To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Atrakcje na weselu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

anuÅ›
Brat się żeni no i mam być jego świadkiem. A co za tym idzie, mam poprowadzić atrakcje wieczoru weselnego. Wieczoru - bo wesele będzie krótkie i skromne ale ma być fajnie i wesoło. Młodzi maja po 23 lata, goście to rodzina (rodzice, dziadkowie) i studenci. A ja mam wymyśleć cos ciekawego dla wszystkich icon_rolleyes.gif od 20 do 80lat.

Proszę... błagam o pomysły!!!
Ciocia Magda
quiz rodzinny (jeśli gości rodzinnych jest dużo)
zdjęcia z dzieciństwa (tak jak na ostatnim zlocie maluchów wink.gif )
limbo (klasyka weselna, ale jak wesele krótkie to może goście się nie rozweselą wystarczająco)
wróżby Cyganki (jak znajdziesz chętną do wróżenia)
kalambury (np. dwie drużyny: rodzina kontra znajomi Państwa młodych)
katiek
Zabawa w karocę-ale do niej trzeba mieć odpowiedni tekst i duuużo wódki idzie wink.gif .
Rozpoznawanie swojej partnerki po stopie/dłoni
Zabawa z krzesłami (bieganie i na dany znak-siadamy-krzeseł zawsze o 1 mniej niż uczesników, dla zwycięzcy musi być jakaś nagroda-np podwiązka panny młodej albo zdjęcie z panną młodą)
anuÅ›
A co to jest 'limbo'? icon_redface.gif
I jak się gra w karocę ( o ile da się bez wódki bo w alkoholu tylko szmpan będzie)?
katiek
karoca-ustawia się krzesła, sztuk 9 2 konie woźnica, król z królową (państwo młodzi) przednie koła tylnie koła. Zabawa polega na spostrzegawczości-prowadzący czyta tekst w którym są opisane co się dzieje z karocą-np prawy koń ruszył z kopyta i wtedy ten co jest prawym koniem musi szybciutko się zerwać i obiec swoje krzesło dookoła. Jak tego nie zrobi-pije karniaka. Na słowo karoca-wszyscy obiegają swoje krzesła.
alka25
A może karaoke? Byliście na takim weselu?
Laos
Zabawy wychodzą z mody, trocha wiocha się robi. Jak trafi się pijany wujo Zdzicho to kabaretu narobi że ho, ho! Jeden pomysł mam w miarę fajny. Młodzi zaczynają tańczyć i dziela chisteczkę na dwie części i kazdy prosi do tańca kogos z sali, następnie sytuacja sie powtarza i dochodzi do tego, że wszyscy tańcza i maja kawałki chusteczki. Na koniec są to zaproszenia na chrzest icon_smile.gif
kociasta
U mnie na weselu było karaoke icon_biggrin.gif Było super! A z tego co czytałam, teraz modne są pokazy magii i iluzji na weselu, ma stronie iluzjonistanawesele.pl jest opisane, jak to wygląda.
jjusti18
Ja u siebie chce zatrudnić barmana, który zrobi fajny pokaz i będę mieć fotobudkę. Z weselem jest mnóstwo załatwiania, ja już prawie wszystko załatwiłam, teraz jeszcze muszę poszukać fotografa. Ciekawe propozycje znalazłam na stronie fotografia-slubna.pl, dlatego zamierzam ją przeglądnąć. Z tego co zdążyłam zauważyć, można na niej przejrzeć różne oferty, zdjęcia i dzięki temu, że wszystko jest w jednym miejscu można porównać sobie te propozycje.
wika81
ja polecam zabawe "rodzina w zoo" ale to dopiero jak goscie zaprawia sie odpowiednio wodeczka icon_smile.gif
Peggie
ja myślę, że najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby zatrudnienie wodzireja, już on zadba o odpowiednie atrakcje.
wika81
ale wodzirej to musi byc sprawdzony... bo mozna trafić na niezlego chałturnika...
Peggie
to się zgadza, podobnie jak z zespołem czy dj. Nigdy nie ma się pewności, że się sprawdzą.
wika81
no i tu sprawdza się zasada żeby brać zespół/wodzireja z imprezy na której było się OSOBIŚCIE
Peggie
ja myślę, że zatrudnienie dobrego wodzireja powinno załatwić sprawę atrakcji na weselu.
wika81
ale trafić na tego "dobrego" jest niezwykle ciężko icon_smile.gif
Karo90
A może pokaz jakiegoś nietypowego tańca, w stylu taniec brzucha itp., albo nawet "typowego" towarzyskiego. Wiem, że tacy zatrudnieni tancerze zazwyczaj uczą też gości weselnych jakiegoś prostego układu i jest śmiesznie.
ElzbietaKorcz89
Byłam ostatnio na wesel, na którym tancerze uczyli gości salsy, a później wszyscy razem zatańczyliśmy do piosenki. Na początku nie byłam do tego przekonana, ale świetnie się bawiłam:)
Karo90
CYTAT(ElzbietaKorcz89 @ Fri, 04 Aug 2017 - 09:53) *
Byłam ostatnio na wesel, na którym tancerze uczyli gości salsy, a później wszyscy razem zatańczyliśmy do piosenki. Na początku nie byłam do tego przekonana, ale świetnie się bawiłam:)

Ja tak samo icon_smile.gif Byłam kiedyś na imprezie, gdzie zrobili naukę tańca, jakiś układ choreograficzny do wakacyjnego hitu, ale to już lata temu, jednak do dzisiaj to pamiętam.
marzena94
Taniec brzucha na weselu to wg mnie niezbyt dobry pomysł - tancerka może "skraść show" pannie młodej i goście będą wspominali nie jej piękną suknię i wielki dzień, ale popisy tancerki icon_biggrin.gif
A co do atrakcji: może konkurs karaoke? Albo test znajomości pary młodej? Fajnym pomysłem jest też wolna interpretacja teleturnieju Jaka to melodia. Najwazniejsze to nie wyciągać gości do zabawy na siłę, tylko zachęcać. I tu przyda się dobry wodzirej albo osoba z orkiestry.
kassia229
Również uważam że wodzirej będzie dobrym pomysłem icon_wink.gif
fit_Elka
Wodzirej jak najbardziej super na całą imprezę, ale warto zadbać też o małe "niespodzianki". typu fotobudka (widziałam na kilku weselach, goście to uwielbiają) czy puszczanie lampionów do nieba. No i jakieś ciekawe oczepiny, jakieś ciekawe zadanie dla pary, która złapie gadżety icon_wink.gif
Rolkson
Witam potrzebny mi jakiś sprawdzony zespół muzyczny warszawa czy możecie kogoś sprawdzonego według was polecić? Będę bardzo wdzięczny za pomoc, pozdrawiam!
Iwowag
Ja szukam zespół na event warszawa myśle że znajde coś z podanych przykładów.
Carlos
Dobry zespół sam w sobie wystarczy żeby pociągnąć zabawę ku górze. Fajnie gra Zespół Twist, miałam okazję się bawić na weselu prowadzonym przez nich i stwierdzam że atrakcji nie brakowało icon_wink.gif
Dhiky
Najlepiej jest postawić na konkretny zespół muzyczny kraków i okolice. Takie c oś zapewni ci najlepszą zabawę bo jak wiadomo bez muzyki i tańca to ani rusz icon_wink.gif
monika0b
Moim zdaniem wodzirej sprawdza się bardzo dobrze, bo (o ile oczywiście umie) zabawi gości w każdym wieku.
Poza tym dobrze sprawdza się fotobudka - na początku zwykle nie ma chętnych, ale później zabawa się rozkręca.
Ciekawe oczepiny, pokaz tańca (może niekoniecznie taniec brzucha, ale np. tango albo rumba wyglądają już znacznie lepiej i pasują do okazji).
Poza tym może jakieś nagranie przez młodych podziękowań dla gości i odtworzenie ich w odpowiednim momencie? To by też mógł być ciekawy punkt wieczoru icon_smile.gif
Brigit
Fotobudka to świetny pomysł, byłam na wielu weselach, na których pojawiała się ta atrakcja i zawsze goście mieli świetną zabawę i super pamiątki w postaci zabawnych zdjęć. Dobrze jest też dołączyć do tego księgę gości, żeby od razu można było wklejać te zdjęcia i wpisywać życzenia dla nowożeńców.
cezar.1990
Zabawy typu krzesełka, tańczenie czy zagadki o mlodej parze nigdy nie wyjdą z mody, kupa smiechu przy tym a dla najbardziej zaangazowanych i wygranych powinieneś uszykować jakieś prezenty (wódka, talon)...niestety nie znam wiecej zabaw, bo sam uczestniczyłem w zaledwie 2 weselach 13.gif
fit_Elka
Bardzo fajną zabawą integracyjną jest to, że robi się dwa koła i jak muzyka przestaje grać to odwracamy się i mamy zrobić jakieś zadania wyznaczone przez wodzireja np. powiedz coś miłego danej osobie. No albo wersja z tańcem, że tańczymy z wylosowaną osobą. No oczywiście zabawa jaka to melodia też jest fajna.
Brigit
Byłam niedawno na weselu, na którym goście dostali balony z helem i taką maleńką świecącą diodą w środku i puszczali je około 23 na zewnątrz, bardzo ładne zdjęcia z tego powychodziły.
Verida
Ostatnio się zastanawiam nad barmanem na weselu, co myślicie o takim rozwiązaniu? Nawet znalazłam już firmę która się tym zajmuje, konkretnie ta: https://super-bar.pl/ może ktoś mi powie czy warto iść w takie coś? Będzie to dobra atrakcja dla gości?
setti
Ja jestem zdania, że warto się w tego typu sprawach radzić znajomych. Moim zdaniem to jest zdecydownie najlepsze możliwe rozwiązanie icon_smile.gif
Medija
Moim zdaniem fajnym rozwiązaniem będzie coś takiego jak pokaz barmański szczecin , byłem na weselu gdzie odbywały się takie pokazy i naprawdę każdemu się podobały, można było się napić dodatkowo egzotycznych drinków co jest niewątpliwie atrakcją dla dziewczyn bo za zwyczaj nie przepadają na wódką. Jak dla mnie na pewno będzie to trafiona atrakcja.
Trala2233
Zdecydowanie pokaz barmański, ale można też zamówić iluzjonistę - Ha! icon_smile.gif Byłam na weselu gdzie był iluzjonista i powiem wam że zrobił furorę wśród gości. Ale musi angażować gości, tzn.mają brać czynny udział w pokazach, wtedy jest ubaw na maxa icon_smile.gif Aha, no i puściliśmy sobie kilkadziesiąt kolorowych lampionów, nic specjalnego ale było bardzo przyjemnie. takie oto https://sklepslubny.love/atrakcje/627-lampi...orow-10szt.html
Kamil321
Moim zdaniem fotobudka to fajna atrakcja na weselu, jeżeli spodziewacie się sporo dzieci na weselu to też fajny jest animator dla dzieci icon_smile.gif ostatnio trafiłem na fajną ofertę garniturów na miarę, jeżeli szukacie to zdecydowanie polecam https://krawieczdojazdem.pl/meskie-garnitur...-miare-rzeszow/ szyją fajnie dopasowane garnitury, ogromny masz wybór materiałów i różnych krojów.
darkk1
Dla młodych zabawy - można alkoholowe.
Np drużynowe wyścigi na piłkach z kieliszkiem na mecie.
Starszych może nie tyle wkręcać w zabawy, co zachęcić ich do tańca. Można np. puścić jakieś starsze piosenki z młodości
pelonik
CYTAT(kalkom @ Fri, 20 Apr 2018 - 17:09) *
Cóż, moim zdaniem za atrakcje na weselu mogłaby odpowiadać też obsługa imprezy.
Jeśli jest sala weselna wynajęta w jakimś fajnym obiekcie, to na pewno mają sprawdzone pomysły.
Mi na przykład podoba się ta sala weselna

Pięknie! Naprawdę pięknie icon_smile.gif
alka25
Teraz na każdym weselu jest fotobudka icon_smile.gif
Trala2233
Oj sala ładna i dużo miejsca do dylania icon_wink.gif Tam się musiało dziać icon_biggrin.gif
Laos
Śmieszne gry mogą wymknąć się spod kontroli. Lepiej zaprosić grupę cygańską.
kopijka
Rozwin mysl.
Brigit
U nas była fotobudka i goście byli zachwyceni. Fajnym pomysłem są też zimna ognie albo balony z helem i diodą w środku, które puszcza się w nocy.
Kotelka
My mieliśmy kilka atrakcji weselnych

Fotobudkę - obecnie mam świetne zdjęcia jako pamiątkę tego dnia
Drinki - barman robił drinki zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci
Stój wiejski
No i fajerwerki, nad którymi dłuuuuuugo się zastanawialiśmy ale w koncu zdecydowaliśmy się na nie postawić. Puszczaliśmy samodzielnie i dzieki temu zamówienie takiego zestawu było o wiele tańsze niż gdybyśmy mieli zatrudniać firmę, która zajmuje się takimi pokazami.....

Osobiscie jestem zadowolona, że się na to zdecydowałam bo zrobiło to na gościach niesamowite wprost wrażenie. https://www.pirosklep.pl/36-pokaz-sztucznych-ogni-na-weselu
MarzenkaRmus78
A co powiecie na lampiony spełnionych życzeń w kształcie serc?
Moim zdaniem to bardzo romantyczne i wzmacniajÄ…ce zwiÄ…zek symbole.



Źródło: https://www.slubnezakupy.pl/atrakcje-i-zaba...1157458377.html

dchudy91
CYTAT(Kamil321 @ Sat, 17 Mar 2018 - 14:23) *
Moim zdaniem fotobudka to fajna atrakcja na weselu...

również tak uważam, a dodatkowo świetna pamiątka dla Pary Młodej icon_smile.gif
Masoba
Ftobudka to świetna sprawa, ale zauważyłam też inny trend. Coraz częściej na weselach są barmani, którzy robią drinki albo są nalewaki z piwem rzemieślniczym. Wypiera to powoli wiejski bimberek, zwłaszcza w miastach.
Beatasikor
wróżby Cyganki to lekkie przegięcie, szkoda wspierać naciągaczkę. Fotobudka jak najbardziej na plus, wiele gości później z tego korzysta.
nicula
Piękne zaproszenia ślubne i różne inne artykuły mają na tej stronie:
https://abforwedding.pl/zaproszenia-slubne/
Polecam, ja właśnie tam zamówiłam swoje.icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.