Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna  

1 % dla Kolibra

> 
malinowa i Malin...
pon, 18 gru 2006 - 22:32
Taka wypowiedź padła, ale nie z moich ust.
Fundusze unijne mozna wykorzystać na wiele sposobów, ale niestety koncepcja domu, który chcemy zbudować nie mieści się.
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post pon, 18 gru 2006 - 22:32
Post #21

Taka wypowiedź padła, ale nie z moich ust.
Fundusze unijne mozna wykorzystać na wiele sposobów, ale niestety koncepcja domu, który chcemy zbudować nie mieści się.

--------------------
malinowa i Malin...
piÄ…, 09 lut 2007 - 13:11
Pozwole sobie przypomnieć o KOLIBRZE. Okres rozliczeń podatkowych się zaczął.

W tym roku zbieramy na dwie rzeczy i są dwa nr kont, od Was zależy - na który cel przeznaczycie 1% o ile zechcecie zaufać nam.

1. Citibank Handlowy SA 30103016540000000046113201
Dom Misi - i wszystko co wiąże się z pomocą dzieciom z choroba nowotworową. Dom, czyli centrum pomocy tym dzieciom i ich rodzinom. Makietę Domu i informacje sa na stronie www.koliber-dzieciom.pl
Środki z tego konta przeznaczane sa także na utrzymanie mieszkania, w którym jest 6 miejsc nocelgowych dla rodziców dzieci przebywających na oddziale przeszczepiania komórek krwiotwórczych. Z tych środków finansowac będziemy równiez świetlice dla dzieci, które zakończyły juz leczenie, ale wymagaja np korepetycji, pomocy psychologicznej itd.

2. Citibank Handlowy SA 36103000190109853400001479
Na tym koncie zbierane są środki na remont Oddziału Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie leczone są m.in. dzieci z guzami mózgu. Oddział jest w kiepskim stanie i w pierwszej kolejności nalezy wymienic dach, bo przy większym deszczu leje się im na głowę. Chcemy to zrobic sami, bo szpital ma ograniczone środki na remonty i ten budynek nie jest na początku kolejki. Dla nas jest ważne to, co robią lekarze z tego oddziału, to, że są świetnymi fachowcami, ordynator jest przyjazny dzieciom i ich rodzicom. Rodzice mogą z dziećmi nocować na tym oddziale i dlatego chcemy im pomóc. [/b]

mam nadzieję, że tym postem nie złamałam regulaminu
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post piÄ…, 09 lut 2007 - 13:11
Post #22

Pozwole sobie przypomnieć o KOLIBRZE. Okres rozliczeń podatkowych się zaczął.

W tym roku zbieramy na dwie rzeczy i są dwa nr kont, od Was zależy - na który cel przeznaczycie 1% o ile zechcecie zaufać nam.

1. Citibank Handlowy SA 30103016540000000046113201
Dom Misi - i wszystko co wiąże się z pomocą dzieciom z choroba nowotworową. Dom, czyli centrum pomocy tym dzieciom i ich rodzinom. Makietę Domu i informacje sa na stronie www.koliber-dzieciom.pl
Środki z tego konta przeznaczane sa także na utrzymanie mieszkania, w którym jest 6 miejsc nocelgowych dla rodziców dzieci przebywających na oddziale przeszczepiania komórek krwiotwórczych. Z tych środków finansowac będziemy równiez świetlice dla dzieci, które zakończyły juz leczenie, ale wymagaja np korepetycji, pomocy psychologicznej itd.

2. Citibank Handlowy SA 36103000190109853400001479
Na tym koncie zbierane są środki na remont Oddziału Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie leczone są m.in. dzieci z guzami mózgu. Oddział jest w kiepskim stanie i w pierwszej kolejności nalezy wymienic dach, bo przy większym deszczu leje się im na głowę. Chcemy to zrobic sami, bo szpital ma ograniczone środki na remonty i ten budynek nie jest na początku kolejki. Dla nas jest ważne to, co robią lekarze z tego oddziału, to, że są świetnymi fachowcami, ordynator jest przyjazny dzieciom i ich rodzicom. Rodzice mogą z dziećmi nocować na tym oddziale i dlatego chcemy im pomóc. [/b]

mam nadzieję, że tym postem nie złamałam regulaminu

--------------------
użytkownik usunięty

Go??







post piÄ…, 09 lut 2007 - 14:34
Post #23

Wszyscy na forum wspieramy Twoją działalność. Nie jest ona komercyjna, więc na pewno regulaminu nie złamałaś icon_smile.gif

Dzięki za przypomnienie o Kolibrze.
Bebe
piÄ…, 16 lut 2007 - 19:02
Co się dzieje dzisiaj na stronie Kolibra? Powysyłałam stronkę znajomym(w celu 1%) ale strona nie chodzi icon_sad.gif
Bebe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 612
Dołączył: pią, 07 paź 05 - 16:41
SkÄ…d: ze ÅšlÄ…ska
Nr użytkownika: 3,782

GG:


post piÄ…, 16 lut 2007 - 19:02
Post #24

Co się dzieje dzisiaj na stronie Kolibra? Powysyłałam stronkę znajomym(w celu 1%) ale strona nie chodzi icon_sad.gif

--------------------




Gdy oceniasz ludzi, nie masz czasu ich kochać.
— Matka Teresa z Kalkuty
aronka
nie, 25 lut 2007 - 21:12
Wpłacone. icon_smile.gif
aronka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,424
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 23:30
Nr użytkownika: 484




post nie, 25 lut 2007 - 21:12
Post #25

Wpłacone. icon_smile.gif
malinowa i Malin...
nie, 25 lut 2007 - 22:43
CYTAT(Bebe)
Co się dzieje dzisiaj na stronie Kolibra? Powysyłałam stronkę znajomym(w celu 1%) ale strona nie chodzi icon_sad.gif

chodzi, chodzi
Aronka, dzięki wielkie.
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post nie, 25 lut 2007 - 22:43
Post #26

CYTAT(Bebe)
Co się dzieje dzisiaj na stronie Kolibra? Powysyłałam stronkę znajomym(w celu 1%) ale strona nie chodzi icon_sad.gif

chodzi, chodzi
Aronka, dzięki wielkie.

--------------------
golamar
śro, 14 mar 2007 - 13:34
Wpłacone icon_smile.gif
golamar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 892
Dołączył: czw, 25 lis 04 - 23:44
SkÄ…d: wielkopolska
Nr użytkownika: 2,355




post śro, 14 mar 2007 - 13:34
Post #27

Wpłacone icon_smile.gif

--------------------
M-2003 &M[']-2006 &M-2009
amania
piÄ…, 06 kwi 2007 - 17:42
Niebawem zacznie się okres ślubów, więc proponuję żebyście zachęcały wszystkie przyszłe "młode pary", żeby prosiły gości o wrzucenie do skarbonki pieniędzy przeznaczonych na kwiaty dla nowożeńców. Zamiat tych kwiatów rzecz jasna.
Całkiem niedawno zrobiła tak moja przyjaciółka i zamiat stostu kwiatów w domu, z których większość więdnie następnego dnia, zebrała 1000 zł dla Kolibra icon_smile.gif
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post piÄ…, 06 kwi 2007 - 17:42
Post #28

Niebawem zacznie się okres ślubów, więc proponuję żebyście zachęcały wszystkie przyszłe "młode pary", żeby prosiły gości o wrzucenie do skarbonki pieniędzy przeznaczonych na kwiaty dla nowożeńców. Zamiat tych kwiatów rzecz jasna.
Całkiem niedawno zrobiła tak moja przyjaciółka i zamiat stostu kwiatów w domu, z których większość więdnie następnego dnia, zebrała 1000 zł dla Kolibra icon_smile.gif

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
Mamamona
czw, 26 kwi 2007 - 11:29
właśnie wypełniłam PIT. 1%dla kolibra, oczywiście - dziś wpłacam

aha, właśnie mam jedną wątpliwość. Wybrałam KOLIBRA z dostępnych organizacji pożytku (PITy wypełniam przez programiki komputerowe), konto mam to samo, ale inny adres - Romanowicza. Mam nadzieję, że to OK.
Mamamona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 514
Dołączył: śro, 16 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: warszawa
Nr użytkownika: 595




post czw, 26 kwi 2007 - 11:29
Post #29

właśnie wypełniłam PIT. 1%dla kolibra, oczywiście - dziś wpłacam

aha, właśnie mam jedną wątpliwość. Wybrałam KOLIBRA z dostępnych organizacji pożytku (PITy wypełniam przez programiki komputerowe), konto mam to samo, ale inny adres - Romanowicza. Mam nadzieję, że to OK.

--------------------
Pola 7, Miłosz 5,5. półroczami odliczam czas
użytkownik usunięty

Go??







post nie, 13 maj 2007 - 11:12
Post #30

Malinowa, i jak po wpłatach 1%. Podobnie jak w zeszłym roku? Czy mniej?
agabr
nie, 13 maj 2007 - 13:10
CYTAT(Mamamona)
właśnie wypełniłam PIT. 1%dla kolibra, oczywiście - dziś wpłacam

aha, właśnie mam jedną wątpliwość. Wybrałam KOLIBRA z dostępnych organizacji pożytku (PITy wypełniam przez programiki komputerowe), konto mam to samo, ale inny adres - Romanowicza. Mam nadzieję, że to OK.
tak jewst Romanowicza , pozwole sobie za Danke odpowiedziec, bo tez mialam te watpliwosci.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post nie, 13 maj 2007 - 13:10
Post #31

CYTAT(Mamamona)
właśnie wypełniłam PIT. 1%dla kolibra, oczywiście - dziś wpłacam

aha, właśnie mam jedną wątpliwość. Wybrałam KOLIBRA z dostępnych organizacji pożytku (PITy wypełniam przez programiki komputerowe), konto mam to samo, ale inny adres - Romanowicza. Mam nadzieję, że to OK.
tak jewst Romanowicza , pozwole sobie za Danke odpowiedziec, bo tez mialam te watpliwosci.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
malinowa i Malin...
wto, 15 maj 2007 - 18:47
CYTAT(Mamamona @ czw, 26 kwi 2007 - 13:29) *
właśnie wypełniłam PIT. 1%dla kolibra, oczywiście - dziś wpłacam
aha, właśnie mam jedną wątpliwość. Wybrałam KOLIBRA z dostępnych organizacji pożytku (PITy wypełniam przez programiki komputerowe), konto mam to samo, ale inny adres - Romanowicza. Mam nadzieję, że to OK.

WStępnie wyszło ok 100 tyś. Dokładnie będziepo podliczeniu - niestety mniej, ale i tak nieźle.
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post wto, 15 maj 2007 - 18:47
Post #32

CYTAT(Mamamona @ czw, 26 kwi 2007 - 13:29) *
właśnie wypełniłam PIT. 1%dla kolibra, oczywiście - dziś wpłacam
aha, właśnie mam jedną wątpliwość. Wybrałam KOLIBRA z dostępnych organizacji pożytku (PITy wypełniam przez programiki komputerowe), konto mam to samo, ale inny adres - Romanowicza. Mam nadzieję, że to OK.

WStępnie wyszło ok 100 tyś. Dokładnie będziepo podliczeniu - niestety mniej, ale i tak nieźle.

--------------------
asiaT
śro, 16 maj 2007 - 15:31
Danka, to i tak bardzo dużo, zważywszy na fakt, jak niechętnie ludzie przekazują ten 1% na cokolwiek... a jak sądzisz - jak będzie za rok? ułatwi nam to działanie, czy wręcz przeciwnie?
asiaT


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,147
Dołączył: wto, 22 kwi 03 - 10:13
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 612

GG:


post śro, 16 maj 2007 - 15:31
Post #33

Danka, to i tak bardzo dużo, zważywszy na fakt, jak niechętnie ludzie przekazują ten 1% na cokolwiek... a jak sądzisz - jak będzie za rok? ułatwi nam to działanie, czy wręcz przeciwnie?

--------------------
AsiaT, mama Andrzejka i Kamilka
https://www.blizniaki.net - Stowarzyszenie "Podwójny Uśmiech"- OPP
malgog
piÄ…, 18 maj 2007 - 14:06
ja też wpłaciłam na Kolibra , tak jak w ubiegłym roku
jedyną innowacją było podzielenie kwoty na dwa wskazane konta
malgog


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,852
Dołączył: pią, 25 sie 06 - 18:44
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 7,202




post piÄ…, 18 maj 2007 - 14:06
Post #34

ja też wpłaciłam na Kolibra , tak jak w ubiegłym roku
jedyną innowacją było podzielenie kwoty na dwa wskazane konta

--------------------
user posted image
user posted image
Kitka*
piÄ…, 18 maj 2007 - 15:22
CYTAT(asiaT @ śro, 16 maj 2007 - 15:31) *
Danka, to i tak bardzo dużo, zważywszy na fakt, jak niechętnie ludzie przekazują ten 1% na cokolwiek... a jak sądzisz - jak będzie za rok? ułatwi nam to działanie, czy wręcz przeciwnie?

Ja myślę , że tu nie chodzi o niechęć, tylko raczej niewiedzę, brak zainteresowania albo lenistwo (wielu ludzi nie wypełnia PIT-ów samodzielnie, bo wydaje im się to strasznie skomplikowane).

Ja zapomniałam o tym 1%, a poza tym nie wiedziałam, że Koliber to dzieło Malinowej, dopiero po tym programie w TVNie...

Ale już się poprawiam i zaraz wpłacę jakąś kwotę na fundację. Chociaż tyle mogę zrobić.

Podajcie mi tylko pełny adres fundacji. I co mam wpisać w rubryce "tytułem"?
Kitka*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,478
Dołączył: wto, 29 sie 06 - 15:33
SkÄ…d: wiocha
Nr użytkownika: 7,255

GG:


post piÄ…, 18 maj 2007 - 15:22
Post #35

CYTAT(asiaT @ śro, 16 maj 2007 - 15:31) *
Danka, to i tak bardzo dużo, zważywszy na fakt, jak niechętnie ludzie przekazują ten 1% na cokolwiek... a jak sądzisz - jak będzie za rok? ułatwi nam to działanie, czy wręcz przeciwnie?

Ja myślę , że tu nie chodzi o niechęć, tylko raczej niewiedzę, brak zainteresowania albo lenistwo (wielu ludzi nie wypełnia PIT-ów samodzielnie, bo wydaje im się to strasznie skomplikowane).

Ja zapomniałam o tym 1%, a poza tym nie wiedziałam, że Koliber to dzieło Malinowej, dopiero po tym programie w TVNie...

Ale już się poprawiam i zaraz wpłacę jakąś kwotę na fundację. Chociaż tyle mogę zrobić.

Podajcie mi tylko pełny adres fundacji. I co mam wpisać w rubryce "tytułem"?

--------------------

anetadr
piÄ…, 18 maj 2007 - 17:26
Najbardziej kłopotliwa była do tej pory procedura przekazywania pieniędzy. W dodatku, kto nie miał konta, musiał zapłacić za przelew a dodatkowo od przekazywanej nadpłaty US potrącał należność za przesłanie do domu. Dlatego jeśli kwota wychodziła rzędu kilkunastu złotych, to ludziom się po prostu nie chciało w to "bawić". Rozliczam corocznie ok. 30 osób. Wszystkim proponowałam przekazanie 1%. Udało mi się namówić kilka osób, reszta - po opisaniu co należy zrobić - niestety rezygnowała. icon_sad.gif
Ale w przyszłym roku nie będę pytać czy chcą, tylko na jaki cel sobie życzą przekazać. icon_smile.gif

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post piÄ…, 18 maj 2007 - 17:26
Post #36

Najbardziej kłopotliwa była do tej pory procedura przekazywania pieniędzy. W dodatku, kto nie miał konta, musiał zapłacić za przelew a dodatkowo od przekazywanej nadpłaty US potrącał należność za przesłanie do domu. Dlatego jeśli kwota wychodziła rzędu kilkunastu złotych, to ludziom się po prostu nie chciało w to "bawić". Rozliczam corocznie ok. 30 osób. Wszystkim proponowałam przekazanie 1%. Udało mi się namówić kilka osób, reszta - po opisaniu co należy zrobić - niestety rezygnowała. icon_sad.gif
Ale w przyszłym roku nie będę pytać czy chcą, tylko na jaki cel sobie życzą przekazać. icon_smile.gif

Aneta

--------------------
anetadr
piÄ…, 18 maj 2007 - 17:29
CYTAT(Kitka* @ piÄ…, 18 maj 2007 - 15:22) *
Podajcie mi tylko pełny adres fundacji. I co mam wpisać w rubryce "tytułem"?


Kitka*

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post piÄ…, 18 maj 2007 - 17:29
Post #37

CYTAT(Kitka* @ piÄ…, 18 maj 2007 - 15:22) *
Podajcie mi tylko pełny adres fundacji. I co mam wpisać w rubryce "tytułem"?


Kitka*

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje.

Aneta

--------------------
Mamamona
nie, 27 maj 2007 - 14:23
największy problem jaki widzę, to fakt że ludziom się wydaje, ze te ich kilka, kilkanaście czy dziesiąt złotych to mała suma, nic nie zmieniająca - a jednak! i tu chyba jest cały pies pogrzebany.
Mamamona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 514
Dołączył: śro, 16 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: warszawa
Nr użytkownika: 595




post nie, 27 maj 2007 - 14:23
Post #38

największy problem jaki widzę, to fakt że ludziom się wydaje, ze te ich kilka, kilkanaście czy dziesiąt złotych to mała suma, nic nie zmieniająca - a jednak! i tu chyba jest cały pies pogrzebany.

--------------------
Pola 7, Miłosz 5,5. półroczami odliczam czas
Anai_
pon, 28 maj 2007 - 21:44
A z moich obserwacji wynika, że osoby, które mogły by kasę przelać trochę ograniczał fakt niejakiej "przedpłaty". Kasę trzeba było przelać w momencie złożenia PITa, jak ktoś miał zwrot, to czekał na kasę nawet 3 miesiące, a dla niektórych to dużo, jeśli mają kasę odliczoną. Nawet jeśli chodzi o 15 zł. A jeszcze zamieszanie z przelewem dochodzi. No ale w przyszłym roku będzie lepiej icon_smile.gif.
Anai_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,760
Dołączył: czw, 03 lis 05 - 22:58
Nr użytkownika: 3,971




post pon, 28 maj 2007 - 21:44
Post #39

A z moich obserwacji wynika, że osoby, które mogły by kasę przelać trochę ograniczał fakt niejakiej "przedpłaty". Kasę trzeba było przelać w momencie złożenia PITa, jak ktoś miał zwrot, to czekał na kasę nawet 3 miesiące, a dla niektórych to dużo, jeśli mają kasę odliczoną. Nawet jeśli chodzi o 15 zł. A jeszcze zamieszanie z przelewem dochodzi. No ale w przyszłym roku będzie lepiej icon_smile.gif.

--------------------
anai

Julek (2004)
Tymek (2006)
Antek (2012)
malinowa i Malin...
wto, 23 paź 2007 - 19:32
Dla zainteresowanych - duży krok w sprawie domu został zrobiony. Mozna sobie poczytać i zobaczyć na stronie Kolibra https://www.koliber-dzieciom.pl/
Musiałam się pochwalić, bo wreszcie się udało. Więc pamietajcie przy najbliższym 1% i nie tylko.
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post wto, 23 paź 2007 - 19:32
Post #40

Dla zainteresowanych - duży krok w sprawie domu został zrobiony. Mozna sobie poczytać i zobaczyć na stronie Kolibra https://www.koliber-dzieciom.pl/
Musiałam się pochwalić, bo wreszcie się udało. Więc pamietajcie przy najbliższym 1% i nie tylko.

--------------------
> 1 % dla Kolibra
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 15:49
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama