To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak wyglÄ…da biegunka u niemowlaka?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tuni
Jak poznać, że to biegunka skoro taki maluch zawsze robi luźne kupki?

Może w skrócie opiszę sytuację:
Jakiś czas temu wyskoczyła synusiowi wysypka na buzi. Lekarka bez zastanowienia orzekła, że winne jest mleko icon_eek.gif (domyślam się, że krowie miała na myśli).Przez jakieś dwa tygodnie nie jadłam i nie piłam nic "mlecznego" a poprawy nie było. Zrezygnowałam również z czekolady, orzechów, surowych jarzyn, witamin moich i małego. Odczekałam aż buzia się zagoi i stopniowo zaczęłam wprowadzać produkty. Od środy podaję małemu cebion multi i na buzi niby nic nie wyskoczyło ale zaniepokoiła mnie dziś kupka. Jakoś tak "biegunkowo" mi wyglądała icon_confused.gif No i teraz nie wiem czy to faktycznie biegunka. A jeżeli tak to od czego? Od witamin? A może moje mleko stało się tak mało wartościowe, że i kupki synka zmieniły konsystencję? icon_confused.gif
Majo (Majeczki)
Tunisiek a jaki kolor ma ta kupka? Czy są w niej jakieś grudki np. ciemno zielone, a może jest pienista i inaczej pachnie?




PS Jeżeli dojdziesz do wniosku, że to rzeczywiście od witamin (chociaż ja o takim przypadku nie słyszałam) to je wycofaj. Moi pediatrzy wogóle nie zalecali podawania dziecku witamin, szczególnie w sezonie letnim, mówili, że mój pokarm i witamina D3 wystarczą. Więc ja nie dawałam, a moje dziecko i tak rosło jak na drożdżach icon_biggrin.gif
amo
Przy biegunce kupki sa bardzo czeste i sluzowate.

Co do witamin to tez jestem zdania, ze nie sa malenstwu potrzebne, bo przez 6 m-cy wszystko czego potrzebuje dostaje w Twoim mleku.
Agusiao
Kubuś jak miał biegunki, to kupki były bardzo wodniste, na dodatek były zielone, czasami śluzowate i strasznie śmierdziały icon_confused.gif
Monia5
Kacper jak miał biegunkę to kupki też były zielonkawe i bardzo wodniste.
Podawałam smecte.
AguÅ›
U nas podobnie z konsytencją + kupka była średnio co 2-3 godziny.
Tuni
Grudek właśnie nie ma. Na początku były takie białawe a teraz nie ma. Wodniste właśnie mi się wydały, ale przecież od zawsze były rzadkie - jak to u niemowlaka. Są tak ze 3-4 na dobę.
Qrcze nie wiem icon_sad.gif
amo
Chyba za rzadko jak na biegunke icon_lol.gif . Moja Asia bila rekordy w ilosci kup - nawet po 10 min od przebrania i wszystko bylo w porzadku.
Monia5
Tuniek teraz ja mam ten sam problem Kacpi robi baardzo rzadkie kupki icon_sad.gif ale słuchajcie dziewczyny są zóe nie zielone i mają grudki nie duzo ale są.Od rana zrobił już 3 a jest 12:00 podałam smecte ale co robić dalej jechać na pogotowie? Tunisiek co zrobiłaś?
Tuni
Monia, jakoś przeszło i gorączka spadła.
U nas jest przychodnia całodobowa i tam planowałam się wybrać. Pewnie w Twoim mieście też jest taka przychodnia. Zadzwoń może na pogotowie i zapytaj.
Monia5
Kacpi gorączki nie ma,podałam mu smecte i od 12:00 zrobił tylko jeden raz ale bardzo mało,wyczytałam ze biegunki mogą byc od upałów a przecież jest bardzo gorąco icon_eek.gif
Dodorka
Tunisiek a białe grudki to resztki nie strawionego pokarmu,i ja tez myślę że to nie od witamin.

Pozdrawiam
Anusia946
Moja Zosia jak była młodsza to też miała często biegunki. Ja podaję zawsze w takich sytuacjach trilac plus. Już niejednokrotnie nam pomógł.
Kotelka
W szkole rodzenia mówili, żeby kierować się na SOR, bo dziecko szybko się odwadnia.
U nas zawsze się sprawdza enterol, plus elektrolity. w cięższych biegunkach lekarz przepisuje nam gastrolit. Jak karmisz piersią to jak najwięcej przystawiaj malucha, jak butelka to dawaj mleko np co godzinę ale w mniejszych porcjach by nie doszło do odwodnienia.

Starszym dzieciom, które już jedzą a nie tylko piją mleko, można podać marchwiankę. https://matkapracujaca.pl/marchwianka/ Przepis na marchwiankę znajdziesz w sieci.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.