Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
12 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

Ozdoby choinkowe

, tylko proszę się nie śmiać :)
> , tylko proszę się nie śmiać :)
karolaijula
śro, 22 paź 2008 - 23:41
Otóż chciałabym ambitnie wykonać wraz z córeczką ozdoby na choinkę icon_smile.gif)wiem, wiem że do świąt jeszcze troszkę ale ja jakoś lubię wszystko wcześniej zapłanować. No i tu pojawia się problem bo jedynie co wpada mi do głowy co mogłabym wykonać z Julką to łańcuch z z kolorowych pasków i bałwanki z waty. No ale zapewne kochane mamusie na forum mają tysiące pomysłów na "ozdobienie" choinki. Ciasteczka i cukierki oczywiście tez będą icon_smile.gif mniam, mniam Z góry dzięki za wszystkie pomysły... I przy okazji macie może jakąś stronkę żeby można było samodzielnie wykonac kartkę świąteczną ze zdjęciem maluszka??tzn. taki gotowy szablon, czy coś ???
karolaijula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 556
Dołączył: czw, 14 lut 08 - 21:57
Skąd: Międzyrzecz
Nr użytkownika: 18,214

GG:


post śro, 22 paź 2008 - 23:41
Post #1

Otóż chciałabym ambitnie wykonać wraz z córeczką ozdoby na choinkę icon_smile.gif)wiem, wiem że do świąt jeszcze troszkę ale ja jakoś lubię wszystko wcześniej zapłanować. No i tu pojawia się problem bo jedynie co wpada mi do głowy co mogłabym wykonać z Julką to łańcuch z z kolorowych pasków i bałwanki z waty. No ale zapewne kochane mamusie na forum mają tysiące pomysłów na "ozdobienie" choinki. Ciasteczka i cukierki oczywiście tez będą icon_smile.gif mniam, mniam Z góry dzięki za wszystkie pomysły... I przy okazji macie może jakąś stronkę żeby można było samodzielnie wykonac kartkę świąteczną ze zdjęciem maluszka??tzn. taki gotowy szablon, czy coś ???

--------------------




krolewienka
śro, 22 paź 2008 - 23:52
icon_smile.gif
pamiętam, że robiłam mikołaje z wydmuszek, waty i czerwonego papieru kolorowego (a raczej same głowy); gwiazdy ze slomek i papieru (kóleczko z papieru i słomki naklejane na to koleczko tak, zeby tworzyły gwiazdke - chociaz teraz to mi wyglada bardziej na slonecvzko icon_wink.gif ); gwiazdy z orzechów i papieru (orzech pomalowany na zloto, dookoła kołnierzyk z papieru w kształcie gwiazdy). z papieru kolorowego można wycinać wwłaściwie wszystko - kwiatki, serduszka, gwiazdki, aniołki itp., pożniej powiesić na nitkach icon_smile.gif ale też np. moja koleżanka robi małe prezenciki z kartoników, z kokardkami. Ładnie wyglądają icon_smile.gif

a co do kartek - nie znam stron z szablonami, ale osobiście obrabiam zdjęcia w programie paint icon_smile.gif kiedy miałam więcej czasu - tak też robilam kartki świąteczne - dorysowywałam czapki mikołajowe osobom na zdjęciach, stawiałam z boku choinkę, rysowałam prezenty icon_smile.gif było śmiesznie, ale wszyscy byli z takich kartek zadowoleni icon_wink.gif
krolewienka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,907
Dołączył: śro, 18 cze 08 - 10:12
Skąd: wielkopolska
Nr użytkownika: 20,350




post śro, 22 paź 2008 - 23:52
Post #2

icon_smile.gif
pamiętam, że robiłam mikołaje z wydmuszek, waty i czerwonego papieru kolorowego (a raczej same głowy); gwiazdy ze slomek i papieru (kóleczko z papieru i słomki naklejane na to koleczko tak, zeby tworzyły gwiazdke - chociaz teraz to mi wyglada bardziej na slonecvzko icon_wink.gif ); gwiazdy z orzechów i papieru (orzech pomalowany na zloto, dookoła kołnierzyk z papieru w kształcie gwiazdy). z papieru kolorowego można wycinać wwłaściwie wszystko - kwiatki, serduszka, gwiazdki, aniołki itp., pożniej powiesić na nitkach icon_smile.gif ale też np. moja koleżanka robi małe prezenciki z kartoników, z kokardkami. Ładnie wyglądają icon_smile.gif

a co do kartek - nie znam stron z szablonami, ale osobiście obrabiam zdjęcia w programie paint icon_smile.gif kiedy miałam więcej czasu - tak też robilam kartki świąteczne - dorysowywałam czapki mikołajowe osobom na zdjęciach, stawiałam z boku choinkę, rysowałam prezenty icon_smile.gif było śmiesznie, ale wszyscy byli z takich kartek zadowoleni icon_wink.gif

--------------------


beata_77
śro, 22 paź 2008 - 23:53
Do świąt rzeczywiście daleko a ja właśnie dziś kupiłam kartki świąteczne icon_smile.gif

Oj pamiętam jak z moją mamusią robiłyśmy taki łańcuch ...

Co do ozdób, to mogą być szyszki pomalowane złotym lub srebrnym sprayem
Słomki wysuszonych traw lub zbóż przewiązane na kształt gwiazdki świecącą nicią

Tyle co mi do głowy przyszło na te chwilę 06.gif
Sama z ciekawości pośledzę ten temat....

Ten post edytował beanata pią, 24 paź 2008 - 23:32
beata_77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,198
Dołączył: sob, 13 sty 07 - 10:34
Skąd: Irlandia
Nr użytkownika: 9,923

GG:


post śro, 22 paź 2008 - 23:53
Post #3

Do świąt rzeczywiście daleko a ja właśnie dziś kupiłam kartki świąteczne icon_smile.gif

Oj pamiętam jak z moją mamusią robiłyśmy taki łańcuch ...

Co do ozdób, to mogą być szyszki pomalowane złotym lub srebrnym sprayem
Słomki wysuszonych traw lub zbóż przewiązane na kształt gwiazdki świecącą nicią

Tyle co mi do głowy przyszło na te chwilę 06.gif
Sama z ciekawości pośledzę ten temat....

--------------------
Mama Natalci(6) i Adasia(3)
olatola
czw, 23 paź 2008 - 00:01
Ja gdzieś kiedyś znalazłam szablon anioła z trąbą, wycinaliśmy go z kartonu i też srebrnym sprayem. Co parę lat robimy nowego, bo się hmmm..męczy....
Ale gwiazdki też można. Szyszki też robiliśmy. A jak jeszcze Kuba był za mały, żebym mu spraya do ręki wsadziła, to białą farbą malował.
A i stare bombki mozna odnowić farbami.
olatola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,032
Dołączył: wto, 25 kwi 06 - 12:04
Nr użytkownika: 5,663




post czw, 23 paź 2008 - 00:01
Post #4

Ja gdzieś kiedyś znalazłam szablon anioła z trąbą, wycinaliśmy go z kartonu i też srebrnym sprayem. Co parę lat robimy nowego, bo się hmmm..męczy....
Ale gwiazdki też można. Szyszki też robiliśmy. A jak jeszcze Kuba był za mały, żebym mu spraya do ręki wsadziła, to białą farbą malował.
A i stare bombki mozna odnowić farbami.

--------------------



"Jedna z pułapek dzieciństwa polega na tym, że nie trzeba rozumieć, żeby czuć. Kiedy rozum jest zdolny pojąć, co się wydarzyło, rany w sercu są już zbyt głebokie."

https://www.zlotarybka.pl/
niewidzialna
czw, 23 paź 2008 - 00:29
a może taka ksiażę? https://merlin.pl/Swiateczna-ksiega-pomyslo...t/1,419017.html albo z makaronu https://www.ava.pl/modules.php?name=Sklep&a...&store_id=2 ,a na takim forum też coś znalazłam https://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3356859

z samodzielnie robionych ozdób mamy malowane szyszki, córa zbierała w gdzie popadło, byle ładna i potem malowałam złota farbą w sprayu, dziwadła z masy solnej, łupinki orzechów zaklejone żeby wyglądały jak orzechy i ozdobione sztucznym śniegiem, kiedyś mieliśmy książkę o tym jak robić ozdoby choinkowe ale przepadła dawno temu...a szkoda
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
Skąd: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post czw, 23 paź 2008 - 00:29
Post #5

a może taka ksiażę? https://merlin.pl/Swiateczna-ksiega-pomyslo...t/1,419017.html albo z makaronu https://www.ava.pl/modules.php?name=Sklep&a...&store_id=2 ,a na takim forum też coś znalazłam https://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3356859

z samodzielnie robionych ozdób mamy malowane szyszki, córa zbierała w gdzie popadło, byle ładna i potem malowałam złota farbą w sprayu, dziwadła z masy solnej, łupinki orzechów zaklejone żeby wyglądały jak orzechy i ozdobione sztucznym śniegiem, kiedyś mieliśmy książkę o tym jak robić ozdoby choinkowe ale przepadła dawno temu...a szkoda

--------------------
TakaSobieJedna



Myssia
czw, 23 paź 2008 - 12:07
Uwielbiam robić ozdoby choinkowe!!! Uwielbiam!!!
Sama ze swioch młodych lat pamiętam (a teraz z Kacprem robię) jak robiłam pełno pawich oczek icon_smile.gif , łancuchów - sprężyn, gwiazek rozmaitych od wycinanych po robione z pasków kolorowych, komety, zabawki z masy solnej wycinane świątecznymi foremkami do ciasta i malowane przez Kacperka. O rety pomyślę jeszcze co robimy i powiem icon_smile.gif
Myssia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,230
Dołączył: pią, 20 lut 04 - 15:50
Skąd: W-wa
Nr użytkownika: 1,469

GG:


post czw, 23 paź 2008 - 12:07
Post #6

Uwielbiam robić ozdoby choinkowe!!! Uwielbiam!!!
Sama ze swioch młodych lat pamiętam (a teraz z Kacprem robię) jak robiłam pełno pawich oczek icon_smile.gif , łancuchów - sprężyn, gwiazek rozmaitych od wycinanych po robione z pasków kolorowych, komety, zabawki z masy solnej wycinane świątecznymi foremkami do ciasta i malowane przez Kacperka. O rety pomyślę jeszcze co robimy i powiem icon_smile.gif


--------------------
Myssia mamusia Kacperka (03.03.04)


karolaijula
czw, 23 paź 2008 - 12:22
dzięki dziewczyny wiedziałam, że nie zawiodę się na Was icon_smile.gif A co do masy solnej to jakie były składniki bo nie wiem czy pamiętam dokładnie: mąka, sól i woda??czy coś jeszcze? pamietam coś, że mama dodawała kopelkę barwnika do ciasta i było od razu kolorowe ciasto icon_smile.gif Myssia mozesz dokładniej opisać jak wykonujesz swoje ozdoby?tzn. pawie oczka i łańcuchy-sprężyny, a i jeszcze komety. Teraz sobie przypomniałam, że robiło się koszyczki z papieru i plecionkę z kolorowych pasków. Kurcze troche się tego uzbierało icon_smile.gif
karolaijula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 556
Dołączył: czw, 14 lut 08 - 21:57
Skąd: Międzyrzecz
Nr użytkownika: 18,214

GG:


post czw, 23 paź 2008 - 12:22
Post #7

dzięki dziewczyny wiedziałam, że nie zawiodę się na Was icon_smile.gif A co do masy solnej to jakie były składniki bo nie wiem czy pamiętam dokładnie: mąka, sól i woda??czy coś jeszcze? pamietam coś, że mama dodawała kopelkę barwnika do ciasta i było od razu kolorowe ciasto icon_smile.gif Myssia mozesz dokładniej opisać jak wykonujesz swoje ozdoby?tzn. pawie oczka i łańcuchy-sprężyny, a i jeszcze komety. Teraz sobie przypomniałam, że robiło się koszyczki z papieru i plecionkę z kolorowych pasków. Kurcze troche się tego uzbierało icon_smile.gif

--------------------




Myssia
czw, 23 paź 2008 - 13:49
CYTAT(karolaijula @ Thu, 23 Oct 2008 - 13:22) *
dzięki dziewczyny wiedziałam, że nie zawiodę się na Was icon_smile.gif A co do masy solnej to jakie były składniki bo nie wiem czy pamiętam dokładnie: mąka, sól i woda??czy coś jeszcze? pamietam coś, że mama dodawała kopelkę barwnika do ciasta i było od razu kolorowe ciasto icon_smile.gif Myssia mozesz dokładniej opisać jak wykonujesz swoje ozdoby?tzn. pawie oczka i łańcuchy-sprężyny, a i jeszcze komety. Teraz sobie przypomniałam, że robiło się koszyczki z papieru i plecionkę z kolorowych pasków. Kurcze troche się tego uzbierało icon_smile.gif


postaram sie dziś wieczorem coś zrobić na próbę i wstawić icon_smile.gif

Pawie oczka - https://www.blizniaki.net/przedszkolaczki_zajecia.html
znalazłam w internecie icon_smile.gif




Myssia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,230
Dołączył: pią, 20 lut 04 - 15:50
Skąd: W-wa
Nr użytkownika: 1,469

GG:


post czw, 23 paź 2008 - 13:49
Post #8

CYTAT(karolaijula @ Thu, 23 Oct 2008 - 13:22) *
dzięki dziewczyny wiedziałam, że nie zawiodę się na Was icon_smile.gif A co do masy solnej to jakie były składniki bo nie wiem czy pamiętam dokładnie: mąka, sól i woda??czy coś jeszcze? pamietam coś, że mama dodawała kopelkę barwnika do ciasta i było od razu kolorowe ciasto icon_smile.gif Myssia mozesz dokładniej opisać jak wykonujesz swoje ozdoby?tzn. pawie oczka i łańcuchy-sprężyny, a i jeszcze komety. Teraz sobie przypomniałam, że robiło się koszyczki z papieru i plecionkę z kolorowych pasków. Kurcze troche się tego uzbierało icon_smile.gif


postaram sie dziś wieczorem coś zrobić na próbę i wstawić icon_smile.gif

Pawie oczka - https://www.blizniaki.net/przedszkolaczki_zajecia.html
znalazłam w internecie icon_smile.gif






--------------------
Myssia mamusia Kacperka (03.03.04)


beata_77
czw, 23 paź 2008 - 19:02
Ach i obowiązkowo w tym roku łańcuch z popcornu icon_smile.gif

I zamiast kupować łancuszki ze srebrnych lub złotych koralików, to można nawlec na grubą nitkę owoce jażębiny i również pomalowac farbą w sprayu.

Ktoś ma może "przepis" na bałwanka z balonów i papieru?

Mniej więcej wiem jak go zrobić, ale nie wiem czym ten papier kleić, chyba najlepszy klej do tapet. Nie wiem icon_smile.gif

Ten post edytował beanata czw, 23 paź 2008 - 19:12
beata_77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,198
Dołączył: sob, 13 sty 07 - 10:34
Skąd: Irlandia
Nr użytkownika: 9,923

GG:


post czw, 23 paź 2008 - 19:02
Post #9

Ach i obowiązkowo w tym roku łańcuch z popcornu icon_smile.gif

I zamiast kupować łancuszki ze srebrnych lub złotych koralików, to można nawlec na grubą nitkę owoce jażębiny i również pomalowac farbą w sprayu.

Ktoś ma może "przepis" na bałwanka z balonów i papieru?

Mniej więcej wiem jak go zrobić, ale nie wiem czym ten papier kleić, chyba najlepszy klej do tapet. Nie wiem icon_smile.gif

--------------------
Mama Natalci(6) i Adasia(3)
sammy
czw, 23 paź 2008 - 19:18
Myssia, kup sobie styropianowe kulki (do nabycia w sklepach plastycznych tudzież w Empiku) i zrób z nich bańki różnymi metodami icon_smile.gif

pozdrawiam
s.
sammy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,801
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 22:45
Nr użytkownika: 129




post czw, 23 paź 2008 - 19:18
Post #10

Myssia, kup sobie styropianowe kulki (do nabycia w sklepach plastycznych tudzież w Empiku) i zrób z nich bańki różnymi metodami icon_smile.gif

pozdrawiam
s.

--------------------
beata_77
czw, 23 paź 2008 - 19:36
CYTAT(sammy @ Thu, 23 Oct 2008 - 18:18) *
Myssia, kup sobie styropianowe kulki (do nabycia w sklepach plastycznych tudzież w Empiku) i zrób z nich bańki różnymi metodami icon_smile.gif


icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_eek.gif
beata_77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,198
Dołączył: sob, 13 sty 07 - 10:34
Skąd: Irlandia
Nr użytkownika: 9,923

GG:


post czw, 23 paź 2008 - 19:36
Post #11

CYTAT(sammy @ Thu, 23 Oct 2008 - 18:18) *
Myssia, kup sobie styropianowe kulki (do nabycia w sklepach plastycznych tudzież w Empiku) i zrób z nich bańki różnymi metodami icon_smile.gif


icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_eek.gif


--------------------
Mama Natalci(6) i Adasia(3)
użytkownik usunięty

Go??







post czw, 23 paź 2008 - 19:52
Post #12

CYTAT(beanata @ Thu, 23 Oct 2008 - 18:36) *
icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_eek.gif

A co Cię tak dziwi? icon_wink.gif
sammy
czw, 23 paź 2008 - 20:12
CYTAT(beanata @ Thu, 23 Oct 2008 - 18:36) *
icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_eek.gif


Coś wytłumaczyć???? Tutaj masz przykład kulek styropianowych.




pozdrawiam
s.
sammy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,801
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 22:45
Nr użytkownika: 129




post czw, 23 paź 2008 - 20:12
Post #13

CYTAT(beanata @ Thu, 23 Oct 2008 - 18:36) *
icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_eek.gif


Coś wytłumaczyć???? Tutaj masz przykład kulek styropianowych.




pozdrawiam
s.

--------------------
karolaijula
czw, 23 paź 2008 - 21:59
beanta dzisiaj widziałam "przepis" na te balony oklejane papierem w Teletubisiach dzieci takie robiły icon_smile.gif Najpierw robiły ciasto z mąki i wody (sadzę, ze z mąki ziemniaczanej bo nie mówili jakiej), następnie darły gazety na kawałki i moczyły w tym "cieście" i kładły na balon. Jak juz pooklejały cały balon to odkładały go do wyschnięcia, nie wiem na ile ale sądzę że z 2 h napewno. Jak juz dobrze wyschnął to oklejały go róznościami (guziki, piórka, wstążeczki, itp.) POWODZENIA
karolaijula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 556
Dołączył: czw, 14 lut 08 - 21:57
Skąd: Międzyrzecz
Nr użytkownika: 18,214

GG:


post czw, 23 paź 2008 - 21:59
Post #14

beanta dzisiaj widziałam "przepis" na te balony oklejane papierem w Teletubisiach dzieci takie robiły icon_smile.gif Najpierw robiły ciasto z mąki i wody (sadzę, ze z mąki ziemniaczanej bo nie mówili jakiej), następnie darły gazety na kawałki i moczyły w tym "cieście" i kładły na balon. Jak juz pooklejały cały balon to odkładały go do wyschnięcia, nie wiem na ile ale sądzę że z 2 h napewno. Jak juz dobrze wyschnął to oklejały go róznościami (guziki, piórka, wstążeczki, itp.) POWODZENIA

--------------------




kasiazielonka
czw, 23 paź 2008 - 22:15
ja robilam z masy solnej-sa super i wytrzymałe:)
robiłam z foremek do ciasta i własnej inwencji- to zdjecia:)
czerwona gwiazdka te to akurat wygladaja bardziej ludowo:) czzerwona i żółta farba no i lakier
niebieska gwiazdka
choinki
jakby co to pisz na prv napisze co i jak robilam:)

pozdrawiam
kasiazielonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,728
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 19:24
Skąd: WrocLOVE
Nr użytkownika: 14,316




post czw, 23 paź 2008 - 22:15
Post #15

ja robilam z masy solnej-sa super i wytrzymałe:)
robiłam z foremek do ciasta i własnej inwencji- to zdjecia:)
czerwona gwiazdka te to akurat wygladaja bardziej ludowo:) czzerwona i żółta farba no i lakier
niebieska gwiazdka
choinki
jakby co to pisz na prv napisze co i jak robilam:)

pozdrawiam

--------------------



-mój kolorowankowy blog
netty5
pią, 24 paź 2008 - 00:00
CYTAT(sammy @ Thu, 23 Oct 2008 - 19:12) *
Coś wytłumaczyć???? Tutaj masz przykład kulek styropianowych.


pozdrawiam
s.

Moze jakas nie tego jestem ale tez nie rozumiem o co chodzi z tymi kulkami styropianowymi.................Jak to BANKI z kulek robic??????nie kumam.......... icon_eek.gif
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
Skąd: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post pią, 24 paź 2008 - 00:00
Post #16

CYTAT(sammy @ Thu, 23 Oct 2008 - 19:12) *
Coś wytłumaczyć???? Tutaj masz przykład kulek styropianowych.


pozdrawiam
s.

Moze jakas nie tego jestem ale tez nie rozumiem o co chodzi z tymi kulkami styropianowymi.................Jak to BANKI z kulek robic??????nie kumam.......... icon_eek.gif


--------------------
Litka
pią, 24 paź 2008 - 00:10
pewnie chodziło o bombki; takie kule mozesz ozdabiać na miliony sposobów icon_smile.gif
Litka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,408
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:37
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 194

GG:


post pią, 24 paź 2008 - 00:10
Post #17

pewnie chodziło o bombki; takie kule mozesz ozdabiać na miliony sposobów icon_smile.gif
netty5
pią, 24 paź 2008 - 00:12
CYTAT(Litka @ Thu, 23 Oct 2008 - 23:10) *
pewnie chodziło o bombki; takie kule mozesz ozdabiać na miliony sposobów icon_smile.gif

a ja glupia durnowata uparcie myslalam o bankach jak mydlane 29.gif 29.gif 29.gif
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
Skąd: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post pią, 24 paź 2008 - 00:12
Post #18

CYTAT(Litka @ Thu, 23 Oct 2008 - 23:10) *
pewnie chodziło o bombki; takie kule mozesz ozdabiać na miliony sposobów icon_smile.gif

a ja glupia durnowata uparcie myslalam o bankach jak mydlane 29.gif 29.gif 29.gif


--------------------
beata_77
pią, 24 paź 2008 - 00:59
CYTAT(sammy @ Thu, 23 Oct 2008 - 19:12) *
Coś wytłumaczyć???? Tutaj masz przykład kulek styropianowych.


pozdrawiam
s.


To te kulki są takie duże jak bomki ? Czy pod wpływem jakiegoś ciepła one się dają napompować?

karolaijula Z mąki ziemniaczanej...? hmmm Jeżeli to ma posłużyć jako klej to lepsza powinna być pszenna. Pamiętam jak kleju zabrakło to się robiło z maki i wody icon_smile.gif

A i pamiętam jak robiliśmy lśniące gwiazdki. Wycinamy dwie jednakowe gwiazki z brystolu,trzeba jedną naciąć od dołu, drugą z góry, żeby można je było połączuć w trójwymiar czy jak to się nazywa (w każdym razie mam nadzieję, że wiecie o co chodzi) i zrobić dziurke na sznureczek. Póżniej smaruje sie je klejem i "umacza" w nieszczęśliwie stłuczonych (drobniutko pokruszonych) szklanych bambkach po obu stronach. Po wyschnięciu bardzo ostrożnie połączyć dwie gwiazdki i przełozyć sznureczek. Bardzo pięknie sie mienią icon_smile.gif
beata_77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,198
Dołączył: sob, 13 sty 07 - 10:34
Skąd: Irlandia
Nr użytkownika: 9,923

GG:


post pią, 24 paź 2008 - 00:59
Post #19

CYTAT(sammy @ Thu, 23 Oct 2008 - 19:12) *
Coś wytłumaczyć???? Tutaj masz przykład kulek styropianowych.


pozdrawiam
s.


To te kulki są takie duże jak bomki ? Czy pod wpływem jakiegoś ciepła one się dają napompować?

karolaijula Z mąki ziemniaczanej...? hmmm Jeżeli to ma posłużyć jako klej to lepsza powinna być pszenna. Pamiętam jak kleju zabrakło to się robiło z maki i wody icon_smile.gif

A i pamiętam jak robiliśmy lśniące gwiazdki. Wycinamy dwie jednakowe gwiazki z brystolu,trzeba jedną naciąć od dołu, drugą z góry, żeby można je było połączuć w trójwymiar czy jak to się nazywa (w każdym razie mam nadzieję, że wiecie o co chodzi) i zrobić dziurke na sznureczek. Póżniej smaruje sie je klejem i "umacza" w nieszczęśliwie stłuczonych (drobniutko pokruszonych) szklanych bambkach po obu stronach. Po wyschnięciu bardzo ostrożnie połączyć dwie gwiazdki i przełozyć sznureczek. Bardzo pięknie sie mienią icon_smile.gif

--------------------
Mama Natalci(6) i Adasia(3)
Litka
pią, 24 paź 2008 - 10:04
Kulki są różnej średnicy, począwszy od 3,5 cm do nawet 50 cm. Polecam do wykorzstania w tworzeniu ozdób, np.
Litka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,408
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:37
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 194

GG:


post pią, 24 paź 2008 - 10:04
Post #20

Kulki są różnej średnicy, począwszy od 3,5 cm do nawet 50 cm. Polecam do wykorzstania w tworzeniu ozdób, np.
> Ozdoby choinkowe, tylko proszę się nie śmiać :)
Start new topic
Reply to this topic
12 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 17:22
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama