To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

pękająca skóra dłoni i pięty

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Myssia
Zwariuję, już nie wiem co używać icon_sad.gif Miałam maście robione, kupne, rózne cuda itp. Pęka mi skóra na palcach, rany się robią, piecze i boli icon_sad.gif A jak akurat nie jest pęknięta to wygląda miejscami brzydko, taka połyuszczona. Ale to przewaznie na dwóch palcach tak mam tylko, reszta ok. Dermatolodzy tylko nowe maście i kremy przepisywali, cynk ewentualnie i na chwilę było ok, potem od nowa.
No i jedna pięta, w jednym miejscu, cały czas jest pęknięta, od wielu miesięcy, może i w latach mogę liczyć już, nie chce się zagoić. Przez jakiś czas lepiej, a potem znów się rana otwiera.
Plizzz macie jakieÅ› sposoby? Bo mnie juz cholera bierze, bo poza brzydkim wyglÄ…dem to boli icon_sad.gif
No i mam kuku na paznokciu jednym (nie tym od pęknietego palca), mam pęknięcie wzdłuż paznokcia, takie rozwarstwiające się. POnoć to przez to, że sobie w dzieciństwie, skubiąc skórkę zniszczyłam matrycę paznokcia i dlatego jest pofalowany a czasem pęka.
MOże macie jakieś swoje domowe sposoby na takie rzeczy?
pcola
Myssia,
ja robię na noc okłady z Bephantenu (maść) i na to plaster. A teraz testuję
maść do smarowania krowich wymion. Dostałam trochę od koleżanki, która
jest weterynarzem. Muszę koniecznie zapytać co to za specyfik, bo nie znam
nazwy a opakowania nie widziałam. Działa rewelacyjnie. Zwłaszcza w połączeniu
z bepanthenem.
Myssia
pcola przetestowałam, kilka dni oczywiście a nie jednokrotnie....i nic icon_sad.gif
pewnie powinnam zmywać w rękawiczkach icon_sad.gif ale mi sie nigdy nie chce zakładać do jednego talerza icon_sad.gif
ale to nie załatwia sprawy pięty....
może jakieś witaminy powinnam brać
Zuzia
Myssia,

mi na problemy z piętami pomógł i pomaga taki krem z oliwką z Avonu, smaruję tym na przemian z innym kremem avonowym, a mianowicie: zmiękczającym kremem do pięt. Miałam straszne pięty, teraz są gładziutkie.
Z rękami nie mam problemu, ale moja mama miewa i stosuje Nivea sensitive i ładnie jej się ręce trzymają.
Tigerek
Na pięty - krem na pękające pięty Sholl (opłaca się), na ręce - intensywnie odbudowująco-regenerujący Garniera (ciemnoczerwona tubka). Mi też skóra do krwi pęka ;( - na baaardzo pękające dłonie: alantan maść i rękawiczki na noc bawełniane kilka razy, potem Garnier.
Myssia
Tigerek, sholla krem nic mi nie daje, dosłownie nic. Jedynie mi bardziej podrażnia. MOże coś mnie w nim uczula.
Zuzia, krem mam też z oliwką ale innej firmy, ale nic nie dał również.
Natomiast poznałam nowy sposób, ale jeszcze nie miałam czasu spróbować, co zapomniałam. Okłady (na noc, w folię i skarpety) z siemienia lnianego (takiego zagotowanego, czyli galaretka + nasionka). U znajomej widziałam, że działa świetnie. Spróbuję i dam znać icon_smile.gif
dzięki i i pozdrawiam
Kaszanka
Kremy z mocznikiem.
No i czy na pewno nie jest to grzybica? Pamiętaj żeby po każdym myciu rąk smarować je kremem, ja używam zwykłego kremu Nivea.
Mafia
Myssia, widział to dermatolog? Pogarsza się stan w określonych stuacjach, ypu mycie naczyć czy pranie ręczne? Może to grzybica, bakterie może alergia. Koniecznie odwiedź dermatologa, żebyś kolejnymi domowymi sposobami sobie nie zaszkodziła.
Eta
Myssia spróbuj jeszcze Alantanu w maści.
Myssia
Nawet kilku dermatologów. Piętę i dłoń. Nawet sama sugerowałam że może grzybica ale wszyscy byli zdania że nie, więc i ja nie będę się upierać icon_smile.gif
A jaki może byc krem z mocznikiem? NIe znam żadnych. No i na piętę ma być czy na dłoń?
Eta, dzięki spróbuję. Jest na receptę czy nie?
pcola
Myssia,
z mocznikiem jest na przykład Eucerin. Cała seria, bez recepty ale drogie.
Potwora
Lekarz nie zalecił żadnych suplementów? Witamin? Kwasów tłuszczowych itp?
Ammm
Mam to samo od jakiegoś czasu, szczególnie dłonie - bardzo suche, pękające do krwi, szczególnie w miejscach, gdzie skóra jest cienka - kostki, zgięcia palców. Bardziej boli po zamoczeniu rąk w ciepłej wodzie.

Stawiam na jakieś uczulenie, bo czasem wyskakuje mi coś na wewnętrznej części przedramion.

Wybieram siÄ™ do dermatologa, jak doradzi coÅ› mÄ…drego, to siÄ™ podzielÄ™.
Myssia
Teraz sobie przypominam, że apropo dłoni i tych pęknięc na palcach, to mi jedna dermatolog mówiła, że to może być uczulenie na detergenty ale i na np. aluminium. Jak jadę metrem czy autobusem staram sie nie trzymać gołymi rękami za rurki icon_smile.gif
Mam w ogóle robioną maść z vit a lub e nie pamiętam, tłusta jak diabli, ale średnio działa. raz działa, raz nie.
Ola, właśnie mnie dziwi to, że nic mi lekarz nie zalecił.
Nawet jak przyszłam z łysieniem plackowatym to wszyscy stres i stres ale nikt kurka wodna badań krwi nie chciał zlecić 21.gif
nawet jak wymuszałam nie chcieli mi dać 21.gif
Kari27
Tez miałam problem z dłońmi,na kostkach i miedzy palcami ,moja dermatolog stwierdziła,że to pewnie od detergentów.Zapisała mi maść robioną ,która średnio pomogła i maść Bedicort G ,ta jest super wystarczy cieniutko posmarowac na noc ,pare dni smarowania i mam problem z głowy.Teraz wszystko robie w rękawicach bo jak tylko o nich zapominam odrazu zaczyna mi to paskudztwo wyłazić od nowa.
Myssia
Kari mam tą maść również ...
nie pomaga teraz icon_sad.gif smarowałam kilka dni na noc, zakałdałam plaster, albo i nie i niestety nie pomogło icon_sad.gif a kciuk mam w połowie pęknięty icon_sad.gif i boli icon_sad.gif
miałam juz i pimafucort i jakieś różne i inne tłuste itp, nazw teraz nie pamietam no i nic icon_sad.gif
mam na tym jednym palcu w połowie łuszczącą sie mocno skórę, tak kilka wartw i pękniętą na zgięciu palca
Eta
Myssia, alantan nie jest na receptę i kosztuje ok 5 zł
Myssia
Dzięki Eta, a podpowiedz jeszcze, krem czy maść kupić? bo jest to i to
Ewcia!
na tę pekajacą pietę próbowałaś maść nagietkową? mozna kupic w sklepach zielarskich , i pewnie w takiej słynnej aptece na Miłej
Mi na dłonie równiez bardzo pomógł krem garnier wspominany wyżej, taki z syropem klonowym.
Alantan Eta pisała , ze w maści. Masc jest bardziej tłusta

Eta
Tak, tak, w maści zdecydowanie. Trochę to upie.rdliwe, bo jest bardzo tłusty, ale imo warto się poświęcić na jakiś czas.
Myssia
Po pierwsze dzięki dziewczyny icon_smile.gif
a po drugie, słuchajcie, wyprbowałam wczoraj okłady z siemienia lnianego. Nie chciało mi się na noc robić, potrzymałam kilkanaście minut! tylko! to jest rewelacja!!!!!!!!!!! nawet rano mąż jak mnie złapał za piętę mówi "mycha, ale masz gładkie pięty, no no" ! REWELACJA!!!!! Palec też mam miększy i gładszy!!!! No, to teraz sobie na noc zrobię! I to pęknięcie na pięcie zrobiło się płytsze, miękkie i nie boli!!! palec też nie boli!
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Myssia
Rosa, no jakbyś o mnie pisała, dosłownie! pojawia się to to okresowo. Kiedyś było na jednym palcu, teraz jest na innym.
Dermat. też sugerowali alergię, ale badań nikt nie zaproponował.
Maście, kremy, i inne cuda, nic nie pomaga na stałe, czasowo owszem.
Teraz będe szła do swojego kochanego mądrego rodzinnego, powiem mo o tym, pokażę, on mądry facet, coś wymyśli.
Spanie w rekawiczkach z dłońmi wysmarowanymi tłustą maścią robioną z witaminami też przerabiałam.

A myślisz, że ta pięta i to na palcu może mieć związek?
W ogóle to mam czasem pięty popękane, ale tarka i krem pomagają z jednym wyjątkiem. Właśnie tego jednego popękanego miejsca na pięcie. Od lat je mam i nie goi się wcale. Czasem to wręcz głęboka bolesna rana.... fuj...

Ale z tą nieuleczalnością to mnie nie pocieszyłaś icon_sad.gif Czyli można zaleczać i unikać alergenu?
Pollaco
A może ta pękająca skóra to objaw grzybicy? Warto się temu bliżej przyjrzeć i jak najszybciej wyleczyć https://www.laroche-posay.pl/artyku%C5%82/G...awy/a32768.aspx , by nie doszło do rozszerzenia choroby
Stella25
Witam.
Mam bardzo podobny problem. Wypróbowałam chyba większość kremów i maści.. Biore suplementy, poprawy niestety brak. Najgorzej jest zimą, dramat icon_sad.gif
Stella25
A i ani dermatolog, , ani endokrynolog (przerobiłam paru ) ani ginekolog nie wiedza od czego to icon_sad.gif
kuna87
Stella25, spróbuj wykurować najpierw dłonie, zrobić epiltouch
Następnie regularnie stosować dobre kremy nawilżające.
Epiltouch to rękawiczki złuszczające, które usuną martwy naskórek
Później zdecydowanie łatwiej utrzymać nawilżenie dłoni.. Ja w krytycznych momentach używałam kremu z witA no i nie zapominaj o rękawiczkach jak wychodzisz na dwór
rowan_berry
Ja też ich używam i bardzo sobie chwalę. Raz na jakiś czas robię sobie takie domowe spa z rękawiczkami, na co dzień stosuję tylko kremy nawilżające. Najbardziej opłaca się kupować 3paki: https://byolie.com/pl/product/epiltouch-kuracja/
Zawsze to kilka zł zostaje w kieszeni.
anullka
Doskonale Cię rozumiem. Ból pękającej skóry to coś strasznego, o wyglądzie już nie wspominając. Próbowałaś już może kosmetyków Octenicare ? Mają one głównie właściwości nawilażające, co zapobiega wysuszaniu się skóry. Ja stosuję od miesiąca, ale już widzę, że moja skóra jest w coraz lepszym stanie. Może Tobie też pomoże. Spróbuj, jak nic to nie da, warto udać się do dermatologa.
ljubljana
ja polecam maść tranową albo maść z wit. a icon_smile.gif
Egomedspa
Polecam wykonywanie zabiegu pedicure przynajmniej raz w miesiÄ…cu bez znaczenia jaka jest pora roku Wiele kobiet olewa sobie takie zabiegi jesieniÄ… i zimÄ…, wykonujÄ…c je latem.

Przez to maja potem problem z gruba skórą stóp.
MINUT
maść tranowa, pumeks, skarpetki złuszczające, możenie nóg i bawełniane skarpetki aż mokre od maści i tak zostawić je na noc żeby wszystko wsiąkło
snickersika
kosmetyki z bielendy sa najlepsze na takie problemy bo majÄ… naturalny porzÄ…dny sklad
bufcia
a jakies konkretne serie?
bufcia
a jakies konkretne serie?
bufcia
a jakies konkretne serie?
snickersika
nie wiem, kup to co tobie pasuje, na notino masz duzy wybor icon_smile.gif i dostawe za darmo przy zakupach za min 100zl
bufcia
rozumiem, dziekuje za polecenie
Mięta
Mleko do miski, podgrzane, do tego soda, pomocz troskÄ™ stopy.
Peeling kawowo - cukrowy, krem z Ziaji z mocznikiem (tylko w tym przypadku, ogólnie Ziaji unikaj), pilnik do stóp.

https://www.willa-koala.pl/jak-poprawnie-dbac-o-stopy/

Na stronie jest opisana poprawna pielęgnacja stóp.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.