepisem, żeby był odpowiednio kleisty.

ja robiÄ™ tak:
stawiam na stół michę z ryżem, miski z 'nadzieniem', jedną deskę do rolowania i miseczkę z wodą dla rolującego (do rąk)
oczywiście wasabi, imbir i sos sojowy też stawiam na stole, i talerzyki dla jedzących i pałeczki
a potem rolowanie:
bierzesz arkusik glona, kładziesz ryż (cienką warstwą na połowie arkusza)
a na to układasz nadzienie według uznania
rolujesz, końcówkę (ostatnie 0,5cm) zwilżasz wodą, żeby się skleiło,
potem kroisz (ostry nóż!)
i zanim zrobisz następny tego już nie bęedzie, ale można siedzieć i gadać z jedzącymi

co do środka:
pokrojone w bardzo wąskie, długie paski
avocado, ogórek świeży, łosoś wędzony, dorsz wędzony, tuńczyk, papryka (ale bardzo cienko!)
cokolwiek wymyślisz będzie dobre! serio!
nawet bardzo cienko pokrojony pasek selera naciowego (3x3mm)
szczypior itd.

układasz kilka rzeczy do środka wedle smaku ludzi przy stole, rolujesz i kroisz

--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
agabr
nie, 21 paź 2012 - 19:56
Semi gdzies tu na forum jest moj niezawodny przepis (chyba "w przekaskach do szkoly")
(znaczy nie moj a EwyKW ale niezawodny).b

edit.mam Truska do szkoly robi sie tak samo jak nie do szkoly .Ja zrobilam z polk kg ryzu .No wiec wyplukalam ten ryz obficie , zalalam woda w proporcji 1:1,2, zagotowalam , zmniejszylam po zagotowaniu ogien i gotowalam 20 min , zdjelam z ognia , odczekalam , zakwasilam w proporcjach 6 lyzek octu ryzowego, 4 lyzki cukru, 1 lyzeczka soli (imo mozna lunac wiecej octu) troche podstudzilam , rozwinelam nori na matce, polozylam ryz zostawiajac po zewnetrznej cm luzu bez ryzu , wpakowalam krewetki , avocado , ogorka, posypalam prazonym sezamem i przy pomocy maty zwinelam , nastepnie bestialsko pokroilam nozem do chleba b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post nie, 21 paź 2012 - 19:56
Post #3

Semi gdzies tu na forum jest moj niezawodny przepis (chyba "w przekaskach do szkoly")
(znaczy nie moj a EwyKW ale niezawodny).b

edit.mam Truska do szkoly robi sie tak samo jak nie do szkoly .Ja zrobilam z polk kg ryzu .No wiec wyplukalam ten ryz obficie , zalalam woda w proporcji 1:1,2, zagotowalam , zmniejszylam po zagotowaniu ogien i gotowalam 20 min , zdjelam z ognia , odczekalam , zakwasilam w proporcjach 6 lyzek octu ryzowego, 4 lyzki cukru, 1 lyzeczka soli (imo mozna lunac wiecej octu) troche podstudzilam , rozwinelam nori na matce, polozylam ryz zostawiajac po zewnetrznej cm luzu bez ryzu , wpakowalam krewetki , avocado , ogorka, posypalam prazonym sezamem i przy pomocy maty zwinelam , nastepnie bestialsko pokroilam nozem do chleba b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
Abotak
nie, 21 paź 2012 - 22:15
na YT jest mnostwo filmikow
np
https://www.youtube.com/watch?v=dPMaid87Es0
https://www.youtube.com/watch?v=kluFXL_tfEg...;feature=fvwrel

Ten post edytował Bogusia123456 nie, 21 paź 2012 - 22:15
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




milutka
pon, 22 paź 2012 - 01:20
Octu ryżowego nie miałam i imbiru też nie, ale zrobiłam sobie sushi icon_smile.gif

Teraz w biedronce jest zestawi do sushi (ryż, to coś zielone-algi, glony? wasabi)

Ugotowałam ryż jak w przepisie. Na matę położyłam "karteczkę" algi, zwilżyłam lekko wodą, na to ryż, na cały arkusz, tylko na końcu zostawiłam 1cm żeby można skleić. Położyłam na początku , znaczy najpierw troszkę wasabi, na to paseczki ogórka, wędzonego łososia, czerwoną paprykę i zwinęłam w rulonik o pokroiłam na 1,5cm kawałki. Druga wersja to zamiast łososia dałam serek almette szczypiorkowy.Wyszło pychaaaaa icon_smile.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post pon, 22 paź 2012 - 01:20
Post #5

Octu ryżowego nie miałam i imbiru też nie, ale zrobiłam sobie sushi icon_smile.gif

Teraz w biedronce jest zestawi do sushi (ryż, to coś zielone-algi, glony? wasabi)

Ugotowałam ryż jak w przepisie. Na matę położyłam "karteczkę" algi, zwilżyłam lekko wodą, na to ryż, na cały arkusz, tylko na końcu zostawiłam 1cm żeby można skleić. Położyłam na początku , znaczy najpierw troszkę wasabi, na to paseczki ogórka, wędzonego łososia, czerwoną paprykę i zwinęłam w rulonik o pokroiłam na 1,5cm kawałki. Druga wersja to zamiast łososia dałam serek almette szczypiorkowy.Wyszło pychaaaaa icon_smile.gif

--------------------
szeklanka
pon, 22 paź 2012 - 10:56
My robimy często bo uwielbiam icon_smile.gif
ja robię np takie warianty: paluszki krabowe, serek philadelphia (lub inny biały do smarowania), ogórek świeży. Do wędzonego łososia super pasuje szczypiorek. Inne dodatki: Awokado, krewetki duże podsmażone na czosnku albo dla odmiany takie w zalewie, ryby wędzone różne, rzodkiew biała też była fajna.
Ale mi narobiłyście smaku icon_smile.gif
szeklanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,454
Dołączył: czw, 24 wrz 09 - 10:14
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 29,267




post pon, 22 paź 2012 - 10:56
Post #6

My robimy często bo uwielbiam icon_smile.gif
ja robię np takie warianty: paluszki krabowe, serek philadelphia (lub inny biały do smarowania), ogórek świeży. Do wędzonego łososia super pasuje szczypiorek. Inne dodatki: Awokado, krewetki duże podsmażone na czosnku albo dla odmiany takie w zalewie, ryby wędzone różne, rzodkiew biała też była fajna.
Ale mi narobiłyście smaku icon_smile.gif

--------------------
semi
czw, 25 paź 2012 - 01:20
dziękuję!
rozumiem, ze w matę się trzeba zaopatrzyć?
a gdzie kupie ocet ryżowy? jedziemy w sobotę do szczecina, wiec wszystkie duże supemarkety wchodza w gre.
dzieki Milutka za info o biedronce, podejde jutro po taki zestaw.
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post czw, 25 paź 2012 - 01:20
Post #7

dziękuję!
rozumiem, ze w matę się trzeba zaopatrzyć?
a gdzie kupie ocet ryżowy? jedziemy w sobotę do szczecina, wiec wszystkie duże supemarkety wchodza w gre.
dzieki Milutka za info o biedronce, podejde jutro po taki zestaw.

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

milutka
czw, 25 paź 2012 - 01:50
CYTAT(semi @ Wed, 24 Oct 2012 - 23:20) *
dziękuję!
rozumiem, ze w matę się trzeba zaopatrzyć?
a gdzie kupie ocet ryżowy? jedziemy w sobotę do szczecina, wiec wszystkie duże supemarkety wchodza w gre.
dzieki Milutka za info o biedronce, podejde jutro po taki zestaw.



wiesz co , ja matę mam, to znaczy użyłam jedną z podkładek na stół , ale jakoś mi się nie przydała, zwijałam samą zieleninkę icon_smile.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 25 paź 2012 - 01:50
Post #8

CYTAT(semi @ Wed, 24 Oct 2012 - 23:20) *
dziękuję!
rozumiem, ze w matę się trzeba zaopatrzyć?
a gdzie kupie ocet ryżowy? jedziemy w sobotę do szczecina, wiec wszystkie duże supemarkety wchodza w gre.
dzieki Milutka za info o biedronce, podejde jutro po taki zestaw.



wiesz co , ja matę mam, to znaczy użyłam jedną z podkładek na stół , ale jakoś mi się nie przydała, zwijałam samą zieleninkę icon_smile.gif

--------------------
marghe.
czw, 25 paź 2012 - 01:54
Ocet ryżowy na 100% jest w Piotrze i Pawle
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 25 paź 2012 - 01:54
Post #9

Ocet ryżowy na 100% jest w Piotrze i Pawle
semi
czw, 25 paź 2012 - 14:48
wielkie dzieki:). będe robićicon_smile.gif
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post czw, 25 paź 2012 - 14:48
Post #10

wielkie dzieki:). będe robićicon_smile.gif

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

anita
czw, 25 paź 2012 - 16:48
ja zamiast octu proponuje gotowy sos do sushi, tzn taki do zakwaszenia ryżu, juz nie trzeba mieszać z cukrem, solą, tylko chlup do cieplego ryżu, jest w PiP na pewno, ja kupuje w Selgrosie.
a dla zainteresowanych w realu kupiłam 2 kg ryżu do sushi za 22 zł - taniocha. W ogóle byłam zaskoczona zaopatrzeniem w realu do sushi było wszystko, kilka firm do wyboru.
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post czw, 25 paź 2012 - 16:48
Post #11

ja zamiast octu proponuje gotowy sos do sushi, tzn taki do zakwaszenia ryżu, juz nie trzeba mieszać z cukrem, solą, tylko chlup do cieplego ryżu, jest w PiP na pewno, ja kupuje w Selgrosie.
a dla zainteresowanych w realu kupiłam 2 kg ryżu do sushi za 22 zł - taniocha. W ogóle byłam zaskoczona zaopatrzeniem w realu do sushi było wszystko, kilka firm do wyboru.
Abotak
czw, 25 paź 2012 - 17:23
a dla w miare zdrowo zorientowanych ja jednak polecam ocet ryzowy albo dobry jablkowy z powodzeniem go zastepuje w moim doswiadczeniu.

Gotowiec ( sushi seasoning) oprocz octu i soli, zawiera kupe roznych smieci zupelnie tam zbednych. M in MSG i syrop glukozowo- fruktozowy ( najgorszy chyba z mozliwych rodzaj cukru)


Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post czw, 25 paź 2012 - 17:23
Post #12

a dla w miare zdrowo zorientowanych ja jednak polecam ocet ryzowy albo dobry jablkowy z powodzeniem go zastepuje w moim doswiadczeniu.

Gotowiec ( sushi seasoning) oprocz octu i soli, zawiera kupe roznych smieci zupelnie tam zbednych. M in MSG i syrop glukozowo- fruktozowy ( najgorszy chyba z mozliwych rodzaj cukru)


milutka
czw, 25 paź 2012 - 21:50
A ja nie miałam octu ryżowego icon_sad.gif i zmieszałam ryż z cukrem, solą i oliwą ze słoneczników hiszpańskich.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 25 paź 2012 - 21:50
Post #13

A ja nie miałam octu ryżowego icon_sad.gif i zmieszałam ryż z cukrem, solą i oliwą ze słoneczników hiszpańskich.

