Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Tesknota za Polska

> 
Kasienka
nie, 04 sty 2004 - 20:04
Jestem ciekawa, czy tesknicie za naszym krajem?? jak dlugo mieszkacie za granica? czy jestescie w pelni szczesliwe ? tak sobie siedze i wlasnie nad tym mysle, jak to jest u was. no i czy macie mezow Polakow czy obcokrajowcow?? wiem, ze za duzo pytan, ale baaardzo mnie to interesuje. icon_biggrin.gif
Kasienka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 55
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 22:35
SkÄ…d: Niemcy-Bad Salzuflen
Nr użytkownika: 571

GG:


post nie, 04 sty 2004 - 20:04
Post #1

Jestem ciekawa, czy tesknicie za naszym krajem?? jak dlugo mieszkacie za granica? czy jestescie w pelni szczesliwe ? tak sobie siedze i wlasnie nad tym mysle, jak to jest u was. no i czy macie mezow Polakow czy obcokrajowcow?? wiem, ze za duzo pytan, ale baaardzo mnie to interesuje. icon_biggrin.gif

--------------------
Kasienka-mama Jowity, Yvette, Amadeusa oraz blizniat Oscara i Olivera ; zona Leszka :-)
anonimowy

Go??







post piÄ…, 30 sty 2004 - 23:31
Post #2

witam kasienko icon_wink.gif mam na imie ewa (25) i juz od 4 latek mieszkam w monachium ; jestem mama 9-cio miesiecznego szkraba. czy jestem szczesliwa?- raczej tak , bo mam zdrowe dziecko i kochajacego meza . zeby bylo ciekawiej , maz moj jest tunezyjczykiem (wiem co mowi sie o arabach heh...) - tak wiec jestesmy "mieszanka wybuchowa" icon_wink.gif. do pelni szczescia brakuje mi tylko mojej rodziny , ktora w calosci mieszka w polsce ; tesknie za krajem - oczywiscie , bo przeciez tam dom twoj gdzie twoja rodzina. staram sie ukladac swoje zycie tutaj ... chyba nawet jakos mi to wychodzi icon_wink.gif. forum "maluchow" odkrylam przez przypadek dzisiaj i bede sie cieszyc nawiazujac nowe kontakty . pozdrawiam icon_smile.gif
ps. jesli bedziesz miala ochote to moj adres e-mail: ewa.m@t-online.de
Misi
sob, 31 sty 2004 - 20:15
Ja juz mialam przyjemnosc zapoznac sie z Kasienka i nie raz pozwala mi na rozmowe z nia w gg. Witam Cie serdecznie Ewa. Mieszkam w Würzburgu to niedaleko chyba Monachium. Mam dwoje dzieci i meza polaka pochodzenia polskiego. Jesli chcesz ze mna troche porozmawiac to zapraszam na gg.
Misi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 138
Dołączył: pon, 24 mar 03 - 09:21
SkÄ…d: Niemcy
Nr użytkownika: 120

GG:


post sob, 31 sty 2004 - 20:15
Post #3

Ja juz mialam przyjemnosc zapoznac sie z Kasienka i nie raz pozwala mi na rozmowe z nia w gg. Witam Cie serdecznie Ewa. Mieszkam w Würzburgu to niedaleko chyba Monachium. Mam dwoje dzieci i meza polaka pochodzenia polskiego. Jesli chcesz ze mna troche porozmawiac to zapraszam na gg.
anonimowy

Go??







post nie, 01 lut 2004 - 10:29
Post #4

witam misi icon_wink.gif ... bede cie "lapac " na gg... icon_smile.gif pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.[img][/img]
Mama Mojzesza
piÄ…, 05 mar 2004 - 12:04
obecnie mieszkam w Polsce i tesknie za Tanzania:)! za sloneczkiem i ogolnie panujacym luzem icon_cool.gif w Tanzanii tesknilam za Polska gdy jeszcze nie znalam jezyka i nie moglam sie dogadac, a potem juz nie (okropna jestem icon_twisted.gif ) moj maz jest Tanzanczykiem i zeby bylo smieszniej wynarodowil sie zupelnie, mowi do wlasnego dziecka tylko po polsku icon_evil.gif
Mama Mojzesza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,565
Dołączył: pon, 12 sty 04 - 16:00
Nr użytkownika: 1,325

GG:


post piÄ…, 05 mar 2004 - 12:04
Post #5

obecnie mieszkam w Polsce i tesknie za Tanzania:)! za sloneczkiem i ogolnie panujacym luzem icon_cool.gif w Tanzanii tesknilam za Polska gdy jeszcze nie znalam jezyka i nie moglam sie dogadac, a potem juz nie (okropna jestem icon_twisted.gif ) moj maz jest Tanzanczykiem i zeby bylo smieszniej wynarodowil sie zupelnie, mowi do wlasnego dziecka tylko po polsku icon_evil.gif
Mama Mojzesza
piÄ…, 05 mar 2004 - 12:09
aha, do Tanzanii wracamy za 4 lata i bylam tam szczesliwa! w ogole uwazam ze obcokrajowcy w swoim kraju zmieniaja sie NA LEPSZE!!!
Mama Mojzesza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,565
Dołączył: pon, 12 sty 04 - 16:00
Nr użytkownika: 1,325

GG:


post piÄ…, 05 mar 2004 - 12:09
Post #6

aha, do Tanzanii wracamy za 4 lata i bylam tam szczesliwa! w ogole uwazam ze obcokrajowcy w swoim kraju zmieniaja sie NA LEPSZE!!!
Mocca
wto, 18 kwi 2006 - 12:54
No a ja od 2 lat we Wloszech. Jestem z Wlochem i oczekujemy na dziecko (sierpniowy termin). Andrea nie mowi nic po polsku ale chetnie jezdzi ze mna do kraju. Brakuje mi rodziny i znajomych, to na pewno. Szczegolnie teraz w okresie ciazy.
Ale jestem szczesliwa, bo kraj piekny i zyje sie inaczej. Mniej zmartwien na pewno finansowych. Poza tym mam wspanialego faceta. I mowie sobie cos za cos. To szczesie tutaj z domeiszka nostalgii za krajem...
Mocca


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 16 kwi 06 - 21:41
SkÄ…d: Florencja/Opole
Nr użytkownika: 5,588

GG:


post wto, 18 kwi 2006 - 12:54
Post #7

No a ja od 2 lat we Wloszech. Jestem z Wlochem i oczekujemy na dziecko (sierpniowy termin). Andrea nie mowi nic po polsku ale chetnie jezdzi ze mna do kraju. Brakuje mi rodziny i znajomych, to na pewno. Szczegolnie teraz w okresie ciazy.
Ale jestem szczesliwa, bo kraj piekny i zyje sie inaczej. Mniej zmartwien na pewno finansowych. Poza tym mam wspanialego faceta. I mowie sobie cos za cos. To szczesie tutaj z domeiszka nostalgii za krajem...
pat09
śro, 04 kwi 2007 - 14:32
Witam, od prawie 5 lat mieszkam w przepięknej Italii. Odkąd pamiętam,od dzieciństwa fascynował mnie ten kraj, połykałam wszystkie ksiązki, przewodniki turystyczne, artykuły na temat Włoch, aż w końcu pojechałam zobaczyć na własne oczy. Zobaczyłam, zakochałam sie i zostałam. Nie ukrywam, jestem szczęściarą, poznałam cudownego faceta Paola, od ubiegłego roku nasze szczęście ma imię- Patryk, mieszkam w uroczej mieścince nad M.Tyrreńskim ale tęsknię, anzi tęsknimy za domem, rodzinką w Polsce i jak tylko możemy to wsiadamy w samochód ijedziemy. Tak będzie zawsze, czasem łzy napływajądo oczu z tęsknoty, czasem jest smutno i przykro,ale wówczas wiemy,że warto czekać na kolejne spotkania. Pozdrawiam
pat09


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 363
Dołączył: śro, 27 gru 06 - 17:35
SkÄ…d: Italy
Nr użytkownika: 9,387

GG:


post śro, 04 kwi 2007 - 14:32
Post #8

Witam, od prawie 5 lat mieszkam w przepięknej Italii. Odkąd pamiętam,od dzieciństwa fascynował mnie ten kraj, połykałam wszystkie ksiązki, przewodniki turystyczne, artykuły na temat Włoch, aż w końcu pojechałam zobaczyć na własne oczy. Zobaczyłam, zakochałam sie i zostałam. Nie ukrywam, jestem szczęściarą, poznałam cudownego faceta Paola, od ubiegłego roku nasze szczęście ma imię- Patryk, mieszkam w uroczej mieścince nad M.Tyrreńskim ale tęsknię, anzi tęsknimy za domem, rodzinką w Polsce i jak tylko możemy to wsiadamy w samochód ijedziemy. Tak będzie zawsze, czasem łzy napływajądo oczu z tęsknoty, czasem jest smutno i przykro,ale wówczas wiemy,że warto czekać na kolejne spotkania. Pozdrawiam
agadavis
czw, 05 kwi 2007 - 02:59
Witam slonecznie;o)
mieszkam z moja rodzinka w Australi od ponad roku.Mamy 14miesieczna coreczke Mie. teskno mi za polska(rodzina i przyjaciolmi bardzo bardzo) i niestety mieszkamy tak daleko ze podroz to calkiem wielka wyprawa krora wymaga planowania...przynajmniej rocznego;o)
Dobrze jest wiedziec ze nie tylko ja mam takie ataki tesknoty...ze nawet jak jest nam dobrze w kraju do ktorego wyemigrowalysmy teskni sie bardzo za miejscem przezytego dziecinstwa;o)
czy tak bedzie zawsze? czy tesknota bedzie towazyszycz juz do konca?ciekawe jak sie ona zmienia;o)
zycze wam Wesolych Swiat i mokrego Smingusa Dingusa
Aga
agadavis


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: czw, 15 mar 07 - 14:56
Nr użytkownika: 11,996




post czw, 05 kwi 2007 - 02:59
Post #9

Witam slonecznie;o)
mieszkam z moja rodzinka w Australi od ponad roku.Mamy 14miesieczna coreczke Mie. teskno mi za polska(rodzina i przyjaciolmi bardzo bardzo) i niestety mieszkamy tak daleko ze podroz to calkiem wielka wyprawa krora wymaga planowania...przynajmniej rocznego;o)
Dobrze jest wiedziec ze nie tylko ja mam takie ataki tesknoty...ze nawet jak jest nam dobrze w kraju do ktorego wyemigrowalysmy teskni sie bardzo za miejscem przezytego dziecinstwa;o)
czy tak bedzie zawsze? czy tesknota bedzie towazyszycz juz do konca?ciekawe jak sie ona zmienia;o)
zycze wam Wesolych Swiat i mokrego Smingusa Dingusa
Aga
mama_wolfa
piÄ…, 09 lis 2007 - 13:48
Od 3 lat mieszkam w Irlandii, za krajem nie tęsknię. Sporadyczne odwiedziny w Polsce leczą mnie skutecznie icon_smile.gif
Tu jest mój dom. Tam nie ma już miejsca dla mnie i mojej rodziny.
mama_wolfa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 391
Dołączył: pon, 30 sie 04 - 15:24
SkÄ…d: Eire
Nr użytkownika: 2,051




post piÄ…, 09 lis 2007 - 13:48
Post #10

Od 3 lat mieszkam w Irlandii, za krajem nie tęsknię. Sporadyczne odwiedziny w Polsce leczą mnie skutecznie icon_smile.gif
Tu jest mój dom. Tam nie ma już miejsca dla mnie i mojej rodziny.

--------------------
A po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój
Linux VPS Hosting

beata_77
pon, 12 lis 2007 - 22:49
CYTAT(mama_wolfa @ piÄ…, 09 lis 2007 - 15:48) *
Od 3 lat mieszkam w Irlandii, za krajem nie tęsknię. Sporadyczne odwiedziny w Polsce leczą mnie skutecznie icon_smile.gif
Tu jest mój dom. Tam nie ma już miejsca dla mnie i mojej rodziny.


