To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Księga Przychodów i Rozchodów

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

AISA
Witajcie,
właśnie otworzyłam swoją działalność. Tematy księgowe: podatki, składki itp.: po dłuższym zgłębianiu nie są mi obce. Jednak mam wątpliwości co do remanentu początkowego w KPiR. "Towar" potrzebny do sprzedaży zaczęłam gronadzić i kupować na długo przed rozpoczęciem działalności. Są to głównie prace młodych artystów więc osób zupełnie prywatnych. Wobec tego nie mam na to żadnych rachunków. Czy powinnam ten posiadany towar ująć w w/w remanencie i jak? Czy wpisać pozycję po pozycji do remanentu czy jako jedną wartość posiadanego towaru? I jeszcze jedno: jezeli w dalszym ciagu będę kupować towar od osób prywatnych, które rachunku mi raczej nie wystawią to jak mam ten zakup ująć w KPiR? czy w ogóle mogę dokonywać takich zakupów? Badzo proszę o podpwiedź.
Pozdrawiam serdecznie.
ilonka223
wydaje mi się że możesz również znaleźć biuro rachunkowe które świadczy swoje usługi przez internet - wysyłasz im po prostu wszystkie dokumenty on-line i oni załatwiają za Ciebie wszystkie sprawy.
evik
Na początku prowadzenie ksiąg podatkowych wydaje się proste ale pojawiają się problemy w sytuacjach takich jak w Twoim przypadku dlatego proponuję aby księgowość poprowadziło biuro rachunkowe.Znam takie które prowadzi księgowość w zakresie ksiąg rachunkowych, kompleksową obsługę rozliczeń w obszarze kadry i płace , pomaga Klientom również w innych zadaniach z dziedziny rachunkowości, finansów i organizacji przedsiębiorstwa np pomaga w zakładaniu firm oraz przesyła przez internet na życzenie Klienta dane, zestawienia, formularze, druki, które może sam wydrukować.Sprawdź https://www.komp-biur.pl/us321ugi-ksi280gowe.html może będzie Ci pomocne .Życzę powodzenia
kiwi89
Ja może będę mało oryginalna, ale nie żal Ci czasu na samodzielne prowadzenie księgi? Wystarczy zerknąć na przykładowy cennik takich usług, żeby się zorientować, że to nie jest droga srawa. A problemy będą się pojawiać co chwila, wiem to z doświadczenia. Nie wyobrażam sobie nie mieć pod telefonem doświadczonej księgowej. Jeżeli się na to jednak nie zdecydujesz, warto tego typu pytania zadawać na jakimś forum branżowym, tam raczej znajdziesz więcej specjalistów w temacie icon_smile.gif
kuna87
Pracuję akurat przy szkoleniach z oprogramowania do prowadzenia księgowości, szczerze, jeżel się tylko pilnuje terminów, a to nawet sobie można przypomnienia w telefonie ustawić, to jest to na prawdę błaha sprawa i większość osób sobie sama poradzi.
A programów na rynku jest całe mnóstwo, niektóre są za grosze. Warto jednak patrzec na wsparcie techniczne
kociasta
Ja próbuję sama prowadzić takie rzeczy, może to Ci będzie w czymś pomocne: https://6krokow.pl/czym-rozni-sie-przychod-obrot-i-dochod/, warto sobie poczytać
anna_skalska
Aby moja księga przychodów i rozchodów dobrze była wypełniana musiałam skorzystać z zewnętrznego programu internetowego. Wszystko skutecznie poszło - w panelu ifirma krok po kroku wypełnione i całość sprawnie poszła. Polecam sprawdzić w różnych systemach CRM tego typu ułatwienia.
rowan_berry
Ja mam z tax care taki system online, w którym widzę wszystkie moje rozliczenia, fajna opcja. Księgowa mi to prowadzi, ja tylko podsyłam jej papiery, no i wgląd mam na bieżąco we wszystko.
beemeart
Kupując jakiś produkt od osoby prywatnej możesz spisać umowę sprzedaży/kupna (ale z tego co się orientuję to nie możesz sobie wpisać tego w koszta aby dostać zwrot vat, ponieważ osoba prywatna nie jest vatowcem). Ale zawsze w takich sprawach lepiej poznać opinię księgowej, ona jednak jest w tych sprawach na bieżąco, a przepisy, ustawy lubią się często zmieniać. Dodatkowo jeśli podpisujesz umowę sprzedaży powinnaś mieć wdrożone rodo gdynia, ponieważ zbierasz i przechowujesz dane osobowe, więc powinny być przechowywane w należyty sposób wyjaśniony w ustawie o RODO. Czasem niektóre biura rachunkowe również zajmują się tą tematyką więc warto zapytać.
muppet
Jeśli macie problem z księgowością, to zastanówcie się nad skorzystam z usług biura rachunkowego: https://www.cafe-mama.pl/ksiegowosc-dla-jed...rzeba-wiedziec/ . Nawet w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej jest to bardzo dobre rozwiązanie.
Marko0
Ja już od prawie 4 lat korzystam z usług biura rachunkowego i jestem zadowolony z takiego rozwiązania. Zdecydowałem się na ofertę biura rachunkowego RoscoTax, które oferuje mi kompleksową księgowość, prowadzenie KPiR oraz wykonywanie rozliczeń miesięcznych, kwartalnych i rocznych.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.