Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

inhalacja + oklepywanie u niemowlÄ…t

> 
lisic
czw, 17 cze 2010 - 09:37
witam!
chciałabym się podzielić tym co wiem @ tematu:
otóż dostałam od mojego rodzinnego film instruktażowy jak to się robi u niemowląt i dzieci.
najpierw inhalacja nebulizatorem- ja wlewam dla moich malych (4 mies.) ok. 1ml soli fizjologicznej i inhaluje az caly srodek sie skonczy...w szpitalu dr mowila ze nie dluzej jak 10min, pielegniarki mowily ze mozna dluzej, ja robie dluzej. @ maseczek to mam takie malutkie, cale zakrywajace nosek i buźke gdzie para/opary sa wydalane przeciwlegla strona i opary nie leca prosto w oczy malca...zwroccie uwage mamy na to bo sa maseczki z otworami gdzie praktycznie wszystko leci do oczu, a np. przy inhalacji ventolinem trzeba chronic oczy, gdyz moze powodowac jaskre.
-po inhalacji, kładziemy dziecko na brzuszku na kolanach, trzymając lekko opuszczone główka do dołu...można trzymac na wałku uformowanym z poduszki, kolderki, tak by dziecko było lekko pochylone glowka w dol i wydzielina (śluz spływała z oskrzeli)
-nastepnie głaszczemy plecki dziecka na wys klatki piers. w kierunku główki, przy tym rączki muszą być podniesione do góry, można przytrzymać rączkę, gdyż zawsze zaczynamy od jednej strony oklepywać następnie drugą
- zaczynamy oklepywać plecki dziecka również na wys. klatki piersiowej, w kierunku do gówki...robimy to ręką w tzw "łódeczkę"- chodzi o to by oklepywać powietrzem, lub można kupić specjalny krązek silikonowy w aptece i nim oklepywać- mamy pewnosc ze nie wyrzadzimy krzywdy dziecku...ja nie mam takiego krążka ale robię to maseczką do inhalacji tylko zatykam otwór dłonią- świetnie się do tego nadaje- co do czasu oklepywania ja robie ok. 1 min jedna strone u dzieci starszych można dłużej
-w szpitalu mowili ze dobrze po oklepaniu polozyc dziecko 15-30 min. na walku lub trzymac na kolanach glowka lekko w dol, jak przy oklerpywaniu aby wydzielina splynela
-nastepnie zakrapian woda morska nosek i odciągam fridą z noska to co się zebrało
pozdrawiam i mam nadziejÄ™ ze komuÅ› siÄ™ to przyda icon_smile.gif
lisic


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9
Dołączył: wto, 15 cze 10 - 18:47
Nr użytkownika: 33,340




post czw, 17 cze 2010 - 09:37
Post #1

witam!
chciałabym się podzielić tym co wiem @ tematu:
otóż dostałam od mojego rodzinnego film instruktażowy jak to się robi u niemowląt i dzieci.
najpierw inhalacja nebulizatorem- ja wlewam dla moich malych (4 mies.) ok. 1ml soli fizjologicznej i inhaluje az caly srodek sie skonczy...w szpitalu dr mowila ze nie dluzej jak 10min, pielegniarki mowily ze mozna dluzej, ja robie dluzej. @ maseczek to mam takie malutkie, cale zakrywajace nosek i buźke gdzie para/opary sa wydalane przeciwlegla strona i opary nie leca prosto w oczy malca...zwroccie uwage mamy na to bo sa maseczki z otworami gdzie praktycznie wszystko leci do oczu, a np. przy inhalacji ventolinem trzeba chronic oczy, gdyz moze powodowac jaskre.
-po inhalacji, kładziemy dziecko na brzuszku na kolanach, trzymając lekko opuszczone główka do dołu...można trzymac na wałku uformowanym z poduszki, kolderki, tak by dziecko było lekko pochylone glowka w dol i wydzielina (śluz spływała z oskrzeli)
-nastepnie głaszczemy plecki dziecka na wys klatki piers. w kierunku główki, przy tym rączki muszą być podniesione do góry, można przytrzymać rączkę, gdyż zawsze zaczynamy od jednej strony oklepywać następnie drugą
- zaczynamy oklepywać plecki dziecka również na wys. klatki piersiowej, w kierunku do gówki...robimy to ręką w tzw "łódeczkę"- chodzi o to by oklepywać powietrzem, lub można kupić specjalny krązek silikonowy w aptece i nim oklepywać- mamy pewnosc ze nie wyrzadzimy krzywdy dziecku...ja nie mam takiego krążka ale robię to maseczką do inhalacji tylko zatykam otwór dłonią- świetnie się do tego nadaje- co do czasu oklepywania ja robie ok. 1 min jedna strone u dzieci starszych można dłużej
-w szpitalu mowili ze dobrze po oklepaniu polozyc dziecko 15-30 min. na walku lub trzymac na kolanach glowka lekko w dol, jak przy oklerpywaniu aby wydzielina splynela
-nastepnie zakrapian woda morska nosek i odciągam fridą z noska to co się zebrało
pozdrawiam i mam nadziejÄ™ ze komuÅ› siÄ™ to przyda icon_smile.gif

Posty w temacie
lisic   inhalacja + oklepywanie u niemowlÄ…t   czw, 17 cze 2010 - 09:37
ana   a jak wypadÅ‚o w praktyce?   czw, 17 cze 2010 - 10:30
lisic   lepiej niż samo zakrapianie woda morska i odsysan...   czw, 17 cze 2010 - 11:22
szczurki2   Oklepywanie niemowlÄ…t po wykonaniu inhalacji jest...   czw, 17 cze 2010 - 11:36
lisic   Oklepywanie niemowlÄ…t po wykonaniu inhalacji jest...   czw, 17 cze 2010 - 11:58
szczurki2   Tylko raczej z oskrzeli nie ma możliwoÅ›ci spÅ‚yn...   czw, 17 cze 2010 - 16:25
martaiga   Na pewno takim serwisem godnym uwagi jeÅ›li chodzi...   czw, 13 gru 2018 - 12:47
wiktoriagajda11   Wybrać dobry inhalator to rzeczywiÅ›cie jest czas...   czw, 20 gru 2018 - 09:19
anakra8   Podpytajcie znajomych w tej materii. Z caÅ‚Ä… pewn...   Å›ro, 06 lut 2019 - 14:48
Irenajasek   Super udaÅ‚o nam siÄ™ trafić z inhalatorem Famili...   wto, 18 cze 2019 - 10:39
> inhalacja + oklepywanie u niemowlÄ…t
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 15:02
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama