Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Bańki

> 
marsjanka
piÄ…, 24 wrz 2004 - 19:50
Interesują mnie głownie bańki chińskie czyli bezogniowe. Czy miałyście z nimi doczynienia i jakie były tego rezultaty. Pomagają? Warto je kupić? Są drogie?
marsjanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 372
Dołączył: pon, 13 wrz 04 - 18:11
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 2,088




post piÄ…, 24 wrz 2004 - 19:50
Post #1

Interesują mnie głownie bańki chińskie czyli bezogniowe. Czy miałyście z nimi doczynienia i jakie były tego rezultaty. Pomagają? Warto je kupić? Są drogie?
ulla
piÄ…, 24 wrz 2004 - 19:58
Hmm...mam zamiar sobie zakupic bańki bezogniowe...nie wiem dokładnie, nie chcę skłamać, ale koszt chyba ok. 70 zł. Co do skuteczności, kilka razy w życiu miałam okazję się przekonać, że działają. Nie na sobie, bo nie było potrzeby, ale no moim tacie, który po ostrym zapaleniu stawów miał bardzo o siebie dbać, a akurat bezpośrednio po bardzo długim leczeniu szpitalnym, łapał infekcje....w przeciągu chyba roku kilka razy miał stawiane bańki...i pomogło.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post piÄ…, 24 wrz 2004 - 19:58
Post #2

Hmm...mam zamiar sobie zakupic bańki bezogniowe...nie wiem dokładnie, nie chcę skłamać, ale koszt chyba ok. 70 zł. Co do skuteczności, kilka razy w życiu miałam okazję się przekonać, że działają. Nie na sobie, bo nie było potrzeby, ale no moim tacie, który po ostrym zapaleniu stawów miał bardzo o siebie dbać, a akurat bezpośrednio po bardzo długim leczeniu szpitalnym, łapał infekcje....w przeciągu chyba roku kilka razy miał stawiane bańki...i pomogło.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
ulla
piÄ…, 24 wrz 2004 - 20:03
Miał akurat stawiane bańki ogniowe, ale nie wiem czy w skuteczności działania jest jakaś róznica...
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post piÄ…, 24 wrz 2004 - 20:03
Post #3

Miał akurat stawiane bańki ogniowe, ale nie wiem czy w skuteczności działania jest jakaś róznica...

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
moko.
piÄ…, 24 wrz 2004 - 20:11
ooo własnie przyniosłam od mamy tradycyjne bańki ogniowe icon_smile.gif mam zamiar jutro dziecku postawić je.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post piÄ…, 24 wrz 2004 - 20:11
Post #4

ooo własnie przyniosłam od mamy tradycyjne bańki ogniowe icon_smile.gif mam zamiar jutro dziecku postawić je.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
alikm
piÄ…, 24 wrz 2004 - 20:12
Chociaż nie miałam do czynienia z tymi bez ogniowymi, to wydaje mi się że te ogniowe są lepsze, ponieważ ciepło podczas wyciagania swoje robi. icon_smile.gif
alikm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: czw, 23 wrz 04 - 21:07
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,126




post piÄ…, 24 wrz 2004 - 20:12
Post #5

Chociaż nie miałam do czynienia z tymi bez ogniowymi, to wydaje mi się że te ogniowe są lepsze, ponieważ ciepło podczas wyciagania swoje robi. icon_smile.gif
marsjanka
piÄ…, 24 wrz 2004 - 20:38
Dobroczynne działanie ma polegać na tym, że pod skórą, tam gdzie przystawi się bańkę tworzy się próżnia. Mentalnie też jestem bardziej przekonana do baniek ogniowych, bo pamiętam jak babcia je stawiała. One bez tego płonącego spirytusu chyba by się nie przykleiły. Inaczej wygląda sprawa z chińskimi. Są z gumy i dają się przyssać. Więc powinny tak samo działać i dodatkowo nie ma obaw poparzeniem. Ponieważ Oliwia już półtora tygodnia kaszle i nic nie pomaga myślę, żeby kupić takie bańki. Nie wiem czy są jakieś odmiany tych chińskich, czy są jakieś bardziej markowe a przez to skuteczniejsze? Na co zwracać mam uwagę kupując? A może nie ma wyboru?
marsjanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 372
Dołączył: pon, 13 wrz 04 - 18:11
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 2,088




post piÄ…, 24 wrz 2004 - 20:38
Post #6

Dobroczynne działanie ma polegać na tym, że pod skórą, tam gdzie przystawi się bańkę tworzy się próżnia. Mentalnie też jestem bardziej przekonana do baniek ogniowych, bo pamiętam jak babcia je stawiała. One bez tego płonącego spirytusu chyba by się nie przykleiły. Inaczej wygląda sprawa z chińskimi. Są z gumy i dają się przyssać. Więc powinny tak samo działać i dodatkowo nie ma obaw poparzeniem. Ponieważ Oliwia już półtora tygodnia kaszle i nic nie pomaga myślę, żeby kupić takie bańki. Nie wiem czy są jakieś odmiany tych chińskich, czy są jakieś bardziej markowe a przez to skuteczniejsze? Na co zwracać mam uwagę kupując? A może nie ma wyboru?
alikm
piÄ…, 24 wrz 2004 - 21:39
Jak zakupisz te banieczki bez ogniowe i postawisz swojej córci, to daj znać czy się sprawdziły, bo szczerze powiem że ogniowe znam z dziecinnych swojch lat jak stawiała mi je też babcia.
Zdrówka dla córki icon_biggrin.gif
alikm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: czw, 23 wrz 04 - 21:07
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,126




post piÄ…, 24 wrz 2004 - 21:39
Post #7

Jak zakupisz te banieczki bez ogniowe i postawisz swojej córci, to daj znać czy się sprawdziły, bo szczerze powiem że ogniowe znam z dziecinnych swojch lat jak stawiała mi je też babcia.
Zdrówka dla córki icon_biggrin.gif
sdw
piÄ…, 24 wrz 2004 - 21:50
Mukola, jezeli juz chcesz kupowac banki na zimno to lepiej kup takie próżniowe, szklane, ze strzykawką. Te chinskie, gumowe, sa w w komplecie 4, kazda w innym rozmiarze. Dziecku postawisz jedna, maksymalnie dwie, bo pozostale sa po prostu za duze. Wypadałoby wiec na jeden zabieg posiwecic około 40 minut icon_confused.gif icon_rolleyes.gif No bo chociaz 4 na jednej stronie pleców. To chyba duzo, nie?

Ja mam duze doswiadczenia ze wszystkimi typami baniek. Najbardziej przekonana jestem do tych na gorąco. Nie wiem czemu icon_rolleyes.gif ale sa jednak najbardziej skuteczne. I tak naprawde problemów z postawieniem najmniej. Prożniowych szkalnych uzywam tylko w przypadku małego dziecka, które mi sie moze ruszyc kiedy banke przystawiam a nie ma nikogo do potrzymania (a własciwie do postawienia bo ja mało kumata jestem jesli chodzi o stawianie i z zasady trzymam ale czasem jeszcze ktos do trzymanai jest potrzebny icon_wink.gif ) i przy lzejszych infekcjach, przy powaznych, kiedy jestem w stanie 3 sztuki dzieci w łożkach przez 2 dni utrzymac (co nie zawze jest mozliwe icon_confused.gif ) stawiam jednak te na goraco.

A tak poza tym to jestem fanką baniek icon_biggrin.gif . I inszych babcinych sposobów(ale to juz chyba zboczenie po naszej p. doktor icon_wink.gif )
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post piÄ…, 24 wrz 2004 - 21:50
Post #8

Mukola, jezeli juz chcesz kupowac banki na zimno to lepiej kup takie próżniowe, szklane, ze strzykawką. Te chinskie, gumowe, sa w w komplecie 4, kazda w innym rozmiarze. Dziecku postawisz jedna, maksymalnie dwie, bo pozostale sa po prostu za duze. Wypadałoby wiec na jeden zabieg posiwecic około 40 minut icon_confused.gif icon_rolleyes.gif No bo chociaz 4 na jednej stronie pleców. To chyba duzo, nie?

Ja mam duze doswiadczenia ze wszystkimi typami baniek. Najbardziej przekonana jestem do tych na gorąco. Nie wiem czemu icon_rolleyes.gif ale sa jednak najbardziej skuteczne. I tak naprawde problemów z postawieniem najmniej. Prożniowych szkalnych uzywam tylko w przypadku małego dziecka, które mi sie moze ruszyc kiedy banke przystawiam a nie ma nikogo do potrzymania (a własciwie do postawienia bo ja mało kumata jestem jesli chodzi o stawianie i z zasady trzymam ale czasem jeszcze ktos do trzymanai jest potrzebny icon_wink.gif ) i przy lzejszych infekcjach, przy powaznych, kiedy jestem w stanie 3 sztuki dzieci w łożkach przez 2 dni utrzymac (co nie zawze jest mozliwe icon_confused.gif ) stawiam jednak te na goraco.

A tak poza tym to jestem fanką baniek icon_biggrin.gif . I inszych babcinych sposobów(ale to juz chyba zboczenie po naszej p. doktor icon_wink.gif )

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
mamadwojki

Go??







post piÄ…, 24 wrz 2004 - 22:05
Post #9

mam w domu i stosuje u swoich dzieci banki prozniowe ale nie chinskie
bo nalezy to odroznic, nie wiem o ktore dokladnie Tobie chodzi
chinskie sa gumowe i sa chyba 4 w komplecie - tu doswiadczenia nie mam
ja mam szklane ze strzykawka

ogolnie bardzo je polecam, sa proste w uzyciu i wiele razy pomogly,
nawet gdy schodzilo juz na oskrzela, uratowaly nas od antybiotyku

te szklane prozniowe kosztuja okolo 50 zl za komplet (8 sztuk) - sa to dzieciece, chyba mniejsze niz dla doroslych

te dla doroslych sa po 12 w komplecie
marsjanka
piÄ…, 24 wrz 2004 - 22:22
A gdzie mogę kupić te bańki próżniowe? Przyznam się , ze o nich nie słyszałam. Mocno mnie zaciekawiłyście. Faktycznie po co mi 4 różnej wielkości gumowe. Przecież to nie bombki na choinkę.
marsjanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 372
Dołączył: pon, 13 wrz 04 - 18:11
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 2,088




post piÄ…, 24 wrz 2004 - 22:22
Post #10

A gdzie mogę kupić te bańki próżniowe? Przyznam się , ze o nich nie słyszałam. Mocno mnie zaciekawiłyście. Faktycznie po co mi 4 różnej wielkości gumowe. Przecież to nie bombki na choinkę.
mamadwojki

Go??







post piÄ…, 24 wrz 2004 - 22:39
Post #11

w aptece

obsluga ich jest prosta jak budowa cepa, tylko trzeba wiedziec, zeby nie stawiac na lopatkach, kregoslupie i nerkach
marsjanka
piÄ…, 24 wrz 2004 - 22:44
Dzięki, powiedzcie mi jeszcze jak długo te bańki trzyma sie na plecach, jak się je zdejmuje i czy po tym dziecko odczuwa jakiś dyskomfort. Może pytania głupie, a do baniek dołączona jest instrukcja?
marsjanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 372
Dołączył: pon, 13 wrz 04 - 18:11
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 2,088




post piÄ…, 24 wrz 2004 - 22:44
Post #12

Dzięki, powiedzcie mi jeszcze jak długo te bańki trzyma sie na plecach, jak się je zdejmuje i czy po tym dziecko odczuwa jakiś dyskomfort. Może pytania głupie, a do baniek dołączona jest instrukcja?
mamadwojki

Go??







post piÄ…, 24 wrz 2004 - 22:45
Post #13

CYTAT(mukola)
Na co zwracać mam uwagę kupując? A może nie ma wyboru?


jedynie na rozmiar czyli dzieciece i dla doroslych
dzieciece sa mniejsze

co do firmy to nie wiem czy jest wybor
ja kupowalam jak leci i sprawuja sie wspaniale
mam polskie, nie wiem czy sa innych firm
ale firma tu raczej nie ma znaczenia - tak sadze
mamadwojki

Go??







post piÄ…, 24 wrz 2004 - 22:54
Post #14

jak dlugo? zalezy od wieku dziecka
6-latce trzymama 15 minut
2-latce 10

z tym, ze ja zawsze stawiam na zalecenie pediatry

dyskomfort to moje czuja jak zakladam, to nawet nie jest bol tylko mocne ciagniecie skory
moje zawsze zasypiaja po kilku minutach wiec sciagam im juz na spiaco

banki zdejmuje tak, ze lekko je przechylam i wkladam palec, jak sie dostanie powietrze, to od razu schodza

instrukcja jest oczywiscie
pini
piÄ…, 24 wrz 2004 - 23:38
I my stosujemy banki. Zarazilismy sie od Mamy Dwojki icon_biggrin.gif
Pierwsze banki Emilka miala stawiane przez pielegniarke, na polecenie naszej pani doktor. Wtedy podpatrzylam jak ona to robi. Wprawdzie miala ogniowe, ale chociaz zobaczylam gdzie stawiac. Kupilam bezogniowe-szklane 8 szt.
Przed stawianiem trzeba pamietac o dokladnym posmarowaniu plecow tlustym kremem. Pielegniarka nakrywala potem plecy z bankami recznikiem i kocem. Tez tak robie.
Pozdrawiam
mama E&M
pini


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: pon, 30 sie 04 - 19:57
Nr użytkownika: 2,052




post piÄ…, 24 wrz 2004 - 23:38
Post #15

I my stosujemy banki. Zarazilismy sie od Mamy Dwojki icon_biggrin.gif
Pierwsze banki Emilka miala stawiane przez pielegniarke, na polecenie naszej pani doktor. Wtedy podpatrzylam jak ona to robi. Wprawdzie miala ogniowe, ale chociaz zobaczylam gdzie stawiac. Kupilam bezogniowe-szklane 8 szt.
Przed stawianiem trzeba pamietac o dokladnym posmarowaniu plecow tlustym kremem. Pielegniarka nakrywala potem plecy z bankami recznikiem i kocem. Tez tak robie.
Pozdrawiam
mama E&M
Ida.dorota
sob, 25 wrz 2004 - 07:55
Bardzo polecam bańki bezogniowe, próżniowe. W skuteczności nie ma żadnej różnicy, podstawą działania jest próżnia, a czy wytworzy się ją za pomocą odciągnięcia powietrza tłokiem, czy poprzez spalenie go wewnątrz bańki, to nie ma znaczenia. Komfort przy bezogniowych jest o niebo większy, nie ma ryzyka poparzenia i nie potrzeba sztabu ludzi do pilnowania wszystkiego.
Ja też smaruję plecy dziecka kremem przed zabiegiem, gdyż to zmniejsza dyskomfort powodowany wciąganiem skóry do wnętrza bańki. Potem trzymam przez 10 minut. Po zabiegu dziecko musi być w stałej temperaturze, niekoniecznie wcale leżeć w łóżku. Moje dzieci miały stawiane bańki już kilka razy, nigdy potem nie leżały. Natomiast ważne jest, by przez ok. dwa dni nie wychodzić na dwór.
Skuteczność jest u nas naprawdę wysoka, dwa razy uniknęliśmy dzięki bańkom antybiotyku przy zapaleniu oskrzeli, raz przy zapaleniu płuc.
Ida.dorota


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,187
Dołączył: pon, 01 mar 04 - 13:12
SkÄ…d: Piaseczno
Nr użytkownika: 1,508




post sob, 25 wrz 2004 - 07:55
Post #16

Bardzo polecam bańki bezogniowe, próżniowe. W skuteczności nie ma żadnej różnicy, podstawą działania jest próżnia, a czy wytworzy się ją za pomocą odciągnięcia powietrza tłokiem, czy poprzez spalenie go wewnątrz bańki, to nie ma znaczenia. Komfort przy bezogniowych jest o niebo większy, nie ma ryzyka poparzenia i nie potrzeba sztabu ludzi do pilnowania wszystkiego.
Ja też smaruję plecy dziecka kremem przed zabiegiem, gdyż to zmniejsza dyskomfort powodowany wciąganiem skóry do wnętrza bańki. Potem trzymam przez 10 minut. Po zabiegu dziecko musi być w stałej temperaturze, niekoniecznie wcale leżeć w łóżku. Moje dzieci miały stawiane bańki już kilka razy, nigdy potem nie leżały. Natomiast ważne jest, by przez ok. dwa dni nie wychodzić na dwór.
Skuteczność jest u nas naprawdę wysoka, dwa razy uniknęliśmy dzięki bańkom antybiotyku przy zapaleniu oskrzeli, raz przy zapaleniu płuc.

--------------------
Ola, 1998r.

Tomek:
mamadwojki

Go??







post sob, 25 wrz 2004 - 19:52
Post #17

oczywiscie, krem na plecy najpierw, zapomnialam,
dzieki temu faktycznie dyskomfort jest mniejszy
jak banki sa na plecach, to przykrywam kocem czy koldra, nie zostawiam odkrytych
mama_do_kwadratu
sob, 25 wrz 2004 - 20:33
A jak to jest z tymi siniakami? Zostają duże?
Chyba też kupię sobie bańki bezogniowe, bo przedszkolaki już chorują...
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 25 wrz 2004 - 20:33
Post #18

A jak to jest z tymi siniakami? Zostają duże?
Chyba też kupię sobie bańki bezogniowe, bo przedszkolaki już chorują...

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Ida.dorota
sob, 25 wrz 2004 - 20:37
Ja też zakrywam, żeby maluch nie zmarzł podczas leżenia.
Siniaki zostają różne, czasem duże, czasem mało widoczne, ale lekarz uspokajał mnie, że nie należy po kolorze siniaków oceniać skuteczności zabiegu.
Ida.dorota


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,187
Dołączył: pon, 01 mar 04 - 13:12
SkÄ…d: Piaseczno
Nr użytkownika: 1,508




post sob, 25 wrz 2004 - 20:37
Post #19

Ja też zakrywam, żeby maluch nie zmarzł podczas leżenia.
Siniaki zostają różne, czasem duże, czasem mało widoczne, ale lekarz uspokajał mnie, że nie należy po kolorze siniaków oceniać skuteczności zabiegu.

--------------------
Ola, 1998r.

Tomek:
mamadwojki

Go??







post sob, 25 wrz 2004 - 20:41
Post #20

po kilku dniach schodza - nie ma sie czym przejmowac
czasem sa blade rozowe, a czasem wisniowo-fioletowe

najczesciej stawiam banki dwukrotnie w trakcie choroby, w odstepie 2 dni
wtedy staram sie tak stawiac, ze by te drugie postawic pomiedzy sladami po pierwszych
oczywiscie latwe to nie jest, bo plecy - zwlaszcza dwulatka - sa male, dlatego czesciowo slady sie nakrywaja
> BaÅ„ki
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 21:55
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama