Maluchy.pl logo    

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic

problemy po konizacji szyjki macicy lub innych zabiegach na szyjce

-
Cortinka230
post Sat, 04 Oct 2008 - 21:48
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 20,319

Witajcie dziewczęta!!

Jeszcze niedawno byłam tu na tym forum ,a le w całkiem innym temacie, a mianowicie "Poronienia".
13 czerwca straciłam swoje maleństwo w 11 tyg ciąży. To nie ten wątek, więc nie będe wam opisywać co wtedy czułam, ale możecie sobie wyobrazić...

Teraz przeszłam mnóstwo badań i przy ostatnbim pojawił się problem: cytologia i wymaz wyszły tragicznie 41.gif . Grupa III z dużą dysplazją i wirusem HPV!!!
Dzięki mojej wspaniałej lekarce od razu dostałam się do szpitala na zabieg wzięcia wycinków. Teraz długie czekanie na wynik.....
Lekarka powiedziała , że w najgorszym wypadku czeka mnie konizacja szyjki macicy. CZY KTóRAś Z WAS TO PRZEżYłA????? Lekarka twierdzi że po takim zabiegu można mieć dzieci. Konizacja napewno nie pomoże w zajściu w ciąże i w niektórych przypadkach może powodować trudności w donoszeniu ciąży. Nie powinno być problemów ale ja bardzo się boje i chciałabym znbać Wasze zdanie jak to jest.

Może któraś z Was urodziła dzidziusia po takim zabiegu?????????
POMóżCIE!!!

--------------------

Anio?ku pami?tamy o Tobie i kochamy bardzo mocno ( 13.06.2008 [*])
Go to the top of the page PM

Quote Post
Cortinka230
post Mon, 06 Oct 2008 - 21:43
Post #2

Nr użytkownika: 20,319

Czy naprawdę żadna z Was nie miała podobnego zabiegu????

--------------------

Anio?ku pami?tamy o Tobie i kochamy bardzo mocno ( 13.06.2008 [*])

Quote Post
Pysiula
post Wed, 05 Nov 2008 - 12:51
Post #3

Nr użytkownika: 22,691

hm....mialam konizacje dwa tygodnie temu i wlasnie dzisiaj ide do kontroli icon_smile.gif zabieg odbywał się w znieczuleniu ogolnym gdyz jest to jakies elektryczne wyplanie czy cięcie i trwal ok 3 min a z uspaniem i wybudzeniem 5 min. poddalam sie temu zabiegowi poniewaz mam juz trojke dzieci i chcialam sobie zalozyc wkladkę Mirena.Okazało się ze szyjak macicy jest popekana i ma zrosty i spirala moze wypasc a to ma pomoc zamknąć szyjkę macicy ale wiem ze mnostwo kobiet mialo robiony zabieg i nie przeszkadza to w rodzeniu dzieci icon_smile.gificon_smile.gif głowa do góry icon_smile.gif)

Quote Post
Edytkax
post Thu, 11 Dec 2008 - 21:49
Post #4

Nr użytkownika: 2,410

GG:

ja jako 19 latka miałam zabieg elektrokonizacji - wtedy nikt mi nic nie mówił o tym po prostu taką wybrano metodę usunięcia nadżerki i już. Po roku czasu miałam lat 20 znów nadżerka i wtedy lekarz (inny, prywatny) zaproponował zamrożenie nadżerki. Wtedy w szpitalu pamiętam, że pielęgniarka dziwiła się jak można było dziewczynie tak młodej i bezdzietnej zrobić elektrokonizację. Wypytałam jej wtedy o wszystko i powiedział, ze w ciąży mogę mieć kłopot z donoszeniem bo szyjka będzie się rozwierała albo przy porodzie bo nie będzie chciała pracować jak trzeba. Mam dwójkę dzieci ale każda ciąża zagrożona, zawsze miałam skurcze i szyjka mi się rozwierała, z córką miałam założony specjalnie pesar (nie wiem czy tak się pisze). Pierwszy poród siłami natury - szyjka rozwierała się ale ciągle pod kroplówką z oksytocyną a druga to cięcie. Nie wiem czy to z powodu zabiegu czy nie wiem, ze moja szyjka jednak nie trzyma się w ciąży jak powinna. Myślę, że poronienie nie ma tu nic wspólnego we wczesnej ciąży, później owszem bo jak jest rozwarcie to i ciążę ciężko utrzymać.

--------------------
Edyta - mama Wiktora i Weroniki
http://www.DlaWiktora.pl

Quote Post
haciasta
post Tue, 02 Mar 2010 - 13:50
Post #5

Nr użytkownika: 31,953

Witam
Ja również mam wirus HPV i malą dysplazje
Moja lekarz za poł roku jak nie będzie poprawy proponuje mi usunięcie kawalka szyjki macicy czy to powoduje ze nie będe miala juz dzieci? mam juz chlopca.
A co myślicie o szczepiące na HPV w naszym wypadku?
pozdrawiam Kasia

Quote Post
użytkownik usunięty
post Tue, 02 Mar 2010 - 23:28
Post #6

Gość

[post usunięty]

Quote Post
haciasta
post Thu, 04 Mar 2010 - 12:13
Post #7

Nr użytkownika: 31,953

masz racje ze lekarz powinna mi to wytlumaczyc
ale znając naszych lekarzy to tak mówią ze człowiek malo co rozumie

Quote Post
użytkownik usunięty
post Thu, 04 Mar 2010 - 12:22
Post #8

Gość

[post usunięty]

Quote Post
HETERA
post Mon, 07 Jun 2010 - 21:19
Post #9

Nr użytkownika: 33,240

witam...
jestem po konizacji szyjki plus mam miesniaka na macicy, ktorego udalo mi sie zmniejszyc poprzez kuracje hormonalna- nie polecam najgorszemu wrogowi.
moj lekarz jest zdania ze nie powinnam zwlekac z zajsciem w ciaze..biorac pod uwage moj wiek (33 wiosny aaaaaa) oraz fakt, ze miesniak za jakis czas moze zaczac rosnac i trzeba bedzie go usunac. daje mi 50/50 szans..bo kobiety po konizacji moga miec problemy z zajsciem w ciaze...i z jej utrzymaniem...ciaza moze byc ciaza wysokiego ryzyka...ale chce zaryzykowac dla siebie...
pozdrawiam

Quote Post
szel
post Wed, 02 Mar 2011 - 12:00
Post #10

Nr użytkownika: 36,005

CYTAT(Cortinka230 @ Sat, 04 Oct 2008 - 09:48) *
Witajcie dziewczęta!!

Jeszcze niedawno byłam tu na tym forum ,a le w całkiem innym temacie, a mianowicie "Poronienia".
13 czerwca straciłam swoje maleństwo w 11 tyg ciąży. To nie ten wątek, więc nie będe wam opisywać co wtedy czułam, ale możecie sobie wyobrazić...

Teraz przeszłam mnóstwo badań i przy ostatnbim pojawił się problem: cytologia i wymaz wyszły tragicznie 41.gif . Grupa III z dużą dysplazją i wirusem HPV!!!
Dzięki mojej wspaniałej lekarce od razu dostałam się do szpitala na zabieg wzięcia wycinków. Teraz długie czekanie na wynik.....
Lekarka powiedziała , że w najgorszym wypadku czeka mnie konizacja szyjki macicy. CZY KTóRAś Z WAS TO PRZEżYłA????? Lekarka twierdzi że po takim zabiegu można mieć dzieci. Konizacja napewno nie pomoże w zajściu w ciąże i w niektórych przypadkach może powodować trudności w donoszeniu ciąży. Nie powinno być problemów ale ja bardzo się boje i chciałabym znbać Wasze zdanie jak to jest.

Może któraś z Was urodziła dzidziusia po takim zabiegu?????????
POMóżCIE!!!

JA MIALAM NIEDAWNO KONIZACJE SZYJKI MACICY.Zabieg polega na wycieciu czesci szyjki wraz z marginesem zdrowej tkanki./Konizacja moze rowniez polegac na calkowitym usunieciu szyjki w zaleznosci od zmian na szyjce/Tez wykryto u mnie wirus HPV, przed zabiegiem mialam pobrane wycinki i wzielam dwie dawki szczepionki przeciw HPV .Mialam znieczulenie dokregowe, po zabiegu czulam sie dobrze, po 5-iu dniach wyszlam ze szpitala z tym ze umnie wystapilo powiklanie i po dwoch dniach wyladowalam z powrotem w szpitalu z powodu krwotoku. Krwawienie z szyjki jest bardzo niebezpiecznne bo mozna sie wykrwawic /szyjka jest bardzo ukrwiona/ dlatego trzeba natychmiast sie udac do szpitala.
Napewno po tym zabiegu mozna zajsc w ciaze , ale utrzymanie i ciazy , a tym bardziej porod sa wlasciwie niemozliwe. Poza tym dowiedz sie z kim spal Twoj partner, ze masz wirus HPV/ zarazic sie mozna tylko droga plciowa/
Pozdrawiam.

Quote Post
> problemy po konizacji szyjki macicy lub innych zabiegach na szyjce

Start new topic Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Fri, 22 Aug 2014 - 09:46
lista postów tego wątku
© 2002 - 2014  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe