Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Ile powinno jeść 6 mies. dziecko?

, ograniczać? dawać ile chce?
> , ograniczać? dawać ile chce?
A_KA
czw, 04 mar 2010 - 23:17
Głupie pytanie być może icon_wink.gif. Jednak przy Karoli - okropnym niejadku - nie spotkałam się z tym, że dziecko chce jeść icon_wink.gif.

A tym razem trafił mi się egzemplarz, który uwielbia jedzenie. W każdej ilości... No właśnie - ile dziecko w tym wieku może zjeść zupki (warzywa, gęsta papka, na początku miksowana, teraz już tylko zgnieciona widelcem), albo startego jabłka z kaszką?
Mam wrażenie, że dla mojego syna nie ma ilości, której nie byłby w stanie pochłonąć 37.gif . Zjada np. całe jabłko średniej wielkości (z kaszką), albo pełny talerz zupy (nie wiem ile tam się mieści, w każdym razie ja sama tyle samo pojemnościowo nakładam sobie zupy 37.gif ).

NIGDY nie zostawił ani łyżeczki...

Pediatry się pytałam, stwierdziła, że jak chce więcej - dawać więcej. Tylko, że to było ciut wcześniej - kiedy to jeszcze ciut mniej mu nakładałam 37.gif .

Dodam, że syncio nie jest gruby. Za to jest duży jak na swój wiek...

Jak się budzi zjada pierś. Po jakiejś godzinie, ok. 8,30 zjada jabłko z kaszką. Pierś. Około 11,30 zjada zupę, bo jest już okropnie głodny. Później jada pierś na zmianę z butelką modyfikowanego. Wszystko jeszcze popija w między czasie wodą...

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie icon_wink.gif

Ten post edytował Ania KA czw, 04 mar 2010 - 23:57
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post czw, 04 mar 2010 - 23:17
Post #1

Głupie pytanie być może icon_wink.gif. Jednak przy Karoli - okropnym niejadku - nie spotkałam się z tym, że dziecko chce jeść icon_wink.gif.

A tym razem trafił mi się egzemplarz, który uwielbia jedzenie. W każdej ilości... No właśnie - ile dziecko w tym wieku może zjeść zupki (warzywa, gęsta papka, na początku miksowana, teraz już tylko zgnieciona widelcem), albo startego jabłka z kaszką?
Mam wrażenie, że dla mojego syna nie ma ilości, której nie byłby w stanie pochłonąć 37.gif . Zjada np. całe jabłko średniej wielkości (z kaszką), albo pełny talerz zupy (nie wiem ile tam się mieści, w każdym razie ja sama tyle samo pojemnościowo nakładam sobie zupy 37.gif ).

NIGDY nie zostawił ani łyżeczki...

Pediatry się pytałam, stwierdziła, że jak chce więcej - dawać więcej. Tylko, że to było ciut wcześniej - kiedy to jeszcze ciut mniej mu nakładałam 37.gif .

Dodam, że syncio nie jest gruby. Za to jest duży jak na swój wiek...

Jak się budzi zjada pierś. Po jakiejś godzinie, ok. 8,30 zjada jabłko z kaszką. Pierś. Około 11,30 zjada zupę, bo jest już okropnie głodny. Później jada pierś na zmianę z butelką modyfikowanego. Wszystko jeszcze popija w między czasie wodą...

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie icon_wink.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...

Posty w temacie
Ania KA   Ile powinno jeść 6 mies. dziecko?   czw, 04 mar 2010 - 23:17
olakinga   wydaje mi siÄ™ że jeżeli rzeczywiÅ›cie nie ma kÅ...   piÄ…, 05 mar 2010 - 08:07
agabr   Aniu wydaje mi sie , ze drugie dzieci jedza lepiej...   piÄ…, 05 mar 2010 - 08:30
Gosia83   Aniu wydaje mi sie , ze drugie dzieci jedza lepiej...   piÄ…, 05 mar 2010 - 08:45
ajakielka   Aniu wydaje mi sie , ze drugie dzieci jedza lepiej...   piÄ…, 05 mar 2010 - 08:57
olakinga   Aniu wydaje mi sie , ze drugie dzieci jedza lepiej...   piÄ…, 05 mar 2010 - 09:40
Gosia83   Pisalam jakiÅ› czas temu podobny wÄ…tek z córkÄ… ...   piÄ…, 05 mar 2010 - 08:44
Bogusia123456   Kluczowa jest waga. Jesli z nia w normie i dzieck...   piÄ…, 05 mar 2010 - 12:03
kasiaaaaa   Kluczowa jest waga. O tak. Ja też mam dziecko wsz...   piÄ…, 05 mar 2010 - 13:38
Ania KA   DziÄ™kujÄ™ za wszystkie odpowiedzi :) To ja tak s...   piÄ…, 05 mar 2010 - 15:38
katiek   Aniu, może jemu już trzeci posiÅ‚ek jest potrzeb...   nie, 07 mar 2010 - 14:32
A.L.   U mnie zasada drugiego dziecko sie nie sprawdzila....   nie, 07 mar 2010 - 15:03
ulla   Wazne zeby malucha nie uczyc ciaglego podgryzania ...   nie, 07 mar 2010 - 15:46
Ania KA   DziÅ› mieliÅ›my chrzest AdaÅ›ka. A co za tym idzie...   nie, 07 mar 2010 - 18:58
katiek   Ania to może dlatego że bez miÄ™sa, to on gÅ‚odn...   pon, 08 mar 2010 - 08:21
agabr   Oliwa, masÅ‚o czy olej powinny być w każdym posi...   pon, 08 mar 2010 - 09:39
Ania KA   DodawaÅ‚am do zupek czasem (nie za każdym razem) ...   pon, 08 mar 2010 - 13:47
Gosia83   Mnie tylko zadziwia fakt, że AdaÅ› nie ma żadnyc...   wto, 09 mar 2010 - 08:29
katiek   ŹródÅ‚o, o rany nie pamiÄ™tam, wiem że czytaÅ‚a...   pon, 08 mar 2010 - 16:08
katiek   W dodatku AdaÅ› bez miÄ™sa, wiÄ™c tÅ‚uszczu potrze...   pon, 08 mar 2010 - 16:08
gosiagosia   a ja Wam powiem, ze mnie strasznie wku rzaly gadki...   pon, 08 mar 2010 - 21:30
> Ile powinno jeść 6 mies. dziecko?, ograniczać? dawać ile chce?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 16:16
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama