To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

czy zakładanie spirali boli?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
Kocurek
Oreiro, a marcinkowscy to ci płacą za reklamę icon_question.gif icon_wink.gif icon_lol.gif
Bo na każdym wątku spiralowym ich umieszczasz icon_wink.gif icon_lol.gif
oreiro.
[quote=Kocurek]Oreiro, a marcinkowscy to ci płacą za reklamę icon_question.gif icon_wink.gif icon_lol.gif
Bo na każdym wątku spiralowym ich umieszczasz icon_wink.gif icon_lol.gif


A skąd - ale na przyszłość podaję - jak ktoś wpisze słowo Mirena w wyszukiwarkę, żeby nie przepłacał - 100 zł na drodze nie leży!!! A taka jest mniej - więcej różnica na mirenie...
maja03
W czwartek ide se zakladac wkladke Nova T .
moko.
wkładkę tą mam od 2 lat.....
jest spoko icon_wink.gif
maja03
Moko - a jak z miesiaczka? Bardziej obfita? I kiedy po zalozeniu mialas okres..
Bo moj lekarz mowi, ze wkladkek nie zaklad sie juz podczas okersu - ze kiedys byl taki trend ... teraz juz nie. Wiec ide tydzien po moim okresie i nastepny dostane .. tak jak mi normalnie wypada... czy moze jakos wczesniej ??

A! Jeszcze jedno pytanko - sa ponoc jakies dwie Nova T. Jedna z miedzia, a druga z miedzia i srebrem... ktora wybrac ??
dorota123
Drogie mamy wreszcier się cieszę że znalazłam forum gdzie moge spokojnie porozmawiać właśnie na temat spirali.
Przeciez to było nie do wytrzymania kieedy na gazecie.pl za kazdym razem nazywano mnie dzieciobójczynią i ze najlepsze sa NPR.
Przerazilam sie strasznie aż w końcu przy kolejnej wizycie u ginekolog pokazałm jej informację , ze pigułka zabija spirala zabija
Porażka ...
Ciesze sie ze Was znalazłam pozdrawiam
mama Kuby (4)
chomik
Zakładałam wczoraj,wprawdzie wyszłam z gabinetu zlana potem,i na tak miękkich nogach,że ledwie doszłam 3 metry do ogródka piwnego po "znieczulenie" icon_smile.gif ale NIE BOLI icon_biggrin.gif Jest to nieprzyjemne uczucie,ale z bólem nie ma nic wspólnego.
moko.
Maja - Ja mam wkładkę Nova T zwykła miedzianą bez dodatku srebra.
Miesiączka początkowo była bardziej obfita i bardziej bolesna(ale to bardzo indywidualna sprawa). Na "zmniejszenie" miesiączki "łykam" hemorigen........tabletki ziołowe, zmniejszjące krwawienie - są dostępne bez recepty w aptece. Pomagają - działają świetnie i są nieszkodliwe.
Spiralke miałam zakładaną w czasie miesiączki( w sumie w ostatnim dniu, więc lekko plamiłam już, nie krwawiłam).
Mój ginekolog mówi że najlepiej jest zakładać w czasie miesiączki, ale zaraz na początku, lub na koncu, wtedy gdy już jest jej koniec. Wtedy jest lepsze dojście do założenia.
maja03
Bylam, zakaladalam icon_biggrin.gif
Nie w czasie miesiaczki, bez znieczulenia - NIC NIE BOLALO !!
Sama bylam w szoku icon_eek.gif .

Teraz do miesiaczki troche plamilam. Okres mam faktycznie bardziej obfity - ale nie bardziej bolesny .

Bede pamietac o tych tabletkach na zmniejszenie krwawienia icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
dzieki !!
oreiro.
Zakładanie spirali NIE boli!!!
Miałam zakładaną Mirenę z rozszerzaniem szyjki - czułam jakby ukłócie no i malo przyjemne rozszerzanie - ale nie bolesne.
No ale jak się ma 2 dzieci z cc i w życiu mi się szyjka nie rozwierała nawet na nanometr, do tego zero miesiączki, to soooooooooooooorrrrrrrrrrrrrrryyyyyyyyyyyyyyyy icon_wink.gif
Samo założenie - zero bólu icon_biggrin.gif
Sun
CYTAT(dorota123)
Drogie mamy wreszcier się cieszę że znalazłam forum gdzie moge spokojnie porozmawiać właśnie na temat spirali.
Przeciez to było nie do wytrzymania kieedy na gazecie.pl za kazdym razem nazywano mnie dzieciobójczynią i ze najlepsze sa NPR.


Obawiam się, że to prawda icon_sad.gif
Sun
CYTAT(kas)
(i tu siÄ™ odzywa moje dewoctwo  :) )
Poza tym kilka "madrych artykułów" na temat poronieÅ„ ! i psycha siada  :?  


Ja bym rzekła, że to nie "dewoctwo", ale ta specyficzna intuicja, którą wiele kobiet dzisiaj zatraca icon_sad.gif Co do artykułów na temat poronień - ciekawość, czemu "psycha siada".... icon_rolleyes.gif
Doruśka
Sunna,weź Ty sie stuknij w głowę !! icon_evil.gif co Ty wypisujesz?
słów mi brak.
oreiro.
Proszę mi wytłumaczyw jak ma sie do dzieciobójstwa sposób działania Mireny???

CYTAT
Hormon umieszczony w systemie Mirena® dziaÅ‚a prawie wyÅ‚Ä…cznie na bÅ‚onÄ™ Å›luzowÄ… macicy.  

Zapobiega zapÅ‚odnieniu na kilka sposobów:  
powoduje znaczne zagÄ™szczenie Å›luzu szyjkowego, co utrudnia plemnikom dotarcie do jamy macicy,  
zmniejsza ruchliwość plemników wewnÄ…trz macicy i w jajowodach, pobudza produkcjÄ™ glikodeliny A - substancji hamujÄ…cej wiÄ…zanie plemników z komórkÄ… jajowÄ…,  
hamuje comiesiÄ™czny wzrost bÅ‚ony Å›luzowej wyÅ›cieÅ‚ajÄ…cej macicÄ™, co dodatkowo znacznie zmniejsza intensywność i czas trwania krwawienia miesiÄ…czkowego.  
DziÄ™ki systemowi Mirena® hormon dostarczany jest tam, gdzie jest potrzebny.

Bo ja nie wiem icon_rolleyes.gif
Doruśka
Sunna,przepraszam,juz widzę,ze masz nowy wątek załozony.

Oreiro ja Ci powiem, nie daje szansy na zapłodnienei to tez jest wbrew naturze (chyba )
Użytkownik usunięty
Sun - w szoku jestem, jakem Ci życzliwa :/ Zastanowiłabyś się trochę... poczytała... Pomyślała... A najlepiej - pogadała z lekarzem.

Co do tematu postu (wyciągam dropiero teraz, bo to mnie dopiero teraz dotyczy) - boli. Podchodziliśmy z lekarzem do tematu dwa razy. Pierwszy raz nie dało się znieść. Tzn. ja mięczak jestem i nie dałam... Drugi raz był w szpitalu, z asystą położnej, w końcu mięsiączki i wtedy poszło. Bolało też. Ale dało się przeżyć. Z tym, że ja nie rodziłam sn, więc zapewne jestem materiałem nieco trudniejszym w obsłudze icon_wink.gif
skanna
Czyli to jednak sprawa indywidualna, bo ja nic nie poczułam - nie mam pojęcia, kiedy mi lekarz spiralę założył. Dobrze, że potem na USG ją pokazał, bo miałabym wątpliwości, czy aby ją w ogóle posiadam icon_twisted.gif
maja03
CYTAT(skanna)
Czyli to jednak sprawa indywidualna, bo ja nic nie poczułam - nie mam pojęcia, kiedy mi lekarz spiralę założył. Dobrze, że potem na USG ją pokazał, bo miałabym wątpliwości, czy aby ją w ogóle posiadam icon_twisted.gif

Mialam dokladnie tak samo .... zdjecie na USG i widze ze jest ... a nic nie czulam ... icon_wink.gif
Agusiao
u mnie było podobnie jak u skanny i mai
moko.
u mnie było tak samo jak u dziewczyn wyżej. icon_wink.gif
Doruśka
a ja miałam znieczulenie;)
anita
u mnie przy mojej zelaznej szyjce tez by sie pewnie bez znieczulenia nie dało icon_confused.gif na razie sie boje icon_rolleyes.gif
PATIszon
CYTAT(Dorusia)
a ja miałam znieczulenie;)


Ale prosilas o nie czy lekarz zaproponowal Ci je sam?
Użytkownik usunięty
Przyznam się bez bicia, że przy drugiej próbie w szpitalu był anastazjolog i w razie czego miał mnie na chwilę "ululać" icon_biggrin.gif O czym poinformował mnie mój lekarz. Ale ja jestem czubek i wbiłam sobie w głowę, że narkoza... a ja karmię piersią... a Tymek jest alergikiem... co znacznie pomogło mi przetrwać icon_wink.gif Z doświadczenia powiem tyle, że to boli. Ale naprawdę... baaardzo krótko. Cały zabieg trwał... moooże z 5 minut icon_smile.gif
Doruśka
Ptiszon,tam gdzie ja zakłądałam to standard ,tak jak osobny pokój zabiegowy,pokój wypoczynkowy(po zabiegu) oraz dezynfekcja icon_wink.gif
Użytkownik usunięty
Dorusia, to Ty pisałaś, że zapłaciłaś za Multiload 160 zł z założeniem? Przyznam, że spadłam z krzesła icon_eek.gif
Doruśka
a dlaczego?
tak,to ja icon_smile.gif)
Potwora
CYTAT(Dorusia)
a dlaczego?
tak,to ja icon_smile.gif)


Bo cena super niska icon_wink.gif
Następnym razem wybiorę się do tej Twojej lekarki icon_wink.gif

Zwykle w prywatnych gabinetach lekarze biorą od 250 zł
Doruśka
A to zapraszam do wrocławia:)) spółdzielnia lekarzy i stomatologów "VITA"
warunki mnie pozytywnie zszokowały. a przed załozeniem miałam pełno badań.
Użytkownik usunięty
Kurde... Zapłaciłam przeszło 3 razy tyle icon_confused.gif
Ika
Ja zapłaciłam 150 za wszystko icon_wink.gif
Użytkownik usunięty
Za Multiloud CU 375 firmy Organon???

Jestem naprawdÄ™... w szo-ku icon_sad.gif
maja03
Ja z Nova T z miedzia i srebrem - placilam ... 120 zl w aptece + 100 za zalozenie ...
Użytkownik usunięty
Ja łącznie zapłaciłam 550 zł icon_sad.gif
Agusiao
moja (novaplus T de Plata 380 ) kosztowała 450 zł z założeniem i wizytą lekarską icon_rolleyes.gif
Użytkownik usunięty
Moja to (jak pisałam wcześniej) Organon Multiload CU375.
skanna
Mój Copper T - 350 z założeniem.
Potwora
Ja Coppera za 300 z założeniem.
moko.
Ja za swoją wkładkę Nova T zapłaciłam 450-500 zł nie pamiętam (w tym wizyta)
domi
A więc tak:
1. ile czasu po założeniu nie mozna współżyć o ile nie można? bo mój lekarz powiedział, że nie ma przeciwskazań a 2 koleżanki zaklinają się, ze im lekarz zabronił 2 tygodnie po icon_eek.gif .
2. Musze powiedzieć, że przy zakładaniu zabolało raz a dobrze...zemdlałam icon_confused.gif . Brzuch straszliwie boli a raczej mam skurcze ale to dopiero doba po założeniu
3. Ja zapłaciłam za spiralę Multiload 80 zł a w innej aptece chcieli za nią 120 zł icon_eek.gif . Założenie w przychodni 0 zł-narazie. Po kontroli jak wszystko będzie ok to zapłace 100 zł. Moja znajoma chodzi prywatnie do lekarza i razem z załozeniem skasował ją 350 zł icon_eek.gif i podobno powiedział, ze to niemozliwe żeby gdzieś było taniej icon_razz.gif . Hehe ...
Potwora
Można współżyć od razu ale to oczywiście zalezy od Twojego samopoczucia
maja03
Mi lekarz tez powiedzial, ze nie ma zadnych przeciwskazan do wspolzycia ...
No i mnie nie bolalo ...
Agusiao
CYTAT(domi)
1. ile czasu po zaÅ‚ożeniu nie mozna współżyć o ile nie można? bo mój lekarz powiedziaÅ‚, że nie ma przeciwskazaÅ„ a 2 koleżanki zaklinajÄ… siÄ™, ze im lekarz zabroniÅ‚ 2 tygodnie po  :shock: .


mój lekarz powiedzial, że nie ma żadnych ograniczeń. Jeżeli natomiast chodzi o ból po założeniu, to powiedziała, że nie ma prawa nic boleć - jeżeli będzie bolało to znaczy, że coś jest nie tak i trzeba przyjść na wizytę
Użytkownik usunięty
Nie dostałam żadnego zakazu, ale przez kilka dni podkrwawiałam i nie bardzo miałam chęci do spożytkowania. W zasadzie podkrwawiałam co jakiś czas przez cały cykl. W tej chwili mam pierwszą miesiączkę "Z" i mam nadzieję, że to koniec "oswajania".

Wolę o tych cenach w ogóle nie słyszeć icon_evil.gif
Pysiula
A ja wlasnie jutro idę założyć spiralkę Mirenę i calkowity koszt z USG , badaniem , założeniem wynosi 1000 zł . Boję się bo lekarz kazał przyjść na oddział ginekologiczny i sama nie wiem co mnie czeka:).Ale z tego co tu czytałam zakładanie spirali jest indywidualne.Boli albo nie itd.... każdy ma inny próg bólu, inne nastawienie ale panicznie się boję icon_smile.gif mam już trójkę dzieci 19 l 17l no i 15-miesięcznego malucha i mysle ze to naprawdę starczy .tylko jedno mnie nurtuje czy spirala ma wpływ na nasze libido bo po porodzie zrobiłam się strasznie oziębła i seks mnie własciwie nie interesuje , mąż mowi ze przeszlam chyba jakąś transformację , dlatego boję się ze spirala jeszce pogorszy stan icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif a liczę na poprawę zachcianek icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif pozdrawiam
Fragosia
Pysiula - Mirena to wkładka z progesteronem - ja jakoś spiralami nazywam wszuystkie te miedziane.
A Mirena wydawała mi się własnie ta bezpieczniejsza i lepsza a przedewszystkim z moralnego pkt. widzenia do przyjęcia.

Ból jest - ale krótkotrwały. Potem delikatnie pobolewało mnie podbrzusze i delikatnie plamiłam przez tydzień.
Teraz czuję sie jak bym nic nie miała.
Ja zakładałam we wrześniu u moje lekarki w gabinecie: koszt wkładki: 650,00 zł; założenie: 200,00

Nie wiem jak z libido. Po 2 latach stosowania microgynonu zauważyłam duży wpływ na moje libido.
Ale tam były też estrogeny. W tej wkładce jest tylko progesteron. a progesteron brałam juz z 4 lata
tylko że w postaci zastrzyków co 3 m-c. Mam nadzieje że jak po zastrzykach nic mi nie było. To teraz tez
nie bede reagowac. Pozdrawiam

PS A z MirenÄ… nie ma siÄ™ jeszze do tego miesiÄ…czki balety.gif



Pysiula
hm.....z tego co czytam to miesiączkowanie też jest indywidualne icon_smile.gificon_smile.gif mam przyjaciólkę ktora ma bardziej obfite miesiaczki a co trafi się mi nie wiem icon_smile.gificon_smile.gif wczesniej zażywalam tylko tabletki CILEST i czualam się po nich swietnie:)icon_smile.gif a swoją drogą to krwawienie mogłoby przystopować bo po trzecim dziecku leje się ze mnie jak z cebra i nie wiem jak wytrzymam psychicznie jutrzejszą wizytę wiedziąc ze lekarz bedzie się tam babral jak przy wyprawianiu kury icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif brrrrrrrrr........icon_smile.gificon_smile.gif
wiedza
przy Mirenie nie powinno być obfitych miesiączek, w każdym razie mocno się ich obfitość zmniejsza, czasem nawet do zaniku
wpływu na libido nie ma, bo hormonu jest za mało
ja mam od pół roku, zamiast miesiączek plamienia, a libido na poziomie normalnych dla mnie icon_smile.gif
Pysiula
A ja byłam w sobotę na założeniu wkładki Mirena i okazalo się ze mam jakies zrosty i najpierw muszę poddać sie jakiejś konizacji, usunięcie chyba tych zrostów bo szyjka macicy się niedomyka:)icon_smile.gif i teraz jestem jeszcze bardziej wystraszona bo myślałam ze bedzie już po wszystkim a doszły dodatkowe problemy icon_smile.gificon_smile.gif no nic ale uparcie dążę by jednak to Mirenę posiadać icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif pozdrawiam
dagg
Dziewczyny mam pytanie ..
jak czulyscie sie po zalozeniu spirali?
ja 2 dni temu mialam zalozona spirale Nova T 380 i mam jakies takie klujace bole w brzuchu i do tego dziwne brazowe plamienia ...

czy to jest normalne?

pozdr d.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.