To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak schudnąć bez wyrzeczeń?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
arnika
Czy da się tak w ogóle? chciałabym zrzucić kilka kilogramów tylko zupełnie nie mam silnej woli i zdarza mi się podjadać. Domowego ciasta nie jestem w stanie sobie odmówić. Za to lubię ćwiczyć, ale obawiam się, że to za mało. Czy dostępne preparaty na odchudzanie mogłyby mi pomóc? jakie macie doświadczenia?
renatka831
Hej arniko ja mam tak jak Ty, ale osiągnęłam sukces !!!. Nie chcę robić reklamy nie to jest moim celem ale dla mnie wybawieniem stała się Ewa Chodakowska i dedykowana dieta na bebio. Może zacznę od początku w sumie w 2014 roku byłam już po dwóch ciążach miałam uzbierane 68 kg na wadze, przy moim wzroście 164 cm czułam, że idzie to w złą stronę. W maju 2014 miałam laparoskopię w wyniku czego po powrocie do domu ze szpitala ubyło mi 4 kg, po przemyśleniu sprawy postanowiłam skupić się na tym aby te kg dalej spadały w związku z tym, że intensywne ćwiczenia po tym zabiegu odpadały skupiłam się na diecie. Zainstalowałam sobie na telefonie aplikacje, która pomagała mi w liczeniu kalorii spożywanych posiłków a też nie lubię rezygnować z ciast, lodów czy nawet tłustego mięsa. Obserwowałam siebie i swoje zapotrzebowanie na kalorie i ustawiłam sobie dzienne zapotrzebowanie na 1200 kalorii i to mi pomagało zrzucać 1 kg tygodniowo bez większych wyrzeczeń. Po ok dwóch miesiącach zaczęłam biegać, stopniowo (biegałam już wcześniej) doszłam do ok 10 km dwa trzy razy w tygodniu. W sumie schudłam 10 kg potem bieganie odpadło bo miałam kontuzję i sobie odpuściłam. W tym roku w marcu na wadze 63kg i znowu zaczęłam walczyć tym razem z Ewką (zmotywowała mnie moja koleżanka). Dieta to podstawa bez niej nie osiągniesz zamierzonego celu taka jest prawda. Dieta na bebio jest bardzo elastyczna chodzi oto by jeść regularnie 4-5 posiłków dziennie. Posiłki są bardzo zróżnicowane jest w niej dużo warzyw i owoców przepisy na ich wykonanie są bardzo proste jak nie odpowiada ci dana potrawa wymieniasz ją na inna jak Ci potrawa pasuje ale nie lubisz jakiegoś składnika możesz go wymienić na inny, wszystko jest wyliczone przeliczone dopasowane do twoich indywidualnych potrzeb i trybu życia ciekawostką może być to że np kolacja wypadała na godzinę 20. Ćwiczenia z Ewą są dla mnie przyjemne dobrze mi się z nią ćwiczy i lubię jak mi pot leci z czoła jeszcze pół godziny po skończonym treningu. Podsumowując od marca tego roku do dnia dzisiejszego nie ma tygodnia żebym z nią nie ćwiczyła (minimum dwa razy), dietę już sobie odpuściłam tzn nie wykupuję jej już bo utrwaliły mi się nawyki i "kumam" o co w tym wszystkim chodzi, ważę w tej chwili 56kg i nie chcę chudnąć bardziej nie mam parcia też żeby mi się kaloryfer zrobił na brzuchu tak jak to mają inne dziewczyny. Skóra po ćwiczeniach jest w lepszej kondycji i naprawdę zredukował mi się celulit warto wspomagać dietę ćwiczeniami bo ciało zyskuje znaczne lepszy wygląd niż przy samej diecie. Mimo tego że byłam na diecie nie odpuszczałam sobie pieczenia ciast co weekend ale nie obiadałam się nim, jadłam jeden kawałek dziennie a w tygodniu zdarzało mi się zjeść pasek czekolady.
sweetey
renatka gratulacje. Ja też zrzuciłam sporo, ale w sumie to sama. Sama ułożyłam dietkę, opracowałam plan ćwiczeń, tylko Slimonade poleciła mi znajoma dietetyczka. Piłam skrupulatnie i po 4 dniach bodajże odczuwalnie zyskałam drugie pokłady sił. Z czasem schudłam prawie 15 kg. Bez [edit:moderacja] na bank bym tego nie osiągnęła.
izabell30
Witam.

Chciałam dołączyć się do tematu tylko ja bym chciała w odwrotną stronę.

Czy schudnÄ™ stosujÄ…c samÄ… dietÄ™ ?

U mnie ćwiczenia odpadają.

Jestem po nie udanej operacji kolana. W zeszłym roku próbowałam fitness odbiło się to na moim kolanie.

W tym roku od dwóch miesięcy męczę się z zapaleniem ścięgna Achillesa.

Ostatnio próbowałam na rowerze jeździć nie spałam całą noc bo kolano odmówiło posłuszeństwa.

Macie jakÄ…Å› dobrÄ… dietÄ™ ?
Adelajda26
Schudnąć się da przy samej diecie, ale nie ujędrni się ciała. Mam taki sam problem z kolanem, jednak jak się odchudzałam to oprócz diety robiłam spacery. lu próbowałaś może delikatnych ćwiczeń w domu? typu jakieś brzuszki? A najlepsza dieta to dla mnie 5 posiłków dziennie, brak podjadania i słodycze zamienić na zdrowy cukier np. zamiast kupnych ciastek upiec sobie w domu na zdrowych sprawdzonych produktach icon_smile.gif
Yasuni
Ja też nie mogę ćwiczyć. Podobno dieta arbuzowa jest dobra, jeśli ktoś lubi tego owoca icon_smile.gif
synapsa
Daruj sobie te preparaty, one nie pomagają. Skoro lubisz ciasta, to nie rezygnuj z nich, tylko wymyśl zdrowsze, lżejsze zamienniki. W internecie jest mnóstwo przepisów na fit desery. Zrezygnuj z podjadania, kaloryczne produkty zastąp czymś innym i nie zapominaj o piciu wody. Czasem czujemy głód, a tak naprawdę jesteśmy spragnieni.
jolka77
Bez jakiś mniejszych czy większych wyrzeczeń pewnie będzie ciężko, ale na pewno nie trzeba się głodzić albo jeść samą sałatę icon_wink.gif Jeśli lubisz słodycze i ciasta to można sobie samemu coś upiec z wykorzystaniem zdrowszych składników, ja bardzo często robię muffinki bananowe, używam mąki pełnoziarnistej, nie daje masła i właśnie słodzone bananem i wychodzą naprawdę pyszne. Teraz panuje moda na bycie fit, więc łatwo znaleźć takie zdrowsze zamienniki czy słodycze, nawet w przystępnych cenach. Dieta jest bardzo ważne, a same ćwiczenia oczywiście też pomogą, ale nie wystarczą, ja polecam jeść jak najwięcej warzyw i pić dużo wody i zielonej herbaty. A jakieś suplementy to brałabym jedynie jako dodatek icon_smile.gif
Mal Vina
Z tym chudnięciem to jest zawsze tak ciężko icon_sad.gif
Laryssa
Najlepsza dieta ever to MŻ (mniej żreć 08.gif ) a tak poważnie to musisz postawić na zbilansowanie posiłków i unikanie smażenia, tłustych potraw itp.. Polecam oczywiście nie robić tego na oko tylko przerzucić się na sprzęt który pozwala
gotować zdrowo i smacznie np. multicooker. Do tego ja reyzgnuje z cukru na rzecz miodu i ksylitolu i od razu 4kg poszły w dół.
Dietetyk VITAGENUM
Najważniejszym czynnikiem na drodze do zdrowej sylwetki i skutecznego odchudzania jest kompleksowy plan. SÅ‚omiany zapaÅ‚ oraz krótkotrwaÅ‚e diety nieczÄ™sto przynoszÄ… spodziewane efekty. W ten sposób narażamy siÄ™ również na ponowne przybranie na wadze i skazujemy organizm na utratÄ™ niezbÄ™dnych skÅ‚adników. Dlatego warto zacząć od przemyÅ›lanej strategii, która pozwoli zrzucić kilogramy, jednoczeÅ›nie bez uszczerbku dla zdrowia. Nieocenionym wsparciem sÄ… badania genetyczne. To w naszym DNA jest zapisane, m.in. czy mamy wrodzonÄ… skÅ‚onność do otyÅ‚oÅ›ci oraz jakie geny odpowiadajÄ… za nasz apetyt. Wyniki badaÅ„ pokażą, m.in. jak skomponować wÅ‚aÅ›ciwÄ… dietÄ™, ile powinieneÅ› jeść biaÅ‚ek, tÅ‚uszczów i wÄ™glowodanów, z jakich produktów zrezygnować, a które sÄ… dla Ciebie wskazane, jaki rodzaj aktywnoÅ›ci fizycznej uÅ‚atwi Ci zrzucenie kilogramów. By uzyskać odpowiedzi na podobne pytania, wystarczy skorzystać z badania „OtyÅ‚ość” laboratorium Vitagenum. Z kolei osoby, które chcÄ… zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie, zachÄ™cam do przeprowadzenia badania „Fit Ona” lub „Fit On”. DziÄ™ki nim dowiesz siÄ™ jak maksymalnie wykorzystać tkwiÄ…cy w organizmie potencjaÅ‚ oraz jakie czynniki w najwiÄ™kszym stopniu wpÅ‚ywajÄ… na zachowanie prawidÅ‚owej masy ciaÅ‚a, jaki rodzaj diety i aktywnoÅ›ci fizycznej jest wskazany wÅ‚aÅ›nie dla Ciebie: czy lepiej sprawdzasz siÄ™ w sportach wytrzymaÅ‚oÅ›ciowych czy siÅ‚owych, w jakich dyscyplinach możesz być najlepszy, które produkty sÄ… najlepszym źródÅ‚em witamin, czy też jak skutecznie Å‚agodzić problemy zwiÄ…zane z cerÄ… i zdrowym wyglÄ…dem skóry. Przeprowadzenie badaÅ„ jest wyjÄ…tkowo proste. Zestawy zamawia siÄ™ przez internet do domu, pobiera próbkÄ™ materiaÅ‚u genetycznego, a nastÄ™pnie odsyÅ‚a siÄ™ do laboratorium, gdzie analizujÄ… je specjaliÅ›ci. Wyniki otrzymamy za poÅ›rednictwem poczty elektronicznej.
dariok
Nie da się! Trzeba się albo wyrzec jedzenia, albo lenistwa - a najlepiej jednego i drugiego. Czyli trochę się poruszać i trochę mniej jeść icon_sad.gif.
mania45
A ja uważam,że da się i to bez wysiłku,można zamówić sobie z dostawą do domu tzw. catering dietetyczny. Można zamówić sobie 5 posiłków,które zostaną nam dostarczone zarówno do domu ale też do miejsca pracy.
Dzięki takim posiłkom w pudełeczkach,uczymy się systematyczności,poznajemy nowe kompozycje i łączenie produktów.Bardzo ciekawą ofertę w tym temacie ma https://nutridieta.pl/dieta/
ANielala
Catering dietetyczny to bardzo dobry pomysł - ja sama stosuję, dodatkowo robię trasy do biegania - razem z mężem zainwestowaliśmy w wózek do biegania x lander run (wozimysie.pl) - do wyboru jest jeszcze oczywiście wiele innych, można także oczywiście biegać ze zwykłą spacerówką, jednak ja uważam że taki wózek jest o niebo wygodniejszy i bardziej bezpieczny dla malucha. Ja połączyłam catering dietetyczny plus bieganie z dzieckiem - codziennie rano - i szybko doszłam do figury sprzed ciąży - może niedokładnie takiej samej, ale podobam się sama sobie i to się liczy! icon_biggrin.gif
vitagenum
Najlepiej, gdy dieta ustalona jest pod konkretny przypadek. Specjalista na podstawie badań np. genetycznych Vitagenum, pomiarów i wywiadu może ustalić indywidualny plan żywieniowy, który przyniesie odpowiednie i co ważne długotrwałe efekty. Stosowanie się do zaleceń i zmiana nawyków żywieniowych jest tu kluczowym działaniem, żeby uchronić się przed zgubnym efektem jojo. Dietetyk Vitagenum
ANielala
Chciałam jeszcze dodać że polecam również aktywność w postaci jazdy na rowerze - jest to fajne urozmaicenie codziennego treningu, a także dobry pomysł na spędzenie przyjemnej aktywnej niedzieli w gronie rodzinnym - można wybrać się całą rodziną na wycieczkę rowerową - dzieci można zapakować do fotelika rowerowego lub przyczepki. Ja dla swojego Jasia kupiłam fotelik weeride kangaroo i jestem bardzo zadowolona, ponieważ mam synka przed oczami. Korzystam z tego też jeżdżąc do pracy i przywożąc i odwożąc Jasia do przedszkola
niusia8
uważaj z dietami bo czasmi mozesz sobie krzywde zrobic ,podczas odchudzania zaparcia to częsty problem. Najpierw moja przyjaciółka to przechodziła, potem ja. Mówiła, że muszę mieć w pogotowiu dicopeg 10g, by w razie potrzeby wypić roztwór i zmiękczyć stolec. To bardzo ważne, bo inaczej można nabawić się hemoroidów.

zatem dużo regularnego ruchu-to chyba najlepszy sposób
Trio
No w takie bez wyrzeczeń to ja nie wierzę... sory.
marienpawi
Żadnych suplementów, potrzeba jednak silnej woli. Odpowiednia dieta i ruch.
lillou
Bez wyrzeczeń się nie da, mi najtrudniej byo zapanować nad apetytem, często właczało mi się podjadanie, albo ciągle byłam głodna jak jakąś restrykcyjną dietę sobie wzięłam, pomogło mi popijanie herbatki 4xsuper slim, jakoś apetyt mi się po niej zmniejszył i tak mnie nie ciągnęło do jedzenia icon_smile.gif łatwiej było schudnąć
Peggie
moim zdaniem to się trochę wyklucza. Nie da się schudnąć nie rezygnując z pewnych rzeczy.
Mamineczka
Owszem dieta i ruch to najważniejsze składniki zdrowego odchudzania jednak warto też wspomagać je suplementem takim z naturalnych składników. Ja najpierw wprowadziłam dietę i regularność treningów a następnie dołączyłam do tego therm line fast https://thermline.com.pl/therm-line-fast , które zarekomendował mi trener personalny. Suplement przyspiesza proces odchudzania poprzez wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej.
alka25
Bez wyrzeczeń to nie da się efektywnie schudnąć icon_wink.gif
Izka_love
Ja jem zdrowo i chodzę na siłownie i waga stoi w miejscu. Podobno najlepszy sposób to ujemny bilans kaloryczny, ale wtedy trzeba wszystko zliczać co się je i zrezygnować zupełnie ze słodyczy a u mnie w tej kwestii będzie ciężko
Peggie
ja chodzę do dietetyka i dzięki temu wiem jak chudnąć zdrowo i nie domawiać sobie pewnych rzeczy.
snupi
bez wyrzeczeń się nie da. też mam takie zdanie. Zawsze można sobie pomóc w procesie odchudzania. Moja druga połówka stosowała herbatę Big-Active Slim Plus. Do tego zmieniła troszkę nawyki żywieniowe i zaczęła się ruszać. Widać efekty.
Peggie
nie da się schudnąć bez wyrzeczeń, to się wzajemnie wyklucza.
muppet
Tylko dieta i aktywność mogą być przyjemnością. Ja się teraz odchudzam i nie czuję, że wyrzekam się wszystkiego co najlepsze.
kuna87
Teoretycznie można, ale trzeba wtedy baaardzo długo ćwiczyć by to spalić icon_biggrin.gif
capitalstudio
Najlepszy w ten sytuacji byłby prywatny trener w poznaniu. Taka osoba ułoży Ci odpowiednią dietę i dobierze ćwiczenia, dzięki czemu schudniesz w miarę szybko i efektywnie. Niestety oba elementy muszą być zachowane, bo chudnięcie to w 70% dieta i w 30% ćwiczenia. Inaczej się nie da.
MisiaMiśka
Jeść częściej a mniejsze porcje. No i ruch. Wcale nie musi być wycisk na siłowni czy fitnessie. Na początek wystarcza marszo-spacery icon_wink.gif
muppet
Warto przede wszystkim dużo ćwiczyć. Dzięki temu sylwetka wygląda ładniej.
orzeszka
przyjmuj blonnik https://vitispharma.pl/glukomannan-zdrowy-i-naturalny-blonnik a na slodycze chrom... cwiczenia to dobra rzecz ale musisz jesc regularnie, blonnik zmniejsza apetyt to ci pomoze
misia.xs
Nie da się schudnąć bez wyrzeczeń, dieta to zawsze wyrzeczenia.
kuna87
Wg mnie wystarczy jeść z głową i pilnować tego co się je
No i sie ruszać
Jeich
Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie?
Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką?
Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić?
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja.
Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje
Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie
Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało
Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl
Polernes
Dieta i ćwiczenia. Ewentualnie czasem jakaś sauna szczecin i powinno być dobrze icon_smile.gif
MatkaiCorka88
ja w czasie odchudzania przesadziłam z błonnikiem, dodawałam go do prawie wszystkiego, co skończyło się u mnie straszliwymi zaparciami icon_sad.gif uratował mnie wtedy dicopeg 10g który jak się potem okazało wyregulował pracę moich jelit co też przyczyniło się do chudnięcia bo mi nic nie zalega w jelitach :)do tego dużo ruchu i mniej słodkiego, chociaż zdarza mi się podjadać
AnetaDziwosz
Suplementy nic nie dają, nie ma się co nabierać. Trzeba jeść zdrowo, mniej, regularnie i się ruszać. Można schudnąć na samej diecie, bez ćwiczeń, ale to raczej zaleca się przy małym spadku wagi. Przy dużym 10 kg i więcej lepiej ćwiczenia dodać, aby też popracować nad wyglądem skóry - ale to już są też kwestie indywidualne, specjalistą nie jestem. Sama kilka kg schudłam, ale potem odbiłam, bo nie miałam utrwalonych pozytywnych nawyków żywieniowych. Wytrzymałam dietę, z wyrzeczeniami, a potem się dorwałam do słodkiego głównie i do smażonego. Chwilę temu poszłam do dietetyka za namową koleżanki - ona była, dostała fajną dietę, urozmaiconą, gdzie słodkie zastępuje się czymś zdrowym, ale też słodkim. Także racjonalnie przede wszystkim, bez ogromnych wyrzeczeń. Owszem to nie jest tak, że się zje np, schabowego z ziemniakami, no nie, ale dieta ułożona jest tak, że człowiek nie musi się głodzić. Już 3 tydzień odżywiam się według zaleceń i czuję się z tym świetnie, głównie też psychicznie. Jestem jakby lżejsza, spodnie już tak nie uciskają, cieszę się bardzo. Obawiałam się, że w Wadowicach nie znajdę nikogo sensownego, ale na szczęście jest Projekt Zdrowie. Pani dietetyk bardzo wspierająca, motywująca, mam nadzieję, że z nią uda mi się wprowadzić zmiany w moim sposobie odżywiania już na stałe icon_smile.gif Także według mnie to jedna z możliwości, aby schudnąć bez wyrzeczeń. Oby się udało icon_smile.gif
chibiusa
Nie wiem czy się da tak bez żadnych wyrzeczeń, ale czasami niewielkie zmiany sporo dają, ograniczenie słodyczy, tłustych rzeczy, więcej ruchu i myśle że można zdrowo schudnąć, świetne efekty daje też dodanie błonnika do diety, bo on zapełnia żolądek i zmniejsza apetyt, połowa moich koleżanek w pracy popija colon slim, jak jedna dzieki temu schudła to teraz wszystie piją icon_smile.gif to chociaż bezpieczne
karola12
Zdrowa dieta i cwiczenia i myslę, ze od czasu do czasu mozna zjesc kawałek ciasta. Wszystko z głową i umiarem.
weronika_fala
Gdyby dało się schudnąć bez wyrzeczeń nie byłoby grubasów....icon_smile.gif
Aggnes92
Jeżeli nie potrafisz sobie odmówić ciast domowej roboty, to może zamień je na lekkie ciasta. Jest wiele przepisów ciast, w których nie używa się kalorycznych składników icon_smile.gif. Najlepiej pozbyć się z kuchni wszystkich składników i pomału wprowadzać dietę icon_smile.gif
Glosikx00
Jest jeszcze produkt a właściwie to i środek na odchudzanie GM Forte który też charakteryzuje się spory gronem zainteresowania wśród osób odchudzających się. Taka mała wskazówka.
jagna09
Recepta w każdym przypadku jest inna. A wyrzeczenia zawsze jakieś tam muszą być icon_wink.gif Grunt, żeby nie przesłoniły celu icon_smile.gif Dieta jako taka musi być trzymana. Warto dorzucić do posiłków błonnik, ja w tym wypadku mam suplement colon slim. Trzeba sę ruszać. To jest obowiązek. Najlepiej znaleźć coś, co kogoś kręci, aby się nie zmuszał do ćwiczeń i nie traktował ruchu jako kary.
Wartens
No niestety bez zmiany czegokolwiek będziemy tyli dalej w takim tępie jak dotychczas. Żeby skutecznie się odchudzać trzeba odwrócić swoje nawyki żywieniowe o 180 stopni ja teraz korzystam z usług : https://www.nvit.pl/oferta/odchudzanie/leczenie-otylosci/ taka poradnia dietetyczna, bez tego bym sobie nie poradziła bo czytając w internecie te różne PRO tipy na temat zdrowej żwności to można dostać jedynie kręćka na każdej stronie piszą co innego a tak dzięki takim poradom stosuje się ich i trzymam i na prawdę działa. Nie wiem pewnie idzie bez porad dietetyka i bez udziału dietetyka ale trzeba wiedzieć na prawdę co ma zdrowy wpływ na nas a co nie a nie że ty sobie przeczytasz pare artykułów na temat zdrowego odżywiania i wiesz wszystko że unikać tłuszcz itp. bo to tak na prawdę ściema albo takie podstawowe informacje że nic i tak nie zdziałasz. Moja rada udaj się na porady dietetyczne a jak na prawdę krucho z pieniędzmi to spróbuj tych diet co piszą w necie ale na moje tylko stracisz pieniądze na te dania które tam będą a efekt będzie mały.
różyczka
Na pewno trzeba jeść regularne, małe posiłki, nie można się katować głodówkami, bo to spowolni metabolizm. Plus ruch, jakieś ćwiczenia czy rolki i kilogramy zaczną spadać.
paska9
Ja zauważyłam różnicę, gdy zaczęłam stosować się bardziej rzetelnie do podstawowych zasad żywieniowych, czego wcześniej się zbytnio nie trzymałam. Poza tym zaczęłam ograniczać słodycze i inne niezdrowe jedzenie - nie zrezygnowałam całkowicie, bo nadal zdarzają mi się sytuacje kryzysowe, ale np. pizze czy fast foody jem okazjonalnie. Zaczęłam też jeść więcej wegetariańskich potraw, bo nie jestem wielką fanką mięsa. U mnie problemem jest to, że ciężko u mnie w mieście znaleźć niektóre zdrowe produkty, jak soczewica, ciecierzyca, mąka kukurydziana, mleko kokosowe itd., więc nie mogę robić zbyt dużo fit przepisów, nad czym mocno ubolewam.
MarysiaL
CYTAT(arnika @ Tue, 26 Jul 2016 - 23:43) *
Czy da się tak w ogóle? chciałabym zrzucić kilka kilogramów tylko zupełnie nie mam silnej woli i zdarza mi się podjadać. Domowego ciasta nie jestem w stanie sobie odmówić. Za to lubię ćwiczyć, ale obawiam się, że to za mało. Czy dostępne preparaty na odchudzanie mogłyby mi pomóc? jakie macie doświadczenia?

Nie da się schudnąć bez wyrzeczeń. Kropka.
.
martaszybko
Nie da się schudnąć bez wyrzeczeń. To intensywny proces , który wymaga czasu i cierpliwości. Trzeba zmienić swój styl życia, jeść mniej i zdrowiej, uprawiać choć trochę sportu.

Samo się nie zrobi. Przecież samo się nie przytylo.


U mnie idealnie nie jest, ale ruch i dieta przynoszÄ… efekty.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.