Maluchy.pl logo

To jest uproszczna wersja wybranego przez Ciebie wątku
czy mozna oddać buty do sklepu?
Kliknij tutaj aby przejśc dalej i przeczytać pełną wersję

milutka
Kupiłam wczoraj sobie w deichmanie dwie pary butów i okazuje się, że jak przeszłam się w jednych po domu to palce mnie bolą, czyli jednak są za małe.

Czy ja mogę te buty oddać, czy przyjmą mi, je czy nie muszą i nie robią tego? chyba że jest możliwość wymiany butów.
gosiagosia
mysle, ze jest mozliwosc wymiany butow. oddac, to nie sadze, ale wymiana raczej tak. powiesz jaka jest sytuacja i jak sprzedawca bedzie ugodowy, to nie powinien robic problemu.
Tusia8
W Deichmannie nie powinno być problemów ze zwrotem.
Kanuś
milutka zupełnie przypadkowo usłyszałam wczoraj rozmowę właśnie w deichmanie i babka pytała, czy jak kupi to może oddać. Sprzedawczyni zapewniała, że przez trzy miesiące(?) można przynieść nieużywane buty.
Ale te trzy mce to długo mi się wydaje, ale tak powiedziała hmm sama słyszałam.
A może zadzwoń do nich i zapytaj po prostu icon_wink.gif
sdw
W zeszłym roku namiętnie oddawalam w deichmanie buty, bo mam specyficzne stopy i to, że w sklepie mierzone wydają się ok, wcale nie znaczy, ze tak jest w istocie. Na pewno cztery pary oddałam, dwie inne wymienilam, alleluja ze mna mieli.
pirania
oczywiscie ze mozna a jak twoerdza ze nie mozna prosisz o podstawe prawna- sklep se kartke moze powiesic ze nie przyjmuje- co jest bezprawne i tyle. Masz iles dni wg prawa zagwarantowane na zwrot towaru lub wymiane.

Kilka razy oddalam rzeczy w sklepach w ktorych zwrotow nie przyjmuja zawsze jakos sie okazywalo ze jednak musza przyjac icon_smile.gif
mama_do_kwadratu
Zwrot towaru możliwy jest tylko za zgodą sprzedawcy.

http://prawa-konsumenta.wieszjak.pl/prawa-...rot-towaru.html

ale Deichmann 100% przyjmie

chciałam jedynie zwrócić uwagę na to, że sprzedawca nie musi przyjąć zwrotu. Chyba, że www.
marghe.
Rachunek, pudełko itp masz?
To muszą przyjąć
tissaia
Nie muszą. Zmieniły się przepisy - mama_do_kwadratu linkowała stronę - i nie ma żadnej podstawy prawnej, która nakazywałaby sprzedawcy przyjęcie towaru niewadliwego - niezależnie czy dzień, 3 czy 7 od zakupu. Zależy to tylko od wewnętrznych ustaleń sklepu.
Dowiadywałam się nie tak dawno "u źródła", czyli w PIH-u, na użytek własny icon_wink.gif
Elak
Jeżeli są bez śladów użytkowania to w deichmanie przez 3 miesiące można oddawać. Tak mi powiedzieli jak kupiłam parę dni temu u nich buty.
marghe.
W Deichmanie muszą icon_smile.gif
Taka polityka sklepu.
tissaia
A, to jak tak to inna inszość. Bo tak generalnie to nie, ale widać Deichmann przyzwoity. icon_wink.gif
marghe.
CCC też przyzwoite icon_smile.gif
ale trza miec opakowanie.. bez niego ani rusz.
mama_do_kwadratu
te sieciówki z reguły nie robią problemów ze zwrotami

w Castoramie nawet jeden panel przyjmą icon_wink.gif
mamami
CYTAT(pirania @ Thu, 01 Apr 2010 - 14:01) *
oczywiscie ze mozna a jak twoerdza ze nie mozna prosisz o podstawe prawna- sklep se kartke moze powiesic ze nie przyjmuje- co jest bezprawne i tyle. Masz iles dni wg prawa zagwarantowane na zwrot towaru lub wymiane.

Kilka razy oddalam rzeczy w sklepach w ktorych zwrotow nie przyjmuja zawsze jakos sie okazywalo ze jednak musza przyjac icon_smile.gif

Piranio sklep nie musi przyjąc pełnowartościowego towaru, zwrot w takim wypadku jest mozliwy tylko przy dobrej woli sprzedawcy.
Wyjatkiem są sklepy internetowe, gdzie każdy ma prawo zwrotu w ciagu 10 dni.

Seciówki mają zwykle odgórnie uregulowaną tę kwestię i przyjmują zwroty, często można dokonywać też zwrotów w którymkolwiek ze sklepów sieci.
milutka
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Thu, 01 Apr 2010 - 17:08) *
w Castoramie nawet jeden panel przyjmą icon_wink.gif

I za to lubię właśnie castoramę icon_smile.gif

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, wyszło na tym, że jechałam do lekarza i nie chciałam wkładać kozaków, to ubrałam te buty, one tak strasznie mi się podobająicon_smile.gif Troszeczkę cisną, bo mam palucha za długiego 21.gif ale pewnie, rozejdą się , tzn mam taką nadzieję icon_smile.gif
anetadr
Rozejdą się o ile buty są skórzane, bo jeśli z czegoś sztucznego, to bym raczej nie liczyła.

Aneta
milutka
CYTAT(anetadr @ Thu, 01 Apr 2010 - 22:10) *
Rozejdą się o ile buty są skórzane, bo jeśli z czegoś sztucznego, to bym raczej nie liczyła.

Aneta

hehe to nie skóra icon_wink.gif to są tak jakby tenisówki na niewielkiej koturnie .
gosiagosia
a wiecie jak to jest - sprzedawca to tylko sprzedawca i jego dobra wola nie jest jednoznaczna z dobra wola jego przelozonego i przelozonego kierownika i kolejnego dyrektora i prezesa icon_smile.gif jak firma ustali, tak sprzedawca robi icon_smile.gif
mamami
Gosiu bo tu pod pojęciem sprzedawcy nie występuje Pani Jadzia zza lady icon_wink.gif tylko własnie firma która sprzedaje dany towar, Pani Jadzia w Deichaminie innej sieciówce czy choćby spożywczaku za rogiem, o ile pracodawca nie dał jej takiego prawa, o niczym nie decyduje.
kamixx
milutka wpisałam w google "czy można zwrócić zamałe buty do sklepu?" i co znalazło Twój wątek. Kupiłam sobie wczoraj buty śliczne bardzo mi się podobają, dość drogie nawet mąż się obraził, ale chodząc wieczorem zauważyłam, że coraz bardziej mnie uciska zwłaszcza prawy w pięte, rano to już zupełnie mnie zaczął uciskać, jestem zrozpaczona, jest to skóra naturalna i nie wiem czy lepiej jechać je oddać, baa czy mi je przyjmą? Czy jest jakiś sposób na rozbicie, wolałabym to drugie, bo buty są śliczne i do wielu rzeczy będa mi pasowały. icon_sad.gif

Mąż mnie zabije jak jeszcze się dowie, że kupiłam za małe buty w tej cenie icon_sad.gif.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.