To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jakie mleko używacie/polecacie ??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
mamami
Postanowiłam zmienić Majce mleko. Do tej pory jadła bebilon ale wszedł nowy i jej mniej smakuje.
Nie wiem czy kupowac zwykłe czy z obniżoną zawartością laktozy, bo maja cierpi strasznie z powodu wzdęć.
Może wy coś madrego doradzicie, bo jak to zwykle bywa na lekarzy nie mam co liczyć.
K_amila
Jeśli w rodzinie nie ma alergików nie ma potrzeby kupować specjalnego mleka. Jest pozatym dużo droższe.

My od początku używamy mleka Nan1. Jest dobre, córcia je chętnie no i cena 10 zł za opakowanie np. w rossmanie
Ryjek
Kacper obecnie jest na Bebilon pepti, poniewąz od Nana dostał skazy bialkowej i meczyły go zaparcia.
porky
NAN
po Bebiko Julkę bolał brzuszek
asia77
Gabunia dostaje Bebiko 1. Bardzo jej smakuje i nie ma po nim problemów.
Kocurek
Moi się wychowali na sojowym - były jakies podejrzenia o alergię, ale nie wiem ile w tym prawdy, bo np. Dominika długo była karmiona i piersią i butlą.
Pozytywem jest cena, bo to mleko na receptę a więc ze zniżką.
sdw
Kocurek, teraz te zniżni to już, podobno, nie takie jak kiedyś icon_confused.gif

Moje sie wychowały na Nanie. Problemów uczuleniowo-gastrycznych nie było.
mamami
Ja sie zdecydowałam w koncu na zmiane. Teraz karmimy sie Bebiko Omneo, drogie jak czort ale dziecku po nim znacznie lepiej, wiec trudno sie mowi.
gerda
My dajemy naszej malutkiej Enfamil - cena zbija z nóg, nawet próbowalismy w zwišzku z tym zmieniać na inne, ale nie przyzwyczaiła się-wróciliœmy do Enfamilu. Bardzo je sobie chwalę - tzn. córeczka chyba bardziej. Trochę taniej jest przy zamówieniu w aptece internetowej (w Gdańsku).
eni20
ja polecam humane.do roku karmilam piersia, a teraz uzywamy humany3r,jestem naprawde zadowolona. Ostanio kubus mial infekcje i dostal antybiotyk,wogle nie mial biegunki,gdyz humana zawiera prebiotyki,myslalam ze to taki pic na wode,ale naprawde. uwazam ze jest to dobre mleczko i do 3roku zycia napewno bedziemy uzywac.
BATTMANNKA
no to ja powiem tak: najpierw był nan ale były problemy ze "zgaga"- właśnie tak!! dziwne ale prawdziwe...
potem przeszliśmy na bebiko omneo- cena faktycznie zabujcza, ale przestawiałam Kajtka pomału na Bebiko zwykłe i teraz pije to mleko, które kupuje u nas w carrefourze po 8,50, oprócz tego od tygodnia dostaje jeszcze butle sinlacu, ale to inna historia icon_cool.gif
Myszorek
CYTAT(BATTMANNKA)
no to ja powiem tak: najpierw był nan ale były problemy ze "zgaga"- właśnie tak!! dziwne ale prawdziwe...
potem przeszliśmy na bebiko omneo- cena faktycznie zabujcza, ale przestawiałam Kajtka pomału na Bebiko zwykłe i teraz pije to mleko, które kupuje u nas w carrefourze po 8,50, oprócz tego od tygodnia dostaje jeszcze butle sinlacu, ale to inna historia icon_cool.gif


batmanko czy zmieniłaś z bebiko omneo na zwykłe bebiko sama czy pediatra Ci to doradziła??? I co była jakś różnica w reakcji dzieciaczka na zmianę??? Ja dokarmiam Tymka własnie tym Omneo.
BATTMANNKA
generalnie moja pediatra to nic mi nie doradza icon_rolleyes.gif
wszystko robię na własną rękę, bo niestety na jej rady nie mogę liczyć, a nei mogę jej zmienić jeszcze.... icon_confused.gif

zmieniałam w ten sposób, że najpierw mieszałam omneo ze zwykłym w jednej porcji, to ok. przez tydzień
potem zastąpiłam jedem posiłek zwykłym, to przez tydzień
potem dwa, a potem co drugi był ze zwykłym i jakoś tak samo wyszło jak skończyła się puszka i nie było już omneo i nie kupiliśmy następnego icon_wink.gif

oczywiście początkowo to nigdy nie dawałam nowego mleczka na noc

nie twierdze, że to dobry sposób, ale u mnie się sprawdził... icon_biggrin.gif
Happy
Ja karmie Hipp, poniewaz w szpitalu byl dokarmiany tym mlekiem wiec niechce zmieniac, zreszta smakuje mu i dobrze sie po nim czuje.
Nala
Ja karmię Nan1 i zastanawiam się czy dobrze, bo moja 3 miesięczna Julka je tylko 600-650ml na dobę i robi zawsze ciemnozieloną papkowatą kupkę jedną co drugi dzien. Myślicie że to ok?
Majo (Majeczki)
Mamami Alicji kupowałam Bebiko Omneo Najtaniej wychodziło w Tesco, w Makro chyba też było. Cena w Aptece też mnie położyła icon_rolleyes.gif icon_eek.gif
Tharna
Karmię Aleksa Enfamil 1 Premium. Synek rośnie i potrzebuje coraz więcej mleka, a cena tego specyfiku jest dosyć wysoka (20 zł).
Postanowiłam przerzucić go na inne. Zastanawiam się nad Bebiko1. Czy któraś z Was karmi malucha tym mleczkiem? Chciałabym poznać opinie na jego temat.

Na początku dawałam mu NAN1, ale niestety mleczko to jest zbyt tłuste i mały miał zaparcia.
magdosz
ja karmie moja Oliwke Bebiko 1 ale strasznie jej sie ulewa.próbowałam zmienic na enfamil AR ale mala nawet nie chce butelki z tym specyfikiem brac do buzi:/ i tez mam problem na jakie inne zmienic.
Tharna
Enfamil AR jest dosyć gęste. Czasami wina może leżeć po stronie smoczka (zatyka się) i maluch nie chce ssać.

A jak z kupkami po Bebiko? Musisz małą dopajać herbatkami, czy robi kupkę normalnie?
magdosz
Ach te kupki z tym to juz wogole odrebna historia... icon_confused.gif
wszystko sie zaczelo psuc jak Oliwia skonczyla miesiac.najpierw kupke robila 1 na dobe potem co drugi dzien(tylko wtedy jeszcze karmilam wiecej piersia butelke dostawala tylko raz dziennie)a potem nagle przestala robic wogole icon_rolleyes.gif tzn przez tydz mi nie zrobila i zmuszona bylam dac jej czopka.i juz tak przez miesiac na czopkach leciala...dopiero lekarz przepisal mi laktuloze,no i dawalam jej herbatke ulatwiajaca trawienie i powoli zaczela robic sama...co prawda co kilka dni ale przynajmniej bez czopka.teraz tez juz od niedzieli nie robila,a po tym bebiko to sa ciemnozielone i twarde i ciezko jej zrobic.czasem jak widze jak sie meczy to mysle o tych czopkach ale to nie jest najlepsze rozwiazanie,wiec sie powstrzymuje.
anna32
Ja podaje teraz Maciusiowi NAN 2 a wczesniej bardzo podawalam NAN 1 a jeszcze wczesniej byl na piersi, przestalam karmic gdy skonczyl 3,5 miesiaca i bardzo slabo przybywal na wadze. Teraz jest OK i wchodzimy w etap zupek, kaszek i jabluszka. Maciek dzisiaj konczy 19 tygodni wiec jest 5-miesiecznym niemowlaczkiem icon_smile.gif
Tharna
magdosz, a dopajałaś ją?
Dysanka
A ja karmie Bebilonem AR.. jestemzadowolona z tego mleka
Nala mysle ze nie masz powodow do niepokoju, aczkolwiek lepiej sie skonsultowac z pediatra pozdrawiam icon_smile.gif
ana84
ja próbowałam roznych mlek. na poczatku NAN1 ale sie nie spisalo, pozniej bebilon i tez lipa, na bebiko bylo jakis czas ok ale tez pozniej nici a teraz jest Bebiko Omneo - fakt ze drogie ale dzisiaj np zrobila mi sama 2 kupki a tak to meczyly ją gazy, kupy nie mogla zrobic bez czopka albo rurki nelatona i strasznie ulewala, wrecz wymiotowala bo nie trawila mleka i w kosekwencji byla ciagle glodna.
teraz tez ulewa ale tylko troszke, tak normalnie, a poza tym daje jej jeszcze esputicon - takie kropelki na wzdecia i jestem zadowolona.
mamami
Ja już zmienilam mleko na nastęone i przeszłam z Omneo na NAN2 i okazało sie że wszystkie problemy z kolkami były przez mleko. majka zareagowała na nie dokładnie odwrotnie, właśnie po nim zaczęła ulewać mocno, robiła cuchnące zielone kupy, o bólach brzucha nawet nie wspominam bo to byl koszmar. W dniu w którym pierwszy raz podałam NAN wszystko mineło jak ręką odjął.
Teraz mam super pogodne, spokojne dziecko.
Orange
My dzisiaj zaczelismy 5ty miesiac icon_smile.gif z Nutramigenem. Byla proba przejscia na NAN1, ale zakonczyla sie zmiana ok 7 pajacykow w ciagu kilku godzin, Maly tak zaczal ulewac. Od jakiegos miesiaca zageszczamy mleko Nutritonem (niestety refkluks).
katna
Natalka na poczatku byla na bebiko, potem prosobee, az w konu NAN przypasowalo i do tej pory pije bez problemu.
AniaMamaMarty
Ja daje mojej córce Bebiko1. Wcześniej karmiłam ją Bebilonem1 ale mała bardzo źle znosiła te mleko a po Bebiko1 nie ma żadnych problemów.
Peedle
Ja dawałam najpierw Bebiko Omneo, ale mały miał po nim kolki
Później przeszliśmy na NAN HA
Dziś jesteśmy na Nutramigenie icon_smile.gif ochydztwo, ale mojemu smakuje icon_razz.gif
igooska
Czy próbował ktos hipp probiotyczne?jakie opinie?
Asik 75
A jakie sÄ… kupki po Bebilonie HA?
Ania***
ja prawie 3 miesiace karmilam wylacznie piersia..potem zaczelo sie od 1 butelki-sama bez zadnych konsultacji kupilam NAN 1 HA-bo w aptece innego nie bylo... potem przez tą "1 butelke "-zanikal mi pokarm i z 1 robily sioe 2 potem 3. obecnie karmie tyklko w nocy piersi-ale i to chyba trzeba skonczyc bo nie wiem czy sie najada,czy tylko sie przytuli 'cyknie' troszke i spi. daje duza butle na wieczor i rano kaszke. z tego NAN 1 HA, sama niedawno przeszlam na zwykły NAN 1, ze wzgledu na cene. a teraz maly ma 4,5 miesiaca i kupilam mu NAN 2, chyba jest gorszy w smaku ,ale maly sie przyzwyczai(mam nadzieje)

wiecie moze czym roznie sie mleczko 1 od 2??
malgosia0023
póki w kupie nie ma krwi i nie śmierdzą nie ma powodu do niepokoju.Karmię nan.Raz zminiłam jej na bebilon ale ni chciała go pić i jakoś kupy nie mogła zrobić icon_rolleyes.gif
Daria66
U nas po NAN było twardo i zielono, więc zmieniliśmy na Bebilon i to była trafna decyzja.
malgosia0023
1 od 2 różni się składem.Jak poda się dziecku 2 kilka dni wcześniej to nic się nie stanie.Jak dziecko nie chce pić to radzę aby na początku mieszać 1 z 2.Próbowałam 1-jest niedobra bleee.A 3 jaka słodziutka-miodzio icon_lol.gif
Ewelinek
1 od 2 różni się kalrycznością, niekiedy gęstością. My jemy Hipp2 i jest ok. Na początku Młody dostawał Bebiko1 i też pasowało ale Bebiko2 było za mało sycące za to Hipp jak najbardziej odpowiada, jest gęstszy od Bebika i Antek jest lepiej najedzony icon_wink.gif dodatkowo na noc do mleka dostaje kleiku ryżowego.
meggie
my po humanie, bebiko i nan mielismy zielone smierdzace kupy

teraz bebilon pepti -jest ok-cena drastyczna ale jak pomaga to nie zal
Nena_22
CYTAT(Asik 75 @ pon, 09 kwi 2007 - 13:14) *
A jakie sÄ… kupki po Bebilonie HA?


Pielęgniarka mi mówiła,że po tym mleku mogą być zielone kupki i rzeczywiście u mojej córeczki tak jest,ale za to mleczko jej służy,bo po Bebilonie 1 mała miała straszne kolki 32.gif
meggie
chcialam sie edytowac, po bebilonie pepti lekarz kazal przejsc na zwykly bebilon i znow zaczely sie hity, w postaci zaparc kilkudniowych i kolek

zmienilam mleko na hipp priobiotyczne (za co dostalam zje... od lekarza) i co sie okazalo, maly bardzo dobrze toleruje to mleko, nie ma zaparc, kolor kupci jest ok, nie to dziecko

nie jest marudne zaczelo znow szalec i smiac sie icon_smile.gif

polecam hippa z czystym sumieniem
Asik 75
meggie, a ile kosztuje ten Hipp?

Kinga jest na Nutramigenie, ale pediatra chce niedługo zrobić próbę wprowadzenia zwykłego mleka i się zastanawiam. Mała nie miała stwierdzonej skazy białkowej (miał ją Dawid), ale prawdopodobnie miała lekką nietolerancje laktozy, nawet Bebilon Pepti jej nie służył.
Zastanawiam się czy wybrać Nan, czy Enfamil, Bebilon no i Hipp. Czytałam , że dobry jest Nan Active, ale drogi.
Ale chyba najpierw spróbujemy zacząć od mleka HA. zobaczymy co powie pediatra.
LilySnape
Mój maly ma skazę białkową, dorobił się jej na NANie 1, teraz jest na Bebilonie pepti i choć zaparcia i kolki są rzadsze, to nadal je miewa - i okropna wysypka icon_sad.gif
Cleo
Dziewczyny, czy jesli do tej pory (3 miesiace pierwsze życia) karmilam tylko piersią i chcę zacząć wprowadzac mleko omdyfikowane, to mam kupic to z nr 1 czy 2? Mam plan kupic najpierw NAN HA, bo jestem alergiczką. Czy dobrze? Moze inne? Aha- jeszcze mam pytanie do tych z Was, ktore w dzien karmia mieszanką, a w nocy piersią - rozumiem, że organizm sie tak przestawil, ze pokarm jest wieczorem i w nocy bez problemu? Bo może jeszcze zostawie nocne karmienia?...A czy np powinnam jeszcez kupic cos z kaszką dodaną, bo moze skończony 3 -miesieczniak musi wiecej jesc? No i te herbatki powinnam miec, zeby dopajac miedzy karmieniem np Nanem..., prawda?
Mam na razie jedna butelkę Aventu, ale czytam tu, że macie po kilka...

Tyle pytan, bo czytam to podforum i widze, ze kazda z Was ma inne doświadczenia, a sama mam tez swoje:)
LilySnape
Ja co prawda jeszcze nie zmieniałam mleka, ale w 4-tym miesiącu chyba wciaż jedzie sie na 1 - co do NANa HA myślę, że to b. dobry pomysł.
MagduÅ›
Cleo, myślę, że Nan Ha 1 to dobry wybór, zreszta sama zobaczysz ja malutka reaguje.
Wiktor był najpierw na Nutramigenie (okropieństwo), potem na Bebilonie Pepti, a potem wprowadziłam właśnie Nan Ha. Bardzo ładnie przyjął i do tej pory jestesmy na Nan tyle, że juz Junior. Jeśli odstawiasz powoli od piersi to kupiłabym herbatki. A butelki to jedna do mleka, druga mała do herbatki. Avent to myślę, że dobry wybór.
Powodzenia icon_smile.gif
Cleo
Dzieki! To ja sobie sprawdzÄ™ te numerki moze na opakowaniach, bo cos mi siÄ™ wydaje, ze moze juz nr 2 powinnam. A smoczek do butelki jaki? ja na razie mam z 1 dziurkÄ….
A czy oprocz herbatek i mleka (modyf. i np jeszcze swojego czasem) dajecie tym dzieciom, tore powiedzmy maja 4 mies. cos ejszcze? Soczki? Na niektorych napisane jest 'od 4 mies'. Bo jakies jedzenie to chyba pozniej, z tego co pamietam? Miśka juz chya siedziala, jak ejj jablko zaczelismy dawac....

Co do nutramigenu- Michasia to piła dluuugo, bo miala straszna alergie. O dziwo, smakowało jej!
MagduÅ›
Ja dawałam soczki dokładnie tak jak było napisane na butelkach, jeśli od 4 m-ca to od czwartego tyle, że na początku po łyżeczce. Potem jeśli nic się nie działo to wprowadzałam więcej. Smoczek to pewnie, że z jedną dziurką. Na mleku jest napisane od którego m-ca podawać 2 bo rzeczywiście nie pamiętam kiedy się zmienia 1 na 2.
mamolka
Na NAN 1 jest napisane że jest to mleko początkowe dla niemowląt od urodzenia do 5. miesiąca. Więc mysle że na 2. macie jeszcze czas. Ja też używam butelek AVENT i smoczki mniej więcej dostosowuje do zalecen na opakowaniu, mniej więcej tzn patrze jak mały reaguje na smoczek czy sie denerwuje że leci za mało czy wypluwa bo leci za dużo, ale z tego co pamiętam kolo 3 miesiąca pił już ze smoczka z dwoma dziurkami.
tysia24
Witajcie! również chciałam założyć taki temat, ale już jest, to dobrze 06.gif Cyprianek jest od 5 miesiąca na Bebilonie pepti, ze wzg. na skazę białkową i teraz jak ma już roczek i prawie 2 mieś. zastanawiam się, czy nie byłaby najwyższa pora zmienić mleczko na jakieś inne. Jak myślicie, karmić pepti czy zmieniać? i jakie mleko najlepsze dla roczniaka?
pozdrawiam
Honey*
ehh to mleko
Zuzia od 4 miesiaca pije Nan HA. Nie bylo problemow z kolkami, zaparciami. Ale juz od dluzszego czasu ma wysypke na policzkach i raczkach. od czasu do czasu pojawi sie jakis taki bialy wyprysk jak nieraz nam starszym. Mowilam lekarce o tym ale ona ciagle twierdzila ze to nic, nie swedzi wiec nie ma powodu do niepokoju. ALe to nie jest normalne ze ma taka buzie. Wczoraj ponownie zapytalam o to. polecila zmiane mleka na Nutramigen. nie wiem jak mala go przyjmie. Czy to moze byc skaza bialkowa ? aha i czy narazie mieszac nan ha z nutramigenem ? 14 wrzesnia idziemy do dermatologa, czy dermatolog moze stwierdzic ze to skaza bialkowa ? Bo jesli nie to nie bede zmieniala mleka
Asik 75
gaby, moja córka miała kropki na twarzy po Cebionie Multi. Odstawiłam go i wysypka zeszła.
Jeśli chodzi o mleko Nutramigen radziłabym ci powoli przestawiać malucha na to mleko zaczynając od zamiany miarki nanu na nutramigen . Mleko to jest ohydne w smaku i jeśli dziecko posmakowało innych może tego nie chcieć.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.