Maluchy.pl logo

To jest uproszczna wersja wybranego przez Ciebie wątku
Co to jest splątanie?
Kliknij tutaj aby przejśc dalej i przeczytać pełną wersję

Pełna wersja: Co to jest splątanie?
Asa
Jeden z moich synków jest bardzo spokojny.
Lekarze mowia ze az za spokojny. Spokojnie daje sie zbadac, nie krzyczy pokazuje gardlo i uszy bez jakiegokolwiek buntu.
Ostatnio przy badaniu "zawiesił sie" na czas badania był jakby nieobecny. Potem spokojnie dal sie ubrac i poszedl bawic szufladami w szafce w gabinecie lek. Pani dr spytala mnie czy czesto miewa takie splatanie?
Dotad nigdy o tym tak nie myslalam po prostu moim zdaniem ma konteplacyjny stosunek do zycia.
Ale teraz zaczynam doszukiwac sie w jego zachowaniu dziwactw, np. ostatnio bylismy w tlumie i ja mu zniknelam z oczu to sie specjalnie tym nie przejal tylko kontemplowal rzeczywistosc a drugi synek w padl w panike.
Na moje pytanie o to splatanie pani dr nie ciagnela tematu powiedziala tylko by obserwowac i ewentualnie pozniej trzeba bedzie zrobic EEG.
Ja juz dostaje kręćka szukam sama nie wiem czego, boje sie...
A.
grzałka
splatanie to rodzaj zaburzeń świadomości, a "zawieszanie się" u dzieci może być rodzajem napadu padaczkowego i to pewnie miała na myśli lekarka
Gremi
Asija - wiele dzieci sie "zawiesza". U jednych jest to normalne a u drugich moze to byc objawem padaczki. Ja chodzilam ze swoja corka do neurologa w tej sprawie i pierwsze co to kazano nam nagrywac takie momenty zawieszenia. Potem mialam latarka swiecic w oczy dziecku zeby sprawdzic czy zrenice reaguja no i zrobic gwaltownie i glosno cos (np. upuscic jakis przedmiot) zebu zobaczyc czy to wyrwie dziecko z tego zawieszenia. No i obserwowac jak czesto i w jakich sytuacjach to sie dzieje. No a w nastepnym etapie byloby badanie EEG.
Asa
Dziękuje serdecznie Dziewczyny za odpowiedz!
Dzis sie nie zawiesil icon_razz.gif - chyba ze w snie.
Troche sie boje bo za 2 tyg czeka nas szczepienie mmr, i tak juz odraczane.
Najchetniej w ogole bym nie szczepila - corka bardzo chorowala po tym szczepieniu.
A.
gemma
CYTAT(Asjia @ Mon, 05 Oct 2009 - 19:26) *
Troche sie boje bo za 2 tyg czeka nas szczepienie mmr, i tak juz odraczane.
Najchetniej w ogole bym nie szczepila - corka bardzo chorowala po tym szczepieniu.

Kurczę, a nie możesz się skonsultować z jakimś porządnym neurologiem przed tym szczepieniem?
Asa
CYTAT(gemma @ Fri, 09 Oct 2009 - 22:47) *
Kurczę, a nie możesz się skonsultować z jakimś porządnym neurologiem przed tym szczepieniem?

Tak własnie postanowilam zrobic.
Dzis u dr przy badaniu znowu sie zawiesil - moze ona go hipnotyzuje?
W domu nic nie zauwazam.
ale teraz poszlam do pracy i juz ich nie mam 24h/dobe wiec moze cos mnie omija.
A.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.