To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Test obciążenia glukozą, ale 75g !!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

OlivkaMamaNorbercika
Mam pytanie do dziewczyn, które miały robiony test obciążenia glukozą 75g. Po jakim czasie od momentu zażycia glukozy miałyście badany poziom cukru icon_question.gif icon_exclaim.gif
asia2108
Ja miałam jeden raz po godzinie, drugi po dwóch godzinach
OlivkaMamaNorbercika
A ja na skierowaniu mam zaznaczone, że cukier mam mieć mierzony raz, po półtorej godziny od momentu wypicia glukozy icon_confused.gif
Ulinka
Witam
To dziwne bo ja też miałam pierwszy raz po godzinie a drugi po dwóch
ijaa_ijaa
Mierzy siÄ™ dwukrotnie po 1h i po 2h. Ale w internie, przy diagnozowaniu cukrzycy. Wtedy znaczenie majÄ… obydwa wyniki.
W ciąży znaczenie ma ten pierwszy po godzinie, bo w ciąży trochę inaczej działamy.
Przynajmniej tak mówi moje notatki z ginekologii.
OlivkaMamaNorbercika
Dziewczyny dziękuję za odpowiedzi.

Ijaa napisz mi jeszcze proszę jedną rzecz. Jeśli chciałabym sobie zmierzyć poziom cukru glukometrem po posiłku, to powinnam to zrobić godzinę czy dwie po posiłku icon_question.gif icon_exclaim.gif
ijaa_ijaa
Raczej po godzinie. Ale dokładnie musiałabym to sprawdzic, a teraz nie ma przy sobie książki. Jak dojadę do domu to zobaczę i napiszę.

Ale wyrzut insuliny jest najwyższy po godzinie. Coś mi się tak po głowie obija.
Przez to zwolnienie od pół roku żadnego chorego nie widziałam i się uwsteczniam. icon_biggrin.gif
OlivkaMamaNorbercika
Zmierzyłam sobie dzisiaj poziom cukru godzinę po zjedzeniu zupy pomidorowej i wyszło 85, czyli bardzo dobrze icon_smile.gif

Zastanawiam się jednak czy może powinnam zrobić to badanie po zjedzeniu czegoś treściwszego icon_confused.gif

Tak czy siak, w przyszłym tygodniu zrobię test obciążenia glukozą. Moja mama choruje na cukrzycę, siostra cierpi na PCO (co podobno związane jest m.in. z nietolerancją glukozy), więc jestem obciążona cukrzycą icon_confused.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.