Mieszkam w Irlandii prawie trzy miesiące i czy też tak kiedyś powiem?

Być może tak.
Bo, jak słusznie stwierdziła Ewa , tam dom twój gdzie rodzina twoja. Ja mam rodziców i jedynego brata w Niemczech. To w Polsce tęskniłam i wisiałam całe godziny na skype co i tak nie oddaje rzeczywistego spotkania, uściskania .... 41.gif. Dlaczego nie Niemcy? Mąż zna język angielski, więc Niemcy zostały skreślone na początku. Ale bynajmniej będąc tutaj stać mnie na to, żeby decyzją chwili kupić bilet, wsiąść do samolotu i po trzech godzinach podróży uściskać kochanych rodziców.
beata_77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,198
Dołączył: sob, 13 sty 07 - 10:34
SkÄ…d: Irlandia
Nr użytkownika: 9,923

GG:


post pon, 12 lis 2007 - 22:49
Post #11

CYTAT(mama_wolfa @ piÄ…, 09 lis 2007 - 15:48) *
Od 3 lat mieszkam w Irlandii, za krajem nie tęsknię. Sporadyczne odwiedziny w Polsce leczą mnie skutecznie icon_smile.gif
Tu jest mój dom. Tam nie ma już miejsca dla mnie i mojej rodziny.


Mieszkam w Irlandii prawie trzy miesiące i czy też tak kiedyś powiem?

Być może tak.
Bo, jak słusznie stwierdziła Ewa , tam dom twój gdzie rodzina twoja. Ja mam rodziców i jedynego brata w Niemczech. To w Polsce tęskniłam i wisiałam całe godziny na skype co i tak nie oddaje rzeczywistego spotkania, uściskania .... 41.gif. Dlaczego nie Niemcy? Mąż zna język angielski, więc Niemcy zostały skreślone na początku. Ale bynajmniej będąc tutaj stać mnie na to, żeby decyzją chwili kupić bilet, wsiąść do samolotu i po trzech godzinach podróży uściskać kochanych rodziców.

--------------------
Mama Natalci(6) i Adasia(3)
mama_wolfa
czw, 13 gru 2007 - 22:46
beanata, nie każdy zostanie na obczyźnie. Wiele osób nie rodzi sobie z tęsknotą i wspomnieniami. Te wspomnienia zmieniają się z czasem, wygładzają ... po pewnym czasie opowiadają niektórzy cuda niestworzone o cudnym kraju z którego nie wiedzieć czemu w ogóle wyjechali. Tacy wracają. Wracają też ci którzy z założenia jechali po kasę na coś tam.

Sa też takie ciemne typy jak ja. Tacy nie wracają.

Tu jest mój dom.
mama_wolfa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 391
Dołączył: pon, 30 sie 04 - 15:24
SkÄ…d: Eire
Nr użytkownika: 2,051




post czw, 13 gru 2007 - 22:46
Post #12

beanata, nie każdy zostanie na obczyźnie. Wiele osób nie rodzi sobie z tęsknotą i wspomnieniami. Te wspomnienia zmieniają się z czasem, wygładzają ... po pewnym czasie opowiadają niektórzy cuda niestworzone o cudnym kraju z którego nie wiedzieć czemu w ogóle wyjechali. Tacy wracają. Wracają też ci którzy z założenia jechali po kasę na coś tam.

Sa też takie ciemne typy jak ja. Tacy nie wracają.

Tu jest mój dom.

--------------------
A po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój
Linux VPS Hosting

KlaudiaGuza
czw, 27 gru 2007 - 21:39
Witam. Mam roczną córeczkę Julię, w lipcu lecimy do Anglii. Mąż będzie tam pracował a ja będę dalej wychowywała Julcię. bardzo się boje tego wyjazdu, ale mam tam brata z bratową i nie jedziemy w "ciemno". Dobrze że jest taki wątek jak ten, po przeczytaniu waszych postów nabrałam więcej odwagi icon_smile.gif
KlaudiaGuza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: nie, 23 lip 06 - 20:40
SkÄ…d: Pionki, mazowieckie
Nr użytkownika: 6,699

GG:


post czw, 27 gru 2007 - 21:39
Post #13

Witam. Mam roczną córeczkę Julię, w lipcu lecimy do Anglii. Mąż będzie tam pracował a ja będę dalej wychowywała Julcię. bardzo się boje tego wyjazdu, ale mam tam brata z bratową i nie jedziemy w "ciemno". Dobrze że jest taki wątek jak ten, po przeczytaniu waszych postów nabrałam więcej odwagi icon_smile.gif

--------------------

Z tym kobiety si? ju? rodz? https://www.youtube.com/watch?v=flmWMu2jc0E
agata85
śro, 16 sty 2008 - 19:32
Mam na imie AgatA,mam 22 latka,I mieszkam na stale w Niemczech(Ahaus) Jestem mama 7,5 miesiecznego synka Shane. Moj maz jest polakiem, mieszkajacym tu juz przeszlo 20 lat- ja z kolei przeszlo trzy lata. Czy jestem szczesliwa? Tak ,jestem. Ale cholernie tesknie za Polska. Najgorsze sa momenty kiedy wracam z Polski, zostawiajac tam rodzine i rodzenstwo. Wtedy potrzebuje tygodnia zeby sie przestawic i wrocic do ,,rzeczywistosci,,
agata85


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,172
Dołączył: pon, 30 kwi 07 - 14:48
SkÄ…d: niemcy
Nr użytkownika: 13,522

GG:


post śro, 16 sty 2008 - 19:32
Post #14

Mam na imie AgatA,mam 22 latka,I mieszkam na stale w Niemczech(Ahaus) Jestem mama 7,5 miesiecznego synka Shane. Moj maz jest polakiem, mieszkajacym tu juz przeszlo 20 lat- ja z kolei przeszlo trzy lata. Czy jestem szczesliwa? Tak ,jestem. Ale cholernie tesknie za Polska. Najgorsze sa momenty kiedy wracam z Polski, zostawiajac tam rodzine i rodzenstwo. Wtedy potrzebuje tygodnia zeby sie przestawic i wrocic do ,,rzeczywistosci,,

--------------------





zwyczajnaanka
piÄ…, 18 wrz 2009 - 21:16

Witam ....Nazywam się Anka...Mieszkam w norwegii od 3 lat...Pierwsze miesiace były nie do zniesienia...odliczałam dni do każdego wyjazdu do Polski...Teraz mi przeszło...Nie tęsknie już mam poukładane zycie tutaj.. prawdopodobnie wynika to z tego,ze choćjestem w stałym kontacie z rodzina ,przyjaciólmi ,znajomymi....to juz nie to samo...Mnie tam nie ma na codzień duzo rzeczy umyka,brakuje codziennego widzenia się ...Te odzwiedziny kilka razy w roku nie nadgonią tego... icon_smile.gif
zwyczajnaanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: pią, 11 wrz 09 - 10:34
SkÄ…d: Randaberg
Nr użytkownika: 29,063

GG:


post piÄ…, 18 wrz 2009 - 21:16
Post #15


Witam ....Nazywam się Anka...Mieszkam w norwegii od 3 lat...Pierwsze miesiace były nie do zniesienia...odliczałam dni do każdego wyjazdu do Polski...Teraz mi przeszło...Nie tęsknie już mam poukładane zycie tutaj.. prawdopodobnie wynika to z tego,ze choćjestem w stałym kontacie z rodzina ,przyjaciólmi ,znajomymi....to juz nie to samo...Mnie tam nie ma na codzień duzo rzeczy umyka,brakuje codziennego widzenia się ...Te odzwiedziny kilka razy w roku nie nadgonią tego... icon_smile.gif
mama_wolfa
nie, 20 wrz 2009 - 20:06
CYTAT(mama_wolfa @ Fri, 09 Nov 2007 - 13:48) *
Od 3 lat mieszkam w Irlandii, za krajem nie tęsknię. Sporadyczne odwiedziny w Polsce leczą mnie skutecznie icon_smile.gif
Tu jest mój dom. Tam nie ma już miejsca dla mnie i mojej rodziny.



za miesiÄ…c bedzie 5 lat ... i nic sie nie zmienilo icon_smile.gif
mama_wolfa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 391
Dołączył: pon, 30 sie 04 - 15:24
SkÄ…d: Eire
Nr użytkownika: 2,051




post nie, 20 wrz 2009 - 20:06
Post #16

CYTAT(mama_wolfa @ Fri, 09 Nov 2007 - 13:48) *
Od 3 lat mieszkam w Irlandii, za krajem nie tęsknię. Sporadyczne odwiedziny w Polsce leczą mnie skutecznie icon_smile.gif
Tu jest mój dom. Tam nie ma już miejsca dla mnie i mojej rodziny.



za miesiÄ…c bedzie 5 lat ... i nic sie nie zmienilo icon_smile.gif

--------------------
A po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój
Linux VPS Hosting

ivy
nie, 25 paź 2009 - 21:03
jak ten czas leci... ja juz prawie siedem lat w berlinie...
przez pierwsze lata jezdzilam w weekendy do domu, potem otworzylam firme, poznalam mojego niemca i nie mialam juz czasu... zycie ulozylo sie tutaj. ale moi rodzice mieszkaja w szczecinie wiec poltorej godziny i moga byc u mnie, moja sis tez tutaj...
nie tesknie za krajem, nie mam czasu, a do rodzicow mam blizej niz z wa-wy... jest net, sa telefony... nie czuje sie emigrantka, mieszkam tylko w innym miescie...
ivy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,370
Dołączył: czw, 26 cze 08 - 22:34
SkÄ…d: Berlin
Nr użytkownika: 20,491

GG:


post nie, 25 paź 2009 - 21:03
Post #17

jak ten czas leci... ja juz prawie siedem lat w berlinie...
przez pierwsze lata jezdzilam w weekendy do domu, potem otworzylam firme, poznalam mojego niemca i nie mialam juz czasu... zycie ulozylo sie tutaj. ale moi rodzice mieszkaja w szczecinie wiec poltorej godziny i moga byc u mnie, moja sis tez tutaj...
nie tesknie za krajem, nie mam czasu, a do rodzicow mam blizej niz z wa-wy... jest net, sa telefony... nie czuje sie emigrantka, mieszkam tylko w innym miescie...

--------------------



waga niestety constans.. idzie w gore...
~just~
nie, 23 maj 2010 - 00:16
A ja tesknie, oj tesknie.... Chociaz wiem, ze tutaj zycie jest latwiejsze, to nie moje miejsce...
~just~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 689
Dołączył: nie, 20 maj 07 - 19:26
SkÄ…d: To tu to tam
Nr użytkownika: 14,438

GG:


post nie, 23 maj 2010 - 00:16
Post #18

A ja tesknie, oj tesknie.... Chociaz wiem, ze tutaj zycie jest latwiejsze, to nie moje miejsce...
michalenka
pon, 04 cze 2012 - 09:35
Tesknota OGROMNA :/
michalenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 859
Dołączył: sob, 19 maj 07 - 13:37
Nr użytkownika: 14,403

GG:


post pon, 04 cze 2012 - 09:35
Post #19

Tesknota OGROMNA :/
gabi.b.78
sob, 20 paź 2012 - 18:57
Tęskonota za Polską.....
No właśnie ,jak sobie z nią poradzić??? Jak przetrwać początki na obczyźnie??? Dziewczyny jak sobie radziłyście i radzicie....?
gabi.b.78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 71
Dołączył: nie, 26 lut 12 - 14:54
Nr użytkownika: 39,561




post sob, 20 paź 2012 - 18:57
Post #20

Tęskonota za Polską.....
No właśnie ,jak sobie z nią poradzić??? Jak przetrwać początki na obczyźnie??? Dziewczyny jak sobie radziłyście i radzicie....?

--------------------
> Tesknota za Polska
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 14:59
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama