Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

PIASKOWNICA

, jaka dla mojego malucha?? Heeelp!! :)
> , jaka dla mojego malucha?? Heeelp!! :)
mama_ani
śro, 22 kwi 2009 - 01:17
Szukam na forum i szukam, ale nie znalazlam icon_sad.gif stad nowy post.

Dziewczyny - moje dziecko uwielbia zabawy w ogrodzie typu "budowanie domu" [wykopywanie dziur w grzadkach pod "fundamenty" etc..icon_smile.gif ] chce jej koniecznie kupic piaskownice, ale jak zobaczylam oferte to zdebialam - ILE TEGO JEST!!! Stad moje pytanie - jakie macie doswiadczenia z piaskownicami? Jaka najlepsza dla 4-letniej dziewuszki - drewniana? plastik?

Czekam z niecierpliwoscia na jakies propozycje, mam plan kupic piaskownice do konca kwietnia.. icon_smile.gif

pozdrowienia dla wszystkich!!!
Marianna
mama_ani


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: śro, 22 kwi 09 - 00:48
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 26,805




post śro, 22 kwi 2009 - 01:17
Post #1

Szukam na forum i szukam, ale nie znalazlam icon_sad.gif stad nowy post.

Dziewczyny - moje dziecko uwielbia zabawy w ogrodzie typu "budowanie domu" [wykopywanie dziur w grzadkach pod "fundamenty" etc..icon_smile.gif ] chce jej koniecznie kupic piaskownice, ale jak zobaczylam oferte to zdebialam - ILE TEGO JEST!!! Stad moje pytanie - jakie macie doswiadczenia z piaskownicami? Jaka najlepsza dla 4-letniej dziewuszki - drewniana? plastik?

Czekam z niecierpliwoscia na jakies propozycje, mam plan kupic piaskownice do konca kwietnia.. icon_smile.gif

pozdrowienia dla wszystkich!!!
Marianna
szantrapa
śro, 22 kwi 2009 - 07:05
Pytałam o to bardzo niedawno i naprawdę nie ma większych problemów, zeby temat znaleźc.
tu jest ten temat

My w ostateczności zrobiliśmy sami, tak wyszło:



Ten post edytował magdainpoland śro, 22 kwi 2009 - 07:07
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post śro, 22 kwi 2009 - 07:05
Post #2

Pytałam o to bardzo niedawno i naprawdę nie ma większych problemów, zeby temat znaleźc.
tu jest ten temat

My w ostateczności zrobiliśmy sami, tak wyszło:



--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
wiktore
śro, 22 kwi 2009 - 08:21
Plastikowe sa chyba trochę małe- zwłaszcza jak się chce kopac tunele itd.
Ja wlasnei zamówilam bo tez miałam dylemat- zmaówilam w kształcie sześcianu- 195x162 cos około. Z drewna i z dołaczonym pokrowcem.
Musze ją tylko pomalować zamowic piasek i trawę wyciąc pod piaskownicę.
W obi sa teraz jaies piaskownice nawet fajne i chyba jedna jest już z piaskiem czy jakos tak
wiktore


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,543
Dołączył: czw, 29 gru 05 - 19:07
Nr użytkownika: 4,401




post śro, 22 kwi 2009 - 08:21
Post #3

Plastikowe sa chyba trochę małe- zwłaszcza jak się chce kopac tunele itd.
Ja wlasnei zamówilam bo tez miałam dylemat- zmaówilam w kształcie sześcianu- 195x162 cos około. Z drewna i z dołaczonym pokrowcem.
Musze ją tylko pomalować zamowic piasek i trawę wyciąc pod piaskownicę.
W obi sa teraz jaies piaskownice nawet fajne i chyba jedna jest już z piaskiem czy jakos tak
Mika
śro, 22 kwi 2009 - 08:27
byle nie plastikowa -piach siÄ™ zaparza
z drewnianych nie mniejsza jak 1,5 na 1,5m bo będzie ciasno icon_wink.gif
i dobrze żeby od razu zamknięcie było - nigdy nie wiadomo kiedy jakiś kot będzie chciał sobie zrobić z piaskownicy kuwetę icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 22 kwi 2009 - 08:27
Post #4

byle nie plastikowa -piach siÄ™ zaparza
z drewnianych nie mniejsza jak 1,5 na 1,5m bo będzie ciasno icon_wink.gif
i dobrze żeby od razu zamknięcie było - nigdy nie wiadomo kiedy jakiś kot będzie chciał sobie zrobić z piaskownicy kuwetę icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
mama_ani
śro, 22 kwi 2009 - 08:34
wielkie dzięki! to juz wiem na pewno, że drewaniana a nie plastik - to już coś icon_smile.gif

najbliższe Obi ode mnie to 80 km, więc wolalabym kupić gdzieś w sieci. Najlepiej tak jak mówicie - z pokrywą, żeby kotu się piaskownica nie spodobała icon_smile.gif jak znacie jakąś dobrą stronę to będę wdzięczna za polecenie.

Jeszcze raz dziękuję bardzo za podpowiedzi!
Marianna
mama_ani


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: śro, 22 kwi 09 - 00:48
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 26,805




post śro, 22 kwi 2009 - 08:34
Post #5

wielkie dzięki! to juz wiem na pewno, że drewaniana a nie plastik - to już coś icon_smile.gif

najbliższe Obi ode mnie to 80 km, więc wolalabym kupić gdzieś w sieci. Najlepiej tak jak mówicie - z pokrywą, żeby kotu się piaskownica nie spodobała icon_smile.gif jak znacie jakąś dobrą stronę to będę wdzięczna za polecenie.

Jeszcze raz dziękuję bardzo za podpowiedzi!
Marianna
Mika
śro, 22 kwi 2009 - 08:36
allegro,zdecydowanie
tylko sprawdzaj cen z przesylkÄ…
albo znajdź sprzedawcę blisko siebie żeby móc odebrać osobiście
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 22 kwi 2009 - 08:36
Post #6

allegro,zdecydowanie
tylko sprawdzaj cen z przesylkÄ…
albo znajdź sprzedawcę blisko siebie żeby móc odebrać osobiście

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
szantrapa
śro, 22 kwi 2009 - 09:04
W carrefour mają teraz taniej niż na allegro, wczoraj przeglądałam książeczkę reklamową .
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post śro, 22 kwi 2009 - 09:04
Post #7

W carrefour mają teraz taniej niż na allegro, wczoraj przeglądałam książeczkę reklamową .

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
Mika
śro, 22 kwi 2009 - 09:13
jak ktoś ma smykałkę to można w któryś markecie kupić deski i samemu zbić icon_wink.gif -stawiam,że wyjdzie połowę taniej icon_lol.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 22 kwi 2009 - 09:13
Post #8

jak ktoś ma smykałkę to można w któryś markecie kupić deski i samemu zbić icon_wink.gif -stawiam,że wyjdzie połowę taniej icon_lol.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
szantrapa
śro, 22 kwi 2009 - 10:12
CYTAT(Mika @ Wed, 22 Apr 2009 - 08:13) *
jak ktoś ma smykałkę to można w któryś markecie kupić deski i samemu zbić icon_wink.gif -stawiam,że wyjdzie połowę taniej icon_lol.gif


No własnie niezupełnie Mika. Ta która pokazuję na zdjęciu miała wyjśc taniej, mój A. sam ją robił chociaż najtańszych desek naszukalismy się razem. Deski plus impregnat plus farba plus piasek plus inne niezbedne akcesoria (wymurował pod piaskownicą więc beton plus piach itd. ) wyszło cos koło 300 złotych. Dla mnie masakrycznie drogo. Na same dechy dałam mu ponad 200. Fakt, jest duza, 200 na 150 ale koszt wcale mnie nie ucieszył icon_wink.gif A naprawdę szukaliśmy najtańszych części icon_smile.gif
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post śro, 22 kwi 2009 - 10:12
Post #9

CYTAT(Mika @ Wed, 22 Apr 2009 - 08:13) *
jak ktoś ma smykałkę to można w któryś markecie kupić deski i samemu zbić icon_wink.gif -stawiam,że wyjdzie połowę taniej icon_lol.gif


No własnie niezupełnie Mika. Ta która pokazuję na zdjęciu miała wyjśc taniej, mój A. sam ją robił chociaż najtańszych desek naszukalismy się razem. Deski plus impregnat plus farba plus piasek plus inne niezbedne akcesoria (wymurował pod piaskownicą więc beton plus piach itd. ) wyszło cos koło 300 złotych. Dla mnie masakrycznie drogo. Na same dechy dałam mu ponad 200. Fakt, jest duza, 200 na 150 ale koszt wcale mnie nie ucieszył icon_wink.gif A naprawdę szukaliśmy najtańszych części icon_smile.gif


--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
Mika
śro, 22 kwi 2009 - 10:42
200 na deski? boszzzz
w Castoramie deski 3-4m są po 4-8zł sztuka
ostatnio były jakieś dechy w promocji po 29zł -na moje oko 2 paczki na piaskownicę to full
ja bym nie malowała -tylko ipregnat
i po co beton? będzie zatrzymywal wodę
za 400 miałam deski na zamówienie oszlifowane i cięte na wymiar do 2 tarasów,balkonu i na schody -właśnie - trzeba by uderzyć do tartaku,będzie taniej

aaa.. Mamo_Ani -jeśli robisz sama a nie chce ci się robić "wieka" to spokojnie wystarczy sama rama+siatka do okiem

p.s
kupną dobrze sprawdzać żeby dechu były grube,bo ja w gotową też musiałam "doinwestować" w dodatkowe wzmocnienia icon_wink.gif

Ten post edytował Mika śro, 22 kwi 2009 - 10:46
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 22 kwi 2009 - 10:42
Post #10

200 na deski? boszzzz
w Castoramie deski 3-4m są po 4-8zł sztuka
ostatnio były jakieś dechy w promocji po 29zł -na moje oko 2 paczki na piaskownicę to full
ja bym nie malowała -tylko ipregnat
i po co beton? będzie zatrzymywal wodę
za 400 miałam deski na zamówienie oszlifowane i cięte na wymiar do 2 tarasów,balkonu i na schody -właśnie - trzeba by uderzyć do tartaku,będzie taniej

aaa.. Mamo_Ani -jeśli robisz sama a nie chce ci się robić "wieka" to spokojnie wystarczy sama rama+siatka do okiem

p.s
kupną dobrze sprawdzać żeby dechu były grube,bo ja w gotową też musiałam "doinwestować" w dodatkowe wzmocnienia icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
szantrapa
śro, 22 kwi 2009 - 14:03
CYTAT(Mika @ Wed, 22 Apr 2009 - 09:42) *
200 na deski? boszzzz
w Castoramie deski 3-4m są po 4-8zł sztuka


W Castoramie były kupowane icon_biggrin.gif W nomi wychodziło drożej. Nie pamiętam dokładnie cen ale ponad 20 za krótsze i ponad 30 za dłuższe, dwumetrowe

A wylewka betonowa niestety u nas niezbędna,z powodów ogólnosąsiedzkich icon_wink.gif trzeba to było solidnie przykręcic
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post śro, 22 kwi 2009 - 14:03
Post #11

CYTAT(Mika @ Wed, 22 Apr 2009 - 09:42) *
200 na deski? boszzzz
w Castoramie deski 3-4m są po 4-8zł sztuka


W Castoramie były kupowane icon_biggrin.gif W nomi wychodziło drożej. Nie pamiętam dokładnie cen ale ponad 20 za krótsze i ponad 30 za dłuższe, dwumetrowe

A wylewka betonowa niestety u nas niezbędna,z powodów ogólnosąsiedzkich icon_wink.gif trzeba to było solidnie przykręcic


--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
mamami
śro, 22 kwi 2009 - 19:05
nam właśnie zrobił wujek, taką 150*200 cm z impregnowanej sklejki, taki materiał mieliśmy za darmo, więc nie było sie nad czym zastanawiać, może ze dwa sezony wytrzyma.
Własnie sie zastanawiam gdzie kupic piasek, bo nie mam pojęcia gdzie są u nas jakieś składy budowlane, musze poszukać icon_smile.gif

Magda ile piachu weszło do waszej?
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post śro, 22 kwi 2009 - 19:05
Post #12

nam właśnie zrobił wujek, taką 150*200 cm z impregnowanej sklejki, taki materiał mieliśmy za darmo, więc nie było sie nad czym zastanawiać, może ze dwa sezony wytrzyma.
Własnie sie zastanawiam gdzie kupic piasek, bo nie mam pojęcia gdzie są u nas jakieś składy budowlane, musze poszukać icon_smile.gif

Magda ile piachu weszło do waszej?
szantrapa
śro, 22 kwi 2009 - 19:40
mamami mój A. kupił 3/4 tony piasku ( z tym, że na podmurówkę poszło sporo też ) i moi rodzice jeszcze przywieźli znad morza dwie skrzynie, jak widac, jeszcze jest mało icon_sad.gif
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post śro, 22 kwi 2009 - 19:40
Post #13

mamami mój A. kupił 3/4 tony piasku ( z tym, że na podmurówkę poszło sporo też ) i moi rodzice jeszcze przywieźli znad morza dwie skrzynie, jak widac, jeszcze jest mało icon_sad.gif

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
mamami
śro, 22 kwi 2009 - 19:45
czyli tak jak sądziłam, koło tony trzeba wsypać.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post śro, 22 kwi 2009 - 19:45
Post #14

czyli tak jak sądziłam, koło tony trzeba wsypać.
mama_ani
śro, 22 kwi 2009 - 20:08
bardzo się cieszę, ze az tyle odpowiedzi tutaj znalazlam - naprawdę jeszcze raz ogromne dzięki!! icon_smile.gif

idac za Waszą poradą zajrzałam na allegro i znalazłam super piaskownicę - już nawet zamówiłam icon_smile.gif zamykana ławeczkami, drewniana, nieco mniejsza co prawda niż radziłyście (120x120) ale myślę, że Anula się w niej spokojnie pomieści ze wszystkimi "sprzętami" do zabawy. Podeślę zdjęcia jak tylko piaskownica dotrze i będziemy urzytkować.

A swoją drogą..zazdroszę wszystkim Wam, których mężowie/ojcowie mają czas i smykałkę aby samemu się za to zabrać [ja musiałabym zimą prosić żeby na teraz było icon_wink.gif ]


No nic, będziemy testować drewnianą piaskownicę już [mam nadzieję] bardzo niedługo.

Dziękuję ogromnie za pomoc!


Marianna
mama_ani


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: śro, 22 kwi 09 - 00:48
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 26,805




post śro, 22 kwi 2009 - 20:08
Post #15

bardzo się cieszę, ze az tyle odpowiedzi tutaj znalazlam - naprawdę jeszcze raz ogromne dzięki!! icon_smile.gif

idac za Waszą poradą zajrzałam na allegro i znalazłam super piaskownicę - już nawet zamówiłam icon_smile.gif zamykana ławeczkami, drewniana, nieco mniejsza co prawda niż radziłyście (120x120) ale myślę, że Anula się w niej spokojnie pomieści ze wszystkimi "sprzętami" do zabawy. Podeślę zdjęcia jak tylko piaskownica dotrze i będziemy urzytkować.

A swoją drogą..zazdroszę wszystkim Wam, których mężowie/ojcowie mają czas i smykałkę aby samemu się za to zabrać [ja musiałabym zimą prosić żeby na teraz było icon_wink.gif ]


No nic, będziemy testować drewnianą piaskownicę już [mam nadzieję] bardzo niedługo.

Dziękuję ogromnie za pomoc!


Marianna
Agnieszka Kamila
śro, 22 kwi 2009 - 21:06
kochane a kiedy dzieciaki zaczynają się bawić w piasku, mój mały we wrzesniu będzie miał rok i nie wiem czy juz z nadejsciem następnej wiosny/lata powinnam myśleć o piaskownicy, czy jeszcze będę miała chilę wolnego?? bo w tym roku to chyba jeszcze nie, sama nie wiem
Agnieszka Kamila


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,290
Dołączył: pon, 27 sie 07 - 20:41
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 15,962

GG:


post śro, 22 kwi 2009 - 21:06
Post #16

kochane a kiedy dzieciaki zaczynają się bawić w piasku, mój mały we wrzesniu będzie miał rok i nie wiem czy juz z nadejsciem następnej wiosny/lata powinnam myśleć o piaskownicy, czy jeszcze będę miała chilę wolnego?? bo w tym roku to chyba jeszcze nie, sama nie wiem
szantrapa
śro, 22 kwi 2009 - 21:43
CYTAT(Agnieszka Kamila @ Wed, 22 Apr 2009 - 20:06) *
kochane a kiedy dzieciaki zaczynają się bawić w piasku, mój mały we wrzesniu będzie miał rok i nie wiem czy juz z nadejsciem następnej wiosny/lata powinnam myśleć o piaskownicy, czy jeszcze będę miała chilę wolnego?? bo w tym roku to chyba jeszcze nie, sama nie wiem


Laura skonczyła rok w październiku i już jesienią zaczynała się bawic, teraz bawi się jak stary wyjadacz icon_biggrin.gif
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post śro, 22 kwi 2009 - 21:43
Post #17

CYTAT(Agnieszka Kamila @ Wed, 22 Apr 2009 - 20:06) *
kochane a kiedy dzieciaki zaczynają się bawić w piasku, mój mały we wrzesniu będzie miał rok i nie wiem czy juz z nadejsciem następnej wiosny/lata powinnam myśleć o piaskownicy, czy jeszcze będę miała chilę wolnego?? bo w tym roku to chyba jeszcze nie, sama nie wiem


Laura skonczyła rok w październiku i już jesienią zaczynała się bawic, teraz bawi się jak stary wyjadacz icon_biggrin.gif


--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
mama_ani
czw, 23 kwi 2009 - 13:39
ja pamiętam moją Anulę jak szalała mając nieco ponad roczek w piaskownicy swojego kuzyna icon_smile.gif myślę więc, że wiek jak najbardzej odpowiedni.

Piszę, bo chciałam się pochwalić ze piaskownica JUŻ jest !!! (szok - wczoraj zamówiłam icon_smile.gif )
podeślę zdjęcia jak tylko ustawimy i wsypiemy piaaaasek icon_smile.gif
Marianna
mama_ani


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: śro, 22 kwi 09 - 00:48
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 26,805




post czw, 23 kwi 2009 - 13:39
Post #18

ja pamiętam moją Anulę jak szalała mając nieco ponad roczek w piaskownicy swojego kuzyna icon_smile.gif myślę więc, że wiek jak najbardzej odpowiedni.

Piszę, bo chciałam się pochwalić ze piaskownica JUŻ jest !!! (szok - wczoraj zamówiłam icon_smile.gif )
podeślę zdjęcia jak tylko ustawimy i wsypiemy piaaaasek icon_smile.gif
Marianna


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post czw, 05 paź 2017 - 13:09
Post #19

Jesli zależy CI na tym. aby piaskownica służyła dziecku wiele lat to proponowałabym zainwestować w piaskownicę drewnianą.Aktualnie modne są piaskownice plastikowe, ale ich trwałośc jest niewielka i może się okazać,że po roku będziesz zmuszona ustrojstwo wymienić.
Åšwietne sÄ… piaskownice tego typu:


Domek będzie chronił dziecko przed słońcem. Jak również piasek przed deszczem. Możesz kupić ją tutaj:
https://www.complex.gda.pl/_drewno/dzieci,p...e-drewniane,425
> PIASKOWNICA, jaka dla mojego malucha?? Heeelp!! :)
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 04:50
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama