To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ketony w moczu - to normalne w ciąży

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

malgos70
Wczoraj odebrałam swoje wyniki analiz, w tym badanie ogólne moczu. Jakie było moje zdziwienie i zaniepokojenie, gdy okazało się, że w moczu są Ketony a poza tym wyniki w normie.
Akurat miałam wczoraj wizytę u swojego lekarza, który wyjaśnił, że ketony w moczu w czasie ciąży to jak najbardziej normalne zjawisko.
Postanowiłam podzielić się z Wami tą informację, może przynajmniej kilka z was nie będzie się niepotrzebnie martwić.
SandraGR
wiadamosc napisala mi sie nie w tym watku...prosze admina o usuniecie

sory za zamieszanie......

Pozdrawiam
Sandra
Karolka18
Sandra to doskonała wiadomośc dla kogoś kto lubi miód icon_wink.gif Ja nie cierpie i prędzej go zwróce niż spróbuje icon_lol.gif Dla mnie na mdłości pomagała miętowa herbatka icon_smile.gif
pieszczoch77
ja tez mialam ketony i.....u cukrzykow mi to wytlumaczono...ORGANIZM JEST GLODNY...tzn ze za duze przerwy robie miedzy posilkami i wszystko co zjem pochlania dzidzia i moj organizm gloduje i mieli racje bo schudlam 3 kg teraz juz to kontroluje i jest oki
Jul_i_anka
Odkopuję stary wątek bo właśnie mam ten sam problem.
Tzn. w 36 tc wyszły mi ketony w moczu 1,5 (norma podobno 0-0,5). Troche mnie uspokoiło to co napisała Małgos70 ale z drugiej strony zastanawiam sie dlaczego dopiero teraz na samej koncówce mam takie wyniki a wcześniej nic sie nie działo choć jem tak samo. Do gina idę dopiero we wtorek to pewnie czegoś się dowiem, ale jakby któraś z was doświadczonych coś wiecej wiedziała nt. tego zjawiska byłabym wdzięczna za info.
Asik 75
Ja w poprzedniej ciąży też miałam ketony w moczu. Lekarz tłumaczył,że to nic groźnego. Przyczyną mogą być zaparcia, jeśli się mało pije i przez to organizm nie czyści się wystarczająco dobrze. Ketony mogą mieć też osoby odchudzające sie.
(nie)dzielna
Aniu w ciąży te normy na ketony nie obowiązują, podobnie jest z OB, w ciąży zupełnie inne niż normalnie. Ja dziś też pytalam ginki o te ketony, mówiła, żeby w ogóle nie zwracać uwagi, możesz jedynie więcej pić najlepiej wody i niesłodzonych soków.
Hermia
Jak macie ketony w moczu to trzeba pić dużo, żeby wypłukać je z organizmu. świadczy o tym, że dziecko głodne może być i trzeba wieczór zjadać tzw. późną kolację- bułkę z wedliną, albo serkiem, szklanka mleka.
A jak z krzywą cukrową? Bo to objaw cukrzycy ciążowej.
pieszczoch77
mnie o te ketony scigano ..lekarka wrecz krzyczała na mnie ze pewno mysle ze gruba jestem
(32tydz ciazy) i jem mniej.ketony w moczu oznaczaja głodzenie organizmu(ja przy okazji na ponad półtorej miesiaca stanelam z waga)dziecko rosło a ja nie tyłam nic .dostalam nakaz dodatkowych posiłków
Jul_i_anka
Hmm głodzić to się też raczej nie głodzę a ostatnio wrecz przeciwnie rośnie mi drugi podbródek icon_eek.gif , no chyba, że córka ze mnie wszystko wysysa i dlatego organizm głodny. Wyniki cukru od początku ciąży miałam ok i teraz w moczu też białka nie ma wiec chyba jednak nie mam powodów do paniki. Dzięki za rady idę zrobić sobie kolejną "nawadniającą" herbatkę;)
Asik 75
Pewnie, nie ma co panikować musimy po prostu dużo pić. Ja też się staram,ale to czasem trudne. Ja w poniedziałek idę robić badania moczu. Ciekawe jakie będą?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.