Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Jaką kuchenkę kupić, poradźcie

> 
użytkownik usunięty

Go??







post nie, 26 wrz 2004 - 22:31
Post #1

Przy standardowej kontroli szczelności instalacji gazowej w moim mieszkaniu, okazało się, ża dwa palniki w kuchence (stary rupieć) są nieszczelne i nie za bardzo da się to naprawić. (Poza tym ma beznadziejny piekarnik.) No i na gwałt muszę/chcę kupić nową.

1. Ma być to kuchenka gazowa, ale z piekarnikiem elektrycznym.

2. Ma być wąska na 50 cm (mam mikroskopijną kuchnię).

3. W piekarniku chcę móc:
- upiec ciasta
- upiec mięso
- upiec chleb
- wysuszyć grzyby
- wysuszyć owoce (jabłka, śliwki)
- zrobić bezy
- wysterylizować słoiki na przetwory
- zrobić kurczaka z rożna

Jeśli macie typy idealnych kuchenek, proszę o cynk. Na razie nie daję ograniczeń finansowych, które oczywiście istnieją icon_wink.gif

Jeśli w mojej liście idealnego piekarnika zabrakło jakiegoś ważnego punktu, proszę uzupełnić icon_lol.gif

Dzięki za wszelkie sugestie
Paka
Małgoś.dz
pon, 27 wrz 2004 - 08:45
Ja mam Amicę gazowo - elektryczną i jestem zadowolona. Działa bez zarzutu. Piekarnik używam bardzo często. Uwielbiam w nim funkcję termoobiegu do szybkiego podgrzewania potraw, a także do suszenia (pomidorki suszyłam w tym roku icon_smile.gif ).
Z czystym sumieniem polecam. icon_smile.gif
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post pon, 27 wrz 2004 - 08:45
Post #2

Ja mam Amicę gazowo - elektryczną i jestem zadowolona. Działa bez zarzutu. Piekarnik używam bardzo często. Uwielbiam w nim funkcję termoobiegu do szybkiego podgrzewania potraw, a także do suszenia (pomidorki suszyłam w tym roku icon_smile.gif ).
Z czystym sumieniem polecam. icon_smile.gif

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
Małgoś.dz
pon, 27 wrz 2004 - 08:48
Aha, no i zapomniałam dodać: ciasta w niej piekę, chleby też mi się zdarzało (choć do tego to akurat mam automat), mięsa, zapiekanki wszelkie, no jednym słowem wszystko. icon_smile.gif
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post pon, 27 wrz 2004 - 08:48
Post #3

Aha, no i zapomniałam dodać: ciasta w niej piekę, chleby też mi się zdarzało (choć do tego to akurat mam automat), mięsa, zapiekanki wszelkie, no jednym słowem wszystko. icon_smile.gif

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
EwaSerdeczna
pon, 27 wrz 2004 - 08:52
Tak jak Małgosia - posiadam Amicę równie szczerze polecam.

serdecznie pozdrawiam ewa
EwaSerdeczna


Grupa: Zbanowani
Postów: 1,226
Dołączył: nie, 21 mar 04 - 00:47
Nr użytkownika: 1,558




post pon, 27 wrz 2004 - 08:52
Post #4

Tak jak Małgosia - posiadam Amicę równie szczerze polecam.

serdecznie pozdrawiam ewa
Kaszanka
pon, 27 wrz 2004 - 08:52
Ja również polecam Amicę (chociaż mam taką szerszą). Piekarnik używamy często, ciasta wychodzą rewelacyjnie, nie wspomnę o kurczaku icon_smile.gif
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post pon, 27 wrz 2004 - 08:52
Post #5

Ja również polecam Amicę (chociaż mam taką szerszą). Piekarnik używamy często, ciasta wychodzą rewelacyjnie, nie wspomnę o kurczaku icon_smile.gif
moko.
pon, 27 wrz 2004 - 09:04
Ja również mam amicę icon_smile.gif i polecam, lecz mam osobno piec osobno płytę icon_smile.gif płyta jest gazowa, a piec elektryczny. Szerokośc tej kuchenki to 60 cm. Kuchnie mam zabudowaną.
Polecam amicę icon_smile.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 27 wrz 2004 - 09:04
Post #6

Ja również mam amicę icon_smile.gif i polecam, lecz mam osobno piec osobno płytę icon_smile.gif płyta jest gazowa, a piec elektryczny. Szerokośc tej kuchenki to 60 cm. Kuchnie mam zabudowaną.
Polecam amicę icon_smile.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Tobatka
pon, 27 wrz 2004 - 09:37
Wprawdzie mamy (znaczy moja mama wink.gif ) kuchenkę całą elektryczną, to jest to właśnie Amica.. A piekarnik jest bomba! Koniecznie z termoobiegiem i dodatkową grzałką grillową (ale może teraz to już standard?)... Płyta tez jest świetna, ale nie piszę, bo Ciebie interesuje gazowa...
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
Skąd: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post pon, 27 wrz 2004 - 09:37
Post #7

Wprawdzie mamy (znaczy moja mama wink.gif ) kuchenkę całą elektryczną, to jest to właśnie Amica.. A piekarnik jest bomba! Koniecznie z termoobiegiem i dodatkową grzałką grillową (ale może teraz to już standard?)... Płyta tez jest świetna, ale nie piszę, bo Ciebie interesuje gazowa...
sdw
pon, 27 wrz 2004 - 10:02
Ja bym tez poleciła Amice (bo takie mamy w domu, dwie) gdyby nie.... No wasnie. Piekarniki w obydwu kuchenkach padły. Jeden po 8 drugi 7 latach uzywania. Moim skromnym zdaniem to troche szybko jak na sprzet kuchenny icon_confused.gif Mja siostra tez ma Amice - 10 lat, od 3 nie działa jej piekarnik, kuzyn - Amice, piekarnik nie działa 4 lata, kuchenka ma 11 icon_confused.gif . Dwie kolezanki, szczesliwe posiadaczki Amici własnie klną na czym swiat stoi bo im sie piekarniki popsuły icon_confused.gif . Po 9 i 8 latach uzywania. Fatum jakies? Czy tandeta?

No comments.

Tylko heszcze, gwoli wyjasnienia dodam, ze owszem, naprawic mozna niby, ale sie to za noc nie opłaca. Mnie za naprawe piekarnika miły pan w serwisie zaspiewał 500 zł icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif Bo cos tam wymienic trzeba, grzałka sie przepaliła, a inne, tajemnicze cos, tak szlag trafił, ze nowe trzeba. Na "czyms" sie nie znam to nie gadam. jak by Ślubny był to bym i powiedziec mogła w czym rzecz.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pon, 27 wrz 2004 - 10:02
Post #8

Ja bym tez poleciła Amice (bo takie mamy w domu, dwie) gdyby nie.... No wasnie. Piekarniki w obydwu kuchenkach padły. Jeden po 8 drugi 7 latach uzywania. Moim skromnym zdaniem to troche szybko jak na sprzet kuchenny icon_confused.gif Mja siostra tez ma Amice - 10 lat, od 3 nie działa jej piekarnik, kuzyn - Amice, piekarnik nie działa 4 lata, kuchenka ma 11 icon_confused.gif . Dwie kolezanki, szczesliwe posiadaczki Amici własnie klną na czym swiat stoi bo im sie piekarniki popsuły icon_confused.gif . Po 9 i 8 latach uzywania. Fatum jakies? Czy tandeta?

No comments.

Tylko heszcze, gwoli wyjasnienia dodam, ze owszem, naprawic mozna niby, ale sie to za noc nie opłaca. Mnie za naprawe piekarnika miły pan w serwisie zaspiewał 500 zł icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif Bo cos tam wymienic trzeba, grzałka sie przepaliła, a inne, tajemnicze cos, tak szlag trafił, ze nowe trzeba. Na "czyms" sie nie znam to nie gadam. jak by Ślubny był to bym i powiedziec mogła w czym rzecz.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
.uzytkownik.usun...
pon, 27 wrz 2004 - 13:15
Ja mam Boscha. Ale dopiero jakieś 3 lata. Jeszcze się nie popsuł. I fajny jest.

Pzdr,

Zwierzo
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post pon, 27 wrz 2004 - 13:15
Post #9

Ja mam Boscha. Ale dopiero jakieś 3 lata. Jeszcze się nie popsuł. I fajny jest.

Pzdr,

Zwierzo
moko.
pon, 27 wrz 2004 - 14:02
Tobatka ja mam piekarnik z termoobiegiem, fajna sprawa i rusztem i grilem icon_smile.gif grila nie używam ale to nic icon_smile.gif
Moja kuchenka jest używana juz 4 lata i jest ok.
Polecam amicę.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 27 wrz 2004 - 14:02
Post #10

Tobatka ja mam piekarnik z termoobiegiem, fajna sprawa i rusztem i grilem icon_smile.gif grila nie używam ale to nic icon_smile.gif
Moja kuchenka jest używana juz 4 lata i jest ok.
Polecam amicę.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
użytkownik usunięty

Go??







post pon, 27 wrz 2004 - 18:34
Post #11

[post usunięty]
użytkownik usunięty

Go??







post pon, 27 wrz 2004 - 22:03
Post #12

Dziękuję za przeniesienie tego wątku. Nie zauważyłam tej kategorii icon_redface.gif
Ewcia!
wto, 28 wrz 2004 - 11:12
CYTAT(Rosa*)
Ha! POlecam oczywiście Amicę icon_lol.gif  
Mam gazową z piekarnikiem elektrycznym.
A tu małe ostrzeżenie (ciekawa jestem, czy inne użytkowniczki Amiki się ze mną zgodzą?)- pod żadnym pozorem nie kupuj Amiki z płytą ceramiczną! Tzn. mam tu na myśli ceramiczną płytę gazową, nie elektryczną. Jestem zdania, że wymyślił ją jakiś zagorzały wróg kobiet i mężczyzn, tego się nie da domyć. PO pierwsze tworzą sie na niej zacieki w tempie ekpresowym. PO drugie ceramiczne płyty elektryczne mają gładką powierzchnię, wystarczy przetrzec i już. Natomiast ceramiczne gazówki mają podkładki (inaczej mówiąc fajerki), których podstawa jest na trwałe przytwierdzona do płyty. Powoduje to zaleganie resztek jedzenia w szparach i potrafi doprowadzić człowieka do szału icon_evil.gif  Za Chiny nie da się tego doczyścić, chyba że szczoteczką do zębów.
Tak więc polecam klasyczne płyty do kuchenek gazowych.

Rosa


Rosa, wymyśliłam to na szczescie na etapie kupowania i nabyłam stalową Boscha (tylko górę), bo Amica (5 lat temu ) miała ttylko wielki ruszt na wszystkie 4 palniki

Natomiast dołączam sie do wielbicielek piekarnika Amiki (mi pan w sklepie argumentował jeszcze dostępnoscią i cenami serwisu), u mnie sprawdzają sie prowadnice i ścianki pokryte samoczyszczącą substancją katalityczną, natomiast sondę uważam za całkowicie zbędną icon_wink.gif
Ewcia!


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,694
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 21:27
Skąd: raz z dołka, a raz z górki
Nr użytkownika: 423

GG:


post wto, 28 wrz 2004 - 11:12
Post #13

CYTAT(Rosa*)
Ha! POlecam oczywiście Amicę icon_lol.gif  
Mam gazową z piekarnikiem elektrycznym.
A tu małe ostrzeżenie (ciekawa jestem, czy inne użytkowniczki Amiki się ze mną zgodzą?)- pod żadnym pozorem nie kupuj Amiki z płytą ceramiczną! Tzn. mam tu na myśli ceramiczną płytę gazową, nie elektryczną. Jestem zdania, że wymyślił ją jakiś zagorzały wróg kobiet i mężczyzn, tego się nie da domyć. PO pierwsze tworzą sie na niej zacieki w tempie ekpresowym. PO drugie ceramiczne płyty elektryczne mają gładką powierzchnię, wystarczy przetrzec i już. Natomiast ceramiczne gazówki mają podkładki (inaczej mówiąc fajerki), których podstawa jest na trwałe przytwierdzona do płyty. Powoduje to zaleganie resztek jedzenia w szparach i potrafi doprowadzić człowieka do szału icon_evil.gif  Za Chiny nie da się tego doczyścić, chyba że szczoteczką do zębów.
Tak więc polecam klasyczne płyty do kuchenek gazowych.

Rosa


Rosa, wymyśliłam to na szczescie na etapie kupowania i nabyłam stalową Boscha (tylko górę), bo Amica (5 lat temu ) miała ttylko wielki ruszt na wszystkie 4 palniki

Natomiast dołączam sie do wielbicielek piekarnika Amiki (mi pan w sklepie argumentował jeszcze dostępnoscią i cenami serwisu), u mnie sprawdzają sie prowadnice i ścianki pokryte samoczyszczącą substancją katalityczną, natomiast sondę uważam za całkowicie zbędną icon_wink.gif

--------------------
1234
Dorcias
wto, 28 wrz 2004 - 22:01
Ja też od 3 lat gotuję i piekę na Amice, co prawda elektrycznej ale jest super!!! Super sprawa, bardzo bardzo polecam tą firmę! Pralkę też mam Amica wink.gif
Dorcias


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 796
Dołączył: pon, 31 maj 04 - 21:30
Skąd: Ząbki k/ Warszawy
Nr użytkownika: 1,813




post wto, 28 wrz 2004 - 22:01
Post #14

Ja też od 3 lat gotuję i piekę na Amice, co prawda elektrycznej ale jest super!!! Super sprawa, bardzo bardzo polecam tą firmę! Pralkę też mam Amica wink.gif

--------------------
Moja Kruszynka ([*][*][*]
+20.02.2012 r.)
Tak bardzo mi CIEBIE brak Aniołku


Bartoszek
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 29 wrz 2004 - 08:51
Post #15

CYTAT(wiolontela)
Ja bym tez poleciła Amice (bo takie mamy w domu, dwie) gdyby nie.... No wasnie. Piekarniki w obydwu kuchenkach padły. Jeden po 8 drugi 7 latach uzywania. Moim skromnym zdaniem to troche szybko jak na sprzet kuchenny icon_confused.gif  Mja siostra tez ma Amice - 10 lat, od 3 nie działa jej piekarnik, kuzyn - Amice, piekarnik nie działa 4 lata, kuchenka ma 11 icon_confused.gif . Dwie kolezanki, szczesliwe posiadaczki Amici własnie klną na czym swiat stoi bo im sie piekarniki popsuły icon_confused.gif . Po 9 i 8 latach uzywania. Fatum jakies? Czy tandeta?

Dzięki, Dziewczyny, za tyle rad!

Po poście Wioli zaczęłam się zastanawiać, czy tylko w Amice się tak psują piekarniki elektryczne. Jeśli znacie mrożące krew w żyłach przykłady ludzi, którzy mają piekarnik innej firmy i też się popsuł po x latach, to proszę o głosy! Bo prawie się zdecydowaliśmy na tą Amicę...
bartek_tsw
pią, 28 mar 2014 - 17:52
Ja polecam kuchenkę gazową. Na mojej płycie grzewczej niezależnie od ustawień często z zewnątrz potrawa jest spalona, a w środku surowa. No, ale może to kwestia mojej płyty, a nie ogólnie płyt grzewczych.

Swoją drogą warto pamiętać, że wiele odpowiedzi w takich wątkach, to "komentarze sponsorowane". Dlatego, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na [edit: moderacja] . Tam piszą tylko o wadach danych produktów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.
bartek_tsw


Grupa: Zbanowani
Postów: 13
Dołączył: nie, 29 gru 13 - 00:49
Nr użytkownika: 43,337




post pią, 28 mar 2014 - 17:52
Post #16

Ja polecam kuchenkę gazową. Na mojej płycie grzewczej niezależnie od ustawień często z zewnątrz potrawa jest spalona, a w środku surowa. No, ale może to kwestia mojej płyty, a nie ogólnie płyt grzewczych.

Swoją drogą warto pamiętać, że wiele odpowiedzi w takich wątkach, to "komentarze sponsorowane". Dlatego, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na [edit: moderacja] . Tam piszą tylko o wadach danych produktów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.
Agnieszka AZJ
pią, 28 mar 2014 - 19:39
Uwielbiam sytuacje, kiedy spamer ostrzega nas przed spamem 06.gif

Ale ponieważ wątek po 10 latach został wyciągnięty, to z niego skorzystam. Szukam płyty elektrycznej - nie indukcyjnej !!! - z trzema polami grzewczymi obok siebie.

Moi rodzice taką mają i bardzo sobie chwalą ten układ, bo garnki stoja obok siebie, nie ma drugiego rzędu, z którego ciężej jest je podnieść, a moja Mama ma rozmaite problemy ze zdrowiem i podniesienie takiego garnka może byc dla niej problemem icon_sad.gif
Niestety ich płyta jest indukcyjna, a Mama najprawdopodobniej będzie miała wszczepiany rozrusznik serca, a z nim nie można przebywac w bezpośredniej bliskości takiej kuchenki. Tata rozrusznik ma od jakiegoś czasu, więc musza wymienić, bo nie będą w stanie korzystać z kuchni 37.gif

W najgorszym razie wymienimy na dwupalnikową, ale to jednak ograniczy mozliwości. Poza tym - trzeba będzie przerobić blat.

Pomocy, bo szukam i nie mogę znaleźć 2pliz.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pią, 28 mar 2014 - 19:39
Post #17

Uwielbiam sytuacje, kiedy spamer ostrzega nas przed spamem 06.gif

Ale ponieważ wątek po 10 latach został wyciągnięty, to z niego skorzystam. Szukam płyty elektrycznej - nie indukcyjnej !!! - z trzema polami grzewczymi obok siebie.

Moi rodzice taką mają i bardzo sobie chwalą ten układ, bo garnki stoja obok siebie, nie ma drugiego rzędu, z którego ciężej jest je podnieść, a moja Mama ma rozmaite problemy ze zdrowiem i podniesienie takiego garnka może byc dla niej problemem icon_sad.gif
Niestety ich płyta jest indukcyjna, a Mama najprawdopodobniej będzie miała wszczepiany rozrusznik serca, a z nim nie można przebywac w bezpośredniej bliskości takiej kuchenki. Tata rozrusznik ma od jakiegoś czasu, więc musza wymienić, bo nie będą w stanie korzystać z kuchni 37.gif

W najgorszym razie wymienimy na dwupalnikową, ale to jednak ograniczy mozliwości. Poza tym - trzeba będzie przerobić blat.

Pomocy, bo szukam i nie mogę znaleźć 2pliz.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
rysa154
pią, 28 mar 2014 - 20:08
A ceramiczna moze być?
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
Skąd: b.
Nr użytkownika: 25,743




post pią, 28 mar 2014 - 20:08
Post #18

A ceramiczna moze być?

--------------------


Agnieszka AZJ
pią, 28 mar 2014 - 20:42
Jak najbardziej !!!
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pią, 28 mar 2014 - 20:42
Post #19

Jak najbardziej !!!

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
rysa154
sob, 29 mar 2014 - 06:33
A to ma byc rozmiarze 60?bo takich chyba nie ma.wydaje mi sie,ze widziałam ceramiczne 3-pola,ale dość drogie.poszukam.

Ten post edytował rysa154 sob, 29 mar 2014 - 06:40
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
Skąd: b.
Nr użytkownika: 25,743




post sob, 29 mar 2014 - 06:33
Post #20

A to ma byc rozmiarze 60?bo takich chyba nie ma.wydaje mi sie,ze widziałam ceramiczne 3-pola,ale dość drogie.poszukam.

--------------------


> Jaką kuchenkę kupić, poradźcie
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 08:21
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama