Maluchy.pl logo

To jest uproszczna wersja wybranego przez Ciebie wątku
15 złotych
Kliknij tutaj aby przejśc dalej i przeczytać pełną wersję

Pełna wersja: 15 złotych
iwo1
Hi mam 15 złotych do konca miesiaca czy macie pomysł jak za to wyzywić 4 osobową rodzine ?

Mam w domu ryż ,paczke mielonego ,przeciery pomidorowe,jabłka ,5 jajek ,masło i 2 litry mleka

Prosze o p[omysły i przepisy bo mi już ich brakuje
IWo
Marghe
Sos mięsno - pomidorowy do makaronu (lub ryzu)
Ryż na ciepło z jabłkami
Omlety (mleko sie przyda)
Jablka pieczone
Pulpeciki w pomidorowym sosiku (z ryzem)
Nalesniki z mięsem
Nalesniki z jabłkami...

jak coś jeszcze wymysle napisze
CrazyMary
Masz mielone i ryż, to jak dokupisz kapustę (a chyba niedroga), to zrobisz gołąbki.
maggii
a jak dokupisz makaronu (chyba też niedrogi?) to może coś w stylu spagetti?
ugotujesz makaron a sosik sklecisz z przecieru i mięsa mielonego...

Możesz też zrobić pomidorówkę z ryżem na masełku - potrzeba ci tylko warzywka do zupki - komplet ok 3 zł... a starczy na 2 dni.

jeszcze pomyslę...
maggii
tak sobie jeszcze myślę o kolacjach i śniadankach....

chlebek trzeba kupić, no chyba że zaserwujesz im zupę mleczną z ryżem lub makaronem lub - zacierkami icon_smile.gif
na 1 śniadanko moznaby i jajecznicę...
albo ugotowane jajeczka cienko pokrojone w plasterki na chlebek...
a wogóle to na chleb tanio wychodzi dżemik, twarożek (z kostki), serek topiony, hmmmm musztardka, ewentualnie sól...
Wiem wiem okropnie niezdrowo ale moje chłopaki obżerają się chlebem z solą no i co!

jejku, napisz, czy ci się udało nie paść z głodu do 1...trzymam kciuki..
agak
Ja mieszam mięso mielone, jajko i kapustę (2 zł?) i robię coś w kształcie kotletów mielonych. Kapusty trzeba dać dość dużo, żeby poczuć. Możesz to zrobić na 2 dni.
Jednego dnia mozesz podać np. z ryżem, a drugiego zrobić coś w rodzaju sosu pomidorowego.

Może masz jakieś konfitury? Można polać je na ryż?
Można kupić mleko i zrobić ryż na mleku z cynamonem.
Marghe
... zupki mleczne na sniadanie.. kluski lane np.

Mąke kup i rób racuszki z jabłkami.. powinno sporo wyjśc.

a moze coś jeszcze zalega Ci w szafkach, jakies puszki. Podaj to cos wymyślimy.

Jesli masz cebulę i kostke rosolową to też daje sporo możliwosci (zupy, risotta...)M.
wiesiołek
Dopisuję sie do zakupu cebuli i może jeszcze czosnku. Wtedy będziesz mogła zrobić zupę czosnkową:

1. 5 ząbków czosnku posiekać i zrumienić na 3 łyżkach oliwy (oleju)
2. 3-4 cebule pokroić w piórka, dodać do zrumienionego czosnku i poddusić kilka minut
3. koncentrat pomidorowy ( ilość wg. uznania /smaku) zalać wrzątkiem 2 kostkami rosołowymi ( tak by ilość płynu stanowiła około 1 litra), dodać czosnek z cebulą i gotować 5 minut
4. Doprawić pieprzem (zupa powinna być pikantna) i ewentualnie solą/ Vegetą posypać natką pietruszki. Podawać z tostami lub grzankami.
ulcik
a do mielonego mięska ja dodaję płatki owsiane ( wcześniej namoczone ) i .. wychodzi ich więcej ..... a na dodatek są pyszności icon_smile.gif
białko z dodanego jajka do mielonych wcześniej ubij ....a mielone będą bardziej puszyst i ........ będzie ich więcej icon_smile.gificon_smile.gif

a może jeszcze coś znajdziesz w czeluściach kuchni ?? poszukaj a my już coś wymyślimy icon_smile.gificon_smile.gif

ulcik
Małgoś.dz
Tanio też wychodzi spaghetti bezmięsne. Wystarczy kilka świeżych pomidorów, albo pomidory z puszki w zalewie (wybierz co tańsze), ząbek lub dwa czosnku, sól, pieprz - wszystko przesmażyć na patelni, aż pomidory się rozpadną. Tanie, a b. smaczne. Można na koniec dorzucić do sosu świeżej natki pietruszki (jeśli masz). Ja to jadam notorycznie, bo po prostu uwielbiam taki makaron.
iwo1
Jak zwykle okazałyscie sie niezawodne icon_smile.gif
Dziękuję Wam bardzo
IWO
Ach tem przecier to własnorecznie robiony i jest go duzo wiec chyba pomidorowe menu bedzie górą
Marghe
Skoro dużo domowej roboty przecieru to zyc nie umierać icon_biggrin.gif
Sosy do makaronu, zupy pomidorowe klasyczne i wymyslne, zapiekanki .. polewane sosikiem pomidorowym, nnaleśniki na słono z tymże sosem ... dużo tego.
M.
wiesiołek
Na kolację (ewentualnie śniadanie) można zrobić bardzo tanią, a jednocześnie sycącą i smaczną sałatkę ziemniaczaną. Będzie się to wiązało z wydaniem kilku złotych, ale za te kilka złotych można się naprawdę napchać.

1,5 kg ziemniaków ugotować w mundurkach, w mocno osolonej wodzie ,ostudzić i obrać ze skórki, pokroić w duzą kostkę

5 cebul pokrojonych w kostkę przelać wrzątkiem (zeszklić) lub zeszklić na tłuszczu.

kilka ogórków kiszonych pokroić w drobną kostkę

Składniki wymieszać ,dodać majonez oraz wsypać torebkę ziół prowansalskich. Jesli jest zbyt mdle dodać jeszcze trochę soli/ ziół.
Całość powinna poleżeć w lodówce z godzinę , aby sie"przegryźć"

Sałatka jest super sama , ale w wersji bogatszej można ją podawać z parówkami.
brak czyli fiolka
a z ziemniaczków to tez możesz sobie zrobic sporo różnych potraw, np. zupke ziemniaczanke, pyzy ziemniaczane, kluski sląskie czy moje ukochane kopytka (mniam, mogłabym jeść na okrągło)
ATA_
A ja bym też chciała zrobić tę sałatkę ziemniaczaną, którą Wiesia zaproponowała, tylko ja nie wiem co to znaczy ziemniaki w mudurkach icon_redface.gif Czy to znaczy, że nieobrane ze skórki ? I jak to ugotować ? Pomóżcie niedouczonej icon_rolleyes.gif tylko łopatologicznie plisss.
wiesiołek
W mundurkach czyli nieobrane ze skórki. Sama nie wiem dlaczego, ale do sałatek ponoć tak jest lepiej ,bo się nie rozwalają. Skórki ściąga się po ugotowaniu.
Marghe
Umyte, ale nie obrane. Obierasz po ugotowaniu:)

Ja bym jeszcze odrobiną octu polała... salatke, znaczy sie, po dodaniu wszystkich składnikow. Skropiłabym octem
M.
Jaco
Ziemniaki górą!

Kup dużo i starczy nawet na tydzień, codziennie co innego i się nie znudzi!

1. Kopytka - z sosikiem mięsnym albo masełiem i cukrem

2. Z ciasta jak na kopytka robimy placki - zamiast na wodę wrzzucamy na patelnię i smażymy takie nieduże rombiki. Podajemy z cukrem. jeju to jest rooooozkoszne.

3. Kluski kładzione - Blue gdzieś tu podawała przepis - są super. Można z sosikiem mięsnym albo odgrzewane na chrupiąco na patelni.

4. Placki ziemniaczane

Jak sobie przypomnę to jeszcze napiszę.
wiesiołek
CYTAT(Marghe)
Umyte, ale nie obrane. Obierasz po ugotowaniu:)

Ja bym jeszcze odrobiną octu polała... salatke, znaczy sie,  po dodaniu wszystkich składnikow. Skropiłabym octemM.

Albo dodać wiecej ogórków kiszonych jeśli mdłe.
ATA_niezalogowana
Zrobiłam i dodałam full ogórków plus pokropiłam sokiem z cytryny, a zioła prowansalskie zredukowałam do połowy torebki. Sałatka była świetna i tyyyle żarcia za pare złotych icon_smile.gif
iwo1
DZieki Wam wszystkim ,sałatka wyśmienita zostałam jej fanką icon_smile.gif
IWO
wiesiołek
No to dopisałam tę sałatkę do mojej strony mniamowej i teraz liczę na to , że zrobicie jej i tam reklamę, poprzez dodanie swoich opinii pod przepisem. icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.