To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
Użytkownik usunięty
W ostatni weekend stanęłam przed nie lada wyzwaniem. Tymi jest w tej chwili miłośnikiem survivalu. Interesuje Go WSZYSTKO, co dotyczy kamuflażu, szkoły przetrwania, itd. Oczywiście jest również wiernym fanem Bery Grylls'a. Wymarzył sobie tort z górami... i żeby się po nich Bery Grylls wspinał 37.gif Wyszło tak...



Wcześniej było przyjęcie dla Przedszkolaków, więc torty musiały być dwa icon_smile.gif



Bohaterowi dnia podobało się SZALENIE! Dostał swój wymarzony kawałek tortu, znaczy górkę z Bery Gryllsem 06.gif
Bluśka
[użytkownik x], super torty, a ten Ben to jadalny? icon_smile.gif A tak poza tym to fajnego masz syna. icon_smile.gif
semi
[użytkownik x], najlepsze zyczenia dla Tymka:). Tort bajeczny, wyrazy uznania, u Was chyba talent jest rodzinny-pamietam dzieła (nie kulinarne) Twojej siostry.
flo
[użytkownik x], bardzo fajne torty. Pierwszy ma swietne kolory i kaczuszki nawet sa icon_biggrin.gif

Tort karmelowo-orzechowy na 2 urodziny Gabrieli z jej ulubionym misiem-przytulanka Nani


bumbum
Jeju ale smakowite te torty 06.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(Bluśka @ Sat, 09 Apr 2011 - 11:13) *
[użytkownik x], super torty, a ten Ben to jadalny? icon_smile.gif A tak poza tym to fajnego masz syna. icon_smile.gif


Berry Bluśka, Berry icon_wink.gif Tak, jadalny. WSZYSTKO jadalne. Utoczone pieczołowicie przez sabat czarownic w noc poprzedzającą przyjęcie. Do 2 w nocy siedziałyśmy, efektem czego:
- powstała kacza rodzina - widoczna na zdjęciu,
- powstało 150 (!) głazów narzutowych, którymi tort obłożony był dookoła,
- powstały kwiatuszki i inne cudeńka,
- oczywiście powstał również Berry Grylls, który miał nawet górską saszetkę 06.gif
- moja siostra omal nie zwymiotowała po pożarciu TONY lukru cukierniczego (odkryła natomiast, że każdy z lukrów ma inny smak)
- moja kuchnia przypominała POBOJOWISKO, bo z lukrem cukierniczym pracuje się przy użyciu cukru pudru, który w następstwie naszych działań słał równiutko szafki, blaty, podłogę i wszystko inne... Ja już nie wspomnę, co odwijałyśmy przy robieniu tego tortu 48.gif, ale było BOSKO! Zwarty szwadron ciotek-wariatek sprawdza się za KAŻDYM razem!

Dzięki za miłe słowa!
Bluśka
O rany, to ja napisałam Ben, wybacz please? 04.gif Ogladamy "Szkołe Przetrwania" namietnie, dzieciaki najbardziej są podjarane, jak Berry zjada jakieś świnstwa lub lata z gołym tyłkiem. 03.gif
olazdaleka
On nie jest Ben czy Berry, on sie nazywa Bear Grylls.
Agnieszka.zg
no to dodam jeszcze parę torcików zrobionych tydzień temu...



Agnieszka.zg
no to jeszcze 2 z tym ,że ten drugi nie dla dzieci

Bluśka
O rany, czy ja dobrze widzę? Ten drugi to cipka? icon_eek.gif 04.gif
Agnieszka.zg
no.....dla mężulka na 40 urodzinki
Bluśka
hehe widać, ze to podgolona wersja, bo owłosienie tylko na górze. 03.gif 04.gif
asiaad2
Kurde ale macie zdolności, ja to jestem totalne beztalencie w tej dziedzinie
Agnieszka.zg
i jeszcze 2 ostatnie na komunię

bb
CYTAT([użytkownik x] @ Fri, 08 Apr 2011 - 08:37) *


Moja Zoska na 9-tke zazyczyla sobie cos w klimacie wiedzmowym (na fali karnawalowego przebrania) i....mielismy identyczne gadzety ale inny efekt koncowy, [użytkownik x] icon_wink.gif
Niech zyje tortownia?
Użytkownik usunięty
Owszem, tortownia icon_smile.gif

Wykonałam w tak zwanym międzyczasie...

Tort na Komunię Julii (z pomocą szabatu Czarownic icon_biggrin.gif)


... i na Komunię stryjecznego brata Julci icon_smile.gif


Wczoraj był też tort z Chrztu mojej Chrześniczki icon_smile.gif Ale zdjęć jeszcze nie przyniosłam icon_smile.gif
Inkusia
Agnieszka.zg tort dla męża świetny, mój mąż zażyczył sobie taki na urodziny icon_smile.gif Mam czas do marca na naukę icon_wink.gif
Agnieszka.zg
dzieki bardzo. no to dokładam jeszcze dwa świerzo zrobione na dzień dziecka

Nessi
Agnieszka.zg Robisz świetne torty! icon_smile.gif Jako, że mieszkasz niedaleko chyba złoże kiedyś u Ciebie zamówienie 08.gif

Agnieszka.zg
dziekuję bardzo no i oczywiście zapraszam !!!!
CYTAT(Nessi ☢ @ Tue, 31 May 2011 - 20:10) *
Agnieszka.zg Robisz świetne torty! icon_smile.gif Jako, że mieszkasz niedaleko chyba złoże kiedyś u Ciebie zamówienie 08.gif
bumbum
Agnieszka świetne torty,masz babo talent.Mojemu mężowi by szczęka opadła na ten różowy icon_wink.gif
Jak ty to robisz że ta masa cukrowa ci się nie kruszy przy nałożeniu tej warstwy wierzchniej?

[użytkownik x] komunijne torty-rewelacja!
Agnieszka.zg
szybko nakładam a jesli zaczyna sie kruszyc to ja w rekach rozgrzewam i na nowo formuje
bumbum
CYTAT(Agnieszka.zg @ Tue, 31 May 2011 - 21:10) *
szybko nakładam a jesli zaczyna sie kruszyc to ja w rekach rozgrzewam i na nowo formuje

no niby tak ale ja jak ją rozwałkowuje to mi się łamie przy przenoszeniu,za nic w swiecie nie chce w całości właśnie przy większym formacie 21.gif

Powiedźcie jeszcze dziewczyny,czym łączycie elementy?
I czy któraś malowała masę cukrową,chodzi mi o jakiś rysunek,żeby go nie wycinać i nie kroić,kontury zrobić np.pisakiem i resztę pomalować?jak tak to jakie proporcje.

Do urodzin dziewczyn jeszcze trochę czasu zostało ale mam już pewien pomysł i powoli robię się do niego przygotowania 06.gif
Użytkownik usunięty
a) jeśli nie chcesz, żeby lukier Ci się łamał, nie rozwałkowuj go za mocno i pracuj SZYBKO. Ja właśnie opatentowałam nowy sposób 06.gif Rozwałkowuję mianowicie lukier na folii alu, następnie przenoszę, przewracam do góry nogami i WŁALA! PS Oczywiście folię posypuję cukrem pudrem. Widziałam taką zarą.bistą silikonową matę, ale kosztowała przeszło 100 zł 37.gif

b) maluję po lukrze pisakami jadalnymi lub srebrem jadalnym w proszku - bez cienia zarzutu.

c) elementy łączę mocząc je, ale DOŚĆ TEGO! Dzisiaj zainwestowałam i nabyłam klej icon_smile.gif

Czeka mnie teraz tort w kształcie psa. Trzymajcie za mnie kciuki, mam wrażenie że z moim antytalneciem porywam się ciągle z tą samą motyką na nowe słońce 21.gif
Agnieszka.zg
folia mi sie nie sprawdziła, rozwałkowuje normalnie na blacie a potem zwijam delikatnie na wałek którym rozwałkowywałam i odwijam juz na gotowym ciescie .nie peka ,( musi byc nie za cienka)
bumbum
To chyba mój lukier jakiś nie teges bo wcale nie rozwałkowuje go cienko.Mało tego już podczas wałkowania się rozwarstwia nie będąc cienkim,chyba czegoś za mało lub za dużo daję 21.gif

[użytkownik x] rzuć linka jaki to klej...pisaki dobra rzecz aczkolwiek zbyt mało kolorów jest dostępnych
Użytkownik usunięty
CYTAT(anndzia @ Fri, 03 Jun 2011 - 20:08) *
To chyba mój lukier jakiś nie teges bo wcale nie rozwałkowuje go cienko.Mało tego już podczas wałkowania się rozwarstwia nie będąc cienkim,chyba czegoś za mało lub za dużo daję 21.gif

[użytkownik x] rzuć linka jaki to klej...pisaki dobra rzecz aczkolwiek zbyt mało kolorów jest dostępnych


O taki icon_smile.gif https://www.tortownia.pl/sklep,227,71,Squir...ej_cukrowy.html

W życiu mi się lukier nie rozwarstwiał, tylko że ja lukier kupuję gotowy.
Użytkownik usunięty
Moja najnowsza produkcja - miał być tort w kształcie psa icon_smile.gif

[URL=https://imageshack.us/photo/my-images/853/zdjcie0577m.jpg/][/URL
Agnieszka.zg
zastanawiam sie jak uzyskujecie ciemne kolory, dajecie duzo barwnika czy malujecie biały lukier ??a torcik pierwsza klasa !!!!
anetadr
Śliczny piesek icon_smile.gif

Aneta
weda
może ktoś doświadczony mi coś podpowie odnośnie masy z marschmallows
będę nią zdobić tort pierwszy raz (tzn.wczoraj zrobiłam sobie małą ilość i jestem zachwycona jaka jest plastyczna a mam do wykonania dzidziusia i inne ozdóbki na tort chrzcinowy)
do tej pory zdobiłam raczej marcepanem

i teraz nie wiem co się pod marschmallows nadaje? krem? śmietana pewnie nie.. może krem z marcapone?o nim myślałam najintensywniej
Agnieszka.zg
ja daje takie zwykłe kremy do tortów np z gelwe
weda
ale to ma być domowy krem,nie kupiony
ale skoro dajesz krem to się pokuszę i kremem jednak posmaruję,już mam koncept
bumbum
[użytkownik x] chylę czoła,pies wyszedł ganialnie aż by się chciało do mordki wtulić 06.gif

Jeszcze pytanie jedno mam:czym posmarować żeby właśnie ta masa była bardziej błyszcząca a nie taka matowa?
Agnieszka.zg
mozesz posamrowac pedzelkiem z woda alez doswiadczenia wiem ze wtedy jak dotykasz torta to sie on klei a jak jest matowy to nie .mi osobiscie bardziej podobaja sie matowe
flo
Pies pierwsza klasa icon_smile.gif

weda, pod mase z marschmallows moze byc mascarpone, ale masa nie moze byc zbyt cienko rozwalkowana.

tort truskawkowy


Anndzia, ja rozrabiajac mase smaruje rece tluszczem kokosowym i wtedy masa tez ma ladny polysk.
Anilka
Moje pierwsze próby wywołania uśmiechu na twarzach maluchów 06.gif Kolejne zamówienie już złożone 37.gif


Pierwszy mój torty dla chrześniaka

Anilka
Dla mojej Ilonki icon_smile.gif


Anilka
I ostatni wymarzony tort Pauli icon_smile.gif


semi
Anilko, piekne:)
bumbum
Anilko tort z hello kity fenomenalny 06.gif

Dzięki dziewczyny za rady
weda


Uploaded with ImageShack.us

flo,daj przepis na marscapone?coś znależć nie mogę


Anilko,śliczne torty
weda


Uploaded with ImageShack.us

tu,na 30 urodziny,takie życzenie klientki,mam nadzieję,ze nikogo nie gorszę jakby co to usunę
flo
CYTAT(weda @ Sun, 19 Jun 2011 - 11:10) *
flo,daj przepis na marscapone?coś znależć nie mogę


Weda, torty niezle. Pierwszy sliczny, drugi icon_biggrin.gif Klientka zadowolona?


Ja kremy z mascarpone robie tak jak tu:
https://www.flowerek.com/ciasta-i-torty/tort-z-truskawkami/
albo tu:
https://www.flowerek.com/ciasta-i-torty/mas...zie-mascarpone/

Marghe tez podawala kiedys w ktoryms watku przepis na krem z mascarpone i mlekiem skondensowanym.

Mozna tez do masy smietana+ mascarpone dodac rozpuszczona biala czekolade.

bumbum
Ja krem z mascarpone robie według przepisu marghe,tu masz https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...1525&st=740
Agnieszka.zg
moj kolejny
Bluśka
Flo, mam do ciebie pytanie, odnosnie tej masy truskawkowej. Czy jezeli dodam do niej zamiast truskawek, zmiksowane brzoskwinie z puszki, to tez bedzie ok czy wyjdzie za słodkie? A moze jakieś inne dać owoce,tylko czy proporcje takie same zrobic?
weda
dziewczyny,czym barwicie kremy do tortów? bo barwnikiem w płynie to wydaje mi się,ze masa będzie zbyt rzadka
natomiast proszkiem?hm,rozpuści się dobrze i równomiernie zafarbuje?

flo,tak klientka baaardzo zadowolona,
i dzięki za przepis z serkiem mascarpone
flo
Bluska, mysle ze brzoskwinie beda ok, tylko trzeba je dobrze odsaczyc i najwyzej dodac troche wiecej zelatyny. Za slodkie na pewno nie bedzie, bo ta masa jest malo slodka. Robilam tez z malinami.

Weda, kremow w zasadzie nie barwie, ale mozna barwnikami w pascie. Jak w proszku to bym najpierw rozprowadzila w odrobinie wody.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.