Maluchy.pl logo    

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Jak pielęgnować miejsca intymne u małej dziewczynki?

-
lloollaa
post Mon, 19 Sep 2005 - 21:12
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 3,160

GG:

Cześć dziewczyny! jak pielęgnujecie miejsca intymne u swoich córeczek. Miałyśmy infekcję dróg moczowych. Więc teraz strasznie staram się zwracać uwagę na czystość . Myję dokładnie mydełkiem . Ale czy jest cos jeszcze czym mozna zapobiegać infekcji i utrzymywać te miejsca w pełnej czystości. może spotkałyście sie z jakimis preparatami lub ziołami którymi należy przemywać cipkę? Dodam że Gabi ma cztery miesiące.

Pozdrowionka
Go to the top of the page PM

Quote Post
althea
post Mon, 19 Sep 2005 - 21:57
Post #2

Nr użytkownika: 3,586

llollaa ja słyszałam, że u dziewczynek mydełkiem nie bardzo, bo zaburza się naturalne kwaśne środowisko pochwy, które między innymi chroni przed infekcjmi bakteryjnymi. Ktoś gdzieś kiedyś wspominal o przemywaniu oliwką, ale też podobno niewskazane. Ja robię tak: mydlę córeczkę na ręczniku przed włożeniem do wanny, miejsca intymne zostawiam w spokoju i dopiero po wyjęciu małej z wody przemywam jej dokładnie wargi sromowe wacikiem moczonym w naparze z rumianku. Tak samo po każdej zbyt obfitej kupci, która czasem znajdzie się nie tam, gdzie trzeba icon_wink.gif Czasem, jeżeli nazbiera się troszkę puderku, który trudno jest usunąć rumiankiem, przecieram delikatnie oliwką, ale bardzo rzadko.Podstawa uniknięcia zapalenia dróg moczowych to pilnowanie, żeby dziewczynka nie leżała z kupką w pieluszce i wycieranie jej zawsze od przodu do tyłu, w kierunku odbytu. Pochwa dziewczynki broni się sama, tak mi się wydaje icon_smile.gif Pozdrawiam serdecznie

Quote Post
lloollaa
post Mon, 19 Sep 2005 - 22:15
Post #3

GG:

Dzieki serdecznie . Słyszałam też coś o korze dębowej że jest dobra do przemywania ale narazie zastosuję się do twych podpowiedzi.

Quote Post
Agusek
post Tue, 20 Sep 2005 - 07:40
Post #4

Nr użytkownika: 493

GG:

no na pewno nie mydło.

--------------------
Alutek (2001) i Emilutek (2005)

Quote Post
mamuśka.chłidzw
post Tue, 20 Sep 2005 - 08:19
Post #5

Nr użytkownika: 2,027

GG:

hmm ja musiałam sie "przestawić" z syna na córkę. Przestrzegam jak althea[b] zasady, aby przemywać w kierunku od przodu do tyłu. [/b]

--------------------
Arturek (7.07.2002), Idusia (14.06.2004) oraz
Aleksander (2.11.2006)

Quote Post
olka23a
post Fri, 30 Sep 2005 - 12:09
Post #6

Nr użytkownika: 2,594

a mi w szkole rodzenia powiedziano zeby w ogóle nie myć cipuszki icon_eek.gif a czasem jest bardzo brudna icon_sad.gif

--------------------
Olka i Oliwka
user posted image
album Oliwki

Quote Post
PATIszon
post Fri, 30 Sep 2005 - 13:04
Post #7

Nr użytkownika: 2,071

Jesuuu jak to nie myc? icon_eek.gif

Ja mam troche starsze dziecie (jak to brzmi!!!) ale jak byla mlodsza to mylam woda z mydlem, a na koniec wacikiem namoczonym w cieplej wodzie domywalam z tych "zakamarkow".
Teraz mloda sama sie moczy pol godziny w wannience z plynem Johnsona , a jak juz jest na reczniku do tak jak kiedys watka z woda domywam (jesli jest taka potrzeba).

Quote Post
alatanta
post Fri, 30 Sep 2005 - 13:08
Post #8

Gość

........

Ten post edytował czarownica123 Thu, 24 Jan 2013 - 21:55

Quote Post
olka23a
post Fri, 30 Sep 2005 - 16:48
Post #9

alatanta - ja się też do tego stosuje. Raz się złamałam o mała miała kupę miedzy wargami. I też nie mogę patrzeć ile tam brudu, ale mi powiedziano, ze większą krzywdę jej wyrządzę jak bedę jej rozchylać wargi i myć icon_confused.gif

--------------------
Olka i Oliwka
user posted image
album Oliwki

Quote Post
alatanta
post Sat, 01 Oct 2005 - 13:45
Post #10

Gość

......

Ten post edytował czarownica123 Thu, 24 Jan 2013 - 21:53

Quote Post
olka23a
post Sat, 01 Oct 2005 - 14:01
Post #11

od wczoraj zaczęłam czyscić małej wargi. Ale i tak nie wymywam wszystkiego, bo tego brudu nagromadziło sie tam sporo a nie chce jej zrobic krzywdy zbytnią ingerencją. Mam nadzieję, ze w ciagu kilku dni pozbedziemy sie tego syfu. Na razie myję wacikami moczonymi w wodzie. Moze warto myć czymś innym?

--------------------
Olka i Oliwka
user posted image
album Oliwki

Quote Post
lloollaa
post Mon, 03 Oct 2005 - 21:11
Post #12

GG:

Lekarz mi doradził że można przemywać rumiankiem lub naparem z kory dębowej. jak narazie co kilka dni przemywam rumiankiem.

Quote Post
ulla
post Mon, 03 Oct 2005 - 21:32
Post #13

Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 1,106

GG:

CYTAT(olka23a)
a mi w szkole rodzenia powiedziano zeby w ogóle nie myć cipuszki icon_eek.gif a czasem jest bardzo brudna icon_sad.gif

Chyba źle się wyrazili...nie należy myć płynem, mydłem itp. Przemywać wodą jak najbardziej (dodatki ziołowe nie są absolutnie konieczne, ale przydać się mogą).

--------------------
Ula
mama Weroniki

Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru

Quote Post
olka23a
post Tue, 04 Oct 2005 - 16:42
Post #14

hmmm - i znów nie wiem co myśleć. Wczoraj u córci była lekarka i powiedziała, ze umyć tylko jak sie kupka dostanie a tak zostawiać icon_confused.gif

--------------------
Olka i Oliwka
user posted image
album Oliwki

Quote Post
śmieszek
post Tue, 04 Oct 2005 - 16:49
Post #15

Nr użytkownika: 2,331

Dziwini są ci lekarze. Mój jak przyszedł to pierwsze co to kazał myć, żeby nie było zakażeń itp. Zatem od małego myję córę mydełkiem dla dziecie w wanience i wszystko jest ok. A jak zrobi większą kupkę i co nie co pójdzie nie tam gdzie trzeba to chusteczkami do pupy wszystko ładnie wymywam.
Jedyna zasada jaką znam i to od małego to od przodu do tyłu i tego się trzymam icon_wink.gif

Quote Post
OlivkaMamaNorber...
post Tue, 04 Oct 2005 - 23:18
Post #16

Nr użytkownika: 401

GG:

Widzę, że pielęgnacja miejsca intymnego u dziewczynki jest znacznie trudniejsza niż u chłopca icon_confused.gif
Ja teraz najprawdopodobniej będę miała córeczkę, więc dzięki Wam trochę się dokształcę wink.gif

--------------------
Lidka, mama Norberta Dawida (15.09.2002)
i Wiktorii El?biety (8.12.2005)
user posted image
user posted image

Quote Post
ulla
post Wed, 05 Oct 2005 - 00:07
Post #17

Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 1,106

GG:

CYTAT(OlivkaMamaNorbercika)
Widzę, że pielęgnacja miejsca intymnego u dziewczynki jest znacznie trudniejsza niż u chłopca icon_confused.gif  
Ja teraz najprawdopodobniej będę miała córeczkę, więc dzięki Wam trochę się dokształcę wink.gif

Eee....chyba jednak nie. Tak naprawdę nie należy za bardzo słuchać tego co mówią różni, szczególnie, że zdania mają odmienne, tylko postępować zgodnie z rozsądkiem. Mycie dziewczynki, technicznie nie rózni się od mycia/podmywania siebie (myślę o kobietach), rzecz tylko w innych środkach pielęgnacyjnych (dziecku zazwyczaj sama woda wystarczy)

O pięlęgnowaniu chłopców nie mam bladego pojęcia i jak czytam o tych wszystkich potencjalnie możliwych problemach, typu stulejki, przyklejenie napletka, zapalenia itp., to mam obawy przed posiadaniem syna. A jak dodać sprzeczne opinie na temat odciagać napletek/nie odciagać, delikatnie/stanowczo/na siłę, myć dokładnie, czy normalnie i liczyc na naturę...to czuję się zdezorientowana (jednak w problemach kobiecych orientuję się lepiej)

--------------------
Ula
mama Weroniki

Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru

Quote Post
mamuśka.chłidzw
post Wed, 05 Oct 2005 - 07:50
Post #18

Nr użytkownika: 2,027

GG:

CYTAT(ulla)
CYTAT(OlivkaMamaNorbercika)

Eee....chyba jednak nie. Tak naprawdę nie należy za bardzo słuchać tego co mówią różni, szczególnie, że zdania mają odmienne, tylko postępować zgodnie z rozsądkiem. Mycie dziewczynki, technicznie nie rózni się od mycia/podmywania siebie (myślę o kobietach), rzecz tylko w innych środkach pielęgnacyjnych (dziecku zazwyczaj sama woda wystarczy)

O pięlęgnowaniu chłopców nie mam bladego pojęcia i jak czytam o tych wszystkich potencjalnie możliwych problemach, typu stulejki, przyklejenie napletka, zapalenia itp., to mam obawy przed posiadaniem syna. A jak dodać sprzeczne opinie na temat odciagać napletek/nie odciagać, delikatnie/stanowczo/na siłę, myć dokładnie, czy normalnie i liczyc na naturę...to czuję się zdezorientowana (jednak w problemach kobiecych orientuję się lepiej)

icon_lol.gif
W takim razie jestem wybrana icon_cool.gif
Mam syna i córkę.
Również mam czasem wątpliwości, ale cóż higiena rzecz ważna wink.gif

--------------------
Arturek (7.07.2002), Idusia (14.06.2004) oraz
Aleksander (2.11.2006)

Quote Post
marsjanka
post Wed, 05 Oct 2005 - 18:29
Post #19

Nr użytkownika: 2,088

stosuję u mojej córki od pół roku żel do higieny intymnej dla dziewcząt GYNTIMA. Kupilam go w aptece ale bywa też w drogeriach. A tu z ulotki o nim:
CYTAT
Składniki:  
Aqua, Sodium Laureth-2, Sulphate (30 %), Lauramidopropyl Betain (30 %), Cocamide DEA, Acidum lacticum, Slavia officinalis, Parfume Aroma Rumianek, Alantoin, Bisabolol, Acnibio MXR  

Charakterystyka:  
Fakt, że już małe dziewczynki mogłyby mieć problemy na zewnętrznych organach płciowych, które są normalne dla kobiety dorosłej, jest dla większości rodziców dużym zaskoczeniem. Ale problemy te mogą się u dziewczynek pojawiać już od samego urodzenia, a nie dopiero w okresie dojrzewania i w początkach miesiączkowania. W dzieciństwie immunologiczne właściwości pochwy nie są jeszcze tak rozwinięte jak w okresie dojrzałości płciowej.  
Choroby te wynikają z budowy i działania organów płciowych. Wyprowadzenie moczowodu, zewnętrzne organy płciowe i otwór odbytu znajdują się bardzo blisko siebie. Ponadto u małych dziewczynek brak jest owłosienia na zewnętrznych organach płciowych i odpowiednio rozwiniętych warg sromowych, które by chroniły wejście do pochwy. W związku z tym dziecko bardzo łatwo może zetknąć się z infekcją w czasie siedzenia na podłodze, trawie, w czasie gry na pisaku lub po niewłaściwym oczyszczeniu po stolcu i z tego powodu choroby warg sromowych pochwy są najczęściej spotykanymi problemami ginekologicznymi u dziewczynek w wieku 3 do 9 lat. Te infekcje okolic organów płciowych są bardzo nieprzyjemne. Mogą się objawić jako zaczerwienienie, pieczenie, opuchnięcie miejsc intymnych, upławy lub swędzenie oraz mogą powodować problemy w trakcie oddawania moczu. Źródłem tych chorób są różne bakterie, grzyby, wirusy, pasożyty, obce ciała, podrażnienia chemiczne, jak i zła lub niewłaściwa higiena intymna. Zadziwiającym jest to, że opieka nad niemowlętami jest w tym kierunku wręcz wzorowa. Dla większości matek jest sprawą oczywistą, że pielęgnują każdy kawałek dziecięcej skóry. Istotne jest jednak kontynuowanie tej pielęgnacji i regularnej higieny również w późniejszym wieku, z nadejściem cyklu miesiączkowego i w okresie dojrzewania. Regularna i staranna higiena intymna oraz odpowiednia kombinacja substancji aktywnych, zawartych w Dziecięcym żelu do higieny intymnej, mogą pomyślnie pomóc zapobiegać wielu z tych problemów. Kwas mlekowy (kwas owocowy) reguluje pH oraz powoduje wykorzystanie właściwości czynnika nawilżającego. Bisabolol, wspólnie z alantoiną, bierze udział w regeneracji komórek skórnych. Wyciąg z szałwi, dzięki swoim właściwościom delikatnego, naturalnego antyspektyka stanowi ochronę i pełni funkcję regulatora drobnoustrojowego ożywienia skóry.  
Chcielibyśmy, aby nasz preparat stał się częścią codziennej dziecięcej higieny intymnej a równocześnie był bodźcem do uzyskania przez dziecko nawyku do regularnej pielęgnacji intymnej na przyszłość.  

Na co trzeba zwracać uwagę przy intymnej higienie młodych dziewcząt?  
- intymne części powinny być czyste, suche i „przewiewne“,  
- po skorzystaniu z toalety dziewczęta powinny ujście cewki moczowej i okolice delikatnie osuszyć,  
- co najmniej 1x dziennie umyć intymne miejsca ciepłą wodą i delikatnym, niedrażniącym mydłem/żelem, przeznaczonym do higieny intymnej, w żadnym przypadku nie środkiem z substancją zapachową, który by naruszył naturalną kwasowość i natłuszczenie skóry,  
- intymne części powinny zostać za każdym razem starannie osuszone, jeśli do higieny intymnej stosowana jest myjka, to powinna zostać użyta tylko 1x. Do osuszania używać osobnego ręcznika i zawsze wieszać go tak, aby mógł szybko wyschnąć,  
- należy zwracać uwagę na to, aby dziewczęta po stolcu wycierały się papierem toaletowym od przodu do tyłu. Przy niedokładnym wycieraniu mogłoby łatwo dojść do przeniknięcia bakterii do cewki moczowej lub pochwy. Równocześnie należy zwracać uwagę na to, aby nie został użyty 2x ten sam kawałek papieru toaletowego,  
- małe dzieci chętnie się bawią w piasku lub na trawie, dlatego powinny nosić takie ubrania, aby nie mogły się przez nie przedostać żadne zarodki chorobotwórcze, ewentualnie w wieku późniejszym powinny zacząć używać cienkie dzienne podpaski intymne,  
- należy zachowywać ostrożność na boiskach sportowych, basenach, pod prysznicami, w przebieralniach, gdzie jest większe występowania pleśni, grzybów i infekcji. Po wizycie na basenie dziecko należy dokładnie umyć pod prysznicem (bez kąpielówek!). Nigdy nie pozwólcie mu siadać na ławeczce koło basenu lub w saunie bez podłożenia pod siebie własnego ręcznika!  
- w czasie miesiączki, szczególnie w czasie używania podpasek higienicznych, konieczne jest częstsze mycie i regularna wymiana podpasek.  

Zastosowanie:  
Żel nanosić na nawilżoną skórę w miejscach intymnych, delikatnie spienić i rozcierać, potem spłukać wodą.  

Przechowywanie:  
Przechowywać w temperaturze 10-25 °C.  

Najlepiej zużyć przed końcem:  
data podana na pudełku.  

Producent:  
Herb-pharma AG, Rorschacherstrasse 90, 9450 Lüchingen, Switzerland  

Dystrybutor PL:  
Herb-Pharma sp. z o. o., ul. Wiejska 1, 43-430 Skoczów, Polska  

http://www.herb-pharma.com/pl/index.php?pr..._gyndetskyintim

Quote Post
katiek
post Fri, 07 Oct 2005 - 18:40
Post #20

Nr użytkownika: 281

Ja Kingę myję lactacydem od jakiś 3 miesięcy. Chciałam kupić jej tę gyntimę ale w aptece pani spojrzała na mnie jak na kosmitkę i powiedziała że o czymś takim nie słyszała.
Mukola mogłabyś mi napisać ile ta gyntima kosztuje i kto jest producentem??

--------------------

Quote Post
> Jak pielęgnować miejsca intymne u małej dziewczynki?

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wed, 30 Jul 2014 - 21:08
lista postów tego wątku
© 2002 - 2014  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe