To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
ulla
Inspiracji poszukuję na tort na przyjęcie indiańskie. Odmówiłam robienia tortu w kształcie tipi (acz może niesłusznie), przyszedł mi do głowy totem, ale w wersji leżącej (znaczy po najmniejszej linii oporu, ale po torcie Barbie i statku pirackim w zeszłym roku, chciałam zrobić coś prostszego dla mnie)....ale i tak chwilowo pustkę mam w głowie, a wolałabym zaplanować. Może rzucicie jakąś myślą niebanalną, wątek wszak odpowiedni a i uczestniczki kreatywne??
flo
Bluska, nezle ci wyszedl tort a myszki sa swietne icon_smile.gif

ulla, hmm moze pioropusz zrob? Tort w ksztalcie kola taka obrecz a dookola powtykane piora prawdziwe albo... no trzebaby pomyslec... Chociaz nie wiem, czy to by sie tak dalo zrobic
Tuni
O litości, Bluśka, booooosko!!
mama4
Nie no, ten tort z myszkami po prostu super.
Ja chcialabym zrobic tort, ktory bedzie albo w ksztalcie konia, albo bedzie mial jakies figurki konne. Czy ktoras z Was robila cos takiego, albo ma jakies pomysly na taki tort? A! I czy mase marcepanowa mozna zabarwic na dowolny kolor?
Bluśka
Możesz zrobić tor wyścigowy albo stajnie i ogrodzone pastwisko.
ps.Mase marcepanową mozna barwić na różne kolory. Ja kupilam mase białą i żółtą.Białą zabarwilam na czerwono, szaro i czarno.
anetadr
CYTAT(flo @ Tue, 08 Feb 2011 - 21:24) *
Bluska, nezle ci wyszedl tort a myszki sa swietne icon_smile.gif

ulla, hmm moze pioropusz zrob? Tort w ksztalcie kola taka obrecz a dookola powtykane piora prawdziwe albo... no trzebaby pomyslec... Chociaz nie wiem, czy to by sie tak dalo zrobic


Pióra może z ciasta francuskiego? Choć nie wiem czy to by się nadawało do tortu.

Aneta
flo
Ciasto francuskie moze byc zbyt kruche. Mzna tez zrobic fondant do modelowania. Wtedy do fondantu sie dodaje troche cmc (taki klej w proszku) i masa robi sie twarda jak kamien. Ja z tego figurki robie. Ewentualnie jakies kolorowe pira wlozysz i przed pokrojeniem powyjmujesz.

Mozna jeszcze bebenek indianski zrobic. Jeszcze prosciej icon_smile.gif PO bokach indianskie wzorki namalowac albo nakleic z masy cukrowej lub marcepanu.

W zasadzie tipi nie bylby taki trudny... Chyba nawet najwdzieczniejszy do wykonania icon_smile.gif

Co do konia... Gdzies widzialam tort w ksztalcie glowy konia (parzac z profilu:)). Mozna tez zrobic normalny prostokatny tort, zrobic plotek z masy czy np. paluszkow w czekoladzie i poustawiac po srodku figurki (z masy lub plastikowe)). Na srdku z zielonego kremu trawke zrobic, jakas miche z sianem i woda...

tu jest tez fajny tort z koniem

https://suessekunst.jimdo.com/kinder-torten/

tu o tematyce indianskiej. Piora sa z masy do modelowania zrobione a wytloczenia nozem naciete


tu tez jest pomysl. Wykonanie taie sobie, ale pomysl mozna sciagnac
https://www.schnullerfamilie.de/zuckerbaeck...lot-baeckt.html

bumbum
bluśka tort i myszki-mistrzostwo świata
olusia Scooby Doo rewelacyjny,jak żywy 06.gif
mama4
CYTAT(flo @ Thu, 10 Feb 2011 - 07:13) *
Co do konia... Gdzies widzialam tort w ksztalcie glowy konia (parzac z profilu:)). Mozna tez zrobic normalny prostokatny tort, zrobic plotek z masy czy np. paluszkow w czekoladzie i poustawiac po srodku figurki (z masy lub plastikowe)). Na srdku z zielonego kremu trawke zrobic, jakas miche z sianem i woda...

tu jest tez fajny tort z koniem

https://suessekunst.jimdo.com/kinder-torten/


nie no ja nie sadze, abym mogla cos takiego zrobic sama; moze to dobry pomysl z tym prostokatnym tortem; ja naprawde potrzebuje nieskomplikowanych inspracji 06.gif
gosiagosia
Proszę się nie śmiać, bo założenie było inne ;p



flo
Gosia, czetso tak jest, ze tort nie wjydzie, tak jak chcemy. Ja Louisy na 2 latka nie pokazuje nawet, baaaa roczkowego tez nie icon_biggrin.gif Wazne, ze sie staralas. Szymkow sie na pewno podobal.
hekkate
No to teraz ja się pochwalę. Miał być tort z narzędziami jednak solenizant wybrał taki motyw:

https://images37.fotosik.pl/582/b6719a44dc75a085gen.jpg
https://images45.fotosik.pl/629/e41a7e9d92739e53gen.jpg
https://images49.fotosik.pl/626/d6294fad162bc9c7gen.jpg
https://images43.fotosik.pl/627/77af2a7d675dc3fcgen.jpg
https://images35.fotosik.pl/443/51bd57b0369fe396gen.jpg

Owce mi trochę nie wyszły, bo przypominają wg mnie dobermany, ale ciężko było coś ukształtować, bo masa wyschła. A i moja uwaga, lukier plastyczny + galaretka=NIE
Agnieszka.zg
mi sie bardzo podoba a już traktorek to wymiata
hekkate
Dzięki. Traktorek to dzieło męża.
flo
hekkate, bardzo sympatyczny torcik. Te gaski sa slodkie a traktorek "jak zywy" icon_smile.gif

Tort Sachera na urodziny meza

bumbum
flo aż mi ślinka pociekła
hekkate traktor wymiata,posiadał chyba każdy szczegół z orginału co?
hekkate
Flo, Anndzia dzięki. Traktorek nie posiadał tego czegoś na czym ma lampkę, a tak to chyba wszystko z wersji podstawowej.

Flo super torcik, a jaki apetyczny!
moko.
Hekkate możesz mi podpowiedzieć jakich barwników użyłas?
Ja dzisiaj zrobiłam tort, ale miałam beznadziejne barwniki w płynie z Wusitty i słabo barwiły...
Nic nie dało też pomalowanie barwnikiem ozdób...

Foty icon_wink.gif Mój drugi tort! z masą z pianek. Przepis na biszkopt i masę maślano-śmietanowo-budyniową pochodzi z gazety z GP.
Biszkopt bez proszku do pieczenia, masa (połowa to kawa z gorzkim kakaem, druga bez żadnych dodatków)



hekkate
Moko kupiłam barwniki w proszku po 4.5zł za 5 g. Te w płynie miałam, ale one najlepiej nadają się do barwienia ciasta.
Świetny tort Ci wyszedł. A ten biszkopt piekłaś 3x czy jedna sztukę i podzieliłaś na 3 części? Jak znajdziesz chwilę daj przepis na ten biszkopt i masę.
moko.
To jeden biszkopt podzielony na 3 części
Biszkopt:
5 jaj, 3/4 szkl cukru, 3/4 szkl mÄ…ki pszennej, 1/4 szkl mÄ…ki ziemniaczanej.

Białka ubić, dodać stopniowo cukier, żółtka i przesianą mąkę.
Piec w 160-170 st - 35-40 minut.
Gorące ciasto wyjąć z piekarnika i upuścić z wysokości 50 cm (na ręcznik) a potem ponownie włożyć do uchylonego piekarnika.

Moje uwagi
Z tego przepisu zawsze mi wychodzą dwa blaty 2 cm (piekę w formie 24 cm). Dlatego ja zwiększyłam proporcje i wychodzą mi 3 blaty. ( 7 jaj, 1 szkl cukru i mąki pszennej, 1/3 mąki ziemniaczanej)

Masa do tortów

1 1/2 tabliczki białej czekolady, 300 ml kremówki, śmietanfix, 1 1/2 kostki masła, 1 1/2 budyniu waniliowego ugotowanego, 3 łyżki cukru.

Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej ze śmietanką, wystudzić i ubić ze śmietanfixem, ugotować 1,5 opakowania budyniu waniliowego z cukrem, ostudzić. Ubić masło i dodawać po łyżce masy śmietanowej i budyniowej. Masę schłodzić i schłodzoną dekorować tort. Ta masa to baza, można dodać owoce, wiórki, orzechy, kakao, czekoladę, kawę i na co ma się ochotę.

Moje uwagi
Ja nie dodaję cukru do budyniu - nie lubię słodkiego tortu, poza tym masa z pianek jest słodka.
Budyń można samemu ugotować (tzn. własny budyń a nie z torebki) Ja jeszcze robię tak, ze czekoladę rozpuszczam z kilkoma łyzkami śmietanki, resztę śmietanki ubijam, dodaję śmietanfix(on jest niekonieczny) ja dodałam bo tort jem zazwyczaj kilka dni... potem dodaję masę czekoladową i ubijam dalej, a resztę bez zmian.

Do mojej masy dodałam kawę rozpuszczalną i kakao gorzkie (fajny smak wyszedł)
Budyń można
Agnieszka.zg
jakiego barwnika uzyć żeby powstał kolor cielisty?? bedę w kwietniu robić dla koleżanek w kształcie pacjenta tort nadzien słuzby zdrowia i generalnie pomysł maj\już gotowy tylko ten kolor.....no chyba że nieznajdę cielistego i zrobię żółtego jak chory na żółtaczkę .hehe zawsze drastyczniej
gosiagosia
TU coÅ› jest na temat takiego barwnika.
Tigerek
pomyłka
Agnieszka.zg
a tu kolejny mój torcik tym razem dla teściowej troszke sie błyszczy na zdieciu ale w rzeczywistości az tak nie swieci
theluna25
A u nas był taki tort dla Lusi na 4 urdzinki

I dla roczniaka piracki
]
Ale szczerze mówiąc to robiłam mase z cukru pudru na tort z lalką i masa nie wyszła:( Strasznie muląca i jakaś nie w odpowiedniej formie, konsystencji jednym słowem nie podobała mi się! nie robiłam nigdy z pianek i nie wiem czy dobra by wyszła! Nie jestem dobra w kremach bo rzadko piekę i kupiłam gotowe pianki z Gellwe
chyba ale za bardzo rozmiękczają biszkopt. Najchętniej to wolałabym tylko ozdabiać 06.gif
A wy przeważnie jaką mase robicie i jaki lukier z cukru pudru? Czy gotowe kupujecie?
I powiedzcie mi z jak robicie masę która jest na samym torcie z której można zrobić ślaczki wzorki kwiatuszki ze szprycy i tak dalej bo zrobiłam taką na Lusi urodzinach to jeszcze wytrzymała ale na Krzysia to zjeżdżała z boków tortu
Agnieszka.zg
musi byc przede wszystkim gęsta tak więc proponuje zmniejszyc o połowe dawkę smietany albo dodac przynajmniej 2 fixy do smietany.
theluna25
Już nie pamiętam dokładnie ile tego dałam ale zawsze więcej niż z tyłu na torebce pisało. Już się na tym tak sparzyłam że wolałabym czegoś innego spróbować np na bazie masła Jak widać na tym pirackim torcie jżeby nie było totalnej klapy rozpuściłam galaretkę i dodałam bo już nie miałam innego wyjścia a i tak te wzorki są rozmazane
Agnieszka.zg
może doradzicie: mama mały problem techniczny z barwnikami ,jak chce uzyskac intensywny kolor np. czarny czy czerwony to musiałabym dac dużo barwnika(wiadomo szkoda) i generalnie maluje tym barwnikiem (na mokro)biała masę plastyczną. ale ( i tu ten problem) masa potem się strasznie błyszczy i to mi nie pasuje. jak wy robicie żeby nie błyszczało?
mocny123
[post edytowany przez administratora]
Gio_vanna
dziewczyny czy zwykłymi barwnikami da się zabarwić ciasto? Nie chodzi mi o masę tylko np biszkopt. Brązowy dodać kakao, różowy jakiś czerwony kisiel. Kiedyś przelotem oglądałam fragment programu "Cukiernicy na start" i tam zrobili pięknt tort w lawendowym kolorze o ostatnio mi się marzy jakiś "egzotyczny" kolor. Doradzicie coś ??
flo
to ja sie przylacze do pytania. Barwnikami spozywczymy barwilam biszkopt np. na czerwono, ale galaretka czy kislem albo naturalnymi jeszcze nie. Moze ktoras z was ma z tym doswiadczenie.
niewidzialna
Barwiłam kisielem biszkopt, dałam mniej mąki o ilość kisielu(dodatek mąki ziemniaczanej nie przeszkadza ciastu), masę cukrową barwiłam galaretką, ale to było takie kombinowanie "na oko" no ale jakoś wyszło.
Agnieszka.zg
ja tez barwiłam na zielono ale mi chodzi o kolor czarny i czerwony
ulla
CYTAT(Agnieszka.zg @ Fri, 04 Mar 2011 - 20:15) *
ja tez barwiłam na zielono ale mi chodzi o kolor czarny i czerwony


Na czerwono to chyba barwnikiem...koszenila jest tak intensywna, że trzeba niedużo, żeby zabarwić. Na czarno chyba się ciasta nie da (bez szkody dla tegoż)
Bluśka
Widzialam kiedyś w sklepie czarny barwnik. Może na Tortowni mają do kupienia albo na innych stronach www.?
Agnieszka.zg
barwniki to ja mam i nawet czarny tylko o to własnie chodzi zeby wyszedł czarny to trzeba dac duzo a ja chce zaoszczedzic zeby duzo mi nie ubyło .a to nastepny torcik wczorajsza robota
Ryjek
agnieszka na cincinie dziewczyny pisały, ze aby wyszedł dobry czarny to one barwia mase najpier na zielony, niebieski, brazowy. Dopiero do wyrobionej masy dodaja barwnik czarny i wtedy wychodzi najlepsza czern. Ja jeszcze nie probowałam icon_smile.gif
Agnieszka.zg
o widzisz i to jest pomysł !!!!!!!!! najpierw dac kakao na braz a potem dodac czarny ,przy najblizszej okazji wyprobuje
Agnieszka.zg
jeszcze jeden z wczoraj
flo
Tort cytrynowy wg. Dorotus


i w innej wersji

hekkate
Flo świetne torty. Czym barwiłaś na czerwono ten drugi? Jak Ci się udaje tak ładnie czekoladę rozprowadzić na wierzchu? Kupujesz zwykłą i roztapiasz czy polewę czekoladową.
Agnieszka Twoje torty też super.
Theluna piękne torciki, a pomysł z piratem super.
Moko dzięki za przepis.

Dziewczyny ja już się nie mogę doczekać aż zjem pysznego torta. Jeszcze 2 miesiące i wszystko co zakazane będzie zjedzone.
flo
hekkate, dzieki icon_smile.gif Ten czekoladowy akurat byl torcikiem resztkowym, bo mi zostalo masy i ciasto na biszkopt. Zabarwilam go (niestety) barwnikiem spozywyczym a polalam robiona polewa z masla, kakao, cukru i jajka. Rozprowadzam ja juz lekko tezejaca na torcie i wyrownuje szpatulka.
moko.
Flo w do polewy czekoladowej dodajesz jajko?
Nie znam tego przepisu... po co to jajko?
Zapodaj przepis icon_smile.gif
Tigerek
polewa się nie owarza i ładnie błyszczy.

Ja nie flo ale robię ot tak - pół kostki margaryny lub masła, roztapiasz, dodajesz 3 łyżki kakao i 2 łyżki pudru, mieszasz do jednolitej konsystencji, mieszać di przestudzenia (wygląda jak owarzone ale olać to icon_razz.gif ) jak nie parzy dodajesz jedno małe surowe umyte jajko i mieszasz aż powstanie gęsta piękna masa - w połowie będziesz mieć wrażenie, że to wieki trwa, czasami się rozwarstwia w połowie mieszania ale efekt końcowy jest tego warty icon_smile.gif
flo
moko, Tigerek juz odpowiedziala icon_smile.gif Przepis nalezy do neyi2004, mam go z mniama. Bardzo fajna jest i ladnie daje sie ja rozmazac po ciescie.

12,5 dag masła
3 łyżki kakao
3 łyżki cukru
1 jajko

Wszystkie skladniki oprocz masla nalezy wymieszac w miseczce, maslo rozpuscic i powoli dodawac maslo do reszty skladnikow ciagle mieszajac. Jak tylko wszystko sie ladnie polaczy, polac ciasto.
Agnieszka.zg
moja kolejna nauka tym razem próba zrobienia róz z czekolady
cilla
Agnieszka, jak się robi takie róże?

Ja to sie tu w ogole nie powinnam pojawiać. W życiu upiekłam DWA torty, ten, którego zdjęcia chcę Wam pokazać to ten drugi...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Jak na drugi tort to chyba nie tak tragicznie? Mam nadzieję, że z czasem będzie coraz lepiej icon_smile.gif
Agnieszka.zg
za duzo by pisac ,najlepiej w google znalesc róże z czekolady i tak znajdziesz co i jak
cilla
Dzięki, poszukam.
justin
Tort dla siostry na jej 19 - te urodziny. Ech, co to za wiek icon_smile.gif


To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.