To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
okko
moko. super torcik

ja musze dziisaj upie-c ale robie zwykły okrągły z owocami.
mam pytanie- czym "naponczować" bezalkoholowo biszkopt?
Tydzien temu robiłam po prostu z masą smietanową i sma biszkopt wyszedł ciut suchawy- wiec sobie pomyslałam ze czyms go lekko namocze- tylko czym- dla dzieci ma byc
marghe.
okkko, soki wszelakie - świeżo wyciśnięte

woda z syropami

mleko kokosowe rozcieńczone woda i posłodzone

a nawet herbata
moko.
Okkko ja nasaczyłam sokiem porzeczkowym, bo był kwasny!

Tort Olafkowi się podobał, bo ciągle pokazywał paluszkiem na niego i mówił "brum brum", więc to mnie najbardziej cieszyło.
MamaJulki
Moko czyli to ta co zawsze kupujÄ™ icon_wink.gif
wielkie dzięki za wskazówki icon_wink.gif
Marta M
moko super tort 06.gif ,co to za barwniki?Ile czasu go dekorowałaś?

Dorott
PIĘKNE TORTY....podziwiam od dawna icon_smile.gif

czy ja też mogę prosić o przepis na zachwalaną masę malinowa icon_smile.gif
moko.
CYTAT(Marta M @ Fri, 16 Mar 2012 - 11:06) *
moko super tort 06.gif ,co to za barwniki?Ile czasu go dekorowałaś?


Czerwona masa lukrowa- gotowiec z tortowni.pl
Czarne, żółte i białe elementy - to masa marcepanowa zabarwiona barwnikiem w proszku z tortowni.

Ile.... Otóż: Upiekłam 4 blaty biszkopta, dekorowałam wraz z siostrą - około 4h!
Joanna 81
Bardzo podoba mi się czołg 06.gif Widziałam już różnego rodzaju torty - boiska, piłki do nogi, auta, ale czołgu jeszcze nie było! icon_wink.gif
Moko piękny tort, solenizant pewnie mega szczęśliwy icon_wink.gif
emilly
Wrzucę Wam kilka zdjęć z moimi tortami,może któraś z Was skorzysta icon_wink.gif

Torcik auto na 2 ur. Mikołajka:


Torcik traktor na 3 ur. Mikołajka:




Torcik jedynka na roczek Domisia:


Tort deska na 11 urodziny Przemka (robiony na szybkiego|):


Tort ludzik lego na 10 rodziny Barniego:


Torty "zwyklaki":








Torty zrobione przez mojÄ… 12-letniÄ… siostrzenicÄ™ JulciÄ™:

Tort "biedronka":


Tort na naszą rocznicę ślubu:)
Agalu
Åšliczne torciki icon_smile.gif
Agalu
Åšliczne te Wasze tory:)

Ja kiedyś zrobiłam takie jak poniżej i kilka innych a juz w tym roku to mi się jakoś nie chce bawić z tymi lukrami icon_sad.gif
wklejam ,może komuś dadzą jakiś nowy pomysł na torcik czy kolorowe babeczki świnki, kotki i elmo;)








Użytkownik usunięty
Moje nowe wyzwanie na jutrzejszą imprezkę dla miłośnika Lego icon_smile.gif
Orinoko
O matko jestem pod wrażeniem, moje dziecko by oszalało ze szczęścia 06.gif
marghe.
[użytkownik x], to wzór czy Twoje dzieło?
Użytkownik usunięty
CYTAT(marghe. @ Fri, 23 Mar 2012 - 16:46) *
[użytkownik x], to wzór czy Twoje dzieło?


Wzór, zaczynam się brać za dzieło właśnie icon_wink.gif
Potrzymajcie kciuka proszÄ™.
Aga H
[użytkownik x], ale wklej zdjęcia z różnych etapów produkcji.
marghe.
CYTAT([użytkownik x] @ Fri, 23 Mar 2012 - 21:07) *
Wzór, zaczynam się brać za dzieło właśnie icon_wink.gif
Potrzymajcie kciuka proszÄ™.

Ciakawam efektu
Użytkownik usunięty
Teraz to się bardzo wstydzę efektu, bo się porównać nie da... Ale jestem duma, bo robiłam go sama, jadąc na zmianę na pseudoefydrynie i telfaście, bo niemal oddychać nie mogłam.

Początkowy etap - tradycyjnie - robimy z przyszłym Jubilatem. Dopiero zdobienie jest niespodzianką icon_smile.gif



marghe.
Bardzo fajny , [użytkownik x].
I założę się, że Jubilatowi się bardzo podobał

Co dałaś do środka?
Użytkownik usunięty
CYTAT(marghe. @ Mon, 26 Mar 2012 - 14:56) *
Bardzo fajny , [użytkownik x].
I założę się, że Jubilatowi się bardzo podobał

Co dałaś do środka?


Jubilat był wniebowzięty, wszak jest miłośnikiem Lego Ninjago icon_smile.gif

Do środka dałam dżem z czarnej porzeczki i bitą śmietanę (co było przyczyną fal dunaju na cieście, tak myślę). Śmietana miała odciążyć tort i świetnie spełniła swoją rolę. Krem do pokrycia tortu - rusel. Wyszedł absolutnie obłędnie delikatny, bo ucierałam go robotem kuchennym. W ŻYCIU nie udało mi się tak utrzeć kremu rusel mikserem. Ale to tak nawiasem icon_smile.gif

Bardzo dzięki marghe za ciepłe słowo icon_smile.gif
anetadr
[użytkownik x], Twój tort jest fantastyczny! W ogóle tak sobie podglądam ten wątek i podziwiam Wasze prace icon_smile.gif.

Aneta
Busia
Super torty robicie dziewczyny icon_smile.gif
Ja ostatnio takie dwa zrobiłam

Zygzak McQueen dla córci na urodzinki


oraz PlayStation dla syna mojej kuzynki

Żabolek
Piękne torty! Busia Play station rewelacja!

Czy możecie mi tak łopatologicznie wyjaśnic jak to jest z tymi masami? Jezeli na wierzchu klade marcepanową to juz pod tą masą ma byc tylko biszkopt bez kremu czy jak? Pierwszy raz będę robic tort z masa marcepanową i boje sie efektu.
I poprosze jakis fajny przepis na krem do środka blagam.gif Taki bez surowych jaj i alkoholu. Najlepiej jakis owocowy 06.gif
Aga H
A czy na taki tort z lalką lepsza będzie masa marcepanowa, czy ta masa cukrowa z glukozy? Tą drugą już robiłam i raczej następnym razem też się uda. A jeśli marcepanowa, to możecie podać jakiś link do sprawdzonej jakościowo masy? Czasu mi dużo nie zostało.
Dorott
ja też szukam inspiracji na tort dla 6-latki

szczególnie krem ze śmietaną w roli głównej
Dorott
CYTAT(Aga H @ Tue, 17 Apr 2012 - 11:03) *
A czy na taki tort z lalką lepsza będzie masa marcepanowa, czy ta masa cukrowa z glukozy? Tą drugą już robiłam i raczej następnym razem też się uda. A jeśli marcepanowa, to możecie podać jakiś link do sprawdzonej jakościowo masy? Czasu mi dużo nie zostało.


Aga tu masz z kremem
Dorott
CYTAT(Aga H @ Tue, 17 Apr 2012 - 11:03) *
A czy na taki tort z lalką lepsza będzie masa marcepanowa, czy ta masa cukrowa z glukozy? Tą drugą już robiłam i raczej następnym razem też się uda. A jeśli marcepanowa, to możecie podać jakiś link do sprawdzonej jakościowo masy? Czasu mi dużo nie zostało.


Aga tu masz z kremem

tort Barbii z kremem
Aga H
Z kremem mi się średnio podoba, więc taki to tylko w ostateczności. Ale dzięki.
weda
Żabolek ,pod masę cukrową czy marcepan koniecznie smaruj biszkopt masą najlepiej maslaną,wtedy ją wygładzisz i wierzch tortu jest ładniejszy,gładszy (ten marcepan znaczy) oraz masa maslana powoduje,ze marcepan lepiej przylega do tortu

jesli chcesz masę owocową to np.śmietanę 36% ubijasz z cukrem pudrem (lub nie ,zależy czy lubicie bardzo słodka) potem dodajesz lekko tężejącą galaretkę i np.owoce w kawałkach lub zmiksowane

AgaH,zależy na czym ci sie lepiej pracuje,dla mnie ciut plastyczniejsza jest masa cukrowa z dodatkiem CMC

Dorott,krem ze smeitaną w roli głównej to np samą śmietanę ubijasz z cukrem pudrem i dodajesz troszku rozpuszczonej żelatyny(nawet niekoniecznie,ja często nie daję) lub taka jak pisałam wyżej jesli owocowa,lub pod koniec ubijania śmietany dodajesz rozpuszczoną czekoladę
Żabolek
Weda bardzo dziękuje!!! Zwłaszcza za info o tej masie maslanej (juz znalazłam przepis)
milutka
Chcę zrobić tacie torcik na urodziny, może zrobię ten:


Co to za masa ta na wierzchu? tort był podpisany że jest adwokatowy, to jakaś masa na wierzchu jest?

A gdybym chciała zrobić straż pożarną, ale bez masy cukrowej, to jakbym robiła wierzch ze śmietany to się utrzyma?



I po raz setny, przepraszam, ale proszÄ™ jeszcze raz o przepis na lukier plastyczny.
Użytkownik usunięty
Milutka, możesz zrobić staraż pożarną wykonczoną kremem, stosując metodę jopkowania czyli wyciskania malutkich gwiazdek, jedna przy drugiej (krem w rękawie cukierniczym plus nakładka w kształcie gwiazdki).

A ten pierwszy tort to wylany jest po prostu masą o smaku adwokatowym i tak sobie ładnie przy rurkach stężał.icon_wink.gif Nie może być za rzadki, bo rurki go nie utrzymają w ryzach.icon_wink.gif

milutka
CYTAT(Blue @ Tue, 01 May 2012 - 13:47) *
Milutka, możesz zrobić staraż pożarną wykonczoną kremem, stosując metodę jopkowania czyli wyciskania malutkich gwiazdek, jedna przy drugiej (krem w rękawie cukierniczym plus nakładka w kształcie gwiazdki).

A ten pierwszy tort to wylany jest po prostu masą o smaku adwokatowym i tak sobie ładnie przy rurkach stężał.icon_wink.gif Nie może być za rzadki, bo rurki go nie utrzymają w ryzach.icon_wink.gif


Dzięki icon_smile.gif tak myślałam, że takie kleksy będzie trzeba robić icon_smile.gif
Tuni
A ja nie mogę się zdecydować co tym razem wykombinować dla mojego fana piłki nożnej i Scooby'ego.
W zeszłym roku było boisko piłkarskie, więc teraz mógłby być niby sam Scooby Doo, ale pasja piłkarska nie minęła, wręcz przybrała na sile.
Wymyśliłam, że tort zrobię w kształcie piłki a na górze posadzę ulepionego Scooby'ego ale jakoś nie jestem przekonana do tego pomysłu, no i jestem w kropce icon_rolleyes.gif
Aga H
chyba nareszcie uda mi się wstawić zdjęcia...

dla fanki planszówek na imprezę przedszkolaków:


Uploaded with ImageShack.us

A ten wymarzony na imprezÄ™ rodzinnÄ…:


Uploaded with ImageShack.us

A obok bezowy tort z daktylami i mascarpone - przepis podawałam kilka lat temu, tort nadal wychodzi i wszystkim smakuje.
weda
AgaH,zlituj się,podaj przepis na bezowy jeszcze raz,gdzie ja go mam przeciez szukać?
tort-lala i tort-gra planszowa super ci wyszły

Tuni,zrób właśnie w kształcie piłki nożnej tak jak piszesz,scoobi moze byc na wierzchu lub obok,na ''trawie'' z masy
moze tez byc zwykły tort np.okrągły i na nim narysowany scoobi grający w piłkę(lub figurka sccobiego)
Aga H
weda - przepis na dole 37 strony tego wÄ…tku - smacznego.
weda
AgaH,dzieki,spisałam i bedę próbowała'mąż ma w pon urodziny (38,kiedy on sie tak zestarzał??)
Użytkownik usunięty
hehe, niektorzy faceci chcieliby mieć znowu 38 lat.icon_wink.gif A co wymyśliłaś na ten tort? Może cycki? icon_wink.gif
moko.
CYTAT(Aga H @ Fri, 24 Oct 2008 - 21:26) *
Przeglądam kilka ostatnich stron i już sama nie wiem, czy tu się przepisy na torty wkleja, czy tylko fotki, ale mój dzisiejszy tort wyszedł tak pyszny, że muszę to opisać.

TORT BEZOWY Z DAKTYLAMI I MASCARPONE

porcja na mały tort
200g daktyli drobno posiekać i namoczyć w alkoholu - co najmniej 1 noc.

daktyle odsączyć, zmielić w maszynce do mięsa.

50g cukru pudru rozetrzeć z niewielką ilością alkoholu od daktyli (mi wchłonęło cały alkohol, głowę mam słabą, więc wesoło się produkowało przy oblizywaniu palców)
do tego dodać 250g serka mascarpone, dokładnie wymieszać (moim zdaniem wystarczy łyżką, mikser niepotrzebny)

część serka z cukrem dodać do mielonych daktyli - tyle, żeby się dobrze wymieszało i dało tym posmarować tort

ubić na sztywno 250ml śmietany kremówki 36%, dodać do tego resztę mascarpone i dokładnie zmiksować.

Warstwy tortu smarować najpierw kremem daktylowym, potem śmietanowym. Na wierzchu i na bokach tylko krem śmietanowy.
W oryginalnym przepisie były jeszcze orzechy włoskie - nie wiem, czy warto, nie dodawałam

Z wierzchu posypać kakao, ozdobić (w moim przypadku tylko delikatne kropki dookoła z jasnego kremu)

tort jest pyszny, że palce lizać. Alkoholu wyszło mi dużo, bo prawie 150ml spirytusu, ale gdy krem "przegryzie się" z bezami, to nie czuć go za mocno i jest naprawdę warty polecenia.

no i jeszcze jedna zaleta - około pół godziny roboty, gdy mamy już rozdrobnione i namoczone daktyle icon_smile.gif
jeśli u rodziców zostanie jakaś resztka do jutra, to wkleję zdjęcia. Dziś w trzy osoby zjedliśmy ponad połowę icon_smile.gif

Przepraszam, że zadam glupie pytanie, ale ja nie widze w tym przepisie bezy??? czy mi się zdaje?
Bo masÄ™ daktylowÄ… i mascarpone widzÄ™ a beza gdzie? Czy chodzi o to, ze przeklada siÄ™ biszkopt, platami bezowymi?
Wytłumaczcie mi 43.gif
weda
moko,ja zrozumiałam tak,że blaty biszkoptowe zamieniasz na blaty bezowe

a widzisz,Blue,stanowczo mi cyców odmówił,ciekawe czemu
nie mam właśnie pomysłu ani na kształt tortu ani na dekorację,chyba zrobię nudny,klasyczny,okrągły tort
bo po tym torcie-butelce Smirnoffa z red bullem obok to po prostu sie zablokowałam
nie mam weny twórczej
tym bardziej,ze u nas w nastepny weekend komunie są,wiec już całą drżę odbierając telefon,hahaha
weda
o,mam,może zamiast torta upiekę mu pizzę ? icon_biggrin.gif icon_twisted.gif

Blue,czy twoje dzieci też się tak przy okazji rozbisurmaniły jak moje,że żądają torta z byle okazji?ostatnio córa numer2 kazała mi piec torta na konkurs w szkole(tematyka olimpijska,a jakaż by inna icon_rolleyes.gif ) icon_twisted.gif

edit:liter.
Użytkownik usunięty
Weda, moje to owszem i doope trujÄ… ale raczej na ciasta, muffinki itp. icon_wink.gif
milutka
Moko 06.gif

No pewnie, że do tortu bezowego zamiast biszkoptu dajemy blaty bezowe icon_wink.gif
moko.
CYTAT(milutka @ Sat, 12 May 2012 - 00:47) *
Moko 06.gif

No pewnie, że do tortu bezowego zamiast biszkoptu dajemy blaty bezowe icon_wink.gif

Dla mnie to takie jasne nie było 43.gif 43.gif

Brzmi smakowicie, więc chyba wypróbuję, chociaż nie wiem, czy to za słodkie nie bedzie?

AgaH - Twoja modyfikacja tego tortu rożni się oryginałem tylko pod wgzlędem braku orzechów?

agarad
CYTAT(Tuni @ Mon, 07 May 2012 - 14:54) *
A ja nie mogę się zdecydować co tym razem wykombinować dla mojego fana piłki nożnej i Scooby'ego.
W zeszłym roku było boisko piłkarskie, więc teraz mógłby być niby sam Scooby Doo, ale pasja piłkarska nie minęła, wręcz przybrała na sile.
Wymyśliłam, że tort zrobię w kształcie piłki a na górze posadzę ulepionego Scooby'ego ale jakoś nie jestem przekonana do tego pomysłu, no i jestem w kropce icon_rolleyes.gif


uni a może ma jakiś ulubiony klub? wówczas herb klubu albo może cosik z EURO związane icon_wink.gif
Aga H
moko, tak, ja rezygnuję tylko z orzechów - za każdym razem, bo sama nie lubię. A czy tort jest za słodki?? Jak to bezowy - zwykle są słodsze od normalnych, ale alkohol sprawia, że ta słodycz nie przeszkadza.

(a 2 maja robiłam z pamięci i zapomniałam o cukrze pudrze - też był dobry)
skanna
Tort komunijny Majki - w środku tort cytrynowy, na wierzchu - biała masa cukrowa.


Aga H
Skanna - a przepis na tort cytrynowy można? Brzmi pysznie - bo ja generalnie słodkich to nie, ale takie kwaskowate, to mniam (kurde, przecież ja na diecie jestem)
skanna
Brzmi pysznie i jest pyszny.

https://mojewypieki.blox.pl/2009/06/Tort-cytrynowy.html
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.