Maluchy.pl logo    

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

No-spa w ciąży

-
Sun
post Wed, 21 Jun 2006 - 19:54
Post #1

Gość

Właśnie - brałyście, bierzecie? Opinie są różne, lekarze (nie wszyscy) zapisują, producent pisze, że bierze się nawet przy zagrażającym poronieniu (czyli we wczesnej ciąży). W ostatniej ciąży miałam zapisaną, teraz coś truł, że nie bo może rozwarcie zrobić. Sama już nie wiem. Co prawda zmieniłam lekarza, więc spytam na wizycie, ale najpierw tu spytam.

Dzisiaj brzuch mi się spina jak dziki i jedną już pożarłam. Ale drugiej się boję, ile można w końcu icon_cry.gif
Go to the top of the page PM

Quote Post
alatanta
post Wed, 21 Jun 2006 - 20:24
Post #2

Gość

.....

Ten post edytował czarownica123 Sat, 26 Jan 2013 - 21:31

Quote Post
Saskia
post Wed, 21 Jun 2006 - 20:27
Post #3

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 1,167

brałam nospę w obu ciążach przy napinaniu sie brzucha ale guzik dawała i szybko przechodziłam na fenoterol, dzięki któremu niemal donosiłam syna i donosiłam córkę

--------------------
Michał (2001), Agatka (2004), Tosia (2007)

Quote Post
Meganka.
post Wed, 21 Jun 2006 - 21:25
Post #4

Nr użytkownika: 3,226

Ja też wszystkie ciąże z nospa przechodziłam. Teraz w zasadzie od 5 tygodnia łykam.
Wolę nospe od fenka icon_rolleyes.gif

--------------------
Syn 2001 / Córka 2006 / Syn 2008

Quote Post
sensymilia
post Wed, 21 Jun 2006 - 21:49
Post #5

Nr użytkownika: 6,165

GG:

dok mi przepisał no-spę po infekcji kataralnej (od wysiłku przy "smarkaniu" rozluźniła mi się szyjka macicy)
miałam ją brać 3x1...ale jakoś obyło się bez niej...

--------------------

Quote Post
basiau
post Wed, 21 Jun 2006 - 22:48
Post #6

Nr użytkownika: 296

Mnie lekarka powiedziała, że spokojnie mozna brać do 6 tabletek na dobę. Ostatnio niestety dobijam do tej górnej granicy icon_confused.gif , zobaczę, co powie mi lekarka na wizycie

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.

Quote Post
KM
post Wed, 21 Jun 2006 - 22:51
Post #7

Nr użytkownika: 1,277

Miałam zalecone 2 tabletki dziennie + tabletka w przypadku wystąpienia skurczów.

Quote Post
mamboo
post Wed, 21 Jun 2006 - 22:51
Post #8

Nr użytkownika: 373

GG:

Od połowy ciąży biorę no-spę forte 2 razy dziennie, a od początku czerwca 3 razy. Zgodnie z zaleceniem lekarza.

--------------------
user posted image
user posted image
user posted image

Quote Post
Yulita
post Thu, 22 Jun 2006 - 09:21
Post #9

Nr użytkownika: 5,533

Mi też lekarz zalecil no-spę przy twardym brzuszku ale na jakimś forum przeczytałam o tak zwanych nospowych dzieciach urodzonych z zabużeniem napięcia mięśniowego i trochę mam stracha bo moja starsza pociecha miała wzmożone napięcie.
Co wy na to?

Quote Post
mama_do_kwadratu
post Thu, 22 Jun 2006 - 09:29
Post #10

Nr użytkownika: 826

Brałam no-spę, potem fenoterol. Musiałam.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers

Quote Post
Karolka18
post Thu, 22 Jun 2006 - 10:02
Post #11

Nr użytkownika: 3,589

GG:

mi lekarz powiedział,ze na wszelkie bóle moge brac nospe i apap.Nie brałam ich bo dobrze sie czułam.zaczełam brac dopiero w 9 miesiacu tydzien przed porodem bo strasznie bolał mnie brzuch icon_wink.gif a i to wziełam jedną nospe a ze nie pomogla to juz drugiej nie rałam bo po co mam truc dziecko skoro nic nie pomaga?

A połozna powiedziala ze bierze sie 2 nospy na raz.

--------------------
(Maciek 21 marzec 2006r.)

Quote Post
myszowata
post Thu, 22 Jun 2006 - 10:29
Post #12

Nr użytkownika: 3,637

GG:

Właśnie na początku ciąży brałam no-spę przy grożącym poronieniu (chyba 3 razy dziennie przez jakiś miesiąc jak dobrze pamiętam) potem lekarka kazała brać jak czekał mnie dłuższy spacer czy jakiś wysiłek. Wzięłam kilka razy i odstawiłam. Potem sporadycznie brałam (dosłownie kilka razy) jak mi się macica stawiała. Za dużo wolałam nie brać bo w tej ulotce wcale nie jest napisane że to takie nieszkodliwe icon_confused.gif
Choć przy ilości leków jaką brałam w czasie ciąży ta no-spa to mały pikuś icon_sad.gif

--------------------
Monika i Ida (10.03.2006)

oraz Kajetan (15.11.2007)

Borkowszczyzna

Quote Post
mamami
post Thu, 22 Jun 2006 - 10:39
Post #13

Nr użytkownika: 912

CYTAT(amela)
Mi też lekarz zalecil no-spę przy twardym brzuszku ale na jakimś forum przeczytałam o tak zwanych nospowych dzieciach urodzonych z zabużeniem napięcia mięśniowego i trochę mam stracha bo moja starsza pociecha miała wzmożone napięcie.
Co  wy na to?

Dzici nospowe to raczej w drugą stronę, rodzą sie nie ze wzmożonym napięciem mięsniowym tylko może sie zdarzyć że sa takie mięciutkie, lecące przez ręce.
Tez spotkałam sie z takim określeniem. Ponoć położna przy odbieraniu porodu bardzo częśto po stanie noworodka widzi czy matka brała w czasie ciązy leki rozkurczowe.

Quote Post
karola5
post Thu, 22 Jun 2006 - 11:15
Post #14

Nr użytkownika: 5,191

Ja biorę no-spę od ok.22 tyg 3xdziennie wg wskazań lekarza. Pytałam chyba z 10 razy, czy napewno nie szkodzi dziecku, twierdzi, że nie. Mówi, też, że na ulotce jest napisane, żeby w ciąży stosować tylko w razie konieczności, a piszą tak zawsze, bo nikt nie przeprowadza badań na kobietach w ciąży. Nie kończyłam medycyny, więc stosuję się do zaleceń swojego lekarza, a to, że różne rzeczy ludzie mówią to normalka. (bo jakby tak brać wszystko do siebie, to w ciąży nic nie można, nawet truskawki szkodzą)

--------------------

Quote Post
Aszak
post Thu, 22 Jun 2006 - 12:02
Post #15

Nr użytkownika: 4,882

CYTAT(mamami)
CYTAT(amela)
Co  wy na to?

Dzici nospowe to raczej w drugą stronę, rodzą sie nie ze wzmożonym napięciem mięsniowym tylko może sie zdarzyć że sa takie mięciutkie, lecące przez ręce.
Tez spotkałam sie z takim określeniem. Ponoć położna przy odbieraniu porodu bardzo częśto po stanie noworodka widzi czy matka brała w czasie ciązy leki rozkurczowe.

Ja też o tym słyszałam. Brałam może 2 razy do tej pory. Nic mi niestety nie pomaga i jej nie biorę. Mimo, że lekarz zalecił 3xdziennie, bo mi się brzuch spina bardzo. Na razie szyjka jest ok, więc nie biorę. Tyle moich znajomych ma dzieci z zaburzonym napięciem mięśniowym, że będę się przed nospą bronić.

--------------------

It is not how much we do, but how much love we put in the doing. It is not how much we give, but how much love we put in the giving.
Yesterday is gone. Tomorrow has not yet come. We have only today. Let us begin.

Quote Post
Sun
post Wed, 28 Jun 2006 - 18:30
Post #16

Gość

Dzięki, kobietki, jak zawsze - niezawodne jesteście! icon_smile.gif

Quote Post
aniay
post Sun, 02 Jul 2006 - 11:20
Post #17

Nr użytkownika: 6,483

GG:

Kiedy w zeszlej ciazy lezalam w szpitalu (Centrum Zdrowia Matki Polki w Lodzi) wsrod mam, pielegniarek i poloznych panowalo przekonanie ze no-spa napewno nie zaszkodzi a moze pomoc wiec jak tylko cos bylo nie tak to dziewczyny lykaluy wlasnie no-spe

Quote Post
meggie
post Mon, 03 Jul 2006 - 11:52
Post #18

Grupa: Zbanowani
Nr użytkownika: 5,819

a u mnie tez podawano no-spe ze niby mam skórcze, których nie czułam i po 4 dniach lezenia plackiem w szpitalu po przyjsciu do domu zaczelam plamic. czy to aby nie od duzej ilosci no-spy? dodam ze z dzieckiem jest wszystko ok, a na usg nie wyszlo rozwarcie szyjki, no-spe podawano mi 3 razy dziennie. teraz leze w domu i modle sie zeby nie wrocic do szpitala, wrocić moge ale na termin porodu.

pozdrawiam

Quote Post
A_KA
post Mon, 03 Jul 2006 - 12:59
Post #19

Nr użytkownika: 166

Ja gdzieś od 4 miesiąca ciąży miałam skurcze. Brałam No-spę. Nie pamiętam już dawki. W końcu minęło ładnych parę lat od tamtej pory, więc mam prawo zapomnieć chyba wink.gif .
Karola miała problemy z napięciem nerwowym - wzmożone. Nie wiem czy przez No-spę. Tego się chyba nie da stwierdzić tak na 100%. Ale nie odważyłam się jej nie brać. Bałam się, że to może jeszcze do czegoś gorszego doprowadzić... Wogóle bałam się, chuchałam, dmuchałam i słuchałam się mojej lekarki prowadzącej... Ufałam jej.

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...

Quote Post
slonce
post Mon, 03 Jul 2006 - 14:56
Post #20

Nr użytkownika: 4,138

Ja biorę od 6 miesiąca ciązy i wolę brac niż przedwczesnie urodzić

--------------------
user posted image

Quote Post
> No-spa w ciąży

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thu, 27 Nov 2014 - 06:19
lista postów tego wątku
© 2002 - 2014  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe