To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Bilans czterolatka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

marghe.
Jak powinien wyglÄ…dac?
Jakich badań sie spodziewać.
Musże wiedziec bo mam dzikie dziecie, co to nie kocha lekarzy..
m.
lula
A mi pani w przychodni zapisala date nastepnego bilansu przed szostymi urodzinami dziecka, dopiero. To jak to jest? Tylko jakies przelomy czy co roku trzeba sprawdzac?

I tak chodze czesto ze wzgledu na chorobska.
moko.
W książecce zdrowia dziecka masz napisane icon_razz.gif co będzie badane:)
słuch
wzrok
postawa ciała (sposób chodzenia, stopy)
zęby
waga
i.
Zuzkę zważyli, zmierzyli, sprawdzili wzrok, słuch. Lekarz popatrzył na postawę i chód i to wszystko.
i.
CYTAT(lula)
A mi pani w przychodni zapisala date nastepnego bilansu przed szostymi urodzinami dziecka, dopiero. To jak to jest? Tylko jakies przelomy czy co roku trzeba sprawdzac?...


Lula, bilanse sÄ… w wieku 2, 4, 6 , a potem w szkole w wieku 10, 14 i 18 lat.
lula
No tak, bylam zdziwiona ze taka dluga przerwa od 2 do 6 lat. Jesli dzieciatko nie choruje to przez ten czas bez kontroli moze postepowac np niezauwazona wada kregoslupa.
beattta
Na bilansie byliśmy dzisiaj icon_smile.gif Julka została zmierzona i zważona. Lekarz sprawdził jej wzrok, słuch, postawę, popatrzył jak chodzi. Osłuchał, obejrzał ząbki. Pytał nas o to na ile jest samodzielna (ubieranie, jedzenie itp.), czy rysuje, czy umie się skupić.
Przy całej niechęci do lekarzy Julka była bardzo dzielna i z tego wszystkiego zapomniałam go poprosić o skierowanie na badanie krwi. Julka miała je ostatnio robione jak miała niecałe 2 latka.
Czy robicie dzieciom takie badania kontrolne bez wyraźnej potrzeby?
reszka
My nie robimy icon_lol.gif bez powodu, bo jak robilismy ostatnio, przed wycięciem migdałków, to Michała wyciągałam za nogi spod biurka, zaryczanego, usmarkanego i tak zestresowanego, że miał leukocyty 25.000, tak, dobrze widzicie - dwadzieścia pięć tysięcy, co spowodowało telefon z laboratorium. Na spokojnie, z palca, miał normalne 12.000.
Więc mam litość i nie kłuję dzieci jezeli nie jest to wyraxnie potrzebne.
amania
Beattta, ja robiÄ™ Marysi przynajmniej raz w roku.
marghe.
jak wyglada badanie wzroku?>
Edi Zet :)
CYTAT(marghe.)
jak wyglada badanie wzroku?>


Marghe, chyba dziecko zasłania jedno oka, a drugim rozpoznaje kształty np. zwierzaków na tej specjalnej tablicy. My czytamy literki, one zwierzaki icon_smile.gif
Sylwia M.
U nas jeszcze pani doktor kazała Oldze powtarzać trudne słowa icon_biggrin.gif . A ta, jakby wiedziała, że to sprawdzian, nie sepleniła i popisywała się "rrrr" icon_biggrin.gif
marghe.
hehe , to my poprosimy literki icon_smile.gif
No i chwalÄ™ sie GabÄ…..
Inca2
A my nie mielismy bilansu 4-latka icon_sad.gif
Minely juz 3 miesiace od 4 latek ale mysle, ze sie wybierzemy.

Co do badania krwi, my tez robimy z paluszka raz do roku u takiej bardzo milej pani co to sie jej Hubert nie boi wcale icon_smile.gif
moko.
Mój mały wolał z żyły miec pobieraną i tak od 3 lat ma z żyły icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.