Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Skutki niestawienia siÄ™ na rozprawie

> 
tyczka
pon, 09 gru 2013 - 12:32
Jakie sÄ… skutki niestawienia siÄ™ na rozprawie ( stawiennictwo "obowiÄ…zkowe" ) ?
Czy wyrok zapada wówczas bez obecności osoby pozwanej ? Czy może wyznaczany jest inny termin ?
Jakiej kary można się spodziewać i jak - ew. niestawiennictwo - usprawiedliwić ??
Dziękuję.
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post pon, 09 gru 2013 - 12:32
Post #1

Jakie sÄ… skutki niestawienia siÄ™ na rozprawie ( stawiennictwo "obowiÄ…zkowe" ) ?
Czy wyrok zapada wówczas bez obecności osoby pozwanej ? Czy może wyznaczany jest inny termin ?
Jakiej kary można się spodziewać i jak - ew. niestawiennictwo - usprawiedliwić ??
Dziękuję.

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
madama
pon, 09 gru 2013 - 12:42
Moja mama kiedyś nie stawiła się na rozprawie (pomyliła godziny), wyznaczony został kolejny termin - tzn. i tak by został wyznaczony kolejny, wyrok nie miał zapaść na tej rozprawie. Mama nie poniosła żadnych konsekwencji, z tym że nie była osobą pozwaną, była stroną w sprawie.
madama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 908
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:33
Nr użytkownika: 363




post pon, 09 gru 2013 - 12:42
Post #2

Moja mama kiedyś nie stawiła się na rozprawie (pomyliła godziny), wyznaczony został kolejny termin - tzn. i tak by został wyznaczony kolejny, wyrok nie miał zapaść na tej rozprawie. Mama nie poniosła żadnych konsekwencji, z tym że nie była osobą pozwaną, była stroną w sprawie.
tyczka
pon, 09 gru 2013 - 13:18
Madama, kiedy jest się "stroną" na rozprawie, jest się albo powódką, albo pozwaną icon_wink.gif

Chodzi o sytuację, w której wyrok mógłby w zasadzie już zapaść, a jedna ze stron nie stawi się na "obowiązkowej" rozprawie.
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post pon, 09 gru 2013 - 13:18
Post #3

Madama, kiedy jest się "stroną" na rozprawie, jest się albo powódką, albo pozwaną icon_wink.gif

Chodzi o sytuację, w której wyrok mógłby w zasadzie już zapaść, a jedna ze stron nie stawi się na "obowiązkowej" rozprawie.


--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
Kaszanka
pon, 09 gru 2013 - 13:32
A to różnie i od różnych czynników zależy. Rozprawa może być odroczona. Sąd może również wydać wyrok zaoczny. Za niestawiennictwo sąd może ukarać karą grzywny.
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post pon, 09 gru 2013 - 13:32
Post #4

A to różnie i od różnych czynników zależy. Rozprawa może być odroczona. Sąd może również wydać wyrok zaoczny. Za niestawiennictwo sąd może ukarać karą grzywny.
tyczka
pon, 09 gru 2013 - 13:39
Czyli nie mogę tu liczyć na żadną decyzję "z przepisów" - będzie taka, jaką sędzia swobie wymyśli/zażyczy..?
Jak w takim razie usprawiedliwić nieobecność ? Czy w ogóle usprawiedliwienie pisemne pozwanego jest brane pod uwagę ?
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post pon, 09 gru 2013 - 13:39
Post #5

Czyli nie mogę tu liczyć na żadną decyzję "z przepisów" - będzie taka, jaką sędzia swobie wymyśli/zażyczy..?
Jak w takim razie usprawiedliwić nieobecność ? Czy w ogóle usprawiedliwienie pisemne pozwanego jest brane pod uwagę ?

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
madama
pon, 09 gru 2013 - 13:41
Była stroną, czyli powódką w tym przypadku, nie pozwaną icon_wink.gif
madama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 908
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:33
Nr użytkownika: 363




post pon, 09 gru 2013 - 13:41
Post #6

Była stroną, czyli powódką w tym przypadku, nie pozwaną icon_wink.gif
Joka
pon, 09 gru 2013 - 13:44
sama pisałam zawsze prośbę do Sądu o zwolnienie z obowiązkowego stawiennictwa, tylko ja zawsze byłam wzywana jako świadek, Sąd zawsze przychylał się do mojej prośby, być moze w przypadku stron tez jest to możliwe

Ten post edytował Joka pon, 09 gru 2013 - 13:44
Joka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,703
Dołączył: pią, 03 lut 06 - 11:50
SkÄ…d: Bytom
Nr użytkownika: 4,810




post pon, 09 gru 2013 - 13:44
Post #7

sama pisałam zawsze prośbę do Sądu o zwolnienie z obowiązkowego stawiennictwa, tylko ja zawsze byłam wzywana jako świadek, Sąd zawsze przychylał się do mojej prośby, być moze w przypadku stron tez jest to możliwe

--------------------



Nie ludzie nami rządzą, lecz własne słabości.
Kaszanka
pon, 09 gru 2013 - 14:03
Są przepisy ale zależy jakie sprawy to tyczy sprawy karnej czy cywilnej.
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post pon, 09 gru 2013 - 14:03
Post #8

Są przepisy ale zależy jakie sprawy to tyczy sprawy karnej czy cywilnej.
tyczka
pon, 09 gru 2013 - 15:14
Cywilnej - rozwodowej.
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post pon, 09 gru 2013 - 15:14
Post #9

Cywilnej - rozwodowej.

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
ruda_kasia
wto, 10 gru 2013 - 16:03
na wezwaniach sądowych czasem są rzeczy nieprawdziwe icon_smile.gif chyba że na poprzednie rozprawy miałaś zawiadomienie bez info o obowiązkowym stawiennictwie? Jeśli to jest pierwsza rozprawa (ale chyba nie?) - raczej sąd przyjmie wyjaśnienie zgodne z prawdą i wyznaczy inny termin, jeśli to rozprawa kolejna, może ewentualnie rozwieść bez przesłuchania danej strony. Choć nie jest to wskazane przy rozwodzie, więc spora szansa na usprawiedliwienie i nowy termin. Proponuję rozważyć wniosek o przesłuchanie w konsulacie, bo rozumiem, że dla Ciebie dojazd jest problemem? dobrze kombinuję? Grzywny nie dostaniesz, wyrok zaoczny nie jest mozliwy w sprawie rozwodowej.
ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post wto, 10 gru 2013 - 16:03
Post #10

na wezwaniach sądowych czasem są rzeczy nieprawdziwe icon_smile.gif chyba że na poprzednie rozprawy miałaś zawiadomienie bez info o obowiązkowym stawiennictwie? Jeśli to jest pierwsza rozprawa (ale chyba nie?) - raczej sąd przyjmie wyjaśnienie zgodne z prawdą i wyznaczy inny termin, jeśli to rozprawa kolejna, może ewentualnie rozwieść bez przesłuchania danej strony. Choć nie jest to wskazane przy rozwodzie, więc spora szansa na usprawiedliwienie i nowy termin. Proponuję rozważyć wniosek o przesłuchanie w konsulacie, bo rozumiem, że dla Ciebie dojazd jest problemem? dobrze kombinuję? Grzywny nie dostaniesz, wyrok zaoczny nie jest mozliwy w sprawie rozwodowej.
> Skutki niestawienia siÄ™ na rozprawie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 23:22
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama