Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

delegacja a nadgodziny

> 
wiesiołek
czw, 14 lut 2008 - 13:40
Pracuję w firmie na zwykły etat, czyli 8 godzin dziennie. teoretycznie przy poracy ponad tę ilość należy się wypłata za nadgodziny lub prawo do wzięcia wolnego dnia/godzin. Druga rzecz czy w praktyce firma wypłaca/daje owe wolne icon_wink.gif.

Rzecz w tym , że ostatnio dość częśto mam wyjazdy w delegacje i w tych delegacjach pracuję zdecydowanie ponad 8 godzin tj. np. wyjeżdżam o szóstej rano, na miejscu jestem o dziewiątej, pracuję do dwudziestej pierwszej, po czym wracam do domu i jestem na miejscu koło północy. Pominąwszy fakt zmęczenia i ogladania dzieci tylko w formie spiącej oznacza to, że opiekunce jestem ( bo czuję się) winna dodatkowe pieniądze lub wolny dzień.

Do wczoraj wydawało mi sie, że miarka się przebrała i po kilku takich wyjazdach mam prawo do wzięcia dnia wolnego bez wypisaywania urlopu wypoczynkowego lub do zapłaty za nadgodziny.
W firmie natomiast twierdzą ,że mam 23 zł diety delegacyjnej i nic więcej mi się nie należy niezależnie od tego , czy sam czas wykonywania pracy wynosił 8 czy 15 godzin.

Jestem szczerze wkurzona i wydaje mi się,że ktoś mnie robi w balona. Bo jak: jesli na miejscu pracuję 15 godzin to otrzymuję nadgodziny ,a jeśli poza siedzibą firmy pracuję 12 godzin i dodatkowo w podróży spedzam 6 godzin to mi się nic prócz diety nie należy? W efekcie dokładam do tego interesu...

Proszę kogoś uświadomionego w tej kwestii o logiczne wyjaśnienie jak to jest, bo skądinąd usłyszałąm , że w firmie znajomej pracę ponad 8 godzin czy to na miejscu czyw delegacji traktuje się jako pracę w nadgodzinach.
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 151




post czw, 14 lut 2008 - 13:40
Post #1

Pracuję w firmie na zwykły etat, czyli 8 godzin dziennie. teoretycznie przy poracy ponad tę ilość należy się wypłata za nadgodziny lub prawo do wzięcia wolnego dnia/godzin. Druga rzecz czy w praktyce firma wypłaca/daje owe wolne icon_wink.gif.

Rzecz w tym , że ostatnio dość częśto mam wyjazdy w delegacje i w tych delegacjach pracuję zdecydowanie ponad 8 godzin tj. np. wyjeżdżam o szóstej rano, na miejscu jestem o dziewiątej, pracuję do dwudziestej pierwszej, po czym wracam do domu i jestem na miejscu koło północy. Pominąwszy fakt zmęczenia i ogladania dzieci tylko w formie spiącej oznacza to, że opiekunce jestem ( bo czuję się) winna dodatkowe pieniądze lub wolny dzień.

Do wczoraj wydawało mi sie, że miarka się przebrała i po kilku takich wyjazdach mam prawo do wzięcia dnia wolnego bez wypisaywania urlopu wypoczynkowego lub do zapłaty za nadgodziny.
W firmie natomiast twierdzą ,że mam 23 zł diety delegacyjnej i nic więcej mi się nie należy niezależnie od tego , czy sam czas wykonywania pracy wynosił 8 czy 15 godzin.

Jestem szczerze wkurzona i wydaje mi się,że ktoś mnie robi w balona. Bo jak: jesli na miejscu pracuję 15 godzin to otrzymuję nadgodziny ,a jeśli poza siedzibą firmy pracuję 12 godzin i dodatkowo w podróży spedzam 6 godzin to mi się nic prócz diety nie należy? W efekcie dokładam do tego interesu...

Proszę kogoś uświadomionego w tej kwestii o logiczne wyjaśnienie jak to jest, bo skądinąd usłyszałąm , że w firmie znajomej pracę ponad 8 godzin czy to na miejscu czyw delegacji traktuje się jako pracę w nadgodzinach.

Posty w temacie
wiesia   delegacja a nadgodziny   czw, 14 lut 2008 - 13:40
myszka   Wiesia, nie znajÄ…c umowy (np. ważne jest okreÅ›l...   czw, 14 lut 2008 - 14:25
moko.   Myszka ma racjÄ™, najpierw musisz nas wtajemniczyÄ...   sob, 16 lut 2008 - 18:55
wiesia   Mam "zwykÅ‚Ä…" umowÄ™ o pracÄ™ w peÅ‚nym...   pon, 18 lut 2008 - 08:33
moko.   Wiesiu ja wiem, że masz umowe o pracÄ™ na peÅ‚ny ...   pon, 18 lut 2008 - 11:46
Dorotka25   Wiesiu, i jeszcze jedno - co masz wpisane w umowie...   pon, 18 lut 2008 - 12:18
wiesia   Tyle wycięłam z regulaminu. A teraz poprosze ...   pon, 18 lut 2008 - 12:19
ruda_kasia   OczywiÅ›cie, że pracujesz w nadgodzinach, dieta n...   pon, 18 lut 2008 - 13:16
wiesia   kasiu, o guzdraniu siÄ™ raczej mowy być nie moÅ...   pon, 18 lut 2008 - 13:36
ruda_kasia   art. 80 Wynagrodzenie przysÅ‚uguje za pracÄ™ wykon...   pon, 18 lut 2008 - 14:09
wiesia   No, po przerwie technicznej jeszce raz: za czas po...   wto, 19 lut 2008 - 12:49
myszka   Wiesia, najproÅ›ciej: za czas wykonywania pracy, c...   wto, 19 lut 2008 - 13:44
myszka   ple ple ple - dubel   wto, 19 lut 2008 - 13:45
myszka   Aha, no i zacytowana przez Ciebie porada prawna i ...   wto, 19 lut 2008 - 13:49
Dorotka25   za godziny ponad te normowe 8 należy siÄ™ dodatek...   wto, 19 lut 2008 - 13:50
wiesia   Powoli dostajÄ™ kociokwiku, mam wrażenie , że od...   wto, 19 lut 2008 - 15:02
Dorotka25   jak najbardziej za ten drugi dzieÅ„ należy siÄ™ c...   wto, 19 lut 2008 - 16:48
wiesia   ruda kasiu, proszÄ™ o potwierdzenie , że co co n...   Å›ro, 20 lut 2008 - 11:52
ruda_kasia   Zgadzam siÄ™ z DorotkÄ… - z tym że niezaleznie od...   czw, 21 lut 2008 - 11:07
wiesia   DziÄ™kujÄ™. W koÅ„cu, po dÅ‚ugich bojach wzięłam...   wto, 04 mar 2008 - 12:05
Dorotka25   cieszÄ™ siÄ™, że udaÅ‚o siÄ™ wywalczyć swoje :)   wto, 04 mar 2008 - 21:37
Pracus   A teraz pytanie z innej strony. Czy po normalnym d...   wto, 25 sie 2009 - 23:18
> delegacja a nadgodziny
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 21:45
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama