Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

kredyt hipoteczny w ciąży

> 
Monikag2006
piÄ…, 23 maj 2014 - 14:49
Cześć,
postanowilismy z mężem wziąć kredyt na większe mieszkanie ale jest pewien problem ponieważ jestem w piatym tygodniu ciąży, na zwolnieniu jestem od półtora tygodnia. I nie wiem co dalej czy wogóle dostaniemy kredyt, skoro ja jestem w ciąży? Mamy swoje stare mieszkanie, które chcemy sprzedać oraz 20 % wkładu własnego. Złożyliśmy juz druki o zarobkach w pracy, ja będę miała je wypełnione za 3 dni, wtedy też mamy się spotkać z doradcą kredytowym i już z wszystkimi dokumentami udać się z wnioskiem kredytowym do konkretnych banków. Co zrobić, żeby pomimo tego, że jestem na w ciąży dostać ten kredyt? Dodam jeszcze, że najprawdopodobniej osoba z mojej pracy, do której będą dzwonić z banku w celu potwierdzenia mojego zatrudnienia sama się wygada, że jestem w ciąży, pomimo tego, że jeszcze nie dostanę za ten miesiąc wynagrodzenia chorobowego z ZUS-u, czyli na wyciągu bankowym będzie widoczne tylko wynagrodzenie z firmy, w której pracuję, a nie z ZUS-u.
z góry dziękuję za odpowiedź
Monikag2006


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 154
Dołączył: czw, 17 gru 09 - 20:28
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 30,696




post piÄ…, 23 maj 2014 - 14:49
Post #1

Cześć,
postanowilismy z mężem wziąć kredyt na większe mieszkanie ale jest pewien problem ponieważ jestem w piatym tygodniu ciąży, na zwolnieniu jestem od półtora tygodnia. I nie wiem co dalej czy wogóle dostaniemy kredyt, skoro ja jestem w ciąży? Mamy swoje stare mieszkanie, które chcemy sprzedać oraz 20 % wkładu własnego. Złożyliśmy juz druki o zarobkach w pracy, ja będę miała je wypełnione za 3 dni, wtedy też mamy się spotkać z doradcą kredytowym i już z wszystkimi dokumentami udać się z wnioskiem kredytowym do konkretnych banków. Co zrobić, żeby pomimo tego, że jestem na w ciąży dostać ten kredyt? Dodam jeszcze, że najprawdopodobniej osoba z mojej pracy, do której będą dzwonić z banku w celu potwierdzenia mojego zatrudnienia sama się wygada, że jestem w ciąży, pomimo tego, że jeszcze nie dostanę za ten miesiąc wynagrodzenia chorobowego z ZUS-u, czyli na wyciągu bankowym będzie widoczne tylko wynagrodzenie z firmy, w której pracuję, a nie z ZUS-u.
z góry dziękuję za odpowiedź
jaAga*
nie, 25 maj 2014 - 19:52
Kredyt hipoteczny brałam będąc w ciąży, nie ma to żadnego znaczenia, dopóki dziecka nie ma na świecie nie można go brać pod uwagę licząc zdolność kredytową. Dla banku ważne są wasze zarobki i rodzaj umowy. No i nie rozumiem jakim prawem osoba w Twojej pracy może "wygadać", że jesteś w ciąży? Przecież pracownik banku potwierdza zatrudnienie i wynagrodzenie, nie pyta o stan zdrowia czy ciąże...
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post nie, 25 maj 2014 - 19:52
Post #2

Kredyt hipoteczny brałam będąc w ciąży, nie ma to żadnego znaczenia, dopóki dziecka nie ma na świecie nie można go brać pod uwagę licząc zdolność kredytową. Dla banku ważne są wasze zarobki i rodzaj umowy. No i nie rozumiem jakim prawem osoba w Twojej pracy może "wygadać", że jesteś w ciąży? Przecież pracownik banku potwierdza zatrudnienie i wynagrodzenie, nie pyta o stan zdrowia czy ciąże...

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
joanaz
wto, 27 maj 2014 - 21:43
Ja tez barałam kredyt będąc w ciązy w 8 miesiącu. Pomimo tego zdolnośc była oceniana bez brania pod uwagę dziecka w brzuchu.

joanna
joanaz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,857
Dołączył: pią, 29 lip 05 - 14:33
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 3,448




post wto, 27 maj 2014 - 21:43
Post #3

Ja tez barałam kredyt będąc w ciązy w 8 miesiącu. Pomimo tego zdolnośc była oceniana bez brania pod uwagę dziecka w brzuchu.

joanna

--------------------
mama Zofii (luty 2001) i Heleny (sierpień 2004)
sylwia4012

Go??







post wto, 17 cze 2014 - 09:57
Post #4

Nie mogą brać pod uwagę dziecka, bo przeciez jeszcze się nie urodziło, a zanim to nastąpi, to im tego nie wolno robić. Pani w pracy nie ma najmniejszego prawa o tym powiedzieć pani z banku. Szkoda, ze nie mozecie się starać o dofinansowaniekredytu z MDM, bo już macie jedno mieszkanie. Ale sparwdźcie jeszcze na https://www.comperia.pl/forum. Tam znajdziecie wypowiedzi ekspertów w tym temacie. Może oni jeszcze podpowiedzą coś innego
ania.m
wto, 17 cze 2014 - 10:14
Monikag2006 Musisz też wziąć pod uwagę, że bank będzie chciał informacji z ZUSu. A tam będzie widać, że jesteś na zwolnieniu, gdyż okres L4 jest okresem bezskładkowym.
ania.m


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,411
Dołączył: czw, 01 wrz 11 - 14:45
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 37,612




post wto, 17 cze 2014 - 10:14
Post #5

Monikag2006 Musisz też wziąć pod uwagę, że bank będzie chciał informacji z ZUSu. A tam będzie widać, że jesteś na zwolnieniu, gdyż okres L4 jest okresem bezskładkowym.

--------------------
D.(uża) 2011 i M.(ały) 2013
jaAga*
wto, 17 cze 2014 - 11:06
Nie każdy bank chce informacji z Zusu. Ode mnie nigdy nie chcieli.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post wto, 17 cze 2014 - 11:06
Post #6

Nie każdy bank chce informacji z Zusu. Ode mnie nigdy nie chcieli.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
zajÄ…c_Poziomka
wto, 17 cze 2014 - 13:57
Mój mąż potrzebował informacji z ZUSu, ale tylko w kwestii prowadzonej DG (dg nie miała roku, więc nie była brana pod uwagę, ale jednak banka chciał sprawdzić czy mąż opłaca składki w terminie), natomiast o informacje dotyczące zatrudnienia już pominął.
zajÄ…c_Poziomka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,902
Dołączył: sob, 01 cze 13 - 12:23
Nr użytkownika: 42,247




post wto, 17 cze 2014 - 13:57
Post #7

Mój mąż potrzebował informacji z ZUSu, ale tylko w kwestii prowadzonej DG (dg nie miała roku, więc nie była brana pod uwagę, ale jednak banka chciał sprawdzić czy mąż opłaca składki w terminie), natomiast o informacje dotyczące zatrudnienia już pominął.

--------------------




Bezimienna czÄ…stka nas... 9.08.2013 (9w1d)
Monikag2006
czw, 26 cze 2014 - 18:55
Chciałam się tylko z Wami podzielić informacją, że kredyt dostałam i to w dwóch bankach PKO BP i ING Bank Śląski. Skorzystalismy dzisiaj z tego drugiego banku.
A więc bardzo się cieszymy icon_smile.gif
Monikag2006


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 154
Dołączył: czw, 17 gru 09 - 20:28
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 30,696




post czw, 26 cze 2014 - 18:55
Post #8

Chciałam się tylko z Wami podzielić informacją, że kredyt dostałam i to w dwóch bankach PKO BP i ING Bank Śląski. Skorzystalismy dzisiaj z tego drugiego banku.
A więc bardzo się cieszymy icon_smile.gif
gosiagosia
nie, 29 cze 2014 - 12:27
CYTAT(jaAga* @ Sun, 25 May 2014 - 19:52) *
Kredyt hipoteczny brałam będąc w ciąży, nie ma to żadnego znaczenia, dopóki dziecka nie ma na świecie nie można go brać pod uwagę licząc zdolność kredytową. Dla banku ważne są wasze zarobki i rodzaj umowy. No i nie rozumiem jakim prawem osoba w Twojej pracy może "wygadać", że jesteś w ciąży? Przecież pracownik banku potwierdza zatrudnienie i wynagrodzenie, nie pyta o stan zdrowia czy ciąże...



a to zalezy od banku. sama ciaza moze przeszkoda nie jest, ale zwolnienie juz tak. w millenium na dokumentach byla opcja do zaznaczenia czy przebywa sie na zwolnieniu, kiedy ost sie na nim bylo. to wszystko jest do sprawdzenia.
a kredyt wzielismy w innym banku, gdzie takich czarow nie wymagali i na brzuch nie patrzyli (umowe podpisywalismy jak bylam 6mcu. ale przyznam, ze strach byl).
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post nie, 29 cze 2014 - 12:27
Post #9

CYTAT(jaAga* @ Sun, 25 May 2014 - 19:52) *
Kredyt hipoteczny brałam będąc w ciąży, nie ma to żadnego znaczenia, dopóki dziecka nie ma na świecie nie można go brać pod uwagę licząc zdolność kredytową. Dla banku ważne są wasze zarobki i rodzaj umowy. No i nie rozumiem jakim prawem osoba w Twojej pracy może "wygadać", że jesteś w ciąży? Przecież pracownik banku potwierdza zatrudnienie i wynagrodzenie, nie pyta o stan zdrowia czy ciąże...



a to zalezy od banku. sama ciaza moze przeszkoda nie jest, ale zwolnienie juz tak. w millenium na dokumentach byla opcja do zaznaczenia czy przebywa sie na zwolnieniu, kiedy ost sie na nim bylo. to wszystko jest do sprawdzenia.
a kredyt wzielismy w innym banku, gdzie takich czarow nie wymagali i na brzuch nie patrzyli (umowe podpisywalismy jak bylam 6mcu. ale przyznam, ze strach byl).

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
> kredyt hipoteczny w ciąży
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 15:44
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama