To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Duphaston

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
KM
Moja koleżanka od ponad roku bezskutecznie probuje zajść w ciążę. Lekarz przepisał jej duphaston. Ma go stosować przez 3 m-ce, w razie niepowodzenia zmieni jej lek na mocniejszy. Czy stosowałyście ten środek? Jest skuteczny, zaobserwowałyście jakieś skutki uboczne?
sylwiakrol
Ja stosowałam ten lek, żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam, ale dla mnie skuteczny nie był bo ja miałam inny problem niż za mało hormonów podtrzymujących ciążę. Także dla mnie był on nieprzydatny.
Zanim lekarz poda mocniejsze leki powinien pierw zrobić badania hormonalne. Chyba, że już miała zrobione.
Duphaston jest lekiem powszechnie stosowanym przy problemach z utrzymaniem ciąży. Występuje też pod różnymi nazwami.
KM
Ten lek przepisał jej lekarz po badaniu hormonalnym, które wykazało za mało chyba FH. Ona waha się czy to wziąć, bo obawia się skutków ubocznych brania hormonów ale skoro można brać duphaston w ciąży to raczej jest on bezpieczny.
Basza
Brałam ten lek przed planowaną ciążą ok 3 miesięcy a także w pierwszych miesiącach szczęśliwego zajścia icon_lol.gif Wszystko się dobrze zakończyło...Lek również reguluje cykle i dlatego ułatwia start dzisiusiowi. Trochę tylko było drogo, nie wiem na ile sie zmienilo?
Trzymam kciuki i życzę powodzenia.
joannaz
generlanie duphaston to sztuczny progesteron a więc lok odpowiedzilny tak jak pisały dziewczyny za utrzymanie ciązy. Przed ciąża bierze się go do owulacji do miesiączki, w czasie ciązy zapobiegawczo p-ko poronieniu , średnio 2 razy po 1 tabletce do 16-20 tc.
Opakowanie kosztuje 74 zł za 20 tabletek.
pozdrawiam
joanna
EwaSerdeczna
Na pewno trochÄ™ sie tyle po tym lekarstwie.

pozdrawiam serdecznie ewa
aluc
CYTAT(joannaz)
Opakowanie kosztuje 74 zł za 20 tabletek.
pozdrawiam
joanna


dwa opakowania po 20 tyle kosztują, jedno to koło 37-38 zet
joannaz
Aluc- dzięki za poprawkę. Oczywiście, że te 74 to za 2 opakowania po 20 sztuk każde.
joannaz
ps. ja po duphastonie nie tyłam
ds
Mamo Kacperka nie wiem czy to z twoją koleżanką jeszcze aktualne ale ja też nie moglam zajść w ciąże i zrobili mi badania hormonalne przepisali duphaston i nie pamiętam dokładnie nazwy ale bro....coś tam. Brłam to 3 m-ce i poziom hormonów wrócił do normy a nadal w ciąży nie byłam i wtedy lekarz kazała przebadać męża. Okazało się że ma oligozoospermię czyli jednym słowem za mało polemików. Na szczęście okazało się ze te co ma są tzw. "dobrej jakości". Straszyli nasz zabiegami typu inseminacją a nawet in vitro i któregoś dnia trafiliśmy do fajnego lekarza w klinice leczenia niepłodności, kóry przebadał mnie, zrobił usg i stwierdził, że poczekamy do jesieni a to byl marzec. Kazał sobie odpuścić myślenie o dziecku i dać na luz. No i 3 tygodnie później zrobiłam test i jestem juz 18 tygodni. icon_lol.gif
KM
ds gratulujÄ™ icon_biggrin.gif
Koleżanka nadal czeka na dwie kreski icon_sad.gif
EwaSerdeczna
Zdarza się ,że powodem nie są hormony lecz tzw,,,BLOKADA (psychiczna)

serdecznie pozdrawiam ewa
kasia80
czesc
biore duphaston i nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych. Jest to jeden z lepiej tolerowanych przeze mnie leków. pozdr.
agulek8
brałam DUPHASTON DRUGI MIESIAC....
STRASZNIE SIE PO NIM CZUÅ‚AM....'icon_confused.gif
ból głowy...duszności , mdłości, w pierwszym miesiacu nawet wymioty....
istny koszmar.....mam nadzieje że niebede musiała go juz brac icon_sad.gif
Artur71
Duphaston (Dydrogesterone) należy do leków kategorii D – bezpieczeÅ„stwa stosowania w ciąży, co oznacza że stanowi zagrożenie dla pÅ‚odu. DziaÅ‚anie teratogenne może wystÄ…pić po podaniu w pierwszym trymestrze w wysokiej dawce (maksymalna dawka terapeutyczna FDA: 30 mg na dobÄ™).
margot26
artur71, co to jest "Działanie teratogenne"?
ja brałam duphaston na podtrzymanie ciąży... niestety - nie zadziałał icon_sad.gif
Żyrafo
Ja Duphaston brałam 2x żeby wyregulować cykle. No i po każdym zachodziłam w ciążę icon_smile.gif
Tolerowałam go dobrze, skutków ubocznych nie zauważyłam - dzieci, zdrowe i mądre:), ja nie tyłam.
margot26
niektórzy nie mają tyla szczęścia..
majul
ja tez bralam duphaston, najpierw 2x dziennie, pozniej 3x dziennie, nie odczuwalam zadnych nieprzyjemnych skutkow. Niestety u mnie tez nie zadzialal... (aniolek 15tc), pozdrawiam
margot26
ja jednak dalej twierdzę, że to wsztsko zależy od oragnizmu... każda z nas jest inna i pewnie dlatego to tak różnie jeszt z tym działaniem duphastonu.

majul, nie mart się - dla nas też pewnie wynaleźli juz jakiś lek, tylko jeszcze o nim nie wiemy. Ale NA PEWNO lada dzień (!) się dowiemy, albo nasi lekarze wpadną na genialny pomysł, żeby nam go przepisać i też bedziemy szczęśliwymi posiadaczkami II, a potem słodkich maluszków! impreza.gif blagam.gif
majul
Margot, za przyszłe II kreski impreza.gif impreza.gif impreza.gif najważniejsze to myslec pozytywnie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif pozdrawiam, 3mam kciuki
lilia
Witam-jestem nowa i mam problem icon_rolleyes.gif

Byłam dzisiaj u gin

jestem w 5tc-nie nastawiałam się na niewiadomo co-wiem, że jeszcze wcześnie, pani dała mi skierowanie na mocz, morfologia, cukier i powiedziała, że macica jest rozpulchniona-można domniemywać ciążę-ale za wcześnie, jak zobaczyłą piersi to stwierdziła- to ciąża!! /są wrażliwe i pełne/

kazała przyjść pod koniec sierpnia

a i dała jakieś tabletki, niby na podtrzymanie ciąży-ale nie wiem czy powinnam je brać-nazywają się: duphaston - nie mogę odczytać jakoś tak

Czy brać je tak bez jakichkolwiek badań przed?
AniaS79
Witam Drogie Panie icon_smile.gif

Ja również jestem tu nowa, ale obracam się w kręgu podobnych zainteresowań, więc postanowiłam zawitać.

Także biorę Duphaston - po jednej tabletce raz dziennie od 16-go do 25-go dnia cyklu.
U mnie ma to mieć charakter stymulujący zapłodnienie. Zobaczymy...

Pozdrawiam wszystkie starające się i Te, którym już się udało icon_biggrin.gif
mandarynka
Nie jestem osamotniona;-) też mam przepisany duphaston 2xdziennie od 16 do 25 dnia cyklu. I lekarz jest chyba pozytywniej nastawiony niż ja- stwierdził , że wystarczą dwa miesiące icon_wink.gif
Mi
Mandarynka - uwierz lekarzowi wink.gif
Nam się powiodło własnie w drugim cyklu z Duphastonem. Choć moja gin dawała nam trzy miesiące icon_cool.gif
mandarynka
=>Mi: to w takim razie i szanownego pana doktora i Ciebie trzymam za słowo icon_razz.gif
Aylin
Witam też od tego cyklu jestem na duphastonie icon_smile.gif Zaczynam w 16 dniu. No i mam 2 miesiącena rezultaty icon_smile.gif zobaczymy jak to będzie icon_smile.gif

Pozdrawiam icon_smile.gif
tulla
Witam,
dołączam do duphastonowego grona icon_smile.gif
mój gin także dał mi dwa miesiące na zajście...
oprócz tego mam przeprowadzany monitoring cyklu (w tym cyklu, mimo troszkę za wysokiej prolaktyny, za niskiego estradiolu i policystycznej budowy jajników, pęcherzyk urósł do pokaźnych rozmiarów i, co ważniejsze, doszło do jego pęknięcia bez żadnego wspomagania icon_smile.gif )
tulla
mogę już napisac, że pierwszy cykl z duphastonem bezowocny icon_sad.gif
z efektów ubocznych - lekkie bóle i zawroty głowy, ale nie było to jakoś strasznie uciążliwe...
gogus87
wiatam jestem tu bo mam problem icon_sad.gif jestem tez w gronie tych co zazywaja duphaston bo planuje zajscie wciaze... ale niestety to sie nie udaje icon_sad.gif i boje sie ze sie nie uda.. oprucz tego biore inne leki bo nie mam owolacji niedawno wykryl u mnie to lekarz... iniewiem czy mi to cos pomoze czy tez nie jestem zalamana bo juz tyle razy i od roku czasu staram sie o dzeicko i nic icon_sad.gif lekarz mi powiedzial ze powinno sie udac ale bez zadnego przekonania icon_sad.gif
Tobatka
Goguś, rok to jest okres, kiedy jeszcze nie należy się martwić... Bierz leki, staraj się i... wyluzuj, bo z doświadczenia wiem, że im bardziej się chce, tym trudniej.. Ja zaszłam po dwóch niemal latach jak już odpuściliśmy....

Więc masz jeszcze szanse! Nie poddawaj się icon_smile.gif
Saskia
w aktualną icon_wink.gif ciążę zaszłam po drugiej serii duphastonu,
ale szczerze mówiąc, nie jestem pewna czy pomógł ten lek, czy bardziej "odpuszczenie sobie"
powodzenia icon_wink.gif
bumbum
ja tez jestem na duphastonie juz trzecia serie.Najpierw 3 miesiace bez rezultatu,potem nastepne 2 no i teraz znowu 3 miesiac.W pierwszym zaszlam ale duphaston nie pomogl.Zadnych skutkow ubocznych nie odczuwam,pozdrawiam[/b]
Tośka
I ja zaczęłam właśnie terapię duphastonem. Mi jednak lekarz kazał brać od 14 dc przez dziesięć dni. I teraz sama nie wiem co mam myśleć:( większość z Was bierze ten lek od 16 dc. Eeech. A tak bym chciała, żeby nam się udało zafasolkować w pierwszym cyklu z duphastonem
Ammm
Toska - to od kiedy bierze sie duphaston zalezy od tego kiedy byla owulacja. Dlatego roznie to bywa u roznych dziewczyn. Jezeli zacznie sie brac duphaston przed owulacja to dziala on jak lek na wywolanie miesiaczki i do owulacji w ogole nie dochodzi.

Trzymam kciuki!!!
tulla
Tośka - to zależy, w jakim celu zaczęłaś brac duphaston. Jeżeli starasz się o dziecko, to pierwszą tabletkę bierzesz 2-3 dni po owulacji (a tę najlepiej stwierdzic na monitoringu)
żabol22
Mi jakiś czas temu też lekarz przepisał te tabletki ale zaniedbałam to 32.gif . Teraz po waszych postach 06.gif musze przyznać ze mnie podbudowałyście i daliście mi nadzieje. Dlatego jeżeli w tej chwili nie jestem jeszcze w ciązy ( okresik ostatnio odbył sie 58 dni temu, a piersi bolą już 2 tydzień) to od następnego miesiąca jestem na DUPHASTONIE.



Mam jednak nadzieje że moje objawy wskazuja dobrą drogę i bedzie wszystko dobrze. Kupiłam teścik ale boję się go zrobić . A tak właściwie to jego wyniku no i kolejnego rozczarowania. 32.gif Bo tak właściwie to nie czekam na ten okres z utęsknieniem. Wolałabym aby była juz ta mała fasolka przytul.gif
żabol22
A ja dziś rano zrobiłam test - i wyszedł negatywny 32.gif a piersi to mi chyba niedługo z bluzki wyskoczą takie mam duże 08.gif


08.gif także czekam na okresik i walcze dziewczęta razem z WAMI impreza.gif
Tazaryoot
Witam,

Pisze z zapytaniem: mam 20 lat, o ciązy jeszcze nie mysle, ale pol roku temu moj ginekolog stwierdzil, iż na jednym z jajników mam 2,5x2,5 cm cyste. Miałam w zwiazku z tym bardzo bolesne miesiączki oraz tuż przed samą miesiączką w jednej z piersi robi mi sie takie bolesne stwardnienie w okolicy sutka ( gine powiedział ze to torbiel hormonalna) Przepisał mi DUPHASTON, który już biore kilka ładnych miesięcy, a od dziś mam zaczać brać również BROMERGON - tylko niestety nie jestem pewna jak ma mi to pomoc ( bromergon hamuje laktacje itd. z tego co wyczytalam z ulotki). Cysta nadal nie zniknela, i mozliwe ze nie zniknie(ponoć robi sie włóknista). Moje pytanie brzmi jak owy Duphaston wplywa np. na ta moja cyste i ogolnie na moj organizm, oraz czy ktos moze wie cos o tym bromergonie, bo same ulotki niestety nie rozjasniaja mi sprawy do konca. Wiem ze cysty mogą pożniej miec wpływ na problemy z zajsciem w ciąże, wiec mówiac najprościej chce chuchać na zimne i "zlikwidować" tą cyste o ile sie da. i jeszcze jedno pytanie: jak wyglada zabieg usuwania takich cyst?

Serdecznie pozdrawiam
Tazaryoot
Dorosa
Hej Wam. Jak sie domyslacie ja mam podobny problem z zajsciem w ciaze i tez biore duphaston.
Zaczne od tego ze z mezem staramy sie o dziecko od 8 mies. Po odstawieniu pigulek anty., ktore bralam przez 5 lat nie ma zadnych rezultatow, a na dodatek nie miesiaczkowalam regularnie. Wiec wybralam sie do ginekologa i ten przepisal mi Duphaston na wyregulowanie cyklu.
Biore go od miesiaca od 16 do 25dc 2 razy dziennie po pol tabletki i jak narazie czuje sie bardzo dobrz i jestem po pierwszej miesiaczce, ktora dostalam w 27dc. Nie wiem co bedzie dalej, ale jestem razem z wami i jest mi napewno lzej, ze moge sie tym podzielic z osobami w podobnej sytuacji. icon_smile.gif
Trzymam za was kciuki i za wasze przyszle fasolki...
Pozdrawiam goraco i czekam na wasze opinie.
PS. Ciekawa jestem ile my bedziemu musieli czekac na jakies rezultaty... icon_question.gif
Zakochana24
[font="Arial Black"][/font]
Zakochana24
Hej dziewczyny z chęcią się dołącze!Ja jestem w trakcie drugiego opakowania Duphastonu i też biorę od 16 do 25d.c.O dzidzie staramy się z mężem od prawie roku i nic.Mam nadzieję,że ten lrk mi pomoże i wreszcie nam się uda.Pozdrawiam wszystkie starające się
Dorosa
Hej Zakochana24. Ja teraz tez jestem przy drugim opak., przy 6 tabl. i jak moglas przeczytac wyzej to tez sie staramy z mezem o dzidzie i jak narazie bez rezultatow. Jakos tu nikt dawno nie pisal i juz myslalam ze mi nikt nie odpisze, ale ty odpisalas i jeszcze jestes w tej samej sytuacji icon_razz.gif
Jak sie czujesz przy tych tabletkach?
Pozdrawiam...
żabol22
Witam dziewczyny!!

Zapraszam Was do naszego wspólnego grona staraczek na stronkę https://www.maluchy.pl/forum/index.php?showtopic=52376

To już trzynasta część starających sie o dzidzię. Z miłą chęcią poznamy sie bliżej, coś poradzimy i wymienimy sie doswiadczeniami icon_smile.gif

Pozdrawiam
alinkamalinka
hej dziewczyny, mam pytanko. od 3 miesiecy nie mialam miesiaczki,(wczoraj dostałam)po dostarczaniu organizmowi leku duphaston,.lekarz wykrył u mnie hiperprolaktynemie:/ niestety powiedzial ze moga byc problemy z zajsciem w ciąże,czy ktoras z was moze tez choruje i wie cos o tym>bardzo chialabym miesc dziecko ale boje sie ze minie pare lat za nim sie z tego wylecze jesli wogole da sie to wyleczyc:/
tulla
alinkamalinka - na jakiej podstawie Twój lekarz stwierdził hiperprolaktynemię? Jeśli na podstawie badań prolaktyny, to jakie miałaś wyniki? Prolaktynę zbija się lekami, czasami wystarczy kilka miesięcy. Ale oprócz walki z hiperprolaktynemią warto przyjrzeć się innym hormonom i ogólnie cyklowi. Jakie miałaś zlecane badania?
alinkamalinka
hej...kazał zrobić badanie prolaktyny a wyniki :
prolaktyna 14,78 ng/ml 1,39-24,20 ng/ml
prolaktyna (surowica po 1 godzinie) 157,69 ng/ml


i chyba tak naprawde tylko po tym to stwierdzil.
kazal brac duphaston i juz.miesiaczka sie pojawila tylko co dalej,zadnych innych badan nie zalecił.robilam sama dla siebie badania krwi i wyszly pozytywnie,
mgiełka
duphaston nie zbije prolaktyny, , bo z pewnością bierzesz go w drugiej fazie cyklu, a prolaktyne bada się w i pierwszej fazie.
Zwykle do zbicia przepisujÄ… bromergon.
Annnaa
czesc dziewczyny mi lekarz tez kiedys przepisal ten lek, jak zatrzymaly mi sie miesiaczki, ja go nie wykupilam stwierdzilam ze mi to nie potrzebne a teraz niestety juz 9 lat biore hormony trisequens i nic sie nie zmienia:(mam niedoczynność jajnikow, nie wiem ale moze slyszalyscie o jakims skutecznym leku na tego typu dolegliwosci, bardzo sie martwie ze nie bede mogla miec dzieci, mam dopiero 24 lata.
milutka
CYTAT(alinkamalinka @ Wed, 23 Apr 2008 - 16:29) *
hej...kazał zrobić badanie prolaktyny a wyniki :
prolaktyna 14,78 ng/ml 1,39-24,20 ng/ml
prolaktyna (surowica po 1 godzinie) 157,69 ng/ml
i chyba tak naprawde tylko po tym to stwierdzil.
kazal brac duphaston i juz.miesiaczka sie pojawila tylko co dalej,zadnych innych badan nie zalecił.robilam sama dla siebie badania krwi i wyszly pozytywnie,



157 to nie ejst wysoka prolaktyna, ja miała 200 i nie musiałam nic zbijać, bo na początku miałam prawie 1000 to musiałam brać bromergon na zbicie...ale najlepiej iśc nie do gina a do endokrynologa wink.gif
Kajunia25
Hej dziewczyny icon_smile.gif)

Dzisiaj zalogowałam się tu na forum, witam Was wszystkie baardzo serdecznie icon_smile.gif

Mam 19 miesięczną córcię Milenkę a od 6 miesięcy staram się z mężem o drugie. Lekarz przepisał mi Dupahston na wyregulowanie cykli, teraz biorę trzecie opakowanie icon_smile.gif
Trzymam kciuki za wszystkie staraczki icon_smile.gif)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.