To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
Joanna 81
CYTAT(bumbum @ Mon, 07 Oct 2013 - 08:39) *
dla córci icon_smile.gif



świetny, bardzo mi się podoba! fantastyczny błękit 06.gif
ajlonka
moje urodzinowe dla Adasia. Jeden na rodzinne spotkanie a drugi na dziecięce. Przy minionku mężulo dużo pomagał strasznie jesteśmy dumni z tego tortu icon_smile.gif


bumbum
smerfastyczny tort icon_smile.gif

Wiecie że jeszcze 7 lat temu każde ciasto które upiekłam kończyło się zakalcem i pomyślec że dzięki forum i własnym dzieciom zaczęłam przygodę z tortami.Teraz to takie moje małe hobby icon_smile.gif

Inkusia
Nie odważyłam się nigdy jeszcze żeby zrobić masę plastyczną. Moje torty są po prostu udekorowane kremem i dodatkami, każdy tort jest inny. Żałuję że tak mało okazji jest w roku żeby piec tort. Mam podobnie jak bumbum icon_wink.gif Spodobało mi się to icon_smile.gif
ajlonka
ja mam tak samo icon_smile.gif Założyłam sobie, że będę dzieciom robić torty. Próbą generalną przed Adasia roczkiem była 30 rocznica moich rodziców. Mnie tylko brakuje trochę talentu w palcach, żeby w masie lepić jak z plasteliny często wspomagam się gotowymi "rekwizytami" jak smerfy czy dinozaury a robię im tylko tło icon_smile.gif Ale tak jak Wam sprawia mi to ogromną radość 06.gif
bumbum
Kolejne dwa icon_smile.gif



ajlonka
super MM Dla kogoś robiłaś czy tak "na niedzielę" do kawy?
bumbum
Osobiście tortów nie jadam więc do kawy wolę zdecydowanie "normalne" ciacho a MM była robiona na 18-stkę wink.gif
ajlonka
mój ostatni icon_smile.gif



Tuni
A idźże Ty, jak można tak ludzi w kompleksy wpędzać takimi cudami icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
Jaki piekny Elmo !!!
ajlonka
Dziękuję. Bałam się troche tego Elmo, ale fajnie sie go wycianało. Teraz nawet trchę umiem go narysować icon_smile.gif
netam
Pomóżcie dobre kobiety
Córcia zapragnęła na urodziny tortu w kształcie kubka kakao z oczami i rurką
Urodziny ma akurat w sezonie komunijnym i żadna z pań piekących torty na zamówienie nie chce się podjąć takiego rękodzieła, bo mają dużo innych tortów do zrobienia.
NIe chciałabym piec tortu. Mam pomysł żeby kupić gotowca w cukierni, wyrównać z wierzchu jasną masę i z kakao w proszu przez wycietą kartkę wysypać kształt kubka z uchem. Na tym jakoś musiałabym dorobić oczy, wielkie jak z mangi, i rurkę wystającą z kubka (albo położyć taką waflową rurkę).
Największy problem mam z tymi oczami, choć w sumie ciekawa jestem czy macie jakiś inny pomysł na tort w kształcie kubka kakao???
W zeszłym roku nie udało się spełnić jej (innego) marzenia o torcie, zależy mi żeby w tym roku się udało.
JakieÅ› sugestie?
marghe.
a czemu akurat oczy?

zerknij na to
https://d3w5aos35qel1w.cloudfront.net/img/m...-cake-large.jpg
może uda Ci się coś w tym stylu z gotowego tortu zrobić. KUp masę cukrową i ulep ucho itp
netam
O marghe, wielkie dzięki. Dokładnie tak zrobię. Ucho będzie się trzymać czy trzeba jakieś podpórki? Myślałam żeby oblepić drucik i wetknąć trochę w tort.
Oczy były na "projekcie" córki icon_wink.gif Taki przyjaciel/pokrzepiciel - kubek kakao. Ale widzę że mogę z masy takie zrobić.
Ulla zróciła mi uwagę, że tort powinien być wysoki, żeby wyglądał na kubek. Chyba żebym zrobiła mały, albo na wierzch dodała bezę żeby podwyższyć. No i tę bezę misiałabym czymś wysmarować. Mogłaby być to masa kakaowa jak do tortów? Nie mam doświadczeń z tortami, podpowiedzcie proszę.
agnese
jeżeli będziesz kładła na tort masę cukrową/plastyczną to pamietaj, że jej nie kładzie się na masy śmietanowe a na maślane
marghe.
CYTAT(netam @ Tue, 21 Apr 2015 - 09:27) *
O marghe, wielkie dzięki. Dokładnie tak zrobię. Ucho będzie się trzymać czy trzeba jakieś podpórki? Myślałam żeby oblepić drucik i wetknąć trochę w tort.
Oczy były na "projekcie" córki icon_wink.gif Taki przyjaciel/pokrzepiciel - kubek kakao. Ale widzę że mogę z masy takie zrobić.
.

rozumiem icon_smile.gif

jakby co bywają oczy żelkowe, ale nieco przerażające icon_biggrin.gif
paleo
Ja uwielbiam bloga moje wypieki icon_smile.gif
gilly
Też czasami go czytuję.
hekkate
A to moje takie tam próby jedne lepsze, drugie gorsze:
https://konieko27.blogspot.com/
icon_smile.gif
Agalu
CYTAT(hekkate @ Mon, 23 Jan 2017 - 15:02) *
A to moje takie tam próby jedne lepsze, drugie gorsze:
https://konieko27.blogspot.com/
icon_smile.gif

Bardzo ładne icon_smile.gif Główki Lego -ciasteczka fajne icon_smile.gif
kuna87
U nas najlepiej się sprawdza zwykły biszkopt przełożony np dżemem, i do tego masa ze śmietany i serka marscapone
muppet
U mnie faworytem jest tort czekoladowy. Wszyscy go uwielbiajÄ….
muppet
Widzę, że tort czekoladowy wygrywa. Zresztą nic dziwnego, jest przepyszny.
DagmaraF
Moim dzieciakom najbardziej podchodzi zimowy torcik na miodzie, a że akurat zima idzie to aż się prosi by go zrobić icon_smile.gif Przepis na niego znajdziecie tutaj: https://www.portalpszczelarski.pl/artykul/2..._czekolady.html

Zdjęcie też wstawiam icon_smile.gif Niech ślinka cieknie nie tylko mnie icon_smile.gif

muppet
Pysznie wygląda ten torcik! Szkoda tylko, że nie mogę jeść nabiału.
kuna87
U nas najczęściej się sprawdza biszkopt przełożony dżemem wiśniowwym i masa ze śmietany i serka marscapone
kuna87
U mnie chyba zdecydowanie najszybciej sie robi zwykły biszkopt a do tego masa z serka marscapone i śmietany 30%, do tego jakiś dżem , najlepiej lekko kwaśnawy...
dynamical
Świetne przepisy tu podajecie, ale ja nie mam tyle mocy w sobie, żeby zrobić takie pyszności. Kiedy organizuję przyjęcie urodzinowe dzieci, to zamawiam torty bajkowe i dzieci sa wniebowzięte. icon_smile.gif
Patunia009
Dla mniej zdolnych kulinarno twórczo (jak ja) mam polecam torcik na bazie mascaropne icon_smile.gif herbatniki nasączam w kawie zbożowej, krem na bazie mascarpone ze śmietaną 30% i cukrem pudrem( bez jajek dla dzieci) , wykończenie kakaem i czekoladą. żeby się nie bawić z bokami można ładnie obłożyć również herbatnikami lady finfers lub takimi rureczkami z kremem i efektywnie obwiązać kokardką icon_smile.gif Mimo mojego beztalencia efekt jest super i wszyscy zawsze rozpływają się nad smakiem B)
bolek0
Nigdy nie odważyłam się na to, żeby sama upiec tort, ale może mi się kiedyś uda icon_biggrin.gif
jets
Mam tak samo, tort to już wyższy poziom
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.