To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co ciekawego w Warszawie i okolicach!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Elak
Dziewczyny ponieważ ja przeważnie dowiaduję się po fakcie o jakiejś fajnej imprezie, na którą mogłam pójść z dziećmi, to proponuję wpisywać tu wszelkie informacje o imprezach na które można się wybrać. icon_smile.gif
mamajul
tu link :
https://www.rodzicpoludzku.pl/poradnia/festyn.html
Mika
7-8 maja,w Carefour na Targówku-festyn rodzinny z udziałem "sław" z programu "Europa da się lubić" wink.gif
kww
www.juwenalia.waw.pl/index2.php?do=uw

My sie wybieramy, zreszta jak co roku icon_biggrin.gif
_rybka
Dla nieco starszych polecam kino trójwymiarowe. Tylko sprawdźcie film, bo niektóre straszą. My byliśmy na "Galapagos" i baaardzo się podobało. A może coć polecicie dla sześciolatki?
mamajul
https://www.rodzicpoludzku.pl/poradnia/dni.html
Elak
Zapowiada się ciekawie icon_lol.gif Warszawski Piknik Rodzinny 5 czerwca Pola Mokotowskie!
https://polki.wp.pl/kat,1685,wid,7308112,wiadomosc.html
KM
9 VII Dziedzineic Ratusza ul. Powstańców Śląskich 70
CHRZĄSZCZE THE BEATLES REVIVAL 18.00-21.00
Elak
Akcja Lato w Domu Sztuki na Ursynowie - w wakacje wszystko gratis icon_lol.gif
https://www.infowarszawa.pl/strony.php?id=847
Elak
I jeszcze zaproszenia na imprezy nie tylko dla dzieci wink.gif
https://www.infowarszawa.pl/zaproszenia.php
Monidelko
Jeśli któraś z Was miałaby ochotę wybrać się z dziećmi na Dziecięce
Spotkania LIterackie - zapraszam. A poniżej wszystkie szczegóły:

Program:
1. 22 X 2005 Misie lubi się – spotkanie z książkowymi misiami – dzieci w
wieku 2-6 lat, patronem jest dwutygodnik MIŚ
2.19 XI 2005 Na ulicy awanturników – spotkanie z bohaterami książek Astrid
Lindgren – dzieci w wieku 5- 10 lat (spotkanie w ramach projektu Biura
Kultury m. st. Warszawy i ambasady Szwecji:”Czytam ,wiem, tworzę”)
patronem jest Nasza Księgarnia,
3. 3 XII 2005 W świecie Narni – o tym jak czwórka dzieciaków znalazła się w
czarodziejskiej krainie – dzieci w wieku 7- 12 lat (Patronem jest wyd. Media
Rodzina)
4.I 2006 Oko w oko z Julkiem i Julką – julkowe zabawy – dzieci w wieku 4- 7
lat (patronem jest wyd. Hokus-Pokus)
5.II 2006 Spotkanie tolkienowskie – gimnazjaliści (patronem jest półrocznik
tolkienowski AIGLOS)
6.III 2006 A u Borejków… - proza Małgorzaty Musierowicz – dzieci w wieku 9-13
lat (Patron Akapit Press)
7.IV 2006 Bajki Grajki – dzieci w wieku 2-6 lat (patron Bajki–Grajki)
8.VI 2006 Książki z wakacjami w tle – dzieci w wieku 7 – 12 lat

Spotkania będą się odbywały raz w miesiącu, w soboty w Ośrodku Kultury Ochoty
przy ul. Grójeckiej 75 w godz. 11.00-13.00.
Będzie czytanie książek, świetne zabawy z nimi związane, konkursy z
książkowymi nagrodami (a mamy, jak widzicie świetnych partnerów - wydawców),
będzie wesoło i książkowo.
Serdecznie zapraszam!
Oczywiście wstęp wolny!
Elak
Warszawski EMPiK Junior zamieni się 6 grudnia w rozśpiewane i roztańczone Wesołe Podwórko. Stanie się tak za sprawą koncertu promującego najnowszą płytę z piosenkami nagranymi do popularnego programu telewizyjnego Jedyneczka. Koncert Wesołe Podwórko. Przedszkolaki i zwierzaki rozpocznie się o godz. 17.00, a towarzyszyć mu będą konkursy i mikołajkowe niespodzianki. icon_lol.gif
KM
W Carrefurze na Głębockiej dwie godziny dziennie do końca roku Wesołe Miasteczko gratis. Zdaje się, że nie dotyczy weekendów. Nie znam szczegółów, nie byłam. Może ktoś uzupełni?
Mika
BEZPŁATNE WESOŁE MIASTECZKO W C.H. TARGÓWEK!
Serdecznie zapraszamy do naszego Wesołego Miasteczka w CH Targówek. Zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Zapraszamy dzieci w wieku 1-12 lat oraz ich opiekunów. Zapewniamy profesjonalną opiekę, mnóstwo atrakcji oraz moc niezapomnianych wrażeń dla dzieciaków.



REGULAMIN KORZYSTANIA Z WESOŁEGO MIASTECZKA

Wesołe Miasteczko znajdujące się na I poziomie Centrum Handlowego Targówek zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 1-12 lat oraz ich opiekunów.

ZASADY PRZYJĘCIA:

Dzieci w Wesołym Miasteczku przez pierwsze 2 godziny bawią się BEZPŁATNIE
Po przekroczeniu czasu 2 godzin klient płaci za każdą kolejną rozpoczętą godzinę: od poniedziałku do piątku - 10 zł, w sobotę i niedzielę - 15 zł
Jeśli klient będzie posiadał paragon z danego dnia za zakupy zrobione w sklepach Galerii Handlowej, z wyłączeniem hipermarketu Carrefour, to będzie mógł przedłużyć bezpłatny czas pobytu:

paragon na sumę co najmniej 100 zł bezpłatny czas pobytu może przedłużyć o pół godziny (czyli dziecko może bawić się 2,5 godziny gratis)
paragon na sumę co najmniej 200 zł bezpłatny czas pobytu może przedłużyć o 1 godzinę (czyli dziecko może bawić się 3 godziny gratis)
paragon na sumę co najmniej 300 zł bezpłatny czas pobytu może przedłużyć o 1,5 godziny (czyli dziecko może bawić się 3,5 godziny gratis).
Warunkiem przedłużenia bezpłatnego czasu jest okazanie paragonu z danego dnia na kwoty określone w punkcie 3.


obok działa zdzierczo drogi barek wink.gif
KM
Mika, takie zasady obowiązują tylko do końca roku czy zawsze?
Mika
nie jest napisane jak długo to obowiązuje icon_wink.gif
Ludek
Mam nadzieję, że tak już zostanie icon_biggrin.gif. My ostatnio jeździmy do M1, bo tam jest plac zabaw, choć do Carrefoura mamy zdecydowanie bliżej.
marghe.
co do wesołego miatseczka - dziecka samego tam nie mozna zostawić! Nikt nie pilnuje

atrakcji znowu tak duzo nie ma, ale dobre i to

pociag dla maluszków
pociag da nieco starszych
1 karuzela
pontony
byk icon_biggrin.gif
zamek dmuchany
1 "gokart"
basen z piłeczkami


NIE WARTO tam jechac w weekend, bo są dzikie tłumy
Ludek
O to mnie zmartwiłaś icon_sad.gif , a ja myślałam, że to z pełną obsługą. To chyba zostaniemy jednak przy M1.
KM
17. XII w Ośrodku Kultury ul. Bolkowska 2C o godz. 12.00 rozpocznie się przedstawienie po którym dzieci dostaną od Mikołaja niespodzianki.
Te niespodzianki to zwykle cukierki. Wstęp gratis.
Asiula
Ostatnio na Targówku (Carrefour) na "placu zabaw" tez były 2 pierwsze godziny gratis. I jest zapewniona opieka.
Ludek
CYTAT(marg.)
co do wesołego miatseczka - dziecka samego tam nie mozna zostawić! Nikt nie pilnuje



CYTAT(Asiula)
Ostatnio na Targówku (Carrefour) na "placu zabaw" tez były 2 pierwsze godziny gratis. I jest zapewniona opieka.


To jak z ta opieką? Można zostawić dziecko samo czy nie?
marghe.
Ludek.. ja tam byłam 2 razy
Nie zostawiłabym Gaby samej .. chociazby dlatego ,ze nikt nie pilnuje wyjscia
ok, osoby obsługujące sprzęt pilnują,zeby dziecko pod pociag nie wleciało..ale juz nie pomoga wsiaśc na karuzelę..albo nie dopilnują,zeby na dmuchanym zamku na siebie nie powpdały itp
Asiula
Dziewczyny, tam są dwa miejsca do zabawy dla dzieciaczków: na poziomie I- wesołe miasteczko i na parterze w okolicach " poprawek krawieckich, kiosku - czy jak go tam nazwać, różnych barków - jest "plac zabaw". I TU jest opieka, jak pisałam wcześniej. I TU my zostawialiśmy naszego Kubaska samego.


pozdrawiam
marghe.
Asiula, na parterze jest BAjlandia..ale ona chyba nie jest darmowa
to taki "małpi gaj"..
Asiula
no właśnie o to mi chodziło ( zawsze mam problemy z nazwami icon_biggrin.gif ). Ostatnio jak tam byliśmy, było 2 godz. gratis. Na dzień dzisiejszy nie wiem.
Ludek
A, no wszystko jasne.
katkasia
Kocie piękności w Blue City

W ramach targów Murator Expo 10 i 11 grudnia zapraszamy Państwa na kolejną imprezę. Tym razem będzie to Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych pod patronatem Federation Internationale Feline.

FIFe to największa Międzynarodowa Federacja Felinologiczna na świecie (dla niewtajemniczonych -felinologia to nauka o kotach). Goście wystawy zobaczą kocie piękności z krajów europejskich, Stanów Zjednoczonych, a nawet Australii i Kanady. Przewidujemy, że przybędzie około 500 kocich piękności.. Najpiękniejszym kotom przyznamy 2 certyfikaty.

Koty opanują Blue City w sposób absolutny. Podczas imprezy goście będą mogli skorzystać z porad weterynarza i usług makijażystki, która wykona bezpłatnie prawdziwie koci makijaż każdemu maluchowi. Wystawę uatrakcyjnią liczne konkursy z nagrodami, a goście będą mogli wytypować najpiękniejszego kota, który otrzyma tytuł "Kota Publiczności".
Ocenianie kotów zaczyna się już o godzinie 10.00 na poziomie +3 w Blue City. Przewidywane zakończenie – godzina 19.00.


Baśniowa wystawa

Od soboty 26 listopada do 26 grudnia, codziennie w godzinach od 12 do 19 będziemy mogli podziwiać wystawę lalek teatralnych i ilustracji książkowych do baśni Andersena.

Ekspozycja obejmuje kolekcję 150 lalek w zaaranżowanej scenografii. Będą tam kukły, pacynki, marionetki, maski i jawajki. To lalki projektowane przez trzy pokolenia scenografów teatrzyków dziecięcych. Zobaczymy Królową Śniegu z teatru animacji w Poznaniu, Szewca Dratewkę z teatru Banialuka w Bielsko Białej, Dzikie łabędzie z teatru Lalek we Wrocławiu i wiele innych.
anonimowy
CYTAT(mamajul)
marghe.
Wesołe miasteczko zwija sie pod koniec stycznia
ostatnia okazja , zeby zabrac dzieci
Ludek
A było tak pięknie:(
marghe.
Odszczekuję
Wesołe miasteczko nadal jest
tyle, ze płatne

chyba 5 zł za 2 h (głowy nie dam)
Simson
dokładnie 5 zł za pierwsze dwie godziny (pytałam o to w poniedziałek) icon_lol.gif
A_KA
My byłyśmy w tym wesołym miasteczku... Owszem fajnie i wtedy jeszcze za darmo było... Teraz przysłali mi sms-a (zostawia się im numer przy zgłoszeniu dziecka), że za pierwsze dwie godziny - 5 zł się płaci. I tak niewiele...
I jeszcze jedno. Ja nie jestem pewna co do tej ich profesjonalnej opieki... Sala ogromna. A chyba nie mają tyle opiekunek, żeby każda jednym dzieckiem się zajmowała... Nie upilnują w żaden sposób. Ja ledwo swoją mogłam upilnować, a tylko na jedno dziecko musiałam patrzeć icon_wink.gif . Dla mnie największe zagrożenie to basen z wodą (do pływania pontonami), i to, że dziecko może stamtąd cichaczem wyjść... no i jak my byliśmy (za darmo w niedzielę rano) to było okropnie dużo ludzi...
Ale pomysł fajny, atrakcji bardzo dużo, Karola przez dwie godziny szalała i wcale nie miała dosyć...
marghe.
Mowy nie ma, żeby tam dziecko zostawić bez opieki.
reklama kłamie icon_biggrin.gif

Tam nie ma żadnej opieki, są panie pobierające opłatę i panowie obsługujacy karuzele. I tyle.
Ludek
5 zł jest do przeżycia, a dziecko ma fraję. A dziecka samego bym nie zostawiła.

Ciekawi mnie jak to jest. Czy jeśli ich poinformuję, że wychodzę, a dziecku w tym czasie sie cos stanie, czy sobie wyjdzie to oni ponoszą za to odpowiedzialność?

W Carrefour jest jeszcze jeden plac zabaw, gdzie dziecko na pierwsze 2 g. można było zostawić za darmo (nie wiem jak jest teraz). Wydawało mi się, że tam z opieką jest lepiej. To taki plac typu Kolorado. Pani się mnie spytała czy dziecko zostaje samo. Odpowiedziałam, że tak, ale coś mnie tknęło i zapytałam się czy dziećmi ktoś się zajmuje. Okazało się, że nie. Każdy może sobie wejść.
Simson
Nie ponoszą odpowiedzialności, dlatego przy wejściu wypełnia się kwestionariusz, który jednocześnie jest zobowiązaniem do opieki nad dzieckiem.
Ps. Basenu z wodą już nie ma
Ludek
CYTAT(Simson)
Nie ponoszą odpowiedzialności, dlatego przy wejściu wypełnia się kwestionariusz, który jednocześnie jest zobowiązaniem do opieki nad dzieckiem.
Ps. Basenu z wodą już nie ma


To chyba nie powinni się reklamować, że można zostawic dziecko i iść na zakupy. Szczególnie teraz jak pobieraja opłatę.
Simson
Bo to jest chyba tak, że teoretycznie możesz dziecko zostawić, ale jak coś by się stało (dziecko by zwiało, jakiś upadek) to oni nie odpowiadaja za to. Kiedy my byłyśmy na tym placu zabaw z obsługi dwie osoby stały za ladą i trzy osoby przy obsłudze ciuchci, byka i karuzeli.
Elak
https://warszawa.miastodzieci.pl/wydarzenie...c2ac041b91.html
W dniach 28.04.-7.05.2006r. (dot. piątku, soboty i niedzieli) organizują
zajęcia na Pływalni "Pingwin", przy ul. Oławskiej 3a, na Bemowie.
1 zł bilet (rodzic + dziecko).
Simson
od 01 listopada tanieją bilety do ZOO icon_exclaim.gif . Obecnie dorośli płacą 12 zł, a dzieci od 3-go roku życia 6zł. Natomiast w sezonie zimowym tj. listopad - marzec ceny spadają o 50%, a więc dorośli 6 a dzieci 3 zł. icon_exclaim.gif icon_biggrin.gif
Dzaga
ponoć pampers ogranizuje imprezę na polach mokotowskich w najbliższy łikend sierpnia... czyli ok 25 sierpnia..
proponuje zajrzeć na stronę pampersa...
Lutnia
Pola Mokotowskie dzis i jutro opanowane będą przez Latające Psy.

Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć na żywo finały zawodów DCDC 2010 - polecam.

Dla niezorientowanych: latający pies wygląda np. tak: https://www.youtube.com/watch?v=O-ziOPzsBHk...feature=channel albo tak: https://www.youtube.com/watch?v=O-ziOPzsBHk...feature=channel

Bombowo się ogląda taką współpracę człowieka z psem na żywo.
elfijka


krzystko
Myślę że w Warszawie warto też zajrzeć do Škoda 4DX. Sala Skoda 4DX mieści się w Cinema City Arkadia, jest to pierwsze kino z tego typu technologią w Polsce, sprawdźcie - https://cinema-city.pl/4dx-info
ankared
Na warszawskim bemowie powstała bardzo fajna kawiarnia Kids City Cafe, gdzie dzieci mogą pobawić się na genialnym placu zabaw a mamy zrelaksować przy pysznej kawie icon_smile.gif Prowadzone są tam również zajęcia edukacyjne dla najmłodszych m.in angielski, zajęcia gordonowskie czy logopedyczne. Kawiarnia znajduje sie przy ulicy Piastów Śląskich 126A
ania-sz2
Serdecznie zapraszam na pokaz slajdów z wyprawy po Armenii i Gruzji z 5-letnim dzieckiem. To nasza kolejna wyprawa z córką, więc służymy radami i informacjami o realiach podróżowania z dzieckiem.
Pokaz, autorstwa Anny i Marcina Szymczaków, zatytułowany „Na bezdrożach Kaukazu – Armenia i Gruzja”, odbędzie się w kinie Luna w Warszawie w najbliższy czwartek 6 marca o godz. 19.00, w ramach cyklu: „Slajdy In Mundo w Lunie” (Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa).
Podczas półtoragodzinnego spotkania wybierzemy się w blisko dwumiesięczną podróż na rubieże kulturowej Europy – do kolebki chrześcijaństwa. Do miejsc magicznych – jak pogranicze Armenii i Górskiego Karabachu, wysokogórskiej Swanetii czy malowniczej Tuszetii.
Dotrzemy tam pokonując samochodem cztery tysiące kilometrów przez Bałkany i Turcję. W Gruzji będziemy wędrować po zielonych dolinach i śnieżnych graniach Kaukazu, odwiedzimy czarnomorski kurort Batumi oraz słynącą z produkcji wina Kachetię. W Armenii dotrzemy do najstarszych chrześcijańskich kościołów na świecie, będziemy wspinać się na Aragacz, świętą górę Ormian oraz powędrujemy nad brzegami jeziora Sewan. Będzie czas na zadumę i refleksję oraz górską przygodę na zakaukaskich szlakach.

Więcej na slajdypodroznicze.pl/slajdy-w-lunie/ oraz kinoluna.novekino.pl/wiadomosci.php?id=608
mamaMiśka
Dziewczyny jeśli wasze pociechy lubią pomagać wam w kuchni icon_biggrin.gif to w niedzielę w blue city będą warsztaty "mali kucharze", na których dzieci będą gotować, eksperymentować, dekorować potrawy, poznawać smaki świata icon_smile.gif . Myślę, że warto się przejechać icon_smile.gif . Informacje o tej imprezie są na stronie sklepu w zakładce wydarzenia.
ronia31
Dziewczyny gdzie lodowisko duże i ekonomiczne w użytkowananiu w Wawie ?
julllia35
Plac budowy dla dzieci Konstruktor w Międzylesiu – Warszawa Bardzo fajnie zorganizowane miejsce, coś innego, pomysłowego. Dzieci nie chciały wychodzić ! Miło spędziliśmy tu czas.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.