--------------------
agabr
czw, 25 paź 2012 - 23:03
milutka moim zdaniem ryz jednak musi byc zakwaszony.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post czw, 25 paź 2012 - 23:03
Post #14

milutka moim zdaniem ryz jednak musi byc zakwaszony.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
milutka
czw, 25 paź 2012 - 23:14
CYTAT(agabr @ Thu, 25 Oct 2012 - 21:03) *
milutka moim zdaniem ryz jednak musi byc zakwaszony.b


Więc muszę koniecznie zakupić icon_smile.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 25 paź 2012 - 23:14
Post #15

CYTAT(agabr @ Thu, 25 Oct 2012 - 21:03) *
milutka moim zdaniem ryz jednak musi byc zakwaszony.b


Więc muszę koniecznie zakupić icon_smile.gif


--------------------
semi
pią, 26 paź 2012 - 00:14
o , czyli w sobote wizyta w realu po wszystko do sushi. największy problem amm chyba z tym, co włozyć dośrodka. ogórek jest ok, awokado niniekoniecznie. łosoś wędzony chyba najbardziej mi pasuje. paluszki krabowe sie po zakupie jakiejś obróbce poddaje? czy sa gotowe do spozycia?
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post pią, 26 paź 2012 - 00:14
Post #16

o , czyli w sobote wizyta w realu po wszystko do sushi. największy problem amm chyba z tym, co włozyć dośrodka. ogórek jest ok, awokado niniekoniecznie. łosoś wędzony chyba najbardziej mi pasuje. paluszki krabowe sie po zakupie jakiejś obróbce poddaje? czy sa gotowe do spozycia?

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

milutka
pią, 26 paź 2012 - 00:48
CYTAT(semi @ Thu, 25 Oct 2012 - 22:14) *
o , czyli w sobote wizyta w realu po wszystko do sushi. największy problem amm chyba z tym, co włozyć dośrodka. ogórek jest ok, awokado niniekoniecznie. łosoś wędzony chyba najbardziej mi pasuje. paluszki krabowe sie po zakupie jakiejś obróbce poddaje? czy sa gotowe do spozycia?


włóż to co pisałyśmy, łososia wędzonego, cieniutkie paseczki papryki, zielonego ogórka, pastę wasabi, ale cieniutko, bo wiadomo strasznie ostra i zwiń. Pycha.

Co do paluszków krabowych, to trzeba je gotować, ja bym nie ryzykowała takie surowe dawać, bo nie wiadomo jak z ich świeżością.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post pią, 26 paź 2012 - 00:48
Post #17

CYTAT(semi @ Thu, 25 Oct 2012 - 22:14) *
o , czyli w sobote wizyta w realu po wszystko do sushi. największy problem amm chyba z tym, co włozyć dośrodka. ogórek jest ok, awokado niniekoniecznie. łosoś wędzony chyba najbardziej mi pasuje. paluszki krabowe sie po zakupie jakiejś obróbce poddaje? czy sa gotowe do spozycia?


włóż to co pisałyśmy, łososia wędzonego, cieniutkie paseczki papryki, zielonego ogórka, pastę wasabi, ale cieniutko, bo wiadomo strasznie ostra i zwiń. Pycha.

Co do paluszków krabowych, to trzeba je gotować, ja bym nie ryzykowała takie surowe dawać, bo nie wiadomo jak z ich świeżością.


--------------------
malinowa i Malin...
pią, 26 paź 2012 - 00:53
jednak jestem zdecydowanÄ… zwolenniczkÄ… surowych ryb do sushi
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post pią, 26 paź 2012 - 00:53
Post #18

jednak jestem zdecydowanÄ… zwolenniczkÄ… surowych ryb do sushi

--------------------
milutka
pią, 26 paź 2012 - 01:00
CYTAT(malinowa i Malina @ Thu, 25 Oct 2012 - 22:53) *
jednak jestem zdecydowanÄ… zwolenniczkÄ… surowych ryb do sushi


jakie można jadać surowe i gdzie zakupić świeże?
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post pią, 26 paź 2012 - 01:00
Post #19

CYTAT(malinowa i Malina @ Thu, 25 Oct 2012 - 22:53) *
jednak jestem zdecydowanÄ… zwolenniczkÄ… surowych ryb do sushi


jakie można jadać surowe i gdzie zakupić świeże?


--------------------
Abotak
pią, 26 paź 2012 - 01:06
CYTAT(semi @ Thu, 25 Oct 2012 - 23:14) *
o , czyli w sobote wizyta w realu po wszystko do sushi. największy problem amm chyba z tym, co włozyć dośrodka. ogórek jest ok, awokado niniekoniecznie. łosoś wędzony chyba najbardziej mi pasuje. paluszki krabowe sie po zakupie jakiejś obróbce poddaje? czy sa gotowe do spozycia?


jesli awokado to twarde ( tzn nie takie ktore latwo rozgniesc a za to latwo pokroic.
Poza tym moze byc ten losos wedzony, krewetki
Zamiast paluszkow krabowych ( czy raczej `krabowych` bo one to obok kraba pewnie nawet nie lezaly :-> )
polecam mieso krabowe w puszce.
Inne owoce morza typu male osmiorniczki, kalmary jesli lubicie

Daje sie tez imbir specjalny marynowany, ale ten ogolnodostepny ma w skladzie sacharoze i sztuczne barwniki, wiec zwlaszcza jesli dzieci beda jadly to bym odpuscila.
kawalki marchewki pokrojone w julienne ( na grubsza zapalke)
szparagi, fasolka szparagowa
pewnie i kawalki papryki
cebulka ta z zielonym szczypiorem ( spring onion) a raczej te zielone koncowki
I mozesz dac tez jajko ( roztrzepac kilka z dodatkiem sosu sojowego i usmazyc na oleju sezamowym wyjda takie cienkie omlety ktore zwijasz w rulon, kroisz i wychodza paski ktore dodaja koloru i aromatu sushi
Jesli masz kaprys icon_smile.gif to moze byc kawior albo tzw kawior dla ubogich
sezam ladnie sie prezentuje, zwlaszcza czarny albo prazony bialy.
No i szynke tez mozna icon_smile.gif chociaz to chyba raczej w koreanskim sushi tylko legalnie icon_wink.gif )


Wasabi do smarowania i sos do sushi ( moczenia juz przy konsumpcji )

Ten post edytował Bogusia123456 pią, 26 paź 2012 - 01:19
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pią, 26 paź 2012 - 01:06
Post #20

CYTAT(semi @ Thu, 25 Oct 2012 - 23:14) *
o , czyli w sobote wizyta w realu po wszystko do sushi. największy problem amm chyba z tym, co włozyć dośrodka. ogórek jest ok, awokado niniekoniecznie. łosoś wędzony chyba najbardziej mi pasuje. paluszki krabowe sie po zakupie jakiejś obróbce poddaje? czy sa gotowe do spozycia?


jesli awokado to twarde ( tzn nie takie ktore latwo rozgniesc a za to latwo pokroic.
Poza tym moze byc ten losos wedzony, krewetki
Zamiast paluszkow krabowych ( czy raczej `krabowych` bo one to obok kraba pewnie nawet nie lezaly :-> )
polecam mieso krabowe w puszce.
Inne owoce morza typu male osmiorniczki, kalmary jesli lubicie

Daje sie tez imbir specjalny marynowany, ale ten ogolnodostepny ma w skladzie sacharoze i sztuczne barwniki, wiec zwlaszcza jesli dzieci beda jadly to bym odpuscila.
kawalki marchewki pokrojone w julienne ( na grubsza zapalke)
szparagi, fasolka szparagowa
pewnie i kawalki papryki
cebulka ta z zielonym szczypiorem ( spring onion) a raczej te zielone koncowki
I mozesz dac tez jajko ( roztrzepac kilka z dodatkiem sosu sojowego i usmazyc na oleju sezamowym wyjda takie cienkie omlety ktore zwijasz w rulon, kroisz i wychodza paski ktore dodaja koloru i aromatu sushi
Jesli masz kaprys icon_smile.gif to moze byc kawior albo tzw kawior dla ubogich
sezam ladnie sie prezentuje, zwlaszcza czarny albo prazony bialy.
No i szynke tez mozna icon_smile.gif chociaz to chyba raczej w koreanskim sushi tylko legalnie icon_wink.gif )


Wasabi do smarowania i sos do sushi ( moczenia juz przy konsumpcji )
> Prosty przepis na sushi, Bardzo proszÄ™.
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 23 kwi 2024 - 19:21
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama