Maluchy.pl logo    

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic

Kosztorys utrzymania dziecka do sprawy o alimenty...

-
, pilne bo na poniedziałek:)
Mama Mateo
post Sat, 27 Sep 2008 - 16:20
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 19,689

GG:

Kochane Mamy!!!
Mam ogromną prośbę.... muszę złożyć pozew o alimenty i bardzo potrzebny mi jest jakiś kosztorys utrzymania dziecka.
Próbuję zrobić sama ale ciężko mi idzie:( dlatego byłabym wdzięczna za każdą informację...
A dlatego na poniedziałek bo chcę w poniedziałek złożyć....
Go to the top of the page PM

Quote Post
an Angel
post Sat, 27 Sep 2008 - 17:58
Post #2

Nr użytkownika: 20,469

GG:

hej Mamo Mateo
do pozwu o alimenty nie potrzebujesz kosztorysu wystarczy podac kwote o jaka walczysz dla swej pociechy natomiast kosztorys jest niezbeny na sama rozprawe. ja trafilam na owa z notatnikiem w ktorym nie szczedzilam zadnych kosztow tj
oplata za przedszkole i dodatkowe w nim zajecia a takze łapcie, rajstopy i bluzeczki, sniadania przed przedszkolem i wyzywienie dziecka po jego powrocie do domu, przydaly sie rowniez kwitki oplat za miesszkanie, telefon prad, leki i ciuchy dla malej, wyliczylam miesieczny koszt wyzywienia swoj i dziecka odjelam od pensji i wykazalam ile za malo pieniedzy mam na zaspokojenie reszty jej potrzeb://// w rezultacie wyszlo ze na potrzeby dziecka i swoje przeznaczam ok1700 zl w sadzie podkreslilam ze ojciec nie bierze czynnego udzilau w wychowaniu dziecka i zadowolilo by mnie gdyby pokryl jedynie!!! 1/3 tych kosztow czyli 550zl:) w rezultacie uzyskalam wyrok o 100 zl nizszy niestety ale lepiej we wniosku napisac wiecej bo jest szansa wywalczenia wiekszej kaski dla malenstwa
powodzenia

Quote Post
Sabina
post Sat, 27 Sep 2008 - 18:05
Post #3

Gość

Moja koleżanka wpisała w kosztorys wszystko co się dało.
Leki, które dziecię bierze przewlekle i gdy ew. się przeziębi - załóżmy 70 zł
Pieluchy miesięcznie 100zł
Soki 30 soków razy 3zł np.
kaszki
zupki
desery
rajstopy
spodnie (wszak rośnie)
bluzki
majtki
kurtkę sezonowo
wakacje/ferie itd.

czapkę, rękawiczki, szalik
opłaty na dentystę

wszystko co dziecku potrzebne do życia icon_smile.gif

w jakim wieku dziecko? icon_wink.gif
jak szkolne to zeszyty, kredki, plastelina (ceny szukaj w necie), klasowe, bilety tramwajowe, wycieczki, basen, angielski etc
zajęcia poza lekcyjne icon_smile.gif

Powodzenia!

Quote Post
Ika
post Sat, 27 Sep 2008 - 22:07
Post #4

Nr użytkownika: 127

Mam taki kosztorys, bardzo szczegółowy, z podziałem na koszty miesięczne i sezonowe, z tego się wylicza kwotę kosztów w skali miesiąca. Musiałabym jednak tego poszukać w czeluściach dysków, których mam 5... icon_rolleyes.gif Ale do pozwu nie jest to potrzebne - dopiero na rozprawę.

--------------------

Quote Post
Mama Mateo
post Sun, 28 Sep 2008 - 18:28
Post #5

Nr użytkownika: 19,689

GG:

Mam pewien kosztorys, już zrobiony, z czego wynika że ojciec dziecka powinien płacić 420zł alimentów.

A mi pani adwokat powiedziała że do pozwu potrzebny taki kosztorys....

A co w sytuacji kiedy ojciec dziecka będzie "bronił" sie tym że wynajmuje mieszkanie i nie stać go na takie alimenty? Dodam,że w sprawie rozwodowej zabezpieczenie wynosiło 250zł (miał nizsze zarobki niż teraz) i to nieszczęsne mieszkanie na które żadnej umowy najmu nie pokazał..... A rozwodu nie dostałam więc walczę teraz o alimenty. No i co jeśli wogóle nie będzie umiał udowodnić że wynajmuje mieszkanie??

No i czy skoro wyszło mi że powinien płacić 420zł to mogę w pozwie napisać wys alimentów 500zł argumentując tym, że nie pracuje i materialnego wkładu w alimentacje nie może być z mojej strony tylko w postaci wychowania itp???
Będę wdzięczna za każde wskazówki:)

Quote Post
an Angel
post Mon, 29 Sep 2008 - 21:01
Post #6

Nr użytkownika: 20,469

GG:

MamoMateo
powiem krotko wykonaj jak najdokladniejszy i szczegolowy kosztorys i walcz o alimenty jakie sie ewidentnie naleza dla dziecka a tatus ma obowiazek na nie lozyc poza tym z wiekiem potrzeby dziecka rosna wiadomo i po co za szybko skladac kolejny wniosek do sadu o ich podwyzszenie to jedno a drugie jesli nawet nie bedzie w stanie lozyc potrzebnych dla Ciebie i dziecka pieniedzy bedzie za niego lozyl fundusz i jesli sie zmiescisz w kwocie do 500 zl otrzymasz pelna kwote miesiecznie a tatusia to juz panstwo bedzie scigalo z_choinka.gif i moze dogoni a moze nie ale to juz nie bedzie Twoj problem
powodzenia

Ten post edytował an Angel Mon, 29 Sep 2008 - 21:05

Quote Post
*eFcIa*
post Mon, 29 Sep 2008 - 21:37
Post #7

Nr użytkownika: 21,990

GG:

Droga MamoMateo

Mam gotowy kosztorys na dziecko... jeśli chciałabyś mogę Ci na PW wysłać lub na maila icon_smile.gif
Dwa tygodnie temu miałam rozprawe i pokazałam ten kosztorys.. on jest mniej więcej na 1000 zł dzielone na dwie osoby i wychodzi, że potrzeba 500 zł alimentów... Jeśli miałabyś ochotkę to mogę Ci przesłać..

Pozdrawiam gorąco i trzymam kciuki icon_smile.gif

--------------------

08.03.2011r. - start :)

Quote Post
> Kosztorys utrzymania dziecka do sprawy o alimenty..., pilne bo na poniedziałek:)

Start new topic Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tue, 30 Sep 2014 - 07:51
lista postów tego wątku
© 2002 - 2014  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe