Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Krzywe dłonie dziecka

> 
Ketmia
nie, 23 wrz 2012 - 22:35
Dzisiaj zauważyliśmy u naszej sześciolatki, że ma krzywe dłonie. Widać to wyraźnie gdy złoży dłoń w pięść. Zawsze wydawało mi się, że w takim ułożeniu cztery zgięte palce powinny znajdować się w jednej płaszczyźnie. Zuzi natomiast wystaje środkowy palec, serdeczny jest ułożony jeszcze inaczej i przez to pięść Zuzi nie wygląda normalnie. Do karate to by się chyba raczej nie nadawała. Najchętniej to zrobiłabym zdjęcie, żeby to zobrazować, bo ciężko mi to wytłumaczyć, ale o tej porze to Zuza rzecz jasna śpi.

Spotkałyście się z czymś takim? Mam się już zacząć martwić?
Ketmia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,713
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 13:52
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,240




post nie, 23 wrz 2012 - 22:35
Post #1

Dzisiaj zauważyliśmy u naszej sześciolatki, że ma krzywe dłonie. Widać to wyraźnie gdy złoży dłoń w pięść. Zawsze wydawało mi się, że w takim ułożeniu cztery zgięte palce powinny znajdować się w jednej płaszczyźnie. Zuzi natomiast wystaje środkowy palec, serdeczny jest ułożony jeszcze inaczej i przez to pięść Zuzi nie wygląda normalnie. Do karate to by się chyba raczej nie nadawała. Najchętniej to zrobiłabym zdjęcie, żeby to zobrazować, bo ciężko mi to wytłumaczyć, ale o tej porze to Zuza rzecz jasna śpi.

Spotkałyście się z czymś takim? Mam się już zacząć martwić?

--------------------
gosiagosia
pon, 24 wrz 2012 - 08:16
nie wiem jak to wyglada u Twojego dziecka, ale ja tez prosto ich nie mam, tez wystaje mi srodkowy. nic mi z tego powodu nie dolega
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post pon, 24 wrz 2012 - 08:16
Post #2

nie wiem jak to wyglada u Twojego dziecka, ale ja tez prosto ich nie mam, tez wystaje mi srodkowy. nic mi z tego powodu nie dolega

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
Ketmia
pon, 24 wrz 2012 - 12:57
Ona też nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Dlatego dopiero teraz zauważyliśmy. A wygląda to tak:



Czyli trzy pierwsze palce wyglądają prawidłowo, serdeczny już nie. Wystająca kostka jest cofnięta i dlatego palec ustawia się pod innym kątem.
Ja się po prostu obawiam, czy w takiej sytuacji nie zacznie część dłoni rosnąć w innym tempie niż reszta i z wiekiem to się pogłębi.

Obie dłonie ma tak samo ukształtowanie. Cyknęłam jeszcze jedno zdjęcie. Na szybko, bo rano przed pójściem do szkoły. Dlatego trochę nieostre.



edit. Z moich pośpiesznych poszukiwań po sieci wynika, że jest to brachydaktylia typu E. Tylko co to dla nas oznacza? Na razie strasznie się boję.

Ten post edytował Ketmia wto, 25 wrz 2012 - 09:34
Ketmia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,713
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 13:52
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,240




post pon, 24 wrz 2012 - 12:57
Post #3

Ona też nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Dlatego dopiero teraz zauważyliśmy. A wygląda to tak:



Czyli trzy pierwsze palce wyglądają prawidłowo, serdeczny już nie. Wystająca kostka jest cofnięta i dlatego palec ustawia się pod innym kątem.
Ja się po prostu obawiam, czy w takiej sytuacji nie zacznie część dłoni rosnąć w innym tempie niż reszta i z wiekiem to się pogłębi.

Obie dłonie ma tak samo ukształtowanie. Cyknęłam jeszcze jedno zdjęcie. Na szybko, bo rano przed pójściem do szkoły. Dlatego trochę nieostre.



edit. Z moich pośpiesznych poszukiwań po sieci wynika, że jest to brachydaktylia typu E. Tylko co to dla nas oznacza? Na razie strasznie się boję.

--------------------
IzaS
wto, 25 wrz 2012 - 09:42
Filologiczny umysł mi mówi krótki palec, po złożeniu swojej dłoni w pięść stwierdziłam, że też nie jest równa. A skoro Twoje córce to nie przeszkadza, to po prostu obserwować - tak sądzę.
IzaS


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,238
Dołączył: nie, 27 kwi 03 - 10:59
SkÄ…d: Krotoszyn
Nr użytkownika: 656

GG:


post wto, 25 wrz 2012 - 09:42
Post #4

Filologiczny umysł mi mówi krótki palec, po złożeniu swojej dłoni w pięść stwierdziłam, że też nie jest równa. A skoro Twoje córce to nie przeszkadza, to po prostu obserwować - tak sądzę.

--------------------


Ketmia
wto, 25 wrz 2012 - 10:19
No tak, ale może można to jeszcze jakoś leczyć bądź ćwiczyć, żeby to się nie pogłębiało. Sama nie wiem. W internecie mało jest na ten temat. icon_sad.gif. Jest krótki opis, ewentualnie wymieniony gen za to odpowiedzialny. Groźnie za to wyglądają opisy zespołów, którym towarzyszy brachydaktylia E.
Ketmia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,713
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 13:52
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,240




post wto, 25 wrz 2012 - 10:19
Post #5

No tak, ale może można to jeszcze jakoś leczyć bądź ćwiczyć, żeby to się nie pogłębiało. Sama nie wiem. W internecie mało jest na ten temat. icon_sad.gif. Jest krótki opis, ewentualnie wymieniony gen za to odpowiedzialny. Groźnie za to wyglądają opisy zespołów, którym towarzyszy brachydaktylia E.

--------------------
gosiagosia
czw, 27 wrz 2012 - 09:12
Ketmia, moze idzcie do ortopedy
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post czw, 27 wrz 2012 - 09:12
Post #6

Ketmia, moze idzcie do ortopedy

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
Ketmia
czw, 27 wrz 2012 - 11:47
Tak, wybieram siÄ™ najpierw do rodzinnego po skierowanie.
Ketmia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,713
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 13:52
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,240




post czw, 27 wrz 2012 - 11:47
Post #7

Tak, wybieram siÄ™ najpierw do rodzinnego po skierowanie.

--------------------
> Krzywe dÅ‚onie dziecka
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 20:49
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama