Maluchy.pl logo    

> sprawdź koniecznie

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic

Bóle nerkowe- kolki

-
    madzia_12345
    post Thu, 03 Feb 2005 - 18:18
    Post #1

Grupa: Użytkownicy
    Nr użytkownika: 2,623

Witam
    Jestem w 29 tygodniu ciąży i mam od soboty jakieś dziwne napady bóli nerki z prawej strony. Wyniki mam ok i zastanawiam się czy któraś z przyszłych mam też to ma lub miała??
    Jeśli tak to proszę o radę co z tym zrobić.
    Magda

--------------------
    Magda
    Go to the top of the page PM

Quote Post
    monikagcm
    post Fri, 04 Feb 2005 - 09:08
    Post #2

Nr użytkownika: 1,556

GG:

Dwa razy miałam kolkę nerkową w ciąży ból okropny porównywalny z porodowym leżałam w szpitalu na kroplówkach rozkurczowych Nefrolog mówił że przyczyną może być ciężarna macica uciskająca na moczowody objawem moich problemów były zmiany w moczu obecność krwi i erytrocytów a ból promieniował do pachwiny obie kolki nie miały żadnego wpływu na dzidzię urodziłam zdrowego ładnego synka Powtórz badania moczu i zrób usg nerek i jak najszybciej skonsultuj się z swoim ginem Życzę dużo zdrówka icon_wink.gif icon_wink.gif

--------------------

Quote Post
    Gaja
    post Tue, 15 Feb 2005 - 18:28
    Post #3

Nr użytkownika: 1,946

Dwa razy w czasie ciąży trafiłam do szpitala z kolką nerkową. U mnie powiększająca się macica uciskała na nerkę. Miałam ją powiekszoną. W szpitalu dostawałam dożylnie papaverynę (rozkurczowo) i pyralgin (przeciwbólowo). Po wyjściu ze szpitala zalecenie picia do 2.5 l płynów dziennie oraz trzy razy dziennie no-spę. Lekarze mówili, że z czasem macica ułoży się i nerka przestanie być uciskana. I tak też się stało. Teraz nie biorę już no-spy, robiłam sobie usg nerek i wszystko wróciło do normy.
    Ale podobno w wielu przypadkach kolka nerkowa spowodowana jest piaskiem lub kamykami w nerkach.
    I rzeczywiście ból jest koszmarny icon_rolleyes.gif

--------------------
    Kasia i Michał (03.03.2005.)

Quote Post
    gosiak23
    post Wed, 23 Feb 2005 - 21:38
    Post #4

Nr użytkownika: 2,423

GG:

madziu-ja trafiłam do szpitala z potwornym bólem nie do wytrzymania pod sam koniec ciąży i wszyscy wokół(lekarze) wmawiali mi że zaczął się poród ale ja jakoś podświadomie czułam, że jeszcze nie...no i okazało się że to właśnie nerki. Dawno dawno temu miałam kamienie(malutkie ale zawsze) które same się "rozeszły" ale lekarz powiedział że w ciąży bardzo często zdarzają się nawroty problemów z nerkami z przeszłości.Nie wiem czy miałaś kiedyś problemy z nerkami, ale pocieszający jest fakt że po porodzie jak na razie bóle się nie powtórzyły ani razu wink.gif

--------------------
    user posted imageuser posted image

Quote Post
    > Bóle nerkowe- kolki

Start new topic Reply to this topic
    1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
    0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Mon, 08 Feb 2016 - 21:58
    lista postów tego wątku
    © 2002 - 2016  